Czy namiętnie słuchasz muzyki klasycznej (instrumentalnej)??

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Czy namiętnie słuchasz muzyki klasycznej (instrumentalnej) ???

Tak ...
16
46%
Róznie to bywa (raz tak raz nie)...
13
37%
Zdecydowanie nie !!! ...
4
11%
Wolę korniszony :O) *
2
6%
 
Liczba głosów : 35

Postautor: Lil » ndz 07.09.2003 14:28

Dawno nie sluchalam klasycznej, ale zawsze orbie to bardzo chetnie iwec glos oddalam na pierwszą opcję :}

A najchetniej slucham-Lilowe top 5 klasyki:

1)"Bollero" Ravela
2)Utowrki Carla Orffa gdzxie jest duzo chórów labo żeńskich partii, mniam :}~~
3)Mozart
4)wsyzstkie "Carmeny" Bizeta
5)Niektore Bethovena, choc gosc po praru przelsuchaniach jest dla mnie nurzący
+koncert organowy J.S. Bacha, jak z addamsow ;)

Instrumentalna? Soundtrtack do Titanika :>
Awatar użytkownika
Lil
Lady
Lady
 
Posty: 39
Rejestracja: pn 23.06.2003 17:33
Lokalizacja: z Opola

Postautor: Gvynbleid » sob 31.07.2004 14:56

Ostatnio dziadkom zwędziłem Suity z wyżej wspomnianej opery Carmen - coś wspaniałęgo, a z klasyków słucham właściwie to co Lil:
Requiem Mozarta, IX Symfonia Bethovena, Toccata i Fugga H-mol De Minnor (ta transylwańska melodyjka :D) do tego parę utworów z opery Peer Gynt (w grocie króla gór), wszystkie te arcydzieła mam w wykonaniu orkiestry Karajana - to wykonanie polecam szczególnie - dokładność interpretacji jest porażająca.
Ostatnio miałem okazję ukulturalnić się na operze "Straszny Dwór" - która wywarła na mnie duże wrażenie, niestety płyty (chociażby z samymi ariami) nie potrafię nigdzie dostać tak samo jak i "Dziadka do orzechów" Czajkowskiego (chociażby same suity). Jak co to dajcie adres sklepu, z góry dziękuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Louen » sob 31.07.2004 20:41

odpowiadając na tytułowe pytanie:
NIE... nie słucham namiętnie muzyki klasycznej... czasami zdarza mi się zarzucić Czajkowskiego lub J. S. Bacha, ale moje namiętności raczej ukierunkowane są zupełnie gdzie indziej, o ile w ogóle są...
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Postautor: RaF » ndz 01.08.2004 18:36

Gvyn: Straszny Dwór dostępny jest w praktycznie kazdym empiku.
http://www.merlin.com.pl/sklep/sklep/strona.towar?oferta=256216&ret=wys56366843 - tu masz bezpośredni linkt do oferty Merlina.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Fett » ndz 01.08.2004 20:35

Nie słucham muzyki klasycznej zbyt często, ale jak zacznę, to po kilka godzin nawet jednego utworu moge wysluchiwać! Szczególnie spodobały mi się Allegro i Spring (Wiosna) Vivaldiego, które bardzo pomagają mi się zrelaksować i "wspomagają" pisanie... :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » pn 02.08.2004 14:37

Fett pisze: Szczególnie spodobały mi się Allegro i Spring (Wiosna) Vivaldiego, które bardzo pomagają mi się zrelaksować i "wspomagają" pisanie... :wink:

ale które allegro?
wiosenne, zimowe, może któreś z jesiennych?
a może allegro non molto z lata?
ja tam chyba wolę zimę, ale to kwestia nastroju...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » pn 02.08.2004 14:58

przypuszczam, że Fettowi chodziło o allegro wiosenne... które i mnie się chyba najbardziej podoba, jak i cała wiosna. na drugim miejscu jest jesień ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Fett » pn 02.08.2004 17:21

Skąd mam wiedzieć jakie allegro? :D Mam pięć utworów: spring, summer, autumn, winter i allegro. I z nich lube spirng i ostatnie, allegro. A jakie to jest to już wam nie powiem, bo aż taki dobry nie jestem z myzyki :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Gvynbleid » pn 02.08.2004 20:01

Dzięki Raf, ze strasznego dworu najbardziej utkwiła mi w pamięci aria "Ten zegar stary" - śpiewana basem - coś wspaniałego :D.

Z czterech pór roku chyba najbardziej podobają mi się zima i wiosna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: RaF » pn 02.08.2004 20:37

Fett pisze:Skąd mam wiedzieć jakie allegro? :D Mam pięć utworów: spring, summer, autumn, winter i allegro. I z nich lube spirng i ostatnie, allegro. A jakie to jest to już wam nie powiem, bo aż taki dobry nie jestem z myzyki :P

A jaką porą roku jest allegro? :lol:
Allegro to termin muzyczny określający tempo utworu - allegro czyli szybko, wesoło.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Fett » pn 02.08.2004 20:43

Cholibka, ale tego motywu nie ma w wiośnie :P Nie wiem, może mi sie zdaje, ale to jest oddzielny utwór, bez tytulu, nazwany tylko Allegro (od tempa) z braku innej nazwy...
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » wt 03.08.2004 8:19

Fett, uwierz mi:
4 pory roku składają się z 12 utworów podzielonych na 4 tercety;
masz tam 4 razy powtarzające się utwory w tempie allegro, masz jedno 'danza pastorale allegro', masz jedno 'allegro non molto' (btw - jeden z moich ulubionych utworów Vivaldiego w ogóle);
co do 'allegro' jako takiego, to możesz mieć także jakieś insze 'allegro' np. z koncertów skrzypcowych (choćby a, d lub G*)), tutaj już nikt nie pomoże...
pozdrawiam
*a = A minor, d = D minor, G = G maior ;-)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Fett » wt 03.08.2004 20:51

To ja ide słuchać Boba Marleya :oops: :wink: 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: małgoś » pt 01.10.2004 3:32

Namiętnie nie słucham, ale lubię, kiedy mam odpowiedni nastrój włączyć coś Vivaldiego, Beethowena, Ravela, Straussa czy Griega.
Awatar użytkownika
małgoś
Lady
Lady
 
Posty: 76
Rejestracja: pn 15.03.2004 12:19

Postautor: Gvynbleid » wt 11.10.2005 14:32

Sergiusz Prokofiev - marsz rycerzy z baletu Romeo i Julia, a prościej muzyka z reklamy okocim palone :D - http://www.kalmar.gda.pl/~muzykapowazna/mp3/marsz.mp3

Niesamowity utwór, z resztą chyba na jego temat nie musze się rozpisywać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: bejzkik » czw 05.01.2006 13:16

a ja wiam polece radio magnatune.
generalnie jest to sklep ktory sprzedaje plyty ale w radiu puszszcza kawalki (chyba losowe) z roznych plyt
generalnie przekroj rozny stylowo
bardzo fajna sprawa

oto link

http://pri.kts-af.net/redir/index.pls?e ... icksrc=xml
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Gvynbleid » czw 11.05.2006 7:39

Do zaproponowania mam zapis z koncertu Jeffa Millsa i Montpelier Philharmonic Orchestra, który odbył się w zeszłym roku pod akweduktem Pont Du Gard.

O ile z orkiestrą z Monpelier ktoś pewnie się spotkał o tyle Jeff Mills chyba nie jest szerzej znany. W tej chwili około 50 letni facet, pionier detroit techno (w europie gatunek nazywa się minimal), jeden z prekursorów tego nurtu muzyki elektronicznej (widzę już strach w oczach u niektórych na dźwięk słowa techno, ale zapewniem że nie ma to nic wspólnego z tym co słyszeliście do tej pory pod tą nazwą, minimal jest zjawiskiem marginesowym nawet wśród fanów muzyki elektronicznej).

Koncert wyszedł wspaniale, spokój, sample komputerowe z powodzeniem w większości zastąpione skrzypcami, hipnotyczna orkiestra wraz z lekkim beatem od czasu do czasu. Zagrane zostały utwory głównie z końca lat osiemdziesiątych i nowa aranżacja w stu procentach mi odpowiada.

Nie byłem w stanie sobie wyobrazić połączenia tak skrajnej muzyki ale wyszło wspaniale, z całą pewnością najciekawsza pozycja w moim zbiorze od bardzo dawna - polecam (jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę udostępnić).
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Jander » wt 05.09.2006 20:49

...że tak się wepchnę - cała twórczość Mozarta : http://213.188.106.66/
W ankiecie zaznaczyłem zdecydowanie nie, a było to kilka lat temu, a gusta się zmieniają... :wink:
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: RaF » czw 07.09.2006 20:53

O, fajną rzecz żeś wygrzebał. Tylko jakość marna :( I serwer wolny niestety...
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » czw 07.09.2006 22:45

Może ja jestem głuchy, ale nie słyszę "słabej" jakości. Mnie jak najbardziej zadowala, zwłaszcza że cała twórczość może zmieścić na dwóch dvd, a nie na dwóch dyskach 80 gb :wink: A serwer słaby nie jest, tylko bardzo popularny - w niektórych momentach ściągam z max prędkością (czyli w moim przypadku 16 kb/s)
pozdro
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Poprzednia

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości