Linkin Park

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Linkin Park

Postautor: D3vi! » ndz 07.09.2003 20:17

Czy ktos procz mnie uwaza ich za mistrzow NU-metalu ?
Obrazek
Awatar użytkownika
D3vi!
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: czw 12.06.2003 17:17
Lokalizacja: w jakimś okopie, z rozkazu Marcusa :D

Postautor: rabbi » ndz 07.09.2003 20:33

Ja :D .
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Azirafal » ndz 07.09.2003 20:56

Nie, o ile do Nu-metalu zaliczymy System of a Down.

LP są spoko, mają kilka niezłych i sporo kiepskich (przede wszystkim na jedno kopyto!) kawałków, ale nigdy nie dorównają Szalejącym Ormianom :twisted: :twisted: :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » ndz 07.09.2003 21:25

Nie, jeżeli do NU-metalu zaliczymy Limp Bizkit :P.

No ale są spoko.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Sorden » ndz 07.09.2003 22:25

hmm... nie zaliczyl bym tego do nu-metalu... ale uwazam ze sa dobrzy ! Lubie LP ! nawet dosyc dlugo ich sluchalem... mam wiele wspomnien w ktorych ich muzyka mi towarzyszyla ! Niby graja wszystko na jedno kopyto... hmm... moze i tak, ale podoba mi sie jak graja ! Podoba mi sie ich styl... Nie wiem, moze jestem tu ewenementem, ale naprawde ich lubie... szczegolnie piosenke "My December" Poprostu cos pieknego !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Menthorn... » pn 08.09.2003 8:19

Numetal to shit besczeszczenie metalu kicha totalna
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: Klarkash-ton » pn 08.09.2003 9:02

Menthorn... pisze:Numetal to shit besczeszczenie metalu kicha totalna


Ladnie sie przedstawiles. Odrazu widac, ze jestes strasznie ograniczonym czlowiekiem. Gratuluje, wygrales glowna nagrode na najbadziej glupi post na forum. Jesli juz piszesz cos takiego to poprzyj to chociaz argumentami...

Co jest nu metalem a co nie jest to w sumie skomplikowana sprawa. Nie dawno pojawila sie encyklopedia nu metalu i wcisneli tam nawet Soufly... paranoja.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: D3vi! » pn 08.09.2003 9:59

Vampdey pisze:Nie, jeżeli do NU-metalu zaliczymy Limp Bizkit :P.

No ale są spoko.


wlasnie mam klopot z zaklasifikowaniem LB ;]

Menthorn... pisze:Numetal to shit besczeszczenie metalu kicha totalna


czemu tak uwazasz ??
a tak btw to ktora piosenka sie wam najbardziej podoba ??
Obrazek
Awatar użytkownika
D3vi!
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: czw 12.06.2003 17:17
Lokalizacja: w jakimś okopie, z rozkazu Marcusa :D

Postautor: Sorden » pn 08.09.2003 10:04

Zgadzam sie z klarkiem... nu-metal jest tak rozbudowanym gatunkiem, ze nie wiadomo do konca co do niego nalerzy... Wedlog mnie LP nie nalerzy do nu-metalu... Moze dlatego ze ja mam wlasna wizje tego gatunku(chyba jak kazdy)... a tak w sumie do konca niewiadomo co ta jest praktycznie nu-metal :)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » pn 08.09.2003 13:21

Z tego co wiem to Limp Bizkit jest w wielkiej trojce nu-metalu razem ze Slipknotem i Kornem... LP tez jest zaliczany do nu-metalu. W sumie od zawsze ludzie potrzebowali szufladkowania, a niech sobie szufladkuja. Ja slucham co mi sie podoba, a jak to sobie ktos nazwie to mnie naprawde nie obchodzi.

Calkiem obszerna stronka o "nu-metalu"... http://www.new-sounds.prv.pl/
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Angbandrider » pn 08.09.2003 16:45

Soulfly moim zdaniem to również nu-metal, pomimo tego że ma bardzo trashowy wydźwięk. Co do "wielkiej trójki" - jak to ktoś powiedział, Korn przeboleje, LB z pewnością, ale Slipknot :?: Moim zdaniem to jest deth ale to tylko moja mała dygresja.

Co do LP, przyznaje się że nie przepadam za nimi, owszem mieli pare fajnych kawałków jak: "One step closer" czy najnowsze "Faint". Jednakowoż mocne gitary i świetny groul Chestera Beningtonanie nie idą w parze z tekstami. Stworzyłbym dla nich nową kategorię o nazwie Pop metal, bo według mnie to boysband z gitarami.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Klarkash-ton » pn 08.09.2003 22:54

Swietnie okresliles LP, podoba mi sie i podpisuje sie pod tym. :mrgreen:
Ale okreslenie Slipknota death metalem spowodowalo, ze az mi sie slabo zrobilo :wink: To jest typowy nu, nie ma tam nic detahowego... jesli nie wierzysz to posluchaj sobie Morbid Angel czy Cannibal Corpse, a potem zastanow jeszcze raz.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Menthorn... » wt 09.09.2003 8:16

możecie to nazywać nawet ograniczeniem ale ja poprostu nie rozumiem jak można słuchać czegoś takiego: gościu sie drze, słychać gitary(eh... pikne) a tu nagle jakis gość wchodzi z zaprzeproszeniem hhopem....
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: Klarkash-ton » wt 09.09.2003 9:29

I co, ze tego nie rozumiesz? Ja nie rozumiem wiele rzeczy, ale nie bluzgam ich odrazu, sznauje je bo wiem, ze ktos moze miec inny gust niz ja. Czy tak trudno byc choc troche tolerancyjnym? Nie mam po prostu pytan...
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Gorbag » wt 09.09.2003 15:25

LP mi sie malo podobaja ze wzgledu na wokaliste moim zdaniem ma slaby glos i ogolnie LP nagrywa monotonne piosenki, wszytki bardzo podobne...

za to Limp Bizkit juz bardziej lubie Durst ma bardzo fajny glos i ich muzyka jest barwniejsza, najlepsza wedlug mnie byla ich 1 plyta
Gorbag
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 27
Rejestracja: śr 18.06.2003 18:48
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Angbandrider » wt 09.09.2003 16:52

Slipknot jakoś mi nie pasuje do nu (bardziej do deth, ale no cóż chyba faktycznie troche przesadziłem :D, bo chyba jednak deth to to nie jest), nie wiem jak go sklasyfikować.
Linkini mi nie przeszkadzają (bardzo :D), a jak Faint leci po raz enty w radiowęźle to nie zabijam z tego powodu ludzi. Ponadto muszę bronić głosu wokalisty (mówie o tym co sie drze) dla mnie jest bardzo dobry, może spokojnie stawać w szranki z Chino z "Deftonesów" - którego uważam za góru groula.
Tak, piosenki mają na jedno kopyto to trzeba przyznać i mało ambitne, no ale nie można mieć wszystkiego.

Reasumując toleruje ich :D.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Alganothorn » wt 09.09.2003 19:02

ja ich za mistrzów nie uważam;
mistrzów niczego;
daja się słuchać i owszem, ale dla mnie są dokłądnie tym, jak ich już tu określono: boysbandem z gitarami, z resztą to określenie do nich przylgnęło nbie tylko na łamach tego forum (i nie tutaj usłyszałem je po raz pierwszy :-) );
są, moim zdaniem, zbyt na jedno kopyto, co akurat zdaża się sporej ilości zespołów; są też promowani w tak natarczywy sposób, że jako żywo przypomina wcześniejszy marketing 'Backstreet boys'...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Azirafal » wt 09.09.2003 20:01

Pimp Lizkit ( :wink: ) ma jedną świetną, naprawdę boską piosenkę (no, może dwie...), kilka dobrych i pełno nijakich. Ta jedna jedyna to "Hold On" (z wokalistą Stone Temple Pilots), a tą "może" byby "Nookie".
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » wt 09.09.2003 20:21

Eeee, kilka dobrych?? Ja na to kilka dobrych wymieniłbym większość piosenek z wszystkich trzech albumów! :)...
Limp bizkit zawsze lubiłem i z niecierpliwością czekam na nowy album juz 23 września...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lubek » wt 09.09.2003 20:29

Ja Linkin Park za mistrzów też nie uważam. Muzyka, owszem, wpadająca w ucho (niczym Brit :P), ale teksty wydają się być pisane dla zbuntowanych, pragnących uwagi nastolatków (cytat choćby ze wspomnianego już Faint: "Don't turn your back on me | I won't be ignored...You're gonna listen to me | Like it or not"). To nie dla mnie.


lubek
no i jestem
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Menthorn... » śr 10.09.2003 11:31

sory czy ja powiedziałem że mi to przeszkadza :evil: ja tylko mówie że to kicha(dla mnie).
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Re: Linkin Park

Postautor: smut » czw 18.09.2003 19:09

D3vi! pisze:Czy ktos procz mnie uwaza ich za mistrzow NU-metalu ?

Co ?!?!?!?!?! oni mistrzami Nu Metalu ?!? To jedno wielkie gówno gash to jest kicz normalnie kicz ... KoRn i Deftones to Nu Metal a nie pff bosz ...

Umieram - gdy widzę jak błądzimy we mgle
Umieram - gdy czuję, że trwamy we śnie
Umieram - bo wiem, że Ty nie rozumiesz, że ja
Umieram - gdy widzę jak Ty...

Hunter - Kiedy Umieram
Awatar użytkownika
smut
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: czw 18.09.2003 18:37
Lokalizacja: Legnica

Postautor: rabbi » czw 18.09.2003 22:01

Hmmm...proszę argumenty.
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Klarkash-ton » pt 19.09.2003 8:59

Jak juz ktos to okresli, to muzyka dla bogatych 14-16-latkow. Piosenki sa nie mniej cukierkowe niz dokonania Pani Britney, ale nie powinno sie odrazu nazywac tego gownem. Kazdy ma prawo do sluchania czego chce, troche tolerancji. :]
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: smut » pt 19.09.2003 10:57

Klarkash-ton pisze:Jak juz ktos to okresli, to muzyka dla bogatych 14-16-latkow. Piosenki sa nie mniej cukierkowe niz dokonania Pani Britney,

No o to własnie chodzi to jest poprostu KOMERCHA zrobią wszystko zeby sie jak najlepiej sprzedac i w ogóle sa do kitu to "metal" dla panienek :P

Umieram - gdy widzę jak błądzimy we mgle
Umieram - gdy czuję, że trwamy we śnie
Umieram - bo wiem, że Ty nie rozumiesz, że ja
Umieram - gdy widzę jak Ty...

Hunter - Kiedy Umieram
Awatar użytkownika
smut
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: czw 18.09.2003 18:37
Lokalizacja: Legnica

Postautor: Funeral » pt 19.09.2003 12:04

hmmm LP ani mnie ziębi ani parzy, mają pare fajnych piosenek, całkiem sporo nijakich, ale gównem bym ich nie nazwał! grają swoje, mają swoją grupe odbiorców, dobrze im z tym! więc o co chodzi, jak komuś się ni podoba, to powiedzieć to i nie słuchać, tyle!

Angbandrider pisze:Slipknot jakoś mi nie pasuje do nu (bardziej do deth, ale no cóż chyba faktycznie troche przesadziłem :D, bo chyba jednak deth to to nie jest), nie wiem jak go sklasyfikować.


Slipknot żeczywiście wybija się wśród zespołów grających nowoczesny metal, zapewne dzięki brutalności, szybkości pałkera, temu że pentagramy to oni chyba wszędzie mają:) no i tym że man corey drze się jak zarzynane świnie! w porównaniu z limp Bizkit to żeczywiście może być death metal!

Angbandrider pisze:Ponadto muszę bronić głosu wokalisty (mówie o tym co sie drze) dla mnie jest bardzo dobry, może spokojnie stawać w szranki z Chino z "Deftonesów" - którego uważam za góru groula.


hmmm, szczerze powiedziwaszy, zawsze uważałem że wokal Deftonsów daje sobie bardzo dobrze rade z czystymi wokalami!
hmmm a co do góru growla, to chyba nie słyszałeś Gorefest, Grave czy Mortician:)
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Angbandrider » wt 14.10.2003 20:38

A żebyś wiedział że nie słyszałem :D. Co powiecie apropos nowego teledysku Linkinów - na prawde niezły - przynajmniej mi się podoba, przejmuj.ący no i kręcony był w Pradze - na prawde piękne miasto.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Funeral » pt 17.10.2003 22:27

Angbandrider pisze:A żebyś wiedział że nie słyszałem :D.

no więc twoja ocena jest mylna! ot co!:)
zapewniam cię że wokalista Deftonsów nie jest góru growla!!!:)
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Louen » sob 18.10.2003 10:43

hmmm... szczerze? to Linkin Park nie jest mistrzem w żadnym gatunku metalu i raczej nie będzie... to kicz i tandeta... promocja sie skończy i odejdą w zapomnienie...
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Angbandrider » sob 18.10.2003 11:40

Mistrzami nie są nigdy tak nie twierdziłem, ani ja ani nikt inny (wnioskując z powyższych opinii), czy odejdą? Śmiem wątpić, było nie było ich płyty mają niezłe wzięcie; wróże im jeszcze conajmniej z pięć lat i dwa albumy.

Co do growla, to kwestia gustu jak już pisałem Chino jest DLA MNIE guru growla, niekoniecznie musi być dla innych. Dziękuje za podanie nazw zespołów "konkurencyjnych" - chętnie coś nowego zassam.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Funeral » sob 18.10.2003 12:42

ok, ok fajnie że dla ciebie jest ale jest to niemożliwie bo Chino nie śpiewa growlem!
to tak jak być powiedział że Termiantor jest najlepszym filemem komediowym!
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Angbandrider » sob 18.10.2003 19:30

What:?: Przesłuchaj sobie piosenkę pt. "Elite" z płyty White Pony - tam grouluje i to jak, stary dźwięk jaki z siebie wydaje to jak głos zażynanego demona, tego nie da się porównać z niczym (jeżeli nie masz płyty, to zassij tą narazie jedną piosenkę z Kaazy czy czego tam, tak tylko dla porównania).

Pozdro
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Klarkash-ton » sob 18.10.2003 20:04

Angbandrider pisze:What:?: Przesłuchaj sobie piosenkę pt. "Elite" z płyty White Pony - tam grouluje i to jak, stary dźwięk jaki z siebie wydaje to jak głos zażynanego demona, tego nie da się porównać z niczym (jeżeli nie masz płyty, to zassij tą narazie jedną piosenkę z Kaazy czy czego tam, tak tylko dla porównania).

Pozdro


Bez przeasady... glos ma rzeczywiscie niezly, ale posluchaj sobie czegos bardziej metalowego to zrozumiesz ze porownywanie glosu Deftonsow do "zażynanego demona" jest lekko mowiac zabawne.

btw. to topik o LP, porposcie mod. zeby moze to przeniosl do nowego topika o Deftonsach.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Re: Linkin Park

Postautor: Hekate » ndz 16.11.2003 15:28

Nie. Za mistrzów nu-metalu uważam Slipknota.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: Manwe » czw 20.11.2003 22:08

hmmm, jak dla mnie 'LP' było jest i bendzie na samym szczycie, zaden zespol im nie dorówna, jak dla mnie :), nie jestem świrem ani jakimś maniakiem który robi sobie figórki z plasteliny i modli sie do plakatów, ale zbieram wszytkie płytki, single, 'Orginałki' off-course :D, nie potrafie wyrazic słowami w jaki czasem wpadam trans słuchając ich piosenek kurcze :oops: :wink: eh

ps: hmm, dla mnie kazdy ich uteór rózni sie wszystkim, trzeba się w tym poprostu zagłebić, to nie chodzi tylko o muzyke jako (dzwięk) ale jako(tekst) piosenki :D:D

[LP] 4 ever :P

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Manwe
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 113
Rejestracja: pt 25.07.2003 13:29
Lokalizacja: t-Quetil

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości