Sweet Noise...

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Sweet Noise...

Postautor: Sorden » wt 26.11.2002 14:21

Od jakiegos czasu slucham sobie Sweet Noise (Czas ludzi cienia)... i w sumie jest Git...
Jednak zastanawia mnie do czego ten rodzaj muzy mozna zaliczyc...?
Jak na moj gust, zalatuje mi to nu-metalem...
Co wy o tym sadzicie ?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: RaF » wt 26.11.2002 15:37

A ja wlasnie widzialem jakis ich teledysk... hmmm... dziwny :P ale muza nawet nawet, gdyby tylko jeszcze troche nad tekstami pomysleli byloby ql ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

hmm...

Postautor: Sorden » wt 26.11.2002 16:07

hmm... To zalezy czego oczekujesz od takiej muzy, bo ja przeciwnie... na tej plycie sa naprawde dobre piasenki pod wzgledem tekstow... z muza troche gorzej...
Ale sa gusta i gusciki...
No coz...
Ale czekam na odpowiedz do tematu :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » wt 26.11.2002 19:33

Po pierwsze to to jest hardcore i istnieje juz dluzszy czas i nie mozna tego nazwac new- (po twojemu Sorden "nu"). :evil:

Jezeli chodzi o teksty to ze sa krotkie to nie znaczy ze plytkie, po prostu taki jest ich styl. Zachecam do przesluchania wczesniejszych utworow.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

hmm...

Postautor: Sorden » wt 26.11.2002 19:56

Hmm... bycmoze... jednak ta ostatnia plytka..
Dla mnie to new-metal... Jest to cholernie podobne do Korna... A to jest uznawane za New-metal...
No coz ale nie slyszalem wczesniejszych plytek... Bycmoze tamte byly hardcorowe... Ale ta ostatnia taka nie jest :twisted:
Pozdrawiam...

P.s. Bylem kiedys na koncercie Sweet Noise... wydawalo mi sie wtedy ze graja ostrzej... :)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » wt 26.11.2002 20:03

Teraz SN graja pod publike bo jak na razie to te duperele przyniosły im wiecej slawy niz cala dotychczasowa tworczosc.

Jesli bys mogl to napisz co uwazasz za hardcore a co za new-metal, bo sie chyba troche gubisz, chociaz jak my wszyscy :?
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

hmm...

Postautor: Sorden » wt 26.11.2002 20:43

Powiem tak...
Nu-metal z definicji jest to polaczenie ciezkiego brzmienia z hip hopem..
Ale tak jest z definicji, bo do tego gatunku jest zaliczane mase zespolow, ktore w rzeczywistosci maja malo z tym gatunkiem...
Kiedys KoRna uwazalem za Hardcore... a tu sie okazalo ze to nu-metal... (wrecz prekursor tego gatunku)
Dobrze wiec tu stwierdziles, ze duzo osob myli te pojecia... bo tak w rzeczywistosci to nie wiadomo...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

hmm...

Postautor: Sorden » pt 29.11.2002 0:22

A czym dla was sa te 2 gatunki ?
Czym sie rożnia... ?
bo ja sie naprawde troche w tym temacie gubie :P i z tego co widze nie tylko ja :D (nie chodzi mi o wczesniejsze wypowiedzi... chociaz...:D)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Sabazios » pt 29.11.2002 12:46

Nie no chłopaki naprawdę zaskoczyliście mnie. Nie rozumiem co ludzie widzą w tym nowym Sweet noise ??????????????? Te teksty są beznadziejne, nie mają żadnego przesłania, co jest takiego super w tekście "Spie....aj sku...elu okradłeś mnie" ????? Muszę przyznać, że stary Sweet Noise był naprawdę wielki i wtedy ich teksty naprawdę o czymś mówiły. Glaca śpiewał o życiu i o tym jacy naprawde są ludzie. Co za przesłanie ma nowy Sweet noise, pozatym jak dla mnie w tej muzie jest teraz za dużo elektroniki. Powiem tak kiedyś naprawdę lubiłem Sweet noisa, dalej lubie ale stare utwory. Teraz ten zespół poszedł na totalną komerchę.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

hmm...

Postautor: Sorden » pt 29.11.2002 13:12

hmm... piosenka ta jest naprawde denna (zawsze ja przelaczam jak leci :P)... ale nie mozna mowic ze te inne tez takie sa...
co do wartosciowosci tekstow, to na tej plycie sa dobre teksy...(choc faht ze nie wszystkie)...
Hmm... ale i tak uwazam ze maja leprze teksty od muzyki :) (no moze nie wszystkie, ale wiekrzosc)...
A co do komercji, to fakt... nie jest to juz ten sam Sweet Noise co kiedys...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » pt 29.11.2002 15:05

Sorden--> pytales o ruznice pomiedzy , hardcorem, a newmetaalem. Moim zdaniem taka jak pomiedzy SYSTEM OF A DOWN i LINKINK PARK, czyli mocne uderzenie i miksy, ciekawy bass i nijaki wokal, muzyka dla sztuki i komarcha.....

Jak chcesz to moge jeszcze kilka takich porownan dac.
Ale fakt nieekiedy sami wykonawcy nie wiedza co graja :D :D :D :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted:
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » pt 29.11.2002 16:41

SOAD to nie komercha? Hm, ciekawe podejscie do sprawy. :lol:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Sabazios » pt 29.11.2002 16:53

Klarkash-ton ---> No w sumie tu się zgodzę, ale jeśli chodzi o te klimaty to dla mnie wygrywa Murderdolls.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

hmm...

Postautor: Sorden » pt 29.11.2002 20:18

hmm... SOAD to hardcore...bycmoze... ja bym to bardziej umiescil miedzy hardcorem a metalem... nie jest to klasyczny hardcore jaki znam... to tak jak zaliczanie KoRna do nu-metalu... :!:
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Sabazios » pt 29.11.2002 21:15

W sumie wiecie co ja myślę, nie ma sensu na siłe szufladkować zespołów. Muzyka jest dobra i to wystarcza.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Shizm » sob 30.11.2002 19:43

Chcialbym wyjasnic moj swobodny tok myslowy. Uzylem dwoch nazw zespolow, oddzielajac je literka "i" . Tak samo zrobilem z ich opisem.


SYSTEM OF A DOWN
uderzenie
ciekawy bass
muzyka dla sztuki

LINKINK PARK
miksy
nijaki wokal
komarcha

:D :D :D (no fakt czasami ciezko mnie zrozumiec)
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Sorden » ndz 01.12.2002 20:10

hmm... Jest to temat o Sweet Noice wiec:

Sweet Noice- "Czas ludzi cienia"
Uderzenie... hmm... "+"
Ciekawy bas... "-"
Muzyka dla sztuki "-" (muzyka widze ze jest tu robiona pod slowa, wiec nie mozna tego nazwac sztuka :))
Miksy "+"
Nijaki wokal "+"
Komercha "+" (choc ja tego nie uwazam za wade)

Legenda:
"+" - to jest
"-" - tego nie ma :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » wt 03.12.2002 13:12

Jak sam zauwzyles Sorden obecny sweet noice ma wiecej w sobie z newmetalu niz z hardcoru, wiec sie zchamil a tego w zespolach nienawidze. Jedyny przykła mojej tolerancji w tym aspekcie to METALLICA, która chociaz zmienila swoje brzmienie to nadal ich sie wspaniale slucha i nigdy tego procederu niezaprzestane :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

hmm...

Postautor: Sorden » wt 03.12.2002 13:47

Jesli chodzi o Metallice, to ja tez ja toleruje, ale nie dlatego ze sie jej wspaniale slucha, ale juz predzej z sentymentu...
Przeciez ad tego sie zaczynalo... !!!
A co do Sweet Noise to widac ze panowie nastawili sie jednak na kase... szkoda...
P.s. Nie uwazam ze plyta jest zla, ale mogla byc lepsza...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » ndz 15.12.2002 13:10

Mam dla ciebie Sordenik dobrą wiadomość, dzisiaj o 24 na Viva Polska w programie Viva Rock będzie wywiad z Glacą więc może bedzie też chociaż trochę czegoś dobrego ze starych albumów Słodkiego Hałasu :mrgreen:
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

hmm...

Postautor: Sorden » pn 16.12.2002 14:11

hmm... Wszystko fajnie, tylko ze ja nie mam Vivy Polska... :(
Mam niemiecka wersje :(
Moze ktos mi opowie :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » śr 18.12.2002 15:03

Sory sorden ale ja zakowalem do kola i nie widzialem. Moze kumpel nagral na VHS-ie to jakos sie przsle :)
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Palantir » pn 28.04.2003 12:03

Ten "Zespół" to jest dopiero kupa... Szczyt kretynizmu to ich teksty, szkoda gadać.
Nie wyjdę dziś z tobą babe na techno
Nie pójdę z tobą za rękę po molo
Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo!

www.fantazjon.fivnet.com
Awatar użytkownika
Palantir
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 27
Rejestracja: pn 21.04.2003 11:24
Lokalizacja: Kościerzyna

Postautor: Vampdey » pn 28.04.2003 12:13

E tam, ja ich lubie. Podoba mi sie ich styl muzy...
"dzisiaj mnie kochasz, jutro..." jest dużym odejściem od tego co wykonywali wczesniej, to zdecydowanie najmniej hardcorowa piosenka, ale miło się słucha.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jander » pn 28.04.2003 12:17

Sweet Noise mi pasi. Nie wiem czemu czepiacie sie tekstow skoro spiewaja o rzeczach (jak dla mnie, to nie musi byc wasza opinia) ciekawych.
Palantir: A jakie teksty to dla ciebie nie "kupa"?
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Funeral » pn 28.04.2003 13:41

hhhhhhmmm, właśnie Palantir??? nie wydaje mi się aby ten zepół to była kupa!!! muzyka, pomimo że znacznie różni się od poprzednich dokonań tego zespołu to wciąż jest intrygująca i ciekawa!
ja wiem że jak się jest 100% ortodoksem to trzeba oplówać wszystko co nie napierdala dla szatana!!!
Sweet Noise daje świtne koncerty (kto był na Metalmani 2003 ten wiem!), a jego człnkowie to wspaniali i inteligetni ludzie (podczas kręcenia ostatniego ich teledysku odwiedzili moją chałupe i miałem okazje ich poznać!
więc, nie oceniaj czegoś, czego dobrze nie poznałeś Palantir !!!!
to forum jest dla ludzi otwartych na wszelkie gatunki muzyczne, a to że komuś podoba się obecny styl Sn to nie oznacza że możesz go nie szanować!!!


aha, powtarzałem to wcześniej i pewnie będe powtarzał do końca życia!
nauczcie się ludzie dodawać dwa słowa to swoich wypowiedzi: moim zdanie! czy to takie trudne! aha, warto też mieć wmiare sensowne argumenty na poparcie swoich przemyśleń, ale z tym jest zazwyczaj największy problem:)
pozdrawiam
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: '//iedzmin » pn 28.04.2003 15:13

hehhe na Metalmanii jak grali Sweet Noise to i mcaly czas dzwiek odlaczali :-) - jako jedynej kapeli ciagle padal dzwiek. Az sie wokalista wqrwil i walnal w jakiegos kola od dzwieku mikrofonem.
Jedyne okreslenie wsrod ludzi na Sweet Noise to slyszalem - "sprzedajce sie cioty" no i pare podobnych. Osobiscie nie slucham ale ciekaw jestem dlaczego takie poruszenie ? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Azirafal » pn 28.04.2003 15:51

Ja uważam, że SN są spoko. Z najnowszej płyki są dobre "Dzisiaj mnie kochasz...", "Nie było" i "N.U.E.R.H.A." Może i zalatuje od nich trochę komercją, ale te trzy kawałki są spoko...
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shizm » pn 28.04.2003 17:50

Palantir<--wes wyjasnij normalnie co ci sie w ich textach nie podoba, a nie "kupa" i "szczyt kretynizmu". Napisz kulturalnie WHY?

Co do wystapien SN to bedzie okazja w Bolkowie.

Pozdrawiam!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: RaF » pn 28.04.2003 20:34

Hmm... Wasz Nadzorca ma do was dwie sprawy :)
Palantir pisze:Ten "Zespół" to jest dopiero kupa... Szczyt kretynizmu to ich teksty, szkoda gadać.

Ciebie prosiłbym o respektowanie punktu 2 regulaminu.

Funeral pisze:ja wiem że jak się jest 100% ortodoksem to trzeba oplówać wszystko co nie napierdala dla szatana!!!

Ciebie prosiłbym o respektowanie punktu 1 regulaminu, zwłaszcza, że sam mówisz o dostosowywaniu słów do swoich wypowiedzi.

To tyle ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Feya » wt 29.04.2003 7:44

Ja nie lubię, delikatnie powiedziawszy Sweet Noisa. Nie leżą mi ich teksty i muzyka, wokale i wogóle. NIe wiem dlaczego, może dlatego, że mało ich znam, ale ja dla mnie nie jest to zupełnie nic ciekawego...Taki ot niby sobi polski zespól "metalowy", i w gruncie rzeczy chyba tylko dlatego są sławni
Feya
Lady
Lady
 
Posty: 4
Rejestracja: śr 23.04.2003 10:37

Postautor: Palantir » czw 01.05.2003 8:04

OK, przepraszam już wyjaśniam. Z tym ortodoksem to troche racji masz, ale wydaje mi się że z najgorszego momentu bycia "prawdziwym" już wyrosłem. Może nie rozumiem tych tekstów?? Nie mam ochoty się nad nimi zastanawiać, ich treść do mnie nie przemawia, jest taka filozofowato-głupia. Muzycy wyglądają jak pajace, w teledyskach się też tak zachowują. Poza tym zespół, który ma DJa to dla mnie katastrofa. Poprostu pewnych granic gatunkowych nie przekraczam :P No i ten cały ich wokalista STRASZNIE kojarzy mi się z Wiśniewskim z "ich trójkąta". Nic na to nie poradzę trudno. Nie będę się zmuszał tylko dla tego żeby być tolerancyjnym. A co do tekstów, to najbardziej lubie takie jak ma np. Bathory na Blood on Ice lub Hammerheart. Wynika to z mojego zaintereswowania mitologią skandynawską no i Fantasy. Fakt lubię black metal, ale nie mogę powiedzieć, że teksty o Szatania są najlepsze. Wole np. takie jak ma Immortal, o śniegu, zimie...
Nie wyjdę dziś z tobą babe na techno
Nie pójdę z tobą za rękę po molo
Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo!

www.fantazjon.fivnet.com
Awatar użytkownika
Palantir
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 27
Rejestracja: pn 21.04.2003 11:24
Lokalizacja: Kościerzyna

Postautor: Funeral » czw 01.05.2003 11:47

ehhhhe no dobra, ok, masz prawo do własnego zdania!
wprawdzie niekoniecznie musisz obrażać SN nazywjąc ich pajacami (ja nie mówie że Immortal to pajace, w szczególności na teledysku do Blashyrkh) więc i ty też mógłbyś się postarać o troche lultury:)
no nic:)
doszliśmy do jako takiego porozumienia, ty masz swoje zdanie, ja swoje!
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Klarkash-ton » czw 01.05.2003 21:23

Palantir pisze:ale wydaje mi się że z najgorszego momentu bycia "prawdziwym" już wyrosłem.


Wytlumacz mi co to znaczy byc prawdziwym?
Mamo, mamo... patrz na mnie! Jestem mroczny i wychwalam szatana... czy jestem juz prawdziwy?

Palantir pisze:Muzycy wyglądają jak pajace, w teledyskach się też tak zachowują.


LOL. Goscie z Immortala biegajacy po skalach wsrod sniegu na pol nadzy, odziani w skorzane obranka, wymalowani i szczerzacy grozne miny do kamery to nie pajace? :mrgreen:

Palantir pisze:A co do tekstów, to najbardziej lubie takie jak ma np. Bathory na Blood on Ice lub Hammerheart.


Bathory rzadzi. :) Tez lubie te plytki plus z podobnych klimatow jeszcze Twilight Of The Gods.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: hmhm » śr 04.06.2003 10:32

Wedlug mnie Czas ludzi cienia to ich najgorsza plytka... Koniec wieku jest najlepsze IMHO i nie zaliczylbym tego ani do hardcora ani do nu metalu, ale sam nie wiem do czego :P.
hmhm
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 15.05.2003 11:38

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości