muzyka elektroniczna

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

muzyka elektroniczna

Postautor: Klarkash-ton » czw 23.10.2003 21:52

Interesuja kogos takie przestrzenie dzwiekowe? Pisze ogolnie bo nie chce zakladac tematy o 100 roznych podgatunkach i stylach... ambient, idm, noise, goa, industrial, experimental... i masa innych, ktore czesto sa nazywane anty muzyka (nie muzyka). Sam interesuje sie takimi klimatami juz jakis czas, ale stron na taki temat nie jest zbyt duzo, a infromacje czasami trudno zdobyc. Chetnie podzielibym sie przemysleniami i doswiadczeniami tylko czy jest ktos kto podyskutowalby na tematy zwiazane z takimi dzwiekami?
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Sorden » czw 23.10.2003 22:57

Hmm... nie wiem czy jestem odpowiednia osoba do dyskusji z toba na ten temat, jednak cos tam wtrace !

Jak to przewaznie bywa, muzyka elektroniczna jest kojarzona z techno... Niestety... Nie kazdy wie, ze kryje sie pod ta nazwa wiele gatunkow... No ja sie na szczescie dowiedzialem i wcale tego nie zaluje...
Wam tez polecam !

Co do tego tematu Klark, to szczeze, nie wiem dokladnie o czym chcesz rozmawiac, bo muzyka elektroniczna jest strasznie obszernym pojeciem ! Mozna nawet powiedziec, ze wstawki elektroniczne sa w praktycznie w kazdym gatunku !

Moze podasz jakies przyklady "ambitnej" muzyki elektronicznej ? Bo pewnie masz juz cos nowego czego nie zdarzyles mnie jeszcze o tym powiadomic :P ?!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Angbandrider » pt 24.10.2003 17:53

Kiedyś byłem tą muzyką zafascynowany - Kratzwerk, Jean Miachael Jare (czy jakoś tak wybaczcie pisownię), potem łyknąłem trochę braekdanceu (ale jedynie muzyki) Music Instructor i U-96, następnie przwinęła się u mnie nawet jedna chilloutowa płytka Massive Attack no i na końcowy akcent Propellerheads - i tu jeżeli miałbym mówić co mogę ewentualnie jeszcze znieść w chwili aktualnej (niestety mam ciężką głowę wypełnioną metalem i muzyką instrumentalną rzadko kiedy znajduje się w niej miejsce na coś innego) to właśnie taki lekki drumm&bass. Na tym się moja przygoda z muzyką elektroniczną skończyła, a było to tak dawno temu że to już prawie nieprawda :D.

Pozdrawiam
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Hifidelic » pt 24.10.2003 18:38

Tak, jestem fascynatem takiej muzyki. Jak podrzucisz swoją plejlistę to zobaczę, czy mam coś czego Ci brakuje, a mogłoby Ci przypaść do gustu.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Breja » sob 01.11.2003 2:45

ja "siedze" w takiej muzyce od baaaaaardzo dawna.
mam 24 lata a zacząłem słuchac pod koniec 1 klasy ogólniaka.
Na początku było to imrezowe techno(happy hardcore,break beat,old skool,drum'n'buss,jungle,dark side itd) potem doszły industriale.
Z tych ostatnich polecam dwa zespoły(wydaje mi sie że ich nie słyszałeś ale moge sie mylić) : Front Line Assembly i Haujobb.
warto,trust me :D
podaje ci e-mail do mojego kumpla który sam robi taką muze i jest prawdziwą kopalnią wiedzy na ten temat

sub_human@pf.pl

ma na imie Kuba,możesz sie spokojnie powołać na mnie 8)


pozdrawiam

P.S. on ma niestety modem także nie siedzi w necie non-stop

P.S.2. zapomniałem dodac że teraz jestem szalonym houserem i latam na wszystkie imprezy housowe w mieście.
jesli szukasz pozytywnej energii na parkiecie to muzyka house ją oferuje w pełnej gamie :D
Mamo !! Dzieci w szkole się ze mnie śmieją, że śmierdzę trupem - płacze Jasiu - mamo!!, mmaaamo, mamoooooo.....
Awatar użytkownika
Breja
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: czw 20.03.2003 0:34
Lokalizacja: z dupy

Postautor: Hifidelic » sob 01.11.2003 20:58

I. FLA to nie jest czasem projekt Renzora?
II. Jeżeli chodzi o INDUSTRIAL to moim zdaniem nic do pięt nie sięga Einsturzende Neubauten. AVE.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: bejzkik » ndz 16.11.2003 15:20

a ja nurzam sie w ambiencie

jak juz kiedys pisalem gdzies od aphex twin do autehre (pluje za to na mouse on mars czczę fsol)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » ndz 16.11.2003 19:47

generalnie wielki sentyment do młodszego Jarre'a (ale raczej starszych albumów, nowsze są już takie sobie, 'pachną komercją'; starszego Jarre'a też lubię, ale to nie ten gatunek ;-) )
do tego Vangelis i Oldfield, którzy przynajmniej niektórymi kompozycjami pod taką podchodzą, 'stary, dobry Kraftwerk', Massive Attack (nowa płyta mnie nieco rozczarowała) i cała masa zespołów, których nazw nie jestem w stanie spamiętać...znajomi się nieco lepiej orientują i jak czegoś mi trzeba z tych okolic, mam dostęp
nie wiem, czy nie podrzucić tu projektó w typie enigmy, czy deep forest, jakby na to nie patrzeć, są dość elektroniczne...
:-)
lubię tę muzykę, nie słucham tyle, co kiedyś, ale ciągle jest obecna
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » ndz 16.11.2003 23:13

ależ Algi
to muzyka nie z tej dekady ;)



nazwałbym ją raczej klasyką i stwierdził że tego TRZEBA posłuchać :)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » pn 17.11.2003 8:51

jej 'nie-z-tej-dekadowość' jakoś nigdy mnie za abrdzo nie zastanawiała...
;-)
wrzucam 'Equinox' i słyszę to, co stało się podstawą 'wsparcia elektronicznego' w popie (no, tak ogólnie pojętym - w muzyce głównego nurtu)...w pewnym sensie jest to klasyka, ale klasyka tego nurtu
:-)
pozdrawiam
ps. ale miło by było, żeby miłośnicy 'ambientów' kiedyś sięgneli po początki tej muzyki - tej, czyli elektronicznej, nie stricte ambientu ;-)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » pn 17.11.2003 9:30

Fsol - trzeba posłuchać, nie ma co gadać
Co do Kraftwerka - nie podobają mi się ostatnie mixy, ale jestem zakochany w starym. Różnica między epokami jest szczególnie widoczna w utworze "Die Roboter", który w nowych mixach stracił cały pazur.
Jeśli chodzi o Equinoxe - klasyka, klasyka, klasyka. Pamiętacie Kwant? Ta muzyka zawsze będzie mi się kojarzyła z otchłaniami kosmosu.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » pn 17.11.2003 9:35

hifidelicu, cała TVP 'leci' na utworach Jarre'a, ciekaw jestem tylko, czy ma on z tego jakieś profity...pamiętasz czołówki studia sport itp? wszystko Jarre...
:-)
z resztą nie tylko jego - 'telefon alarmowy', czy jak to się nazywa (dzwoni obywatel i zgłasza wypadek :-) ) jest reklamowany w spocie WOT'u (Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego) utworem Oldfielda z trzecich dzwonów rurowych (nienajlepszej nota bene jego płyty)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » pn 17.11.2003 9:41

Studio Sport to Vangelis "Spiral" chyba :)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » pn 17.11.2003 9:47

kłócić się nie będę, miałem to na pirackiej kasecie Jarre'a, która zmarła śmiercią piękną pożarta i stopiona przez magnetofon Kasprzak ponad 10 lat temu...
:-)
mogli piraci się nie znać...
ale to znaczy, że TVP czerpie ze źródełklasyki elektronicznego brzmienia: Jarre, Vangelis, Oldfield...choć jednarzecz w TVP mi się podoba
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » pn 17.11.2003 9:50

Mnie podoba się jeszcze teatr TVP. Zresztą tam też można trafić na niezłe podkłady muzyczne. Vide "Selekcje" Łysiaka.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » pn 17.11.2003 9:58

jeśli mamy się licytować co nam się jeszcze podoba, to mogę dorzucić np. kulinarnego Makłowicza, czy '7 dni - świat', muzycznie też ciekawe, ale chyba nie o tym mamy mówić
;-)
żeby nie było OT: lubię też elektroniczne podkłady muzyczne do filmów; nie piszę o takich oczywistych sprawach jak kompozycje Vangelisa, ale jest szereg jak dla mnie zupełnie nieznanych kompozytorów odpowiadających za soundrtacki z mniejszych produkcji filmowych...
lubię też niektóre podkłady pod seriale, zwłaszcza zwracam uwagę na Marca Snow'a - po 'X-files', a zwłaszcza po 'Millenium'
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » pn 17.11.2003 10:15

Jest fantastyczny i mało znany soundtrack Tangerine Dream (strasznie nierówny zespół, tak przy okazji) do filmu, którego nie widziałem. Tytuł płyty to "Deadly Care". Bardzo elektroniczny i bardzo nastrojowy. [/list]
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: bejzkik » pn 17.11.2003 13:22

jestem oburzony posądzeniem mnie o aklasyczność :evil:

zęby zjadłem na jmj i vangelisie (na vangelisie tyko trzonowe)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » pn 17.11.2003 13:27

grim - a któż Cię o aklasyczność posądza? chyba nie czujesz się jedynym zwolennikiem ambientu, jeśli poczułeś się dotknięty moją wypowiedzią...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » pn 17.11.2003 14:36

trzęsę się z oburzenia
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Primrose » pt 28.11.2003 9:17

a Spear..?
"Człowiek tym mniejszą ma szansę stać się wielkim im bardziej poddaje się władzy rozsądku. Niewielu dostąpi wielkości - Na pewno nikt w sztuce - Jeśli nie podda się iluzji."

Mr. Doctor
Primrose
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: śr 26.11.2003 20:31

Postautor: ezraa » sob 06.12.2003 10:19

Dark Ambient szczególnie hostowany przez www.coldmeat.se (looknijcie, przy każdej kapeli pełnowymiarowe (choć 112-128kb/s tylko) sample.

Co mnie kręci? Puissance, Sanctum, Musslimgauze... z klimatów podobnych, z mroźnej Norwegii Ulver (od płyt "Themes from Williams..."). Zatrzymam się trochę przy Ulver - warte polecenia "Peredition City", "Metamorphosis EP" i dalej już w krainę muzycznych pasaży: "Silencing the Silence", "Silenes teaches you how to sing" (rewelka, 1 utwór, 24 min - cyber-krajobraz-wieczornego-miasta ;-)) no wreszcie "Lykantroppen Themes" - tu już wokal Garma się nie pojawia - pure-ambient.

(też szczam FSOL ;-)

Z bardziej popularnych, industrialowe KMFDM i ostatnie indu-black'i : The Kovenant (Animatronix i SETI).

Pozdr, E.
VOID jest ok, ale Stargrunt bardziej wkręca! 2101AD Polish Regiments in New Swabian League Army / 2181AD Polish Mercenaries in Arachnid Holocaust / 2194AD Polish Mercenaries at Xenomorph Hunt
ezraa
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: śr 03.12.2003 22:56
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Postautor: Hifidelic » sob 06.12.2003 10:23

Industrialowe KMFDM???? Oni nagrywali jakieś industrialowe kawałki??? Ale jestem do tyłu :) Podaj parę tytułów jak możesz, może być super. Uwielbiam industrial, i bardzo podoba mi się KMFDM, więc kombinacja może być w sam raz dla mnie.
Musslimgauze jest na dłuższą metę trochę za nudne, jak dla mnie. Lubię jak muzyka zabiera mnie w podróż, a przez okno tego pociągu widzę wciąż tylko pustynię.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Funeral » sob 06.12.2003 14:46

hmmh no cóż, Ulver jesz świetny , zwłaszcza "PC", bo kolejne dokonania Grma to już zapętlanie się w tym swoim stukaniu i pukaniu!:)
jeśli chodzi o mnie to lubie:
Massive Atack, Swans, Dead Can Dance, Ulver. to z tych spokojniejszych, a do industrialu to spokojnie można zaliczyć: Ministry, KMFDM, Godflesh, Pitchschifter (pierwsza płyta) i wile innych, które bardzo lubie!
aha, Kobenant jak dla mnie to sztraszna papka, przynajmniej oststania płyta, bo Animatronik jeszcze mi się podobał, ale podchodzi pod Rammsteina :)
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: ezraa » sob 06.12.2003 17:55

Ja myślałem że KMDFM zawsze było industrial :D
Z Musslimgauze mam tylko Azzazin - fajnie membrany niskotonowców "tańczą" na tej płycie...

Funeral pisze:hmmh no cóż, Ulver jesz świetny , zwłaszcza "PC", bo kolejne dokonania Grma to już zapętlanie się w tym swoim stukaniu i pukaniu!:)


generalnie uwielbiam wszystko czego sie tknał Hellhammer i Garm. A propos tego pierwszego - 7 track z "grand declaration of war" Mayhem to dopiero "papka" ;-)) Massive Attack jak nic! Garm exploruje bardzo fajne klimaty i chyba też tego w muzie szukam....

Funeral pisze:...Animatronik jeszcze mi się podobał, ale podchodzi pod Rammsteina :)


:shock: chyba są w takim razie dwa Rammsteiny :D
VOID jest ok, ale Stargrunt bardziej wkręca! 2101AD Polish Regiments in New Swabian League Army / 2181AD Polish Mercenaries in Arachnid Holocaust / 2194AD Polish Mercenaries at Xenomorph Hunt
ezraa
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: śr 03.12.2003 22:56
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Postautor: Funeral » sob 06.12.2003 18:18

ezraa pisze:generalnie uwielbiam wszystko czego sie tknał Hellhammer i Garm. A propos tego pierwszego - 7 track z "grand declaration of war" Mayhem to dopiero "papka" ;-)) Massive Attack jak nic! Garm exploruje bardzo fajne klimaty i chyba też tego w muzie szukam....

:shock: chyba są w takim razie dwa Rammsteiny :D


hhhmm Hellhammer z tego co wiem do niegrał na żadnej płycie Ulver, a już napewno na najnowszych dokonaniach!
a płytka GDOW jest najlepszą płytą Mayhema! takie są fakty!
Animatronik ma bardzo zbliżone stylistycznie riffy gitar do Rammsteina!
to że kolesie dodali bardziej rozbudowane klawisze i chory wokal nie robi z tego jakiejś awangardy muzyczniej!
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: ezraa » sob 06.12.2003 20:44

Funeral pisze:
ezraa pisze:generalnie uwielbiam wszystko czego sie tknał Hellhammer i Garm. A ...


hhhmm Hellhammer z tego co wiem do niegrał na żadnej płycie Ulver, a już napewno na najnowszych dokonaniach!...


To było oświadczenie :) Tak jak Garm nie pojawia się w Mayhem :-))
Co do "zbliżonych stylistycznie riffów".... hmm, gitar używa również 200 tyś innych kapel. Całość tworzy dzieło, nie pojedynczy element. Ok, nevermind chcę tutaj uwywyższać jednego nad drugim...

Wracając do tematu avangardy ambientnej: Lustmord, Endura i Ontario Blue - rule.... A słyszał ktoś AUBE?
VOID jest ok, ale Stargrunt bardziej wkręca! 2101AD Polish Regiments in New Swabian League Army / 2181AD Polish Mercenaries in Arachnid Holocaust / 2194AD Polish Mercenaries at Xenomorph Hunt
ezraa
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: śr 03.12.2003 22:56
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Postautor: Gvynbleid » ndz 17.10.2004 11:32

Z ostatnich produkcji jakie wpadły mi w łapki mogę polecić:

biosphere - "substrata", jeden z mroczniejszych ambientów jakie dane mi było zasłyszeć, ciche i nostalgiczne dźwięki idealnie wprowadzające w klimat 'dna'

Wreszcie udało mi się dostać projekt Fisza - Tworzywo sztuczne, coś wspaniałego groteska, psychodela i przyjemne buczenie w głowie. Gorąco polecam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Tyhagara » pt 12.11.2004 23:45

Szukam klimatów do sesji Cyberpunka. Czegoś w stylu zespołu Fluke - płyta Risotto. Nie znam się na tym zupełnie, dlatego nie spróbuję nawet opisać Fluke. Po prostu tą płytę słyszałem i coś takiego mi odpowiada. Nie znam też żadnych innych zespół, bo to nie mój przedział muzyczny. Tak więc liczę na waszą pomoc :)
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: bejzkik » sob 13.11.2004 15:24

hmmm
czy ja wiem
to zalezy czego oczekujesz po takiej sesji
jakie klimaty itp
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Gvynbleid » sob 20.11.2004 11:11

Here U are Tychu - http://www.mp3.qo.pl/pl/index.php?act=b ... =style&by2 - tutaj masz duży wybór muzyki elektronicznej wystarczy ssać ile wlezie. Do Neuro może pasować coś z działu D&B, Ambient może Progressive - trzeba po prostu pokopać i sprawdzić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Sorden » śr 12.01.2005 0:37

A mowia wam cos projekty:
Asura, Shpongle, Hallucinogen, Pleiadians
to moje ostatnie odkrycia !
Jestem ciekaw co o tym sadzicie...
p.s. Nie ma to jak porzadna korba ;)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Gvynbleid » śr 19.01.2005 22:18

Znalazłem coś Hallucinogen - boże tosz pod tym to sie laser krzywi :wink: , Aphex Twin w wydaniu undergroundowym (fajne :D )
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Hifidelic » pn 13.06.2005 11:47

Wspomniany przez Ezreę Lustmord powinien być obowiązkową lekturą muzyczną dla każdego roleplejowca.
Na początek chyba najciekawsza jest płytka "Stalker".
Dalej już samo poleci :D
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Gvynbleid » sob 24.09.2005 16:41

Moje ostatnie odkrycie - Manos Hadjidakis. Zastanawiałem się czy napisać o tym tu czy w muzyce instrumentalnej, ale doszedłem do wniosku że elektroniki w muzyce tego wykonawcy jest chyba najwięcej. Niesamowite połączenie różnych gatunków - chilloutu, ambientu muzyki etnicznej (głównie greckiej ale chyba i wschodniej) i różnych eksperymentalnych odmian których nie potrafię podporządkować do żadnego gatunku. To trzeba po prostu usłyszeć - nie jestem w stanie opisać tej muzyki słowami. Ze zdobyciem płyty w polsce może być problem (tytuł "Transformations") ale myślę że drogą sieciową jakoś się da. Z własnych odczuć dodam że jeszcze niczyje utwory nie wpłynęły na mnie w taki sposób - po prostu się odpływa - gorąco polecam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron