Ciekawe... ;)

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Ciekawe... ;)

Postautor: RaF » wt 20.05.2003 18:56

Czytał ktoś najnowszego Newsweeka (nr. 21/03)? Znalazłem tam taki oto krótki artykulik:

"Amerykanie chcą zmusić do zeznań niepokornych Irakijczyków, puszczając im muzykę heavymetalową, a nawet popularne piosenki dla dzieci. - Chodzi o to, aby złamać przeciwnika, pozbawiając go snu prezz muzykę, która przeraża i narusza jego normy kultury - wyjaśnia sierżant Mark Hadsell. Sierżant wybrał sobie dwa kawałki, szczególnie, jego zdaniem, nadające się do tego celu: piosenkę "Bodies" ze ścieżki dźwiękowej filmu "XXX" oraz utwór zespołu Metallica "Enter Sandman". - Irakijczycy nigdy przedtem nie słyszeli heavy metalu - twierdzi sierżant Hadsell. - Jeśli słucha się go przez 24 godziny, obniża się sprawność mózgu i ciała. Myślenie ulega spowolnieniu i zanika wolna wola. Wtedy właśnie wkraczamy do akcji i zaczynamy z nimi rozmawiać - dodaje Hadsell (...)".

Fajnie! :D:D:D:D
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » wt 20.05.2003 23:31

A to ci psikus! Kto by pomyślał,że taka spokojna muzyka może narobić TYLE zamieszania :twisted: :twisted: :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Draven » wt 20.05.2003 23:47

Metallica wiecznie zywa :twisted: :twisted: :twisted:
i pomyslec, ze czesto puszczam sobie taka ostra muzyke do snu :twisted:
Karczmarzu wina!!! Pijmy i bawmy sie w ime Liadriel'a!!!
Awatar użytkownika
Draven
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 57
Rejestracja: śr 26.03.2003 14:46
Lokalizacja: Las Loren

Postautor: Jander » śr 21.05.2003 16:48

I teraz zamiast najgorszych tortur wystarczy puszczac metal :twisted:
Moze ONZ zabroni bo bedzie uznawal to za gorsze od tortur, sluchanie metalu przez 24h :twisted:
Pewnie teraz szpiedzy beda inaczej wyszkoleni: przyjma tylko metalowcow :twisted:
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lechu » śr 21.05.2003 19:04

Hihi metalu nie słucham :P
A to nie jest tak jak kiedyś z tymi kurami? Że podobno jak kurom puszczali metal do niosły słabe i małe jajka, a jak muzykę klasyczną to ekstra jaja duże składały? A może odwrotnie, bo jakoś nie pamiętam :lol:
Poza tym nie tylko metal :D Po 24 godzinach słuchania Britnej każdy by się złamał :twisted:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: RaF » śr 21.05.2003 20:07

Co do zwierząt to były jeszcze ponoć krowy: metalowe dawały ileś-tam % mniej mleka, klasyczne ileś-tam % więcej ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Klarkash-ton » pt 23.05.2003 9:18

Wychodzi na to, ze jesli ja przez kilka lat sluchalem metalu to juz powinienem nie zyc albo byc w jakims szpitalu psychiatrycznym. :P
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: '//iedzmin » pt 23.05.2003 10:00

albo przynajmniej znosic mniejsze jajka ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

hmm...

Postautor: Sorden » ndz 01.06.2003 19:59

Hehe... Klrk codziennie znosi je po schodach :P
A tak wogule toniezla sprawa z tym metalem... Tak szczeze, to ja bylbym wniebowziety gdyby mi cos takiego puscili... Wygadalbym im wszystko z zachwytu :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: RaF » pn 02.06.2003 17:00

Dla ciebie specjalnie byłoby disco polo ;););)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sorden » pt 06.06.2003 18:11

oj... to dopiero potrafi w glowce namieszac ;P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: borsuq » ndz 08.06.2003 22:11

Puszczanie disco-polo w wiekszych ilosciach przeciez jest zabronione przez wszystkie deklaracje praw czlowieka :)
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

Postautor: Lechu » pn 09.06.2003 17:39

A ja wam powiem, Disko z pola jeszcze ujdzie. Jak chcecie się na Lechu poznęcać to mu HH puśćcie, polski ofkoz.

Nie śmiejcie się, po prostu do disco polo przywykłem, i nauczyłem się z tym zyć (wiecie, u mnie w regionie często to słychać) :P
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Ryan O'Connell » pn 09.06.2003 17:52

Lechu: polski HH to by w godzine ich pozabijał. A przecież tu chodzi o wyciągnięcie informacji! Może tak ich poddać ambientowi? Wpadną w trans i zaczną opowiadać wszystkie niecne uczynki od czasów dzieciństwa?... ;)
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Alganothorn » pn 09.06.2003 23:21

dziś byłem na weselu...właściwie 'Weselu' - pióra Wyspiańskiego, żeby nie było wątpliwości...przedstawienie w Teatrze Nowym wystawiane przez studentów uczącech się...francuskiego, bowiem całość była w tym języku; jak na razie mało o muzyce, ale do rzeczy: przygrywali ludzie niby to po góralsku i był jeden koleś, który piłował skrzypce...nazwanie tego 'grą' było by komplementem wielkiego kalibru...on je piłował
gdybym wiedział jakiekolwiek tajne informacje powiedziałbym je od razu, gdtby była szansa, że on przestanie grać...to może być nasza tajna broń w ramach NATO, albo misji u boku Wielkiego Brata
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sorden » ndz 22.06.2003 22:38

Apropo tego tematu, chcialbym wam przedstawic pewien artykul ze strony: http://muzyka.onet.pl/mr,745020,wiadomosci.html

Metallica a wojna w Iraku

Członkowie zespołu Metallica są niezadowoleni z wykorzystywania ich utworu przez amerykańskie wojska podczas wojny w Iraku.

Przypomnijmy, że Amerykanie puszczali przesłuchiwanym irackim jeńcom muzykę heavymetalową, chcąc w ten sposób skłonić ich do zeznań. W przypadku grupy Metallica była to kompozycja "Enter Sandman".

"Czuję się strasznie w związku z tą sprawą" - skomentował kontrowersyjny pomysł perkusista kwartetu, Lars Ulrich. "Żaden Irakijczyk nigdy mnie nie skrzywdził, więc nie rozumiem, dlaczego zostaliśmy wplątani w całą historię."

Ulrich dodał, że jeśli amerykańska armia nadal zamierza używać głośnej muzyki przeciwko zwolennikom Saddama Husseina, powinna sięgnąć po coś, co naprawdę działa na nerwy.

"A co z formacją Venom czy jakimiś norweskimi kapelami deathmetalowymi?" - zapytał Ulrich. "Co mogę jednak zrobić w tej sprawie? Zadzwonić do George'a W. Busha i powiedzieć mu, żeby jego generałowie sięgnęli po Venom?"
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości