Linkin Park

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Postautor: Sorden » pt 21.11.2003 9:21

Hmm... LP jaki by nie bylo, jest mistrzem w swojej dziedzinie ! Potrafia robic fajne piosenki ! Troche do siebie podobne, ale wpadajace w ucho !
LP 4 ever :wink:
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Yoś » śr 26.11.2003 23:06

A jaka to jest ta ich dziedzina?

LP całkiem miło się słucha, czasem mi się zdarza, ale żeby oni byli miszczami w czymkolwiek to nie uważam, 100 zespołów zrobiło przed nimi to co oni robią teraz, a 50 zrobiło to lepiej :)

A Chino bardziej się drze niz growluje, growl to rzyganie do mikrofonu w stylu wspomnianego wcześniej CC, a jakos nie odnotowałam aby Moreno wydobywał z siebie coś podobnego.
Keep your head down, go to sleep to the rhythm of the war drums...
Awatar użytkownika
Yoś
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: śr 26.11.2003 22:12

Postautor: Sorden » czw 27.11.2003 8:22

Yoś pisze:A jaka to jest ta ich dziedzina?

hmm... Ciezko tu okreslic rodzaj muzyki jaki graja, jednak nikt nie gra tak jak oni...

Yoś pisze: LP całkiem miło się słucha, czasem mi się zdarza, ale żeby oni byli miszczami w czymkolwiek to nie uważam, 100 zespołów zrobiło przed nimi to co oni robią teraz, a 50 zrobiło to lepiej :)

Zalezy pod jakim katem rozpatrujemy to co onie graja... Niektorzy powiedza, ze to jes nu-metal... No spoko, jednak do wspolnego wora z LP wrzuca sie zespoly typu Korn, LB, Rasmus itp. Te zespoly mimo przynaleznosci, roznia sie od siebie! kazdy gra inaczej! Wedlog mnie kazdy ma swoj styl ! Moze sie myle, ale nie wiem czy istnieje zespol ktory gra podobnie do LP a nawet lepiej... Oni sa jedyni w swoim rodzaju (a nie chodzi mi tu o szufladkowanie)

Yoś pisze:A Chino bardziej się drze niz growluje, growl to rzyganie do mikrofonu w stylu wspomnianego wcześniej CC, a jakos nie odnotowałam aby Moreno wydobywał z siebie coś podobnego.

No dobra, ale co z tego ze sie drze... wedlog mnie, wlasnie jego glos odgrywa znaczaca role w zespole... Jest inny... growlem tego nie mozna nazwac... Zauwazcie ze Chino, nie ma predyspozycji do growlowania.. ale wlasnie to w jaki sposob spiewa, dodaje kapeli uroku...

p.s. Ja nie jestem jakims tam zagorzalym fanem LP. jednak uwazam,ze nie powstal jeszcze zespol, ktory przewyzszyl by ich grajac podobnym stylem... No ja jeszcze nie slyszalem kapeli o ktorej moglbym powiedziec, ze gaja podobnie do LP, a nawet lepiej... Jak spotkam, to pewnie zmienie zdanie :wink:
p.s.2 Ja poprostu nie lubie, jak ktos porownuje ze soba kapele :wink:
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Yoś » czw 27.11.2003 15:09

Sorden pisze:hmm... Ciezko tu okreslic rodzaj muzyki jaki graja, jednak nikt nie gra tak jak oni...


e tam, wiedomo, że nikt nie nagra identycznej jak oni piosenki, a zespół podobny do nich to np. 38th Parallel


Zalezy pod jakim katem rozpatrujemy to co onie graja... Niektorzy powiedza, ze to jes nu-metal... No spoko, jednak do wspolnego wora z LP wrzuca sie zespoly typu Korn, LB, Rasmus itp. Te zespoly mimo przynaleznosci, roznia sie od siebie! kazdy gra inaczej! Wedlog mnie kazdy ma swoj styl ! Moze sie myle, ale nie wiem czy istnieje zespol ktory gra podobnie do LP a nawet lepiej... Oni sa jedyni w swoim rodzaju (a nie chodzi mi tu o szufladkowanie)


ble, wez mi tu nawet o Rasmusie nie wspominaj, ble, ble :( i właśnie wyżej wspomniałam taki zespół podobny. A, że każdy gra inaczej... np. jakiś Immemorial i Cannbal Corpse też graja inaczej ale oba grają death. Nie twórzmy gatunku dla każdego zespołu z osobna, można je mniej lub bardziej trafnie pogrupować

No dobra, ale co z tego ze sie drze... wedlog mnie, wlasnie jego glos odgrywa znaczaca role w zespole... Jest inny... growlem tego nie mozna nazwac... Zauwazcie ze Chino, nie ma predyspozycji do growlowania.. ale wlasnie to w jaki sposob spiewa, dodaje kapeli uroku...

no to ja właśnie mówie tylko o tym, że ktoś wspomniał, że on growluje, a nie czepiam się tego, że nie growluje, bo bardzo mi odpowieda jego wokal, uważam go za jednego z najlepszych wyjców na tym padole :)

p.s. Ja nie jestem jakims tam zagorzalym fanem LP. jednak uwazam,ze nie powstal jeszcze zespol, ktory przewyzszyl by ich grajac podobnym stylem... No ja jeszcze nie slyszalem kapeli o ktorej moglbym powiedziec, ze gaja podobnie do LP, a nawet lepiej... Jak spotkam, to pewnie zmienie zdanie :wink:

dla mnie Limp Bizkit grają podobnie i są lepsi :)

p.s.2 Ja poprostu nie lubie, jak ktos porownuje ze soba kapele :wink:


cóż, jak ktoś mówi, że coś jest niedobre to wypadałoby też aby powiedział, co jego zdaniem jest dobre. Jak powiem, że mi się LP nie podoba, to ktoś jest gotów pomyśleć, że słucham techno, wolę więc wspomnieć jakis zespół który lubię coby się zorientować, w czym gustuję.[/quote]
Keep your head down, go to sleep to the rhythm of the war drums...
Awatar użytkownika
Yoś
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: śr 26.11.2003 22:12

Postautor: Sorden » czw 27.11.2003 22:56

Yoś pisze: e tam, wiedomo, że nikt nie nagra identycznej jak oni piosenki, a zespół podobny do nich to np. 38th Parallel

Nie znalem tego zespolu... Dziekuje za informacje :wink:

Yoś pisze:Nie twórzmy gatunku dla każdego zespołu z osobna, można je mniej lub bardziej trafnie pogrupować


Ja ogolnie uwazam, ze szufladkowanie jest bez sensu... powinien byc podzial na na glowne nurty, a nie po 50 do kazdego nurtu :P
Ale o tym w innym temacie, nie zglebniajmy go tutaj :P
Oto link do tematu o gdzie ten watek zostal poruszony:
http://katedra.net.pl/forum/viewtopic.php?t=1778

Yoś pisze:cóż, jak ktoś mówi, że coś jest niedobre to wypadałoby też aby powiedział, co jego zdaniem jest dobre. Jak powiem, że mi się LP nie podoba, to ktoś jest gotów pomyśleć, że słucham techno, wolę więc wspomnieć jakis zespół który lubię coby się zorientować, w czym gustuję.

No jest w tym racja... bardziej mi chodzilo o szufladkowanie i porownywanie cech :wink:
Pzdr!

EDIT:
Chcialem jeszcze dodac, ze LP traktuje jako lekarstwo na stres... A pozatym, podobaja mi sie ich kombinowanie z muzyka... Niktore kawaliki pod tym wzgledem sa niezle, ale niestety jest ich malo
Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Manwe » pt 05.12.2003 15:50

Yoś [LP] ma swój rodzaj muzyki, to nie jest boysband jak to niektorzy określają, dla mnie linkin od dwoch lat jest potegą i nigdy nie zmienie swojego zdania o nich, ja na przykład nie potrafie porównac ich muzyki, piosenek do innych kapel, jest duzo zespolow teraz ktore graja podobnie 'ale zawsze na nizszym poziomie, :wink:

btw: dzisiaj doszła do mnie płytka [LP], koncertowa 'LIVE IN TEXAS' - jestem w niebo wzięty :wink:.

http://www.fan.pl - jeśli ktoś nie zna, a kupuje płytki, to chyba najlepiej zaopatrzony sklep internetowy 8)

LP rox i sie nie sprzeczaj :> :D
Awatar użytkownika
Manwe
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 113
Rejestracja: pt 25.07.2003 13:29
Lokalizacja: t-Quetil

Postautor: Funeral » pt 05.12.2003 23:52

ale dlaczego mam się nie sprzeczać?? forum przecież właśnie po to jest!:)
nawiązując do twojego posta LP nawet obiektywnie patrząc nie jset rox w żadnej kategorii! masz racje , jest mase zaspołów grających papke podobną do LP, i większość jesta na takim samym poziomie! marynm poziomie!
sorry, takie są fakty :)
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Manwe » ndz 07.12.2003 17:37

hehe, Funeral kazdy ma swoje upodobania i kieruje się tym co mu odpowiada i tym co jest dla niego dobre :wink:, rozumiem twoją wypowiedz o LP, rozumiem ale dla mnie jest całkowicie odwrotnie 8)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Manwe
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 113
Rejestracja: pt 25.07.2003 13:29
Lokalizacja: t-Quetil

Postautor: Marycha » pt 20.06.2008 20:52

Linkini są super. Fakt, czasem krzyczą, ale to przynajmniej pozwala ich rozpoznać ;).
Marycha
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 65
Rejestracja: pt 20.06.2008 20:39
Lokalizacja: Gniezno

Postautor: Alganothorn » śr 25.06.2008 8:09

Kolejne płyty to niebezpieczne zbliżanie się do popu - w porównaniu z poprzednimi płytami, ostatnia jest 'płaska' (nie w kategorii 'płytka', ale lekka, i łatwa, jak średniej klasy wino), nie niesie ze soba juz tych emocji i szczerości jak poprzednie;
to samo było u Offspringów, mało fajny trend
:-(
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Marycha » śr 25.06.2008 12:56

Może to zbliżanie się do popu to przez to, że tracą głos ;)? Nie każdy może krzyczeć przez całe życie :P.
Płyta "Meteora" była chyba najlepsza.
Marycha
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 65
Rejestracja: pt 20.06.2008 20:39
Lokalizacja: Gniezno

Postautor: Sorden » ndz 17.08.2008 21:05

Przyznam, ze sluchajac ostatniej plyty mialem mieszane uczucia... niby to stary Linkin Park, a jednak to nie to... Nie sledze juz kariery tego zespolu, ale plytka wg. mnie pod masy zbuntowanych amerykanskich nastolatkow... z wielka kampania marketingowa... z wielkim szumem w okolo...

Drazni mnie to ostatnio...

p.s. Moze mi sie wydaje, ale czy czasem cala tworczosc LP to "marketing" ?!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: massive » pn 20.10.2008 0:35

Linkin Park podobnie jak inne zespoły nie potrafią "sprzeciwić" się komercji, bo to im daje większe zyski, a oni liczą tylko na to niestety. Zawsze z fajnego zespołu robi się po jakimś czasie przeciętna kapela a ich nowe utwory niczym nie przypominają początków kariery. Ale mimo wszystko i tak ich lubię:)
massive
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: pn 20.10.2008 0:31

Postautor: Thorgal. » wt 28.02.2012 17:20

Gdyby nie LP to dzisiaj pewnie słuchał bym techno/disco-polo/rapu. :P
Nie słucham już LP tak nałogowo jak kiedyś, ale mam pewien sentyment, ponieważ jest to mój pierwszy zespół z "cięższych brzmień".
Moich ulubionych piosenek nie będę wymieniał, bo lubię prawię wszystkie, ale najbardziej lubię Given up.
Thorgal.
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: wt 28.02.2012 17:03
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Poprzednia

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości