Prodigy...

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Jaki jest waszym zdaniem najleprzy album tego zespołu ?

EXPERIENCE (1992)
5
23%
MUSIC FOR THE JILTED GENERATION (1994)
7
32%
THE FAT OF THE LAND (1997)
10
45%
 
Liczba głosów : 22

Prodigy...

Postautor: Sorden » pt 06.12.2002 1:24

Co sądzicie o tym zespole ?
Bo dla mnie jest on wrecz kultowy... niepowtarzalny...
Pamietam jak kilka lat temu podczas sluchania mialem ochote wyzucic cos przez okno :)
Strasznie mnie rozpierala wtedy energia....
Co wy na to ?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » pt 06.12.2002 11:20

Kultowa na pewno nie, ale na za to na bank z charakterem, ma cos w sobie. Jest kilka utworow przy ktorych maksymalnie sie wyzywam, lecz nie lubie tego sluchac w domu do jakichkolwiek czynnosci
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

hmm...

Postautor: Sorden » pt 06.12.2002 13:50

Fakt, moze kultowe to jeszcze nie jest...
Jednak podoba mi sie ich pomysl na robienie muzki... Słuchajac ich plyt, naprawde rozpiera mnie energia :) A to sie niewielu zespolom udalo...
Ostatnio zmieniony pt 06.12.2002 20:52 przez Sorden, łącznie zmieniany 1 raz
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: ynst » pt 06.12.2002 18:20

Pamietam jak w 94 roku, bedac w klasie maturalnej poszedlem kupic album tego kultowego zespolu. Wszedlem do Elvisa w Gliwicach (kolo rynku - omijac szerokim lukiem), zapytalem o plyte, a facet na mnie, ze ja pojebany jestem, ze takiej muzyki w jego sklepie w zyciu nie bedzie. Coz po paru latach zupelnie inaczej spiewal, ale nie zmienia faktu, ze to glab.
Co do muzy to jest extra, pozwala mi sie uspokoic, przeciwnie do moich przedmowcow :)
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: borsuq » pt 06.12.2002 18:38

Jak dla mnie to po prostu nie do opisania i te melodie w mojej bani na zawsze pozostana...
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

hmm...

Postautor: Sorden » pn 09.12.2002 23:20

Pozwole tu sobie zminic troche temacik... :twisted:
Czy znacie cos podobnego do Prodigy... muze ktora pozwala wyrazac emocje... Przy ktorej sie uspokajacie lub wrecz odwrotnie, macie zamiar cos zniszczyc...

:?: :?: :?: :?: :?:
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » wt 10.12.2002 12:37

NIRVANA Sordenik to jes to co pozwala wydzielic w moim organizmie niezliczona ilosc endorfin pozwalajacych mi wyzyc sie do woli.
Cos podobnego wywoluje u mnie SOAD. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Kultowy

Postautor: NawalonyKomandos » pn 30.12.2002 16:18

Zgadzam się z Sordenem. Uważam, że utwór One Love z hakerów miażdży pyte !! :twisted:
NawalonyKomandos
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pn 30.12.2002 15:51
Lokalizacja: Gdynia City

Postautor: Palantir » pn 28.04.2003 12:13

prodigy to kolejna kupa :twisted: Jeśli chcecie znać moje zdanie...
Nie wyjdę dziś z tobą babe na techno
Nie pójdę z tobą za rękę po molo
Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo!

www.fantazjon.fivnet.com
Awatar użytkownika
Palantir
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 27
Rejestracja: pn 21.04.2003 11:24
Lokalizacja: Kościerzyna

Postautor: Funeral » pn 28.04.2003 13:45

ech, kolego Palantir, won z tego forum, i to już! :evil:
kurwa, co za idiota, jeśli nie pasuje ci ten zespół to po co piszesz w tym temacie??? aha, jeśli to ma być tego typu zdanie, to niechemy go znać!


Prodigy lubie, mam ich płyte Fate Of The Land i jest świetna, a z starszych żeczy, hmmm piosenka VooDoo people jest fajna:)
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Vampdey » pn 28.04.2003 14:07

Może bez wyganiania się stąd? :). Palantir zbyt rozbudowanej i wnoszacej coś opini nie ma, ale nie on jeden tak pisze, Funeral, rozejrzyj się na forum. Na to poradzić nic nie można. To się odnosi także do topicu o SN, gdzie napisałeś, że trzeba szanować i jak nie pasuje to żeby się nie wypowiadać. Krytykę zawsze można wygłaszać, jest to mile widziane i to o nią chodzi. Gdyby powstały tu topici o "gwiazdach polskiego hh" "księzniczkach popu" to także opisał bym to słowem użytym przez Palantira :twisted:

Pokojowo nastawiony, Pozdrawiam ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Avathar » pn 28.04.2003 14:55

Tak patrzę ,że się tutaj nie wypowiedziałem...a to dziwne bo mam trzy ich płyty ( The Fat Of The Land ; Everybody In The Place ; Music From The Voodoo Crew). Lecz niestety ... ostatnio gdy wziąłem je sobie do posłuchania...to o ile przedtem Prodigy wprawiało mnie w nastrój wariata (w pozytywnym tego słowa znaczeniu :D) to teraz jest mi obojętna... niestety wiele fantasycznych kapel przestało mi się podobać... kiedyś ulubieni Red Hot'ci byli dla mnie fenomenalni , a teraz są (w moim przekonaniu) przeciętni...to seamo się tyczy Wilków :( ... cóż ... jak widać gusta się potrafią diametralnie zmieniać.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Azirafal » pn 28.04.2003 16:03

E tam. Ludzie nie bądźcie tacy sztywni. Prodigy to JUŻ JEST kultowy zespół!!! Już po Music for the Gilted Generation można było spokojnie to zakrzyknąć!!!
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zoltrain » czw 01.05.2003 22:26

Rowniez jestem fanem Prodigy i to prawie od samego poczatku :). Teraz slucham sobie od czasu do czasu mniej znanych remixow, typu Mindfields (Circles Mix) - polecam. Bardziej mi sie nawet podoba od oryginalu. A ulubiona piosenka bedzie chyba zawsze Poison, co do plyty to juz chyba wiecie ;).
Zoltrain

THIS IS MY RIFLE. There are many like it, but this one is mine. My rifle is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life.

http://sechster.dyndns.org
Awatar użytkownika
Zoltrain
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 25
Rejestracja: ndz 27.04.2003 12:12
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Papa Morino » ndz 18.01.2004 14:32

Prodigy - moim zdaniem to genialny zespol... tak tak to za ich sprawa moje muzyczne zaitneresowania zmienily swe prady i z amerykanskiego hip hopu dojrzalem do progresywnych dzwiekow roznych typow muzyki...
( :idea: Ciekawostka jest to ze jeden z zalozycieli zespolu wczesniej byl mocno zaangazowany w zycie hip hopu, jak sie nie myle dj`owal w jakims zespole az do jego rozpadu :idea: )

Pamietam jak dzis gdy poraz pierwszy zyciu zobaczylem na MTV teledysk "Voodoo People" - jak to niektorzy nazywaja - milosc od pierwszego wejrzenia...

A teraz z zapartym tchem czekam na ich nowa tworczosc...
Podobno w kwietniu ma wyjsc ich nowa plyta, ma na niej znalezc sie takze kawalek o wszystko mowiacej nazwie "FIRESTARTER 2 " :shock:
_______________________________

Only dead have seen end of war
_______________________________

Świat kocha bohaterów,
ale cześć oddaje tylko tym poległym
_______________________________
Awatar użytkownika
Papa Morino
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz 27.04.2003 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Ryan O'Connell » ndz 18.01.2004 15:04

Palantir: zajebiście, że wyraziłeś swoje zdanie, ale może poparłbyś je jakimś argumentem? (jak mnie takie srutu-pierdu bez ładu i składu denerwuje... czy nie można kasować onelinerów bez treści?) A Ty masz denne skarpetki. Też świetnie zaargumentowane, prawda? (tu miała być wycieczka osobista, ale wyciąłem)

Początkowo byłem zdecydowanie na nie, jednak moje gusta muzyczne ewoluowały. Obecnie uważam, że Prodigy to znakomity zespół i bardzo żałuję, że przechodzi pewne trudności. Znakomita większość utworów jest nietuzinkowa, odkrywcza i... łatwo wpada w ucho.

Jeszcze jedno: Prodigy zaraziłem się od kumpli, którym serdecznie dziękuję. :)
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Hifidelic » pn 19.01.2004 10:53

Prodigy jest ze mną od dekady... to już kawał czasu.
Uwielbiam ich przestrzenne podejście do muzyki. W muzyce zawsze ceniłem przestrzeń, dlatego jednym z moich ukochanych zespołów jest Pink Floyd.
Może Prodigy nie jest zespołem aż takiej klasy jak Floydzi, ale trzeba im przyznać, że przestrzeń w ich muzyce jest zagospodarowana w sposób BARDZO przemyślany.
Zdecydowanie najbardziej podoba mi się druga strona "music of jilted generation", no i "smack my bitch up". Ale i pierwszy album mocno mi namieszał w głowie :D
Piękne lata to były :)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Gvynbleid » pn 16.02.2004 15:35

Specjalnie wyróżniał się nie będe, nie za dużo wiosenek sobie liczę ale miałem akurat to szczęście że już w trzeciej klasie podstawówki starszy kolega potraktował mnie Experiencem; potem była duża dawka metalu, ale do tej pory chętnie sobie słucham Prożydów :D.
W sądzie jak i w waszych wypowiedziach nie widziałem wzmianki o "Dirty Chamber Volume One" - również nagrane przez ww. zespół przy współpracy z wieloma osobistościam ze świata D&B, hip - hop , czy Haevy Metalu; jednym słowem twórcze misz-masz, gorąco polecam.
I jeszcze jedna ważna wiadomość - nowy album Prodigy wychodzi czerwiec/lipiec tego roku :D
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Atum » ndz 11.04.2004 8:40

THE FAT OF THE LAND to jedna z pierwszych kaset jakie kupiłem. Kawał ponadczasowej, świetnej muzyki.
Awatar użytkownika
Atum
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: wt 02.12.2003 17:37
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: Gvynbleid » sob 07.08.2004 10:50

No i doczekaliśmy się, nowej płyty - "Always Outnumbered, Never Outgunned", jeszcze jakiś konkretniejszych odczuć nie mam bo przesłuchałem dopiero jeden kawałek - jak ściągnę do końca to walne recenzję, ale zapowiada się znowu coś odmiennego - to właśnie plus Prodigy że każdy ich album jest wyjątkowy, nie ma dwuch nawet trochę podobnych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Funeral » ndz 17.10.2004 16:52

Funeral pisze:ech, kolego Palantir, won z tego forum, i to już! :evil:
kurwa, co za idiota, jeśli nie pasuje ci ten zespół to po co piszesz w tym temacie??? aha, jeśli to ma być tego typu zdanie, to niechemy go znać!


Łeee, ale mi teraz wstyd, za tego typu wypowiedzi:( Szczeniackie i niec nie wnoszące. Jeśli można to przeprosze.

Co do nowej płyty Prodigi, to zdanie mam troche nieprzyjemne. Nie podoba mi się tak bardzo jak poprzednie, chociaż chwilami jest świetnie. Troszkę się zawiodłem, no ale coż, tak bywa.
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Gvynbleid » ndz 17.10.2004 20:10

Na dobrą sprawę Prodigy już nie istnieje, został założyciel Liam Hawlett i Keith Flint o ile się nie mylę + zaprzyjaźnieni featurerzy z odległych czasów, to w tej chwili zupełnie inny zespół mocno 'przemeblowany', wyszło mimo wszystko całkiem nieźle - Spitfire mnie użekła wyjątkowo, co nie zmienia faktu że to już chyba "Death of the Prodigy dancers"...
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Funeral » ndz 17.10.2004 20:23

hmm z tego co wiem, to obecny skład Prodigy to Liam Hawlett, Keith Flint i Maxim czyli wzasadzie te same osoby, które nagrywały poprzednie płyty. Więc raczej nie można powiedzieć że zespół nieistnieje!
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Gvynbleid » pn 18.10.2004 17:03

Maxim chyba tylko jest gościnnie w niektórych kawałkach i nie ma Leroya :( - the greatest freak one gone :(, plus minus płyta i tak nie przebiła poprzednich, ale da się posłuchać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Funeral » czw 21.10.2004 11:20

Generalnie sprawa wygląda tak że nową płyte napisał i nagrał tylko Liam Hawlett + jakaś paninka na wokalach w niektórych utworach. Natomiast Maxim i Flint, są nadal w zespole, ale pojawią się dopiero na koncertach. Tak można było wywnioskować z wywiadu, który przeczytałem niedawno, niepamiętam gdzie:)

Gvynbleid pisze:Plus minus płyta i tak nie przebiła poprzednich, ale da się posłuchać.


I tu się zgadzamy w 100%. Niestety.
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Gvynbleid » sob 29.04.2006 11:07

Z racji zbliżającego się koncertu coś mnie wzięło żeby poszperać w ich dyskografii i znalazłem wydawnictwo z 99' pod tytułem Dirtchamber sessions volume 1 - jest to strasznie chaotyczna mieszanka hmmmmm chyba wszystkiego :D - ale właśnie tym mnie ujęła. Płyta jest w formie pokrojonego na 8 kawałków seta, a znajdziemy na niej utwory Rasmusa, Sex pistols, wielu guru muzyki elektronicznej (fatboy slim, chemical brothers, meat beat mefisto) , hiphopowego i funkowego oldschoolu (grand master flash). Płyta jedyna w swoim rodzaju nie da się dokładnie opisać co to właściwie jest - trzeba to po prostu przesłuchać i wydać indywidualny osąd - jak dla mnie bomba.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: banner » wt 05.09.2006 19:47

Breathe... super teledysk i piosenka
Aerials in the sky when you loose small mind affraid your life. SOAD rządzi !:D
Awatar użytkownika
banner
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 28
Rejestracja: śr 09.08.2006 21:03
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Hifidelic » czw 27.09.2007 17:56

To prawda, płyta i mnie nie pokonała; ale Spitfire jest jednym z najlepszych kawałków jakie wyszły z logo Prodigy w ogóle.
Zresztą Cudowni wspomnieli w jakimś wywiadzie, że zamierzają robić płyty w kolejności od najlepszej do najgorszej, więc się nie dziwmy - uprzedzali ;)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości