RECENZJE utworów których właśnie słuchacie

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

RECENZJE utworów których właśnie słuchacie

Postautor: Lechu » ndz 22.12.2002 22:55

Zauważyłem że wiele osób na tym forum słucha muzki praktycznie cały czas. Mam w takim razie dla Was miłe zadanko.
Otóż akurat teraz kiedy czytacie tego posta, zapewne również cos u Was gra. Napiszcie co to takiego. Spokojnie, na statsowanie nie ma miejsca, bo sęk w tym żeby oprócz podania tytułu i wykonawcy, napisać krótką recenzję tego utworu.
Pamiętajcie, nie chodzi tu o to jaki jest Wasz ulubiony kawałek. Napiszcie coś o instrumentach, wokalu, napiszcie co czujecie, co myślicie, czy Wam się podoba utwór który w tej chwili słyszycie.
Ostatnio zmieniony pt 27.06.2003 19:24 przez Lechu, łącznie zmieniany 1 raz
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Klarkash-ton » ndz 22.12.2002 23:09

Soundgarden - black hole sun... cudowny utwor, slucham go na okraglo przez ostatnia godzine :D
Spokojny, piekny wokal, gitary... trudno to opisac to trzeba uslyszec...
Jak slucham tego utworu czuje smutek, nostalgie, zmeczenie, spokoj i zrezygonowanie...
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Chaon » ndz 22.12.2002 23:35

My dying bride - Le Cerf Malade. Spokojny, bez wokalu. W oddali głos dzwonów i dochodzący skądś odgłos przypominający niski rytualny śpiew lub odgłosy długich trąb tybetańskich. co jakiś czas pojawiają się krystaliczne stuknięcia, szurnięcia, wszystko przeplatane odgłosami jakby cymbałów i wstawkami syntezatorów. Czuję się jakbym znajdował się w jakimś chłodnym (acz jest to chłód przyjemny) lochu lub jaskini, gdzie woda kapie powoli, a wszędzie czuć atmosferę mistyczności, tajemnic nieodkrytych od stuleci. Nie musze nawet iść dalej, to miejsce mnie ogarnia, chiałbym w nim zostać jak najdłużej, w jego przedwiecznym nastoju... Ten nastrój jest jak smak - do końca nie da się go opisać, trzeba spróbować...
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Sabazios » pn 23.12.2002 0:06

Cradle of filth - From the cradle to enslave. Co tu można dużo mówić otym utworze, jedno z najlepszych wykonań Kredek. Wspaniały wokal Daniego no i muzyka idealnie kontrastująca z głosem wokalisty. Słuchając utworu czuję to co zawsze, przygnębienie jednak tutaj jeszcze bardziej się w to zagłębiam.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Klarkash-ton » pn 23.12.2002 11:01

Co wy tak wszyszcy sie muza dolujecie ?

U mnie teraz Testament - D.N.R. (Do Not Resuscitate)... (czy ja mowilem, ze juz nie slucham metalu? :P)
Jak tego slucham to az mnie nosi, rozpiera mnie energia i pozytywna agresja, swietne na poczatek dnia :)
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Klarkash-ton » pn 23.12.2002 11:21

Avathar pisze:O! A teraz leci Disturbed - Forsaken...dołująca piosenka z QotD.


Swietny utwor!

U mnie leci sieka coraz wieksza, a mnie az rozwala od wewnatrz :mrgreen:
Morbid Angel - ogolnie plytka Formulas Fatal to the Flesh

p.s. ten topik mial sluzyc jednorazowem podaniu co leci u mnie czy tak na okraglo? :P
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Lechu » pn 23.12.2002 21:14

Avathar pisze:Nobuo Uematsu - Liberi Fatali z FF VIII....ludzie ... czgo ja słucham :)


Czego słuchasz? Ano jednego z 5 najlepszych kawałków ze wszystkich fajnalowych soundtracków (trochę ich było). Piekny utwór, potężny, głęboki z nieziemskim chórem. Tak samo wspaniały jak intro podczas którego to słychać, oglądałem ten film setki razy, walka Squalla z Seiferem to jedna z najlepszych scen FMV jakie widziałem. Nie da się tego opisać.

.... Ardente veritate
Urite mala mundi
Ardente veritate
Incendite tenebras mundi ....


PS. Piszcie recenzję tego co słuchacie, sam tytuł to za mało.
Klark - można pisać ile się chce razy, byle by to było sensowne i ciekawe :wink:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Sabazios » pn 23.12.2002 22:45

Six feet under - Hacket to pieces. Cuż za cudowny utwór, cuż za wspaniały wokal i cuż za wspaniała ciężka gitara. :twisted:
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

hmm...

Postautor: Sorden » wt 24.12.2002 1:48

Trzymamy sie zasad... DOBRA...
Moich postow juz nie ma...

Summoning- South Away
Recenzja:
Nie mam zdania o tymze utworze, bo mam go od wczoraj... ale trzeba sie trzymac zasad co nie :roll:
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » wt 24.12.2002 9:48

Klark napisał to samo co ja miałem napisac, więc nie będę się powtarzał. Wcale się nie dziwię sytuacji jaka zaistniała, na każdym forum na jakim taki topic się pojawił okazało się że ludzie albo nie umieją czytać albo pisać. Bo co to za wyczyn skopiować i wkleić tytuł piosenki z winampa.

Sorden, nie każę ci pisać co 3 minuty. Chciałem żeby każdy słysząc jakiś kawałek, napisał tu swoje refleksje, odczucia. To wcale nie znaczy że masz to robić do każdego kawałka, masz napewno jakiś specjalny utwór który oprócz tego że jest "zajebisty" wyzwala w tobie jakąś myśl, nastraja cię w jakiś sposób. Siadasz do napisania posta, właczasz sobie ten utwór i dajesz się ponieść jego czarowi. Jeśli takich utworów masz kilka rób to kilka razy, proszę bardzo, ale pisz coś sensownego, ciekawego. Może nakłoni to innych do zainteresowania się tym utworem, może ktoś go słyszał i ma inne odczucia. Bo trudno żeby ten topic był przydatny i do niczego nie prowadzący, skoro każdy wpisuje tu tylko tytuł.

Możesz zamknąc ten topic, jeśli twierdzisz że jest bezużyteczny. Pewnie ludzie dalej będą walić tu najwyżej tytuły.

A ja pójde wypisze moje 5 ulubionych płyt. Gdzieś tu był też taki topic. Równie sensowny jak ten.

Pozdrowienia.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

hmm...

Postautor: Sorden » pt 27.12.2002 18:37

hmm... Powiem tak... Przyjrzalem sie tej dyskusji, i rzeczywiscie macie racje... Jak to klark powiedzial... zepsulem topic... :(
Troche mi glupio ale coz...
Przyczyna tego bylo moje niedbalstwo w czytaniu tego tematu....
Ale postanawiam sie POPRAWIC i wiecej nie grzeszyc :P
A ja pójde wypisze moje 5 ulubionych płyt. Gdzieś tu był też taki topic. Równie sensowny jak ten

W rzeczywistosci to ten topic nie ma sensu... Ale takie sa prawa forum, nie wszystko musi miec odrazu sens :P
Sorki
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » sob 28.12.2002 22:55

Metal Gear Solid 2 Main Theme

Słucham tego cały dzień dzisiaj w kółko i nie mogę przestać.

Jest to temat przewodni MGSa 2, skomponowany (jak cała muzyka do tej gry) przez Harrego Gregsona-Williamsa, który ma na koncie soundtracki do Armageddonu, Twierdzy i Wroga Publicznego. Podobno komponował muzykę do tej gry nie widząc scen przy których zostanie ona użyta. Faktem jest że wyszło mu to idealnie...

Main Theme to połączenie szybkiej, dynamicznej muzyki elektronicznej z orkiestrą (w głównej mierze skrzypce). Utwór zaczyna się bardzo spokojnie by na koniec osiągnąc niesamowite tempo i dynamizm. Szybki rytm daje temu kawałkowi olbrzymią dawkę energii, do tego orkiestra i śpiewający w kilku momentach chór sprawia że utwór ma nastrój bardzo podniosły, heroiczny. Słucham go głównie dlatego że właśnie jestem pod olbrzymim wrażeniem jakie wywarł na mnie Metal Gear Solid 2 i ten kawałek tylko potęguje mój zachwyt tą grą.

Polecam. Piękny utwór... :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Howler » śr 19.02.2003 13:34

W tej chwili? In the name of love (Pride) - U2.Po prostu najlepsza Irish'owa kapela jaka znam.Dobra,reszta tez nie jest zla,lecz na U2 sie wychowalem (ehhh,to byly czasy).Zreszta kazdy ma prawo sluchac czego chce,right? :wink:
Awatar użytkownika
Howler
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: pn 17.02.2003 14:43
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Azirafal » śr 19.02.2003 18:57

System of a Down - Roulette. Bardzo spokojny, liryczny (!) wręcz utwór, z gitarką akustyczną i wspaniałym wokalem Serj'a Tankian'a (no dobra... i z beczącym gdzieś w tle głosem Malakian'a ;-) )...
Kurcze! W trakcie pisania post'a zmieniła mi się muzyczka w Winamp'ie: Spineshank - Synthetic. Niezły kawałek z "mocnymi" gitarkami i śpiewano/wrzeszczanym wokalem... ("I can never feel the way You do, but it still becomes me now...").
_________
Nie zamykaj oczu i nie spuszczaj wzroku, gdy upadają królestwa...
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: borsuq » śr 19.02.2003 20:19

A umnie leci Sanctuary Iron Maiden'u. Lubie ten utwór jest taki energiczny i energetyczny. Jak slucham od razu chce mi sie cos zrobic..

re: wyzej z tego topiku sie zrobila klotnia o ten topik...
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

Postautor: rabbi » śr 19.02.2003 22:39

Dark Soho- The 14th, ciekawa melodyjka, raz mocniejsza, raz nieco mniej ale ciekawa. Fachowo to jak się dowiedziałem nazywa melodic trance z elementami gothicu, ale mi to tyle mówi, pewnie co Wam. :)
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Klarkash-ton » śr 19.02.2003 23:58

raison d'etre - spire of withhold ... strasznie fajny i klimatyczny kawalek wolnego dark ambientu... akurat odpowiedni na noc. :)
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: borsuq » pn 24.02.2003 21:45

A u mnie teraz leci "Whole lotta love" Led Zeppelinu piosenka- ekperyment jest w niej mase UoUouOOOO i tak dalej jest tez moja ulubiona solowka :) .
BTW u mnie ostatnio non-stop LZ leci :D
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

Postautor: D.Kain » wt 25.02.2003 11:04

Smashing Pumpkins - "Bullet with butterfly wings". Fajna gitarka, perkusja, wokal. Czuję się dzięki temu spoko. O! A teraz przeskoczyło na Joy Division...
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Chaon » wt 25.02.2003 16:52

My Dying Bride - The return to the beautiful
Powolne, doomowe, przygnębiające, przytłaczające na początku. Wolna perkusja i motywy na skrzypcach, ciche gitary, głęboki growling. Czuję się martwy, mokra i zimna ziemia przenika mnie do szpiku kości. Nademną góruje mój własny nagrobek. W dalszej części utworu jest coraz szybciej, napełnia mnie energia, to jest jak nekromancja. Wskrzeszone ciało wygrzebuje się na powierchnię kultywując śmierć. Strzępy wspomnień kołaczą w pustym umyśle. Wspomnienie tych, którzy też są martwi, jakiejś kobiety, jak w tekście utworu "Even in death beauty is with you". Makabryczna fascynacja śmiercią przenika wszystko. Na chwilę gdzieś pojawia się iskra życie, która zamiast pragnienia wywołuje nienawiść, chęć zniszczenia, pochłonięcia wszystkiego w czarnej, cichej śmierci. Moc pcha zwłoki do przodu, skupione tylko na jednej myśli... Potem muzyka znów się uspokaja "A tragic opus...". Ciało wraca do grobu, znów następuje cisza. Jeszcze jakaś świadomość czyjeś obecności "I can see from your smile, your not here for the sunset"
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Chaon » pn 10.03.2003 23:14

Avril Lavigne - I'm with you
Nie lubię tego zespołu i żadnej ich piosenki prócz wyżej wymienionej, którą kocham.

Czuję się jak w jakąś trochę chłodną noc, na mieście, jakbym wracał z jakiegoś pubu - ulice puste, noc (i alkohol) skłania do przemyśleń, ale przede wszystkim słuchając tego utworu nie czuję się sam.
"I don't know who you are but I'm with you..."
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Klarkash-ton » śr 12.03.2003 7:36

Tool - Lateratus... nie mam tytulow utworow przy sobie, a nie znam ich na tyle zeby samemu rozrozniac. Ogolnie cala plyta to cos fantastycznego, inna od poprzednich, bardzo mile brzmienie. Slucham jej sobie obecnie kilka razy dziennie. Polecam wszystkim fanom tej grupy i nie tylko. 8)
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Funeral » czw 13.03.2003 13:00

Deicide - WHEN SATAN LIVES
hehehe rzeźnia
a po tym zapuszcze sobie SN - Getto!
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Alganothorn » czw 13.03.2003 17:52

I koncert fortepianowy Czajkowskiego, solista Światosław Richter z tzw. 'praskich nagrań'

jeden z najlepszych koncertów fortepianowych, jeden z moich ulubionych; interpretacja Richtera jest silna, pełna pasji, nie tak 'techniczna', jak to grywa Zimmenrman; sam utwór posiada kilka znakomitych przejść...nie wiem, co mogę napisać na jego temat więcej :-) co czuję? siłę, potęgę orkeiestry symfonicznej i geniusz, geniusz kompozytora i geniusz pianisty...odreagowanie dnia ;-)

zaraz potem (żeby nikt nie mówił, że chcę nabijać sobie ilość postów, zapisze to w jednym) będą:
System of a Down 'Aerials' - za znakomitą gitarę i nastrojowe intro
Dan Ar Braz - Heritage of the Celts - zawiera całą 'istotę' muzyki celtyckiej; jeśli ktoś ją lubi, wie o czym piszę, jeśli nie lubi - nie ma sensu pisać ;-)
Batman Beyond OST - bardzo dynamiczna, ostra gitara, bez wokalu, akurat, żeby odreagować ćwicząc

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sorden » ndz 16.03.2003 12:04

hmm... Prosilbym o nie odbieganie od glownego tematu !!!

Cowboy Bebop - Soundtrack
Wyjebista muzyczka, podchodzaca pod Jazzik, Blusik, w kazdym razie polecam !

Jakby ktos chcial to zajzyjcie na strone:
http://www.jazzmess.com/merch/cds/index.html#library
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » wt 06.05.2003 16:18

U mnie leci "As Above So Below" Behemoth z plyty "Zos Kia Cultus". Zajebisty utwor z bardzo dobrej plyty zagrananej naprawde swietnie technicznie (slychac bardzo dobrze te 7 strunowe gitary elektryczne). Polecam lubiacym ciezkie brzmienia... teraz w czasie matur nadaje sie naprawde idealnie. Odrazu podskakuje adrenalina i dobry humor. :twisted:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Lokrez » śr 07.05.2003 10:35

Ja w obecnej chwili przesłuchuję już poraz 'enty' album Blind Guardian "Nightfall in Middle-Earth". Jestem przy 11 tracku, tak więc - Noldor (Dead Winter Reigns). Kawałek jak i cały album kapitalny.
Uczniowski Klub Sportowy REMUS Kościerzyna
Awatar użytkownika
Lokrez
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: czw 01.05.2003 12:56
Lokalizacja: Kościerzyna

Postautor: Chaon » śr 07.05.2003 20:22

"Call me, Call me" Yoko Kanno, utwór z anime "Cowboy Bebop"

Przywołując w umyślę scenę z Cowboya gdy leciał ten utwór patrzę w niebo i ogarnia mnie taki sam smutny spokój jak bohaterów... Czuję świadomość rozstania z kimś bliskim, kimś na kim mi zależy, ale jest połączona z akceptacją tego faktu. Tak musiało widocznie być... ale kto wie ile razy jeszcze szkrzyżują się nasze drogi..? Czuję smutek połączony z nadzieją, taki jak gdy żegnasz bardzo bliskiego przyjaciela, nie wiesz czy jeszcze go kiedyś zobaczysz, ale serce mówi że to jeszcze nie koniec...

...see you space cowboy...
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lechu » śr 07.05.2003 21:00

No u mnie leci dokładnie to samo Chaon, od czasu jak mi przypomniałeś ten kawałek :D Jest po prostu porażający, wystarczą pierwsze nuty, pierwsze słowa i mam łzy w oczach. Tyle myśli od razu do głowy przychodzi, o tym co do tej pory było, co się zrobiło, o tym jakie jest moje miejsce w tym wszystkim, pośród innych ludzi... :cry:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Shizm » czw 08.05.2003 14:46

U mnie aktualnie leci koles od algorytmiki :lol: , bo siedze na cwiczeniach i jakos do mnie nic nie trafia. A tak powaznie to jakis Hard-corek ktos zarzucil i jakos mi sie zaczyna podobac. Chyba wina braku innych rozrywek :)

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Avathar » czw 08.05.2003 20:31

u mnie w kółko leci Disturbed : - Forsaken ; - Down With A Sickness
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: borsuq » czw 08.05.2003 20:38

U mnie juz od 15 minut leci Black Rose Immortal Opetha :) lubie ten utwor jest taki rozbudowany. 8)
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

Postautor: Jander » pt 09.05.2003 18:18

Apocalyptica - Angel
Mozna poczuc wolnosc.
PS: To chyba moj najkrotszy post :lol:
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Chaon » pt 09.05.2003 20:57

Godsmack - Voo Doo
Czuję się jak w jakiejś dżungli/puszczy w nocy, podczas rytuału Voodoo. Rytualne śpiewy, ogień, ofiara ze zwierząt... Rytmiczne bicie bębnów, spokojny śpiew wokalisty, czasami dziwne, ciche chórki... Utwór sprawia wrażenie transu. Jak po spożyciu mikstury przygotowanej przez szamana... Wokół nie ma nikogo, tylko członkowie kultu, wokół świat jest pusty. Istnieje tylko to miejsce, tu jest brama do świata duchów. "As I feel the snakebite enter my veins" -pod wpływem podanych trucizn i narkotyków pogrążąm się w sobie, aż opuszczam świat materialny i przedostaję sie do spirytualnego... Powracam ze świata duchów... zmieniony... Podoba mi się ten utwór, wprawia mnie w taki spokojny, lekki rytualny trans...
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Alganothorn » śr 14.05.2003 15:42

koncert fortepianowy griega
interpretacja światosława richtera
bodajże praskie nagrania...
niesamowita dynamika, charakterysktyczna dla griega, widoczna choćby w gyncie połączona z żywiołową grą richtera stwarza z tego wykonania niesamowitą falę muzyki, która przelatuje przeze mnie niczym elan vitale bergsona...
czuję tę muzykę 'całym sobą', czuję jak mnie przenika, wypełnia energią...
generalnie jestem padnięty po podróży i potrzebowałem zastrzyku energii - wbrew pozorom klasyka też się nadaje do tego
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron