Teksty utworów

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Postautor: Ryan O'Connell » ndz 18.01.2004 17:31

Chaon pisze:Ryanie, Twoim zdaniem poezja jest ambitna? Pewnie odpowiesz że nie każda - a więc jaka i czemu uważasz że teksty utworów które też mogą być poetyckie nie mogą być ambitne?
Aha, jeszcze jedno - co rozumiesz poprzez "ambitne"?
Pozdrawiam


Ambitne - prezentujące w sposób kunsztowny głębsze myśli autora.
Kunsztowny - świadczący o nietuzinkowym warsztacie literckim.
Warsztat - doświadczenie w pisaniu.

Mistrzów jest wielu. Mickiewicz (polecam Lilię Wenedę), Sztaudynger (wszystkie fraszki)... Mam wyliczać? To troszkę bez sensu.

I jak już napisałem wcześniej - śpiewanie poezji jest możliwe i stanowi ten nieliczny wyjątek ambitnych tekstów.
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Chaon » ndz 18.01.2004 17:57

Jak przypuszczam za ambitne uznajesz śpiewanie wierszy poetów których uznajesz za mistrzów, a nie poezji stworzonej przez danych muzyków?
Aby móc pisać ambitnie trzeba mieć doświadczenie w pisaniu? Cóż, nie zgodzę sie z tym, ale to już offtopic.
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Ryan O'Connell » ndz 18.01.2004 18:21

Chaon pisze:Jak przypuszczam za ambitne uznajesz śpiewanie wierszy poetów których uznajesz za mistrzów, a nie poezji stworzonej przez danych muzyków?


Chyba wystarczająco jasno to wyraziłem. :) Za ambitną muzykę mogę uznać to, co prezentują tzw. bardowie (np. Kaczmarski). Nie twierdzę, że nie można być poczytnym literatem i pieśniarzem zarazem...

Chaon pisze:Aby móc pisać ambitnie trzeba mieć doświadczenie w pisaniu? Cóż, nie zgodzę sie z tym, ale to już offtopic.


Uważam, że trzeba. Geniusze zdażają się nader rzadko.
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Poprzednia

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości