Anime OST

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Anime OST

Postautor: Sorden » śr 12.11.2003 2:38

Tak sobie siedze sluchajac sountracku z Wolf's Rain i sobie mysle... "Czemu nie zalozylem tu tego tematu ?"... Po przemysleniu tej mysli :P stwierdzilem... "Czemu nie !"
Chcialbym aby w tym temacie byly zamieszczene recenzje
-Kompozytorow/ek
-Sountrackow
-Skladanek

Apropo OST do Wolf's Rain(Yoko Kanno)... No musze stwierdzic, ze muzyka jest piekna ! Jednak piekniejsza jest w trakcie ogladania tegoz anime :)

Bardzo dobry OST wyszedl do GitS -Stand Alone Complex (Yoko Kanno) ! Wprawdzie mam tylko pierwsza plyte, ale zrobila na mnie wielkie wrazenie ! Sluchalem tej plyty przez caly miesiac (siedzac w pracy :P i w domu oczywiscie) Dalej z checia siegam po ta pozycje ! Cala plyta jest swietna ! Sam "Opening" pokazuje, ze muzyka jest nieprzecietna ! Yoko Kanno Rulez !

Vampire Hunter D: Bloodlust- tez bardzo klimatyczna plytka ! Jednak wydaje mi sie ze troszke za krotka ! Marco d'Ambrosio odwalil kawal dobrej roboty !

Cowboy Bebop(Yoko Kanno)- no o tym sie nie da niewspomniec ! Choc nie do konca jestem milosnikiem takich klimatow, musze stwierdzic, ze tej plyty sluchalo mi sie nadwyraz dobrze ! Rowniez polecam :D

Trigun- hmm... Niektore piosenki sa swietne ! Niektore, zalatuja nuda ! Pasuje do anime, ale moim zdaniem (tak jak OST Wolf's Rain) nie wszystko nadaje sie do posluchania ot tak sobie ! Lubie tylko kilka utworow ! (Hash Hash; Scattered Rain; Rakuen (Paradise); Sound Life itd...) Jednak jest tu mase utworow ktore mi sie nie podobaja :)

Narazie to tyle...
Zapraszam do dyskusji !

p.s. Wlasnie przegladnolem forum M&A... Jest tam podobny topic, ale jednak troche inny ! Pzdr!
Oto link: http://katedra.net.pl/forum/viewtopic.php?t=454&start=0
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » śr 12.11.2003 8:07

Zapytam wprost: A w czym tamten topik jest inny od tego? (poza umiejscowieniem na innym forum)

Żeby nie było OT:

Ghost in the Shell Stand Alone Complex Tachikoma Album - be human
Za pierwszym razem, gdy się o tym dowiedziałem, byłem pewien, że to drugi OST do GitSa SACa. No niestety, albo i stety, jest to tylko swego rodzaju Tribute dla jednych z najzabawniejszych postaci w historii anime - Tachikom. Ci co widzieli SACa wiedzą, że kilka odcinków było w wiekszej mierze poświęconych tym robotom - a przy tym w tle słychać było odpowiednio dobraną muzykę.
Ten album to właśnie kompilacja tych "tachikomowych" utworów. A więc słyszymy w większości wesołe, lekkie utwory, rózne - elektroniczne, lub "klasyczne", o zabarwieniu nieco "robotowym" (różne robocie odgłosy, głosiki Tachikom, itp), ale mamy też utwory bardziej w klimatach GitSa, czy też wogóle poważnie brzmiące melodie. Całość rozpoczyna kawałek śpiewany przez pana który popełnił wokalnie Ending do SACa. Jest też kilka innych wokalnych utworów - jakiś japoński rap, i kawałek króciutki śpiewany przez Tachikomy. Ogólnie większość jest krótka, niestety.
Na tym albumie zabrakło jednego: Drama Tracka. Fakt, bez tłumaczenia nie byłby wiele wart, ale z chęcią posłuchałbym jako dodatku uroczych głosików Tachikom w zażartej jak zwykle dyskusji :D

Faworyt albumu - "spotter", i głównie dla niego warto posłuchać całości.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Sorden » śr 12.11.2003 11:47

Tamten topic ograniczal sie do opisow plyt (czasem utworow)... ja chce czegos wiecej... informacji na temat artysty... O jego dobrych plytach ! Cos co mozna polecic kazdemu ! A nawet o jego wpadkach !
Chodzi mi tu o ocene danej plyty (lub artysty) ! Z waszego punktu widzenia!
np.
Tsuneo Imahori: w sumie to nic o nim nie wiem ! Jedynie to ze skomponowal muze do Triguna... Czy ma on jakies inne ciekawe kompozycje ?

p.s. zle to wczoraj wyjasnilem, ale wybaczcie mi :) byla 2:38 :P
Ostatnio zmieniony śr 12.11.2003 11:54 przez Sorden, łącznie zmieniany 2 razy
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Hifidelic » śr 12.11.2003 11:50

Znany doskonale wszystkim maniakom Kenji Kawai jest doskonałym artystą, aby zacząć od niego kontakt z soundtrackami z filmów. Płyty takie jak soundtrack z Avalonu, czy już otoczonego kultem "GiTS'a" to nie tylko świetna muzyka, ale również doskonałe tło ilustracyjne do rpg.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Lechu » śr 12.11.2003 14:03

Lechu w tamtym topiku jak wół pisze:Tak więc ludziska, od tej pory ten topik jest poświęcony zgodnie z nazwą "Muzyce z Anime".

Wiecie o co chodzi. Pisać mi jaka muzyka się wam podoba, z jakiego anime, wychwalajcie kompozytorów, utwory, wokalistów, bla bla klasycznie. Mozna też pisać o j-popie, o ile ktoś wogóle tego słucha (oprócz mnie :D )


Sorry, że się jasno nie wyraziłem, sorry że za małej czcionki użyłem, i sorry że nie ma tam nic więcej oprócz recenzji pisanych przeze mnie, bo nikt inny więcej tam nie chciał pisać.
Sorry, ale nie lubię też jak ktoś mi robi konkurencję.

Poczekam, może Wotan załozy jeszcze w Filmie topik o anime, a Azi i spółka topik o mandze w Komiksie. I nikt już wogóle do M&A nie zajrzy....

Będę walczył o swoje Forum, a co!

Żeby nie było offtopik:

Uchuu no Stellvia - The End of the World Single

Singiel zawierający ending i przerobiony opening z anime Stellvia of the Universe (seria o bazie kosmicznej i pilotach myśliwców, takie sajens fikszyn).
Otóż najlepsza muzyka zawsze nadchodzi niespodziewanie. Wiem, brzmi nieco koślawie, ale taka jest prawda. Nawet osobiście wolę, kiedy przez przypadek trafiam na coś naprawdę dobrego, niż kiedy czekam na daną płytę i okazuje się ona tylko przeciętniakiem. Lubię niespodzianki :P
The End of the World jest właśnie taką niespodzianką. Singiel zawiera jak już pisałem ending, "The End of the World" plus jego wersję instrumentalną, i wersję balladową openingu "Asu e no Brilliant Road", plus karaoke version. Całość wykonana jest przez zespół (chyba jest to zespół) zwący się Angela, ale nie udało mi się nic więcej znaleźć na jego temat.
Oba utwory są bardzo podobne do siebie stylowo. "The End..." jest bardziej żywiołowe, mocniejsze, a "Asu e no..." za to jak na balladę przystało, spokojniejsze. Ale po kolei. Oba trafiają idealnie w moje gusta. Perfekcyjnie, w 100%. Raz - zakochałem się w wokalu pani śpiewającej oba kawałki, dwa - podkład instrumentalny jest fenomenalny. Trudno mi to opisać - składa się z wielu instrumentów - skrzypiec, gitar, i dość mocnej perkusji (nie koniecznie znaczy że jest to naparzanka - po prostu perkusja jest bardzo mocno zaakcentowana). A to właśnie uwielbiam - doskonale zharmonizowane instrumenty, o mocnym, bardzo emocjonalnym brzmieniu. "Asu e no..." ma bardziej orkiestrowe brzmienie, poprzez fantastyczną partię skrzypiec, i jest bardziej wyraziste od pierwszego utworu. O dziwo, oryginalna wersja (przypominam ta na singlu to remix) jest straszna w porównaniu. Jeśli ktoś będzie szukał tej płyty, odradzam słuchania pełnego OSTa, tylko singiel się liczy. Bo OST i wersja oryginalna zawodzi niestety.
W tej chwili oba utwory ą numerem jeden na mojej liście. Tak jest od wyjątkowo długiego czasu, i wyjątkowo, z każdym następnym słuchaniem uwielbiam je coraz bardziej. Daruję sobie oczywiście stwierdzenie, że słucham tego w kółko :wink: [/b][/quote]
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Sorden » śr 12.11.2003 14:18

TEMAT ZOSTAJE ZAMKNIETY !
Prosze sie przeniesc na forum M&A http://katedra.net.pl/forum/viewtopic.php?t=454&start=0
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości