Korn

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Postautor: Angbandrider » wt 14.10.2003 21:41

Right now jest na prawde niezłe. Jak reszta albumu będzie taka nie będe żałował tych sześciu dych.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Klarkash-ton » czw 23.10.2003 21:33

oficjalna lista utworow:

01. Right Now
02. Break Some Off
03. Counting On Me
04. Here It Comes Again
05. Deep Inside
06. Did My Time
07. Everything i've Known
08. Play Me (With Nas)
09. Alive
10. Let's Do This Now
11. I'm Done
12. Ya'll Want A Single
13. When Will This End

Album będzie trwał 55 minut.

------------

A tu lista piosenka i ich style...

1.Right Now : Follow The Leader/Issues
2.Break Some Off : Follow The Leader
3.Counting On Me : Issues
4.Here It Comes Again : Life Is Peachy/Follow The Leader
5.Deep Inside : Life Is Peachy/Follow The leader
6.Did My Time : Untouchables
7.Everything I've Known : Issues
8.Play Me (With Nas) : Follow The Leader
9.Alive : Life Is Peachy/Follow The Leader
10.Let's Do This Now : Life Is Peachy/Follow The Leader
11.I'm Done : Life Is Peachy
12.Y'all Want A Single : Untouchables ale bardziej agresywne
13.When Will This End: Take A look In The Mirror/Issues


------------
Premiera:

Europa - 24.11.2003
USA - 25.11.2003


-----------
No i okladka:

Obrazek

No i co sadzicie?
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Korn

Postautor: Hekate » ndz 16.11.2003 15:39

Generalnie grupę uważam za słabą. Jednakże lepszy Korn niż Ich Troje a przynajmniej w moim mniemaniu.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: Sorden » ndz 16.11.2003 16:06

No nie wiem czy taka sloba... to zalezy pod jakim kontem rozpatrujesz ich muzyke...
Hekate, napisz cos wiecej ! Chocby dlaczego Korn jest wedlog ciebie slaba kapela !
No i jeszcze mam prozbe, UZASADNIAJ SWOJE WYPOWIEDZI !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Oczywiście

Postautor: Hekate » ndz 16.11.2003 16:27

1. słaby wokal
2. słabe teksty
3. nijaki klimat
Opinia subiektywna.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: Sorden » ndz 16.11.2003 17:16

hmm...
-wokal... kiedys byl bardzo klimatyczny... teraz niestety juz taki nie jest !
-teksty... hmm... zalezy od gustu!
-klimat O tu sie z toba nie zgodze... korn jest zespolem ktory ma swoj klimat i to bardzo odczuwalny ! Jesli chodzi np o LP i inne tego typu zespoly to sie zgodze ! Jednak co do Korna to bym tego nie powiedzial ! nie biore tu pod uwage ostatniej plyty- tu moge sie zgodzic, ze klimat byl nijaki ! Reszta miala zajebisty klimat ! szczegolnie plyta "Life is Peachy" !

Ogolnie chce powiedziec, ze takie zarzuty, na korna mnie nie przekonuja ! Ja uwazam ze korn wniosl cos do muzyki ! Zapoczatkowal nowy nurt ! W ich wykonaniu brzmialo to dobrze, jednak nie podzielam tego zdania co do innych zespolow :wink:

p.s. korn moim zdaniem juz padl ! Jednak jego pierwsze plyty mozna uznac wrecz za kultowe !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Jander » ndz 16.11.2003 18:29

Cóż, Korna trudno polubić a jeszcze trudniej dobrze zrozumieć.
ad1-Wokal jest świetny, Jonathan wręcz bawi się swoim głosem uzyskując bardzo różne efekty (głosowe)
ad2-Teksty są bardzo pokomplikowne, trudno je zrozumieć ale dla mnie są świetne
ad3-Każdy zespół ma klimat jednak w coniektórych trudno go wyczuć
Moim zdaniem Korn jeszcze nie padł, ciągle grają najlepszą muzykę (IMO) którą nazywam Kornmetalem (i nie mówicie mi nawet, że to jest jakiś nu-new-niu-neo metal bo dla mnie szufladkowanie nie ma sensu).
Po Take a look in the mirror(tak, mam już nową płytę w postaci mp3 przed premierą, ale jak będzie oryginał tanio to możliwe, że go kupię)jeszcze bardziej jestem przekonany o świetności tego zespołu.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Nie zgadzam się

Postautor: Hekate » ndz 16.11.2003 19:08

Nie zarzucam mu braku klimatu. On ma klimat tylko, że dla mnie nijaki i tandetny. Głos i teksty to również dla mnie nic specjalnego. Sordenie a dlaczego miałabym Cię przekonywać? O gustach się nie dyskutuje a Korna w większości słuchają 15-latki które dopiero zaczynają słuchać cięższej muzyki. Jasne zdarzają się wyjątki, ale tak jak piszę fani Korna to w większości młodzież, która mało jeszcze zna.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: Sorden » ndz 16.11.2003 20:08

Jej, wkoncu napisalas cos wiecej :wink:
Rzeczywiscie... ja sam zaczolem sluchac korna w wieku 15-16 lat :P Jednak nie zaliczam sie do osob ktore malo sluchaly ( przynajmniej tak mi sie wydaje :roll: ) 8)
Wracajac do klimatu... "Tandetny" :shock: uuu... urazilas moja dume :P Korn chyba jako jeden z niewielu zespolow nu-cos tam- metalowych jest "schizujacy" (jest dobry na dolka :P)... juz nie chodzi o teksty... Chodzi mi raczej o technike kompozycji... Wokal Jonathana jest (albo raczej byl) na tyle dziwaczny (specyficzny), ze nadaje charakter niemal kazdej piosence... Polecam piosenke "Mr Rogers" :twisted: (moja ulubiona piosenka)...
Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Vampdey » ndz 16.11.2003 21:24

Ja jestem jednym z tych co wlaśnie klimatu Korna nie rozumieja i niezbyt lubią :). Niewchodzi we mnie i już. Muzyka ta mnie męczy i tyle, nie zmienie tego. Miałem kiedyś w mp3 dwa pierwsze albumy...
Z podobnych klimatów (może to śmieszne stwierdzenie, nie znam się więc nie wkrzeszczeć że wypisuje jakieś bełkot :P) podoba mi sie Mudvayne. Znacie? co sądzicie? Niby offtopicowo, ale.. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

O!

Postautor: Hekate » pn 17.11.2003 7:49

Mudvayne lepszy ale i tak nic nie pobije Slipknota!

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: Jander » pn 17.11.2003 11:25

Hekate pisze:w większości słuchają 15-latki które dopiero zaczynają słuchać cięższej muzyki

Dobrze, że napisałaś "w większości" gdyż ja zaczynałem słuchać Korna gdy miałem jakieś 10 lat i zaczynałem grać w RPGi. Dziś słucham pd hard rocka po death/metal metal a nawet czasem grindcore.
Slipknot jest niezły, połączenie new metalu z blackiem/deathem choć ciągle mi się niezbyt podoba, tylko Mate.Feed.Kill.Repeat "ujdzie". Czasem próbuję polubić całego Slipknota ale jednak jest dla mnie jeszcze zbyt niezrozumiały.
Co do Korna to zauważyłem, że każdy ma całkiem inne zdanie, dla niektórych to crap, inni mówią, że jest dołujący, a jeszcze inni, że jest bardzo energiczny i niedołujący. Poprostu bardzo różne opinie. Jedni kochają, inni nienawidzą.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Sorden » ndz 23.11.2003 22:51

Mam nadzieje ze sciagneliscie juz 6 plytke :D
Wiec mam pytanie: Jakie wrazenia ?

Mi sie plytka podoba ! Kurde, im dluzej ja slucham, tym bardziej ja lubie...
Wedlog mnie, Korn pokazal na co go stac ! Ta plyta nie jest moze idealna, ale napewno lepsza od "Untouchables" Nawet zastanawiam sie czy przypadkowo nawet od "Issues" Szczeze , to nie spodziewalem sie po tej plytce nic specjalnego... moze dlatego mi sie podoba! Nie dorowna ona pierwszej 3 ale napewno jest krokim na przod ! Mozna tu znalezsc styl taki ja przed laty i oczywiscie kilka nowosci :D
Pzdr!

p.s. Troche chaotyczny opis, ale mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Jander » czw 29.01.2004 22:18

Take a look in the mirror jest świetną płytą, z dwoma hitami "Counting on me" oraz "y all want a single". Płyta trzyma poziom i jest jak już mówiłem świetna. Szkoda tylko, że nie mam już tak dużo czasu jak jeszcze niedawno na słuchanie muzyki.
PS: Książka "Życie w otchłani" czyli biografia Korna jest bardzo ciekawa. Dowiedziałem się wieeelu informacji na temat członków zespołu (a zwłaszcza o Jonathanie) Polecam!
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Gvynbleid » pn 01.03.2004 22:05

Po tej chale jaką otrzymałem (moje osobiste subiektywne odczucie) na Untouchables, TALITM daje niezły kontrast - jestem na prawdę mile zaskoczony.

Jander pisze:Take a look in the mirror jest świetną płytą, z dwoma hitami "Counting on me" oraz "y all want a single".


A i owszem "y'all want a single" jest ciekawą' wpadającą w ucho melodią, natomiast przyczepić się muszę do tekstu (takie zboczenie czasem, a właściwie zawsze zwracam uwagę na tekst piosenek) jest; no cuż na poziomie początkującej, garażowej kapeli punk-rockowej - bluzg na bluzgu bez większego sensu, ładu i składu - tak krecha u mnie ----------- :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Sorden » śr 03.03.2004 9:25

jesli chodzi o teksty, to sie zgodze ! Korn nigdy nie swiecil jakimis ambitnymi tekstami ! Mnie jednak w kornie urzekla muzyka ! Jest inna... Nie jest to typowy standard ! albo raczej nie byl :wink:
Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości