Covery, covery...

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Covery, covery...

Postautor: solangelica » śr 27.08.2003 11:41

Więc okej. Napiszcie o najbardziej żenującym coverze, jaki zdarzyło się Wam usłyszeć. I wcale nie mam na myśli sąsiada śpiewającego pod prysznicem "ajem de men hu łolks alołn, end łen ajm łoking e dark rołd...". Tak na pocieszenie można jeszcze dorzucić cover najlepsiejszy. :lol:
Widzę człowieka
przykucniętego w ogniu,
który mnie nie ogrzewa,
i zastanawiam się,
dlaczego tak śmiało
wszedł na mój stos pogrzebowy...
solangelica
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: pt 04.07.2003 19:17
Lokalizacja: Trondelag

Postautor: Sztickin » śr 27.08.2003 13:26

Mam pare zlych, niszaczacyh klimat orginalu coverow. Np. Iftraga w coverze "Black spell of destruction" Burzum, czy "sometimes stupid" Kidmana i Robbieg'o ;)
Ale jest tez duzo swietnych przerobek, np. No time to cry z repertuaru sisters of mercy w wykonaniu CoF, czy cover madonny Frozen popelniony przez thy Disease lub How soon is now z repertuaru The Smiths wykonany przez Tatu... :
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: RaF » śr 27.08.2003 19:03

Najbardziej żenujące jak dla mnie są techno- czy danceprzeróbki, które nachalnie lecą w radiu, które słucha się, chcąc nie chcąc, w autobusie, sklepie, kafejce itd. Jednego faworyta więc nie mam :)
Z najlepszymi też będzie problem. Może Gregoriansi z przynajmniej niektórymi kawałkami, niby nie jest to jakaś rewelacja, ale piosenki w ich wykonaniu są takie... inne :) "Over the hills and far away" Nightwisha, gorzej wprawdzie zagrana (Garry Moore swoje jednak umie ;)), za to lepiej zaśpiewana. A! Całkiem fajna jest przeróbka "Crazy" (czy jakoś tak) słynnej Britnej w wykonaniu Metalliki :rotfl: :mrgreen:.
Generalnie jednak zazwyczaj wolę oryginały od coverów.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » śr 27.08.2003 20:24

najlepsze rzeczy to można znaleźć po wpisaniu w kaziee lub innym tego typu programie "punk ska covers" w wyszukiwarce. polecam przeróbkę piosenki "barbie girl" zespołu aqua bodajże:D
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Alganothorn » śr 27.08.2003 21:03

najgorsze covery to te, które są robione według schematu: murzyn, który śpiewa na tyle szybko, żeby nikt go nie rozumiał i panienka w refrenie dodająca 'obowiązkowe' OOooUUUjeeeeAAAAaaa'...koszmar!
pod to czasami podchodzą te wspominane przez RaF'a - generalnie tutaj jest robota masowa, co chwilę pojawiaja się nowe 'potworki muzyczne'
najlepsze - kilka, na pewno świetne jest 'Easy' Lionela Richie w wykonaniu Faith no more
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Azirafal » czw 28.08.2003 11:27

Nędzne - wszystkie te, które wymienili Algi i RaF (m.in. "Every breath you take" przez Pimp Daddy'ego, czy wszystkie kawałki Oldfield'a przerabiane na techno... :evil: )
Dobre - polecam znaną wszystkim "Hit me baby one more time" w wersji Travisa na dwie gitary akustyczne oraz "Imperial March" zarówno w wykonaniu Metalliki (hehehehehehhehhehe :twisted: ) jaj i Mr.Bungle (zespół Mike Patton'a z FNM - muahahahahaaamauaauahuahauhaua :twisted: :twisted: :twisted: )
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: solangelica » sob 30.08.2003 20:01

A jak znajdujecie coverowanie Iron Maiden? Może nie tyle coverowanie, bo chodzi mi o to, że słyszałam niedawno bootleg z jakiegoś koncertu, i Bayleya, śpiewającego "The Evil That men do", albo "Iron Maiden". Horror... Najbardziej sympatyczny cover, to, moim zdaniem, kawałeczek The Number Of The Beast, przerobiony a'la zdarta płyta i Frank Sinatra. Mistrzostwo świata... :)
Widzę człowieka
przykucniętego w ogniu,
który mnie nie ogrzewa,
i zastanawiam się,
dlaczego tak śmiało
wszedł na mój stos pogrzebowy...
solangelica
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: pt 04.07.2003 19:17
Lokalizacja: Trondelag

Postautor: Angbandrider » śr 03.09.2003 17:40

RaF pisze:Najbardziej żenujące jak dla mnie są techno- czy danceprzeróbki, które nachalnie lecą w radiu, które słucha się, chcąc nie chcąc, w autobusie, sklepie, kafejce itd.


Exactly - zgadzam się z tym w 100%. Wyobraźcie sobie że kiedyś miałem nieprzyjemność słuchać przeróbki (uwaga, uwaga) Nirvany "Smells Like Teen Spirit" na techno, nie żebym był jakimś fanem ale to jest po prostu masakra.
Co do ostatnich coverów najgorsze i najbardziej chaniebne co widziałem to Guns'n'roses - "Knock on the haeven's door", w wykonaniu Avril Lavigne (sic!).
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Alganothorn » śr 03.09.2003 18:26

twierdzenie, że "Knockin' on the heaven's door" to Gunsi to lekka przesada - przecież to nie ich piosenka, oni też nagrali cover...
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » czw 04.09.2003 14:12

Zapomniałem wspomnieć o Weird Alu Yankovichu ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Angbandrider » czw 04.09.2003 15:22

Wow znowu mnie zagiołeś. Ale mimo to uważam że piosenka ta w wykonaniu gunsów brzmi lepiej od wykonania panny Lavigne.
A chciałem jeszcze dodać że strasznie drażnią mnie covery robione na podstawie piosenek Phila Collinsa też go specjalnie nie kocham ale z ładnych piosenek potrafią zrobić hhowe mulstwo - pożałowania godne.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Alganothorn » czw 04.09.2003 21:32

RaF - Weird Al to nie cover, to raczej...hmmm...tribute
;-)
i to jaki, nieraz dużo lepszy, niż piosenka 'wyjściowa'
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » czw 04.09.2003 23:38

TO jest tribute???????? :D Nieee no z tym to ja się w życiu nie zgodzę. Prędzej parodia. O, to dobre słowo.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » pt 05.09.2003 17:09

parodia - owszem
ale w kilku wywiadach Al mówił, że parodiował, na początku przynajmniej, to, co lubił, oddając niejako hołd (np. 'Living with hernia' dla Jamesa Browna), a czymże innym jest tribute?
na pewno one nie są jednak coverami...
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lilly » śr 10.09.2003 14:13

Dwa najgorsze covery, to "Missing you" Puffa Daddy'ego (nie wiem, jak tam on sie teraz zwie), oraz rapowo-dancowa wersja "The wall" Floydow (zreszta nie wiedzialam, ze mozna zrobic taki chlam z tak dobrego numeru - po prostu mnie skreca jak to slysze).
Jednak szczytem wszystkiego jest ostatni wymysl RMFu "Moja i twoja muzyka" - nie dosc, ze do polskiej sceny muzycznej mam duze zastrzezenia, to wydawnictwo jeszcze je poglebilo. Jedynie do wykonania Edyty Gorniak i Kasi Kowalskiej nie mam zastrzezen; ta druga nawet bardzo mi sie podobala, dzieki dosc ciekawej, zmienionej interpretacji piosenki Roxett.
Jesli chodzi o dobre covery, to owszem jest ich kilka. Teraz przychodzi mi do glowy jeden taki, ale niestety nie pamietam ani tytulu, ani wykonawcy - wiem, ze orginalnie jest to Sting i ze dosc czesto ostatnio lecialo w radio (moze ktos skojarzy ;)
No i oczywiscie uklony dla Ala Yankovicha :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Alganothorn » śr 10.09.2003 16:08

do bardzo udanych coverów dodaję:
Rebekkah del Rio i jej 'Llorando', czyli hiszpańskojęzyczne 'Crying' Roya Orbisona;
wspaniały utwór a capella, recenzowałem z resztą go na innym topicu
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: banshee » pt 12.09.2003 9:24

Na mnie działają zdecydowanie negatywnie covery Manowara! Jak widzę tego faceta z flagami , ot chce mi się wyć. Zwłaszcza, że są takie atrasznie zróżnicowane... :D
Grób spalony, lecz ja się śmieję
Bo głos mój słyszą tylko samotne skały
Awatar użytkownika
banshee
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: czw 11.09.2003 19:00

Postautor: Marycha » pt 20.06.2008 20:54

Przeciw coverom nie mam nic, gorzej jeśli to PLAGIAT! P.S - czy piosenka Feel'a - "Sweet harmony" to cover? Tak się zastanawiałam, a w necie nie mogłam się doszukać odpowiedzi :D.
Marycha
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 65
Rejestracja: pt 20.06.2008 20:39
Lokalizacja: Gniezno


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron