Wasz stosunek do polskiego hip hopu

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Wasz stosunek do polskiego hip hopu

Postautor: Vampdey » sob 28.12.2002 14:00

Temat mówi sam za siebie, zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Avathar » sob 28.12.2002 18:07

Może kogoś uraże (mam to gdzieś) ,ale gardzę polskim HH i jak go słyszę to mi się słabo robi :evil:
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: ynst » sob 28.12.2002 19:49

Mam takie same odczucia jak moj poprzednik.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » sob 28.12.2002 21:02

Teoretycznie powinienem napisać to co inni przede mną. Ale po prostu jestem tolerancyjny i się powstrzymam. Mam za to muzykę która mi bardziej odpowiada i wolę jej posłuchać, a hip hop niech sobie będzie jaki jest, zły czy dobry wszystko mi jedno, ja go nie słucham i tyle. Dlaczego nie słucham zapytacie? Nie odpowiada mi ani muzyka ani wykonawcy (i nie chodzi tu o styl ich bycia, ale o umiejętności).
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » sob 28.12.2002 21:26

Lechu pisze:Teoretycznie powinienem napisać to co inni przede mną. Ale po prostu jestem tolerancyjny i się powstrzymam.


Lechu <-- Chyba źle mnie zrozumiałeś. Powiedziałem że :
Może kogoś uraże (mam to gdzieś) ,ale gardzę polskim HH i jak go słyszę to mi się słabo robi


Czy to oznacza że jestem nietolerancyjny ?? Nie. Mam wielu znajomych którzy słuchają polskiego jak i zagranicznego HH i mi to nie przeszkadza.
HH nie słucham bo dla mnie śpiewanie (phi , rymowanie) "takich" tekstów (dla mnie są one trochę kiczowate) jest po prostu żałosne. Nawet teledyski mnie nie zachęcają. Ktoś powie " za co oni mają te teledyski zrobić ?? " , mi kiedyś ktoś wcisnąl taki kit , ale potem okazało się że taki (znany) hip-hopowiec ma własną rezydencję !!

Niestety mam tego pecha że mój brat (o zgrozo!!!) słucha HH (!!! aaa !!!) i ostatnio w pokoju siedzieć nie mogę bo jak słysze takie teksty i podkład muzyczny jak z atari (bez obrazy) to mnie krew zalewa !!

Wolę muzykę klasycznę , elektro-pop i odrobinę hard rocku i metalu.

P.S. Nie wiem czy WY wiecie ale nasi kochani HHowcy chcą Hip-Hop (POLSKI) wporwadzić do szkół , w sensie że będą nas "uczyć" o nim np. na muzyce , albo polskim. Dla mnie chodzenie do szkoły nie jest katuszem ale potym mogłoby być !!
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Vampdey » sob 28.12.2002 21:38

Podzielam zdanie moich poprzedników...
Wypada umotywować czemu... Jak Avathar słusznie napisał podkłady to muza rodem z atari. Ale chodzi głównie o to o czym są te "piosenki"... Wszystkie te skejciory rymują "jaki świat jest okrutny, polski rząd bee, głód sie szerzy itp.." wiemy, jakie to tematy... Żałosne, myślą że są doświadczeni przez zycie, a ich texty to wielka filozofia. Jeszcze texty typu "mój rap, to mój sposób na życie" oni to rapem zwą? takie "skejciorskie" machanie łapami... Co do "skejciorstwa" niestety zauważyłem że to sie szerzy wśród naszego społeczeństwa...
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Avathar » sob 28.12.2002 21:45

Vampdey pisze: (...) "jaki świat jest okrutny, polski rząd bee, głód sie szerzy itp.." (...)"mój rap, to mój sposób na życie" (...)


Dodam tak jeszcze że (z tego co wiem) większość naszych genialnych Hip-Hopowców jest (WOW!!!) niewykształcona !

Jak Lepper , od zachodu chce więcej , a wie że jest tam recesja i mają straszne problemy !!!

Oni śpiewają (czytaj - rymują) ich genialne teksty ( :... ) i część ludzi się na nie nabiera.

Ulubiona piosenka mojego brata "Następna Laska , Następna Dziewczyna , Jedno się kończy , Drugie się zaczyna"... nie chce być chamski ale oni śpiewają takie rzeczy że człowieka głowa boli ! To jest oczywiste !! Wszystko jest w księdze Koheleta* : "Wszystko Ma Swój Czas (...) Co było to wróci " <--- do tego ostatniego tekstu trzeba spojrzeć trochę inaczej,teorytycznie powinno być "Co było i wróci (tylko że w innej formie)" Jeden umiera (odchodzi) a inny się rodzi (przychodzi) ... :|

P.S. Dodam jeszce że jedynym HH którego szanuje jest Liroy(ten "odrodzony [chyba że jest już raperem]) gdyż ma dobre podkłady i (w miarę) porządne teksty.

* Biblia - Stary Testament (jestem ateistą)
Ostatnio zmieniony sob 28.12.2002 22:11 przez Avathar, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: RaF » sob 28.12.2002 22:08

Widzę, że rozpętało się tu niezłe gnojenie hip-hopu. Zgadzam się z przedmówcami. Polski hip-hop to nędzna kalka muzyki amerykańskich Murzynów. Do polskich realiów pasuje jak, nie przymierzając, pies do kota.
Najzabawniejsze jest to, że hiphopowcy nie lubią metali za ich wieczny pesymizm i ponure spojrzenie na rzeczywistość...
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » sob 28.12.2002 22:16

Chiałem sprostowac że moja okrutna opinia nie odnosi się do Liroya, który jest mistrzem tego co robi :).
Trzeba także przypomnieć że to "gnojenie" dotyczy tylko polskich "artystów"... Raperzy zza oceany wiedzą co robią :D, przynajmniej niektórzy :)
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lechu » sob 28.12.2002 22:35

Avathar --> sorry, nie twierdzę że jesteś nietolerancyjny, wiem że to co napisałem można tak odebrać. Chodziło mi o to że jestem tolerancyjny wobec hiphopowców, i nie miałem zamiaru ich ani ich muzyki krytykować(bo i tak napisałbym to co inni). Niech sobie słuchają tego hip hopu jak im się podoba, nie będę ich przekonywał że to jest brzydkie i tandetne. Dopóki żaden hiphopowiec nie krytykuje tego czego ja słucham to i ja nie będę krytykował ich muzyki. Wystarczy że powiem że ja hip hopu nie lubię i tyle.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Chaon » sob 28.12.2002 22:39

Nieznoszę hip hopu nie tylko za muzykę ale i za tą całą otoczkę, która się wokół niego tworzy, najpierw jednak o tej "muzyce". Tandetne i zwykle prostackie wierszoklectwo przy akompaniamencie stale powtarzających się niezwykle prostych motywów rytmicznych nie jest dla mnie żadną muzyką a tym bardziej sztuką. W jednym z "rowerów Błażeja" była dyskusja o poezji i mówili, że hip-hop to właśnie nowoczesna poezja. Takie stwierdzenie jest dla mnie idiotyczne, gdyż hip hop nie zawiera w sobie ani artystycznego uroku (przynajmniej dla mnie), ani głębi. Jak to słusznie napisali moi przedmówcy, sprowadza się do biadolenia i narzekania na własny los, "że policja ściga, że nie daje bazgrać po murach i pociągach, o jacy my biedni!". W prawie każdym utworze jest albo narzekanie na swoją żałosną egzystencje, albo ochrzanianie kogoś, albo pochwała innego hiphopowego twórcy (takie kółeczka wzajemnej adoracji). Teksty hip hopowe obfitują w wulgaryzmy, co mnie razi i świadczy tylko o niedojrzałości i braku inteligencji twórców, przeważnie są też bardzo materialistyczne, co dla mnie też jest godne pogardy. Teraz o tej otoczce: kultura hip-hopowa cechuje się brakiem autorytetów (nie licząc kółeczek wzajemnej adoracji...), chamstwem, brakiem szacunku dla ludzi o innych poglądach, często dla prawa. Ciągle narzeka na złą sytuację w kraju, ale sama przyczynia się do jej ciągłego pogarszania się. Wg hip-hopowców (kumpel mi powiedział, że oni nie lubią być nazywani skejtami, tylko hip-hopowcami... :P) szkoła uczy niepotrzebnego gówna, zamiast uczyć życia. Ale jakie ma być to życie? Posłuchać hiphopu, podupczyć i niech forsa sama leci, bo my jesteśmy pany? Dla mnie hiphop to osiadanie w gównie myśląc że to laury i jednoczesne narzekanie na smród. Ale się rozpisałem :) Tak na koniec - osobiście nie znoszę hip-hopu za jego bezemocjonalność, brak piękna, głębi, przyziemność i prymitywizm. To tyle.
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Avathar » sob 28.12.2002 22:42

Lechu pisze:Niech sobie słuchają tego hip hopu jak im się podoba, nie będę ich przekonywał że to jest brzydkie i tandetne. Dopóki żaden hiphopowiec nie krytykuje tego czego ja słucham to i ja nie będę krytykował ich muzyki.


Lechu... ja ty nie chce nikogo przekonywać ! Takie jest moje zdanie i (trochę ;) ) je rozwinąłem.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Shizm » ndz 29.12.2002 13:24

Ja przeciwko H-H nic nie mam jako muzyce i tylko ludzie mnie mierza, tacy co to sadza, ze ich wlasnie muza jest the best a inni to juz gowna sluchaja.

H-H juz sie zakozenil w polskiej kulturze muzycznej, bo to jest banalne jezeli chodzi o wykonanie i potrzebe talentu. Niech jeden z drugim przestana liczyc na fart, ze im sie uda tylko zaczna tworzyc cos co wymago talentu, a wtedy zostana zauwazeni.

Jak ktos chceto niech poczyta dokladniej o co mi chodzi w:
http://katedra.mud.pl/forum/viewtopic.php?t=197
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » ndz 29.12.2002 15:14

Nie lubie poslkiego HH, zdarzaja sie czasem lepsze produkcje (jak np. plyta K44 - Ksiega Tajemnica Prolog), ale wiekszosc produkcji jest kompletnie bezsensowna i beznadziejna. Nie ogladam tv, nie slucham radia, nie chodze do pubow gdzie graja hiphop, nie mam z ta muza zadnej stycznosci - niech sobie bedzie, mnie ona kompletnie nie interesuje, jesli chca niech sobie jej mlodzi ludzie sluchaja.

Lubie za to Ameryknaska, ze tak sie wyraze muzyke miasta. Ma swoj klimat i urok i choc nijak nie ma sie do polskich realiow to milo sie jej slucha... np. Body Count.
Syreny policyjne, odglosy miasta, bardzo fajne podklady, a do tego duza gama dzwiekow (nie jak w poslkim HH). Swietnie pasuje taka muzyka do sesji np. w Cyberpunka, gdzie polski HH nie mialby wogle zastosowania.

... w tle Body Count "Masters Of Revenge" :mrgreen:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: '//iedzmin » pn 30.12.2002 12:31

Nie trawie tej muzy, aczkolwiek rozumiem ze dal wielu mlodych ludzi jest ona jedynym "przewodnikiem duchowym", a z tego co wiem to nie kazdy tworca HH spiewa o paleniu, ku**ach i Kielcach :).
Nie bede rzucal epitetow na Hip-Hop poniewaz go... nie znam
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Pikel » wt 31.12.2002 22:41

Nie lubie, nie znosze polskiego hip-hopu. A jeszcze bardziej nienawidze pozerów, którzy łażą w tych spodniach z krokiem przy ziemi i cynią tanim łańcuchem ze Świebodzkiego :D.
Po prostu nie cierpie. Za to ameruykański rap i hh dobry jest - sam nieraz słucham busty czy doktora_dre.
Awatar użytkownika
Pikel
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: czw 28.11.2002 18:55
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Sabazios » śr 01.01.2003 20:39

Nie lubie i nie słucham polskiego jak i zagranicznego HipHopu.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Jander » czw 02.01.2003 13:15

Mam taki sam stosunek do polskigo hephopu jak wy a zagraniczny jest nawet fajny.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Avathar » czw 02.01.2003 15:05

To wszyscy są zgodni :)
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: hmhm » śr 04.06.2003 11:04

Polski HH to dno intelektualnie, jak widze Peje to jestem za abrocja.
hmhm
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 15.05.2003 11:38

Postautor: Nain Wieczny Tułacz GM » śr 04.06.2003 11:18

Polski HH to dla mnie nie muzyka tylko bałkot nagrywany starym jamnikiem i puszczany w maluchu. gdy patrze na ludzi ktorzy go "tworza" moze nawet ujdzie ale gdy słysze wywiad gdzie koles ma trudnosci w tworzeniu prostego zdanie i cały czas podpiera sie słowami "joł" czy "ello" albo "ziom" rzucam młotkiem w telewizor
There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying
Awatar użytkownika
Nain Wieczny Tułacz GM
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 141
Rejestracja: czw 17.04.2003 11:57
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Azirafal » śr 04.06.2003 13:51

Będę powtarzał opinie poprzedników, więc kto lubi Hip Hop (jakikolwiek, nie tylko polski), to niech zakryje uszy, zakrzyknie "Joł" i pomyka do skejtparku 8)
Uważam HH polski jak i każdy inny (zachodnio-europejski [oprócz MC Solaara - bo on jest spoko :wink: ], rosyjski [chociaż... :lol: ], czeski, czy amerykański) za jedno wielkie dno i nędzę totalną. Znam jedną piosenkę HH, którą lubię bardzo i nie pozwolę skrzywdzić (o dziwo! :) nie podoba się żadnemu HH-owi, którym puszczałem :lol: ) - a jest to kawałek "hereWEcome" wykonany przez Me Phi Me ze wstawkami Jerriko One z OST do "Dziwnych Dni". Koniec.
Jak widzę polskich HH-owych "wykonawców" w telewizji, to nie wiem czy zabić siebie, jego, jego rodziców, czy zarząd telewizji!!! :twisted: :twisted: :twisted: To samo prawdę mówiąc, z jakimikolwiek innymi HH kawałkami. Oczywiście, jak wspominałem w paru tematach muzycznych, ja lubię muzykę wszelaką i z każdego gatunku coś lubię (disco polo również - nieśmiertelne "Majteczki w kropeczki", "Jesteś szalona...", czy "Błękitny patrol" :lol: ), ale do HH mam tolerancję najmniejszą. Możecie mnie teraz (wyżyj się, Lechu) zwyzywać od ignorantów muzycznych, czy nietolerancyjnego chama, ale cóż... Jestem człowiekiem niemiłym, chamskim i nie ukrywam mojego nastawienia i mniemania... :roll:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: '//iedzmin » śr 04.06.2003 17:12

stosunek czysto analny
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: hamstwo » czw 05.06.2003 7:11

Hip Hop to gowno!!! Wszyscu moi koledzy zyja tym gownem!! dlaczego wogule oni tego sluchaja no??!!!
jażeli coś chcesz to miej.
Awatar użytkownika
hamstwo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: sob 17.05.2003 10:24

Postautor: bejzkik » czw 05.06.2003 14:37

ja pi***dole panowie
alez wy jesteście w swym spojrzeniu ciaśni

jak wam sie coś nie podoba to piszcie np tak: nie podba mi sie zespół xxx, yyy, zzz i kapela aaa, bbb i cccc
jak na razie to widze że robicie temat a potem ciaśnutko opluwacie pewne kanony o których tak naprawdę mało wiecie
no spokojnie

słyszeliście fisha albo łone?

nie?

no to posłuchajcie a potem mówcie

są to tylko RÓŻNE dźwięki, pomyślcie od czasu do czasu że nie ma różnych sztucznych gatunków
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: RaF » czw 05.06.2003 15:24

Chyba coś słyszałem, latając po telewizyjnych stacjach muzycznych w których hip-hop leci niemal naokrągło. I nie powiem, że słyszałem mało polskiego h-h. Jak jednak dotąd odczucie mam wciąż to samo: dennota i prostota intelektualna i artystyczna, poziom tekstów jest rzeczywiście rzucający na kolana... ze zgrozy. Bardziej niż proste aranżacje, brak żadnych elementów, na których mógłbym zawiesić ucho. Jak dla mnie to wystarczy, żeby polskiego h-h nie słuchać. Nie jestem człowiekiem który uważa swój umysł za ciasny i wielokrotnie powtarzam, że każdy gatunek może zaoferować coś dobrego. Ale że może zaoferować, to nie znaczy jeszcze, że oferuje.

hamstwo: może tak rozwiniesz swą wypowiedź?
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Avathar » czw 05.06.2003 15:35

grimfang pisze:ja pi***dole panowie
alez wy jesteście w swym spojrzeniu ciaśni

(...)

słyszeliście fisha albo łone?

nie?

no to posłuchajcie a potem mówcie


Buahahaha ... Fish i Łona ?? No cóz , mam na dysku. Mam jeszcze Slums Attack i Fu. Żeby nie było podejrzeń to ja tego nie słucham.
Jednak mam brata. Który tego szitu słucha. Wszystkie te "piosenki" to dla mnie głos człowieka z błędna dykcją i podkładem a'la Midi. Są wyjątki z fajną melodią ale wszystko niweczy głoś i tekst.

Ostatnio szukałem piosenki która by przedstawiała Hip-Hop. I oto ona :
http://www.astercity.net/~huzaar/za_hhr.mp3
Hip-Hop....
Dla mnie tylko Liroy jest wporzo. Ale reszta jest dla mnie shit
Wyszscy HipHopowcy mówą :
Ach , takie jest życie , takie cieżkie. Ja nie mam pieniedzy mieszkam pod kartonem. Ach jest tak źle ,wszyscy gardzą kobietami itd.itp.
A to jest pic na wode. "Biedni" raperzy mieszkają w willach.

Ale mówiąc jak osoba spokojna :
Nie lubie HH. Nie bede lubił HH. To są rymy w wykonaniu ludzi bez dobrego głosu. Eminem RULEZ , DMX RULEZ. Ale polski HH Suck Na Max'a.

Odrazu powiem ,że tekst typu ,że jestem Ciasny w Swoich poglądach mnie śmieszą. Jeżeli czegoś nie wiem to nie pisze.

P.S. Sorry jeżeli przegiąłem ... ale jestem ciasny :/
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Vampdey » czw 05.06.2003 16:30

Avathar, mp3 rozwala :mrgreen: .... Naprawdę, całej tej żenady lepiej podsumować sie nie dało.
Grim, nie lubie hip hopu. Posłuchaj wymienionej wyżej mp3 to chyba zrozumiesz istotę problemu "ziomali". Nie mam nic do eminema, liroya, ale to co jest prezentowane przez peje, kaliber 44 i innych tfurców do kicz. Piszesz, że mało wiem o HH. Tak. Cholernie dużo sie tego nasłuchałem wśród kumpli i zgłębiać tamatu nie wole. żeby wystawić swoja ocenę muszę odrazu być specem?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Nain Wieczny Tułacz GM » czw 05.06.2003 17:06

piosenka git :D "niech mnie nie denerwuja te szmaty co sie nie znaja na HH" to bardzo utwkiło mi w pamieci...moze i kims takim jestem ale prawo do swojej opini mam wiec jeszcze raz powtórze ze polski hip-hop to bełt dla uszu
There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying
Awatar użytkownika
Nain Wieczny Tułacz GM
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 141
Rejestracja: czw 17.04.2003 11:57
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Azirafal » czw 05.06.2003 17:29

Avathar!!! Buyakasha - respect! 8) Nie ma to jak posłuchać dobrej zip-składowej nawalanki spoko ziomala! Czujesz to? Łoj Łoj, ziołusie!!! :lol: :lol: :lol:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » czw 05.06.2003 17:49

buaaaaaaaahahahahahahahahahahah ROTFL :D
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: bejzkik » czw 05.06.2003 18:14

P.S. Sorry jeżeli przegiąłem ... ale jestem ciasny :/


możliwe

gdybyś przeczytał dokładnie ostatnie zdanie mojego posta to może byś zrozumiał o co mi chodziło

wiesz nawet mi sie nie chce mówić bo w ten sposób mogę zjechać każdy "gatunek" muzyki jaki istnieje, dokładnie te same argumenty

pzrykro mi że to co masz na półce zamyka twoje spojrzenie na muzykę czyniąc je właśnie takim ciasnym

widzisz ja też nie trawię 95% polskiego hh który słyszałem ale nie mówię POLSKI HH TO GÓWNO bo myślę że to krzywdzi niektórych

a tak z własnego ogródka rpg większość ludzi kojarzy z zabawkami. kiedy pytam znajomych o bitewniaki stawiają je na jednej półce z barbie
podobnie jest z twoją (nie tylko) wypowiedzią

uogólnianie to bardzo niemiła sprawa
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Avathar » czw 05.06.2003 19:39

grimfang pisze:
a tak z własnego ogródka rpg większość ludzi kojarzy z zabawkami. kiedy pytam znajomych o bitewniaki stawiają je na jednej półce z barbie
podobnie jest z twoją (nie tylko) wypowiedzią

uogólnianie to bardzo niemiła sprawa


No ale mnie RPG nie interesuje. Wole fantasy. I wiem ,że ludzie stawiają je na półkę z bajką. Ale mnie ich zdanie nie obchodzi.Nie wiem czy tym tekstem chciałeś mnie zranic , ale jest takie powiedzenie
O Gustach Sie Nie Dyskutuje

Ale już powiedzmy sobie prawde ( moją prawde ) polski HH stoi na żenującym poziomie. Teksty mają kupić naiwnych , a nawet jeśli autorzy coś z tego przeżyli to już zapewne siedzą weseli w swoich willach.

Są ( u mnie ) poprostu 3 półki dla muzyki
- Kicz = np. Ich sTroje , Polki HH i Techno no i Daniel K.
- "Dobra" (wzgledne) = np. Edyta Górniak , Eminem
- Elita = n. Anna Maria Jopek , Stratawarius.

Nie wliczam już muzyki instrumentalnej i filmowej.
To jednak ,że tu sie kłócimy nie jest bezcelowe. Mamy sie dogadac. A nie dogryzac nawzajem.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: bejzkik » czw 05.06.2003 19:48

Avathar pisze:Nie wiem czy tym tekstem chciałeś mnie zranic


eee, co zrobić?

Avathar pisze:Mamy sie dogadac. A nie dogryzac nawzajem..


no nie widzę szans
z jednego powodu ja nie wartościuję a ty owszem
mówimy po prostu o różnych sprawach ja o muzyce ty o gatunku
staram Ci się powiedzieć że dla mnie liczą się dźwięki nie mam potrzeby sztucznego ich podziału. dlatego możemy pogadać o konkretnym przykładzie
nie widze innej możliwości porozumienia (w tym temacie)

ale zaraz
przecież ja Ci nie dogryzam. przedstawiam tylko swoje zdanie (chyba nie odbierasz tego osobiście?)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Avathar » czw 05.06.2003 20:01

grimfang pisze:no nie widzę szans
z jednego powodu ja nie wartościuję a ty owszem
mówimy po prostu o różnych sprawach ja o muzyce ty o gatunku
staram Ci się powiedzieć że dla mnie liczą się dźwięki nie mam potrzeby sztucznego ich podziału. dlatego możemy pogadać o konkretnym przykładzie
nie widze innej możliwości porozumienia (w tym temacie)


Przepraszam , ale ...

Buahahahahaha ...

Istnieją różne style muzyczne... faktycznie to wszystko muzyka ale w różnym wykonaniu budzi różne uczucia.
Ja słucham instrumentalnej ( no powiedz mi teraz ,że tutaj jest beznadiejny podkład [ no wynika to z Twojej poprzedniej wypowiedzi]) i Metalu. No i oczywiście Rock i nawet Pop.
Szczerze mówiąc , istnieją gatunki. Każdy zespól czy solista mają własny styl. I jeżeli powiesz mi ,że HH i np. Anna Maria to to samo to sie powiesze. Tak jest to muzyka. Ale dlatego ,że różna odpowiada różnym ludziom to już inna bajka.

Trafiłeś na forum gdzie tylko Ty jesteś ... Za ?? No innego słowa nie mam.

HH mi nie pasuje gdyż dla mnie muzyka musi być czymś idealnym. Tak jak Mozart , Anna Maria , Gorillaz , J.Lo. no i chociaż Marilyn Manson.
Wszystkie te style łączy jedna rzecz. Mianowicie wokal (jeżeli wystepuje ) jest skopmonowany z muzyką i na odwrót. Anna Maria - jej piekny głos , i wspaniała muzyka , no i Manson - Ryki jakby go rźneli ale taka sama muza.
Jeżeli HH powinien miec takie same cechy to powinno to wyglądac tak
Ta ta ta ......... ta ... ta ta ... ta ta ta ta .... ta ..... ta ta....
Tak ja te ich rymy. Jak biorą wdech na każde słowo z osobna.

Po Twych wypowiedziach widze ,że chciałbyś rozmawiac o każdej kapeli osobno. A to jest zlekka niemożliwe.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości