O CO CHODZI????????????

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Postautor: Shadowmage » pn 24.11.2008 9:24

Zdaje się, że nasz drobiowy forumowicz ma dziś urodziny. Wszystkiego najlepszego więc :)
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Jakub Cieślak » pn 24.11.2008 9:27

Te baloniki, torty i karteczka coś zdają się mówić. Myślałem, że to jakaś podpucha, więc udawałem, że nie widzę. Sto lat!
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » pn 24.11.2008 10:51

To i ja popędzę owczym popędem: sto lat (czy wyroku, czy życia, to się jeszcze zastanowię ;)).
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Żerań » pn 24.11.2008 10:57

Naj, naj! :)
Obrazek

Jeśli trudno ci działać zgodnie z regułami gry i zamierzasz zrezygnować, zamiast rezygnowania - zmień reguły.
Żerań
Książę
Książę
 
Posty: 2116
Rejestracja: wt 15.08.2006 17:00

Postautor: Jakub Cieślak » pn 24.11.2008 11:59

Na szybko sklecony obrazek:
Obrazek

A tak OT: kurde, przegapiłem moment, kiedy Shadow wyprzedził mnie i potruchtał o dobrą stówę postów do przodu. Starzeję się... :)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Lord Turkey » pn 24.11.2008 15:06

Dzięki wszystkim za życzenia! :D
I za okolicznościową kartkę, JC :D

Zastanawiałem się czy balangujący awik zostanie zauważony.
Dziś nie-Indykowi stuknęła 20! Rozpoczyna trzecie dziesięciolecie swego bajkowego istnienia :P
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: MadMill » pn 24.11.2008 15:08

A to ja też się przyłącze do życzeń. :D

No to teraz już masz z górki. ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
MadMill
Lord
Lord
 
Posty: 1138
Rejestracja: śr 01.11.2006 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Maeg » pn 24.11.2008 15:17

Również sto lat dla LT :D
"Gdyby to koty miały definiować świat, ważne miejsce zajmowałyby w nim pożerane dla zabawy muchy"
— M. John Harrison

Bistro Californium 
Awatar użytkownika
Maeg
Lord
Lord
 
Posty: 1523
Rejestracja: wt 16.10.2007 13:02
Lokalizacja: Łomianki/Wawa

Postautor: Shadowmage » pn 24.11.2008 16:19

LT-->Jak przekroczyłeś dwudziestkę, to już zdecydowanie musisz się nauczyć pić... dwa piwa na jednym posiedzeniu :)
A avka nie zobaczyłem, grono mi podpowiedziało :P
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Jakub Cieślak » pn 24.11.2008 17:45

Nie dość, że mnie wyprzedził w postowaniu, to jeszcze wszystkie topiki okupuje. Shadow, shame on you. Gdzie tak gnasz?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Shadowmage » pn 24.11.2008 19:11

JC, jam stary statsiarz, któremu co prawda od jakis 4 lat już się statsować nie chce - więc i tempo mam raczej marne. Stąd dopiero teraz Cię przegoniłem, choć nie zwrocilem na to do tego momentu uwagi.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Jakub Cieślak » pn 24.11.2008 19:24

Shadowmage pisze:JC, jam stary statsiarz, któremu co prawda od jakis 4 lat już się statsować nie chce - więc i tempo mam raczej marne. Stąd dopiero teraz Cię przegoniłem, choć nie zwrocilem na to do tego momentu uwagi.

Ani ja... :)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » pn 24.11.2008 19:51

LT> dystansu do rzeczywistości, wiary w siebie, otwartości na innych i poczucia humoru na kolejną dekadę na forum
:-)
najlepszego!

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Beata » pn 24.11.2008 20:55

Jubilatowi:

Ile ma drabina szczebli,
ile rodzin jest bez mebli,
ile wody ma Dunajec,
ilu chłopów jest bez jajec,
(...)
Ile psów chodzi bez smyczy,
Tyle szczęścia Tobie życzy -

katedralna koleżanka, która środka wierszyka zapomniała (a może to lepiej - bo im dalej, tym bardziej w stylu niani Ogg ;) ) i autorstwa też nie pomni... shame on her.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem. Karl Popper
Awatar użytkownika
Beata
Lord
Lord
 
Posty: 1725
Rejestracja: wt 09.09.2008 6:51

Postautor: Jander » pn 24.11.2008 20:58

A ja myślałem, że tego awka to ktoś Lordowi wrzucił bez jego wiedzy... ;)
Ale cóż, wszystkiego!
I żeby zdelegalizowali ten barbarzyński Dzień Dziękczynienia. :)
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lord Turkey » wt 25.11.2008 14:48

Raz jeszcze wielkie dzięki :P
Jander dobrze gada, nalać mu czego tam sobie zażyczy :wink:
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » wt 25.11.2008 14:52

Janderowi już nic nie lejcie, on już źle wygląda (oceniam po awatarku). :)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jander » wt 25.11.2008 21:27

Przynajmniej mam wszystkie zęby. ;)
Polewać, nie marudzić.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Azirafal » śr 26.11.2008 20:16

Wszystkiego naj, Lordzie najpierwszy wśród gulgoczącego drobiu ;)

A wracając do zimy - nadal jest be. Chodzę cały w stertach ubrań i kurtek.

A co do problemów z serwerami - u mnie w pracy net się co i raz przycina, główny system z którego działamy się ostatnio krzaczyć zaczął, i niewykluczone, że czeka mnie jakże miła perspektywa odbierania co tydzień telefonu od babki ze Słowacji, o niemieckim nazwisku, szefowej na EC firmy dla której cośtam robimy, bo się jej, kurdesz nie chce czytać moich raportów i woli posłuchać jak jej o tym opowiadam. Grrrrrrrrrrrrrr...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » śr 26.11.2008 20:20

Azirafal pisze:(...) bo się jej, kurdesz nie chce czytać moich raportów i woli posłuchać jak jej o tym opowiadam. Grrrrrrrrrrrrrr...

Wow, jakby ktoś wolał mnie słuchać, niż czytać moje maile, to bym się zaczął bać...
...a jak ktoś woli słuchać Aziego, niż czytać jego maile, to już w ogóle thriller...
:D
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Azirafal » śr 26.11.2008 20:41

Ja się nie boję, ja się wkurzam :P Bo mam przez to więcej roboty :? Plus nie wiadomo czy mam pisać raporty miesięczne po polsku i słać wierchuszce tutaj, czy po angielsku i do tamtej babki, czy może ktoś sobie wyobraża, że ja mam czas i ochotę robienia dwóch wersji językowych? :D
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » czw 27.11.2008 8:03

Ale masz przełożonych, Azi? Zawsze można pójść i zapytać. :) A jak babka dzwoni i to się pytasz, czy dostała raport, czy go przeczytała.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » czw 27.11.2008 23:11

Bah, przełożonych niby mam, ale to ja prowadzę ten konkretny projekt :P Plus jak juz zadzwonila, to chcę jak najszybciej rozmowę skończyć, a nie meczyć się z pytaniami ;)

Inna sprawa, że chyba w mailu jej dałem wystarczająco do zrozumienia, żeby zaczęła czytać raporty a nie do mnie dzwonić bez sensu, bo nie dzwoniła :)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » pt 28.11.2008 7:52

Brawo, brawo, masz ode mnie piątkę z asertywności. :)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » czw 22.01.2009 19:42

Ludzie, żyjecie?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Maeg » czw 22.01.2009 19:52

Ludzie, żyjecie?

Żyjemy, ale co to za życie? Przegrywamy z Niemcami, za oknem plucha. Czekam na wiosnę!
"Gdyby to koty miały definiować świat, ważne miejsce zajmowałyby w nim pożerane dla zabawy muchy"
— M. John Harrison

Bistro Californium 
Awatar użytkownika
Maeg
Lord
Lord
 
Posty: 1523
Rejestracja: wt 16.10.2007 13:02
Lokalizacja: Łomianki/Wawa

Postautor: Shadowmage » czw 22.01.2009 20:00

A ja na powrót zimy :P
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Alganothorn » sob 24.01.2009 21:45

Nie żyję;
po tygodniu rozjazdów, po urokach leczenia kanałowego nawiedziliśmy przybytek SZtuki przez wielkie 'SZ' i wróciliśmy załamani...
polski balet jest tak daleko za rosyjskim, jak daleko jest z Warszawy do Moskwy - jeśli taki dyletant jak ja widzi tak koszmarne asynchrony, to musi być już bardzo źle...
:-(
ale muzyka ok
;-)
więcej wrażeń w odpowiednim topicu za jakiś czas

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Gvynbleid » pn 26.01.2009 18:38

Żyje! Wiem to na pewno, bo świadomość polityczna nie daje mi spokoju - co katedrowicze myślą o nowym ministrze sprawiedliwości i odwołaniu Ćwiąkalskiego - taki temat w eter, za jakiś czas sam sie wypowiem...
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Alganothorn » pn 26.01.2009 21:10

Cóż powiedzieć: szef odpowiada za całość, jeśli ma poczucie odpowiedzialności za swoją działkę, jeśli widzi błędy swoich podwładnych, podejmuje taką decyzję;
a nowego ministra ocenię za jakiś czas, na razie uczucia mieszane, ale daję kredyt zaufania

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » wt 27.01.2009 7:50

W "OCC" tematy polityczne?!?! Skandal!
Jedyne, o czym możemy mówić odnośnie nowego ministra to wrażenie. Ja mam wrażenie, że on tak trochę na amerykańską modłę będzie próbował szeryfować. A z tym rozluźnieniem przepisów odnośnie posiadania broni to ten pan mi się nie podoba.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Gvynbleid » wt 27.01.2009 19:32

Jak dla mnie kolejny "zasłużony kombatant", a potrzeba specjalisty nie kombatanta, Ćwiąkalski faktycznie odwalił kawał dobrej roboty i podał się do dymisji w bardzo brzydkich okolicznościach, cóż powrót do Krakowa.
Co do posiadania broni jestem jak najbardziej za rozluźnieniem przepisów - w większości są zwyczajnie martwe lub niemądre. Uzyskanie broni do obrony własnej jest praktycznie wogóle niemożliwe i nie ma możliwości skutecznego zaskarżenia od decyzji wojewódzkiego czy głównego komendanta a jeżeli chodzi o zezwolenie sportowe nie musisz ćwiczyć na strzelnicy, możesz wcześniej nie mieć styczności z bronią a po dwutygodniowym kursie instruktora strzelectwa (jakieś 1900 zł) dostajesz zezwolenie bo tak poszła linia orzecznicza - polecam lekturę orzeczeń Naczelnego Sądu Administracyjnego w tej materii.
Na takim zezwoleniu możesz zakupić np. beret te m9a1 albo browninga mkIII – a „dziewiątka” ma już swoją wymowę. No i taki partacz jak zdąży załadować to może się nią posługiwać na co dzień – chore!
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Alganothorn » śr 28.01.2009 8:51

Rozwiązanie niejasnego stanu rzeczy nigdy nie jest tylko jedno: jeśli przepisy są niespójne, można je zrównać do bardziej restrykcyjnych, mniej restrykcyjnych, albo opracować zupełnie nowe - to, że dziś przepisy są martwe, że pozwolenie 'sportowe' jest o tyle łatwiejsze do uzyskania to nie jest, przynajmniej dla mnie, argument za ich liberalizacją;
rozpowszechnienie posiadania broni jest czymś dla mnie mocno niepokojącym, mam kiepskie zdanie o poziomie dojrzałości naszego społeczeństwa, mam jeszcze gorsze zdanie o motywacji większości ludzi chcących posiadać broń;
poziom edukacji w tej materii jest zerowy, brak odpowiedzialności jest szeroko rozpowszechniony, może to nie dawanie dziecku żyletki, ale też wiele dobrego po czymś takim się nie spodziewam;

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » śr 28.01.2009 9:00

Gvyn, no to bardziej logiczna wydaje się poprawa, albo wręcz "zacieśnienie" przepisów dotyczących pozwoleń na broń. Podpisuje się pod obawami Algana.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Gvynbleid » czw 29.01.2009 18:54

Jasne Panowie dojrzałość naszego społeczeństwa to jeszcze nie jest to. Ale są osoby które tej broni potrzebują i jej nie dostają - np. strzelcy sportowi zajmujący bardzo wysokie pozycje chociażby w Polsce, nieposiadający licencji instruktora; nie wszyscy właściciele kantorów dostają zezwolenie - a im akurat broń jest bezwzględnie potrzebna tak jak i konwojentom.
Powiem Wam coś jeszcze śmieszniejszego najprostszym sposobem zdobycia broni jest pozwolenie myśliwskie - potrzeba tylko trochę samozaparcia żeby odbyć (darmowy)roczny staż w kółku łowieckim - sztucer myśliwski to praktycznie prosta ale skuteczna broń wyborowa, technologicznie na poziomie czasów drugiej wojny światowej, optykę dokupuje się bez problemu (legalnie ułatwia to szybkie uśmiercanie zwierząt by unikały niepotrzebnych cierpień). Słyszałem o przypadku w jednym z Gdańskich okręgów, o uśmierceniu dzika z takiej broni, z odległości około 1500m! Daje do myślenia
Dla chcącego już w tej chwili nic trudnego jak widzicie, jakiejś wielkiej liberalizacji nie będzie - ale po to jest broń żeby ją mogła posiadać osoba której faktycznie jest potrzebna. Poza tym barierą jest cena. Ceny opłat rejestracyjnych już są wysokie - do tego trzeba się dużo nauczyć, namęczyć, nachodzić - żaden rozkapryszony nowobogacki nie pośle po zezwolenie sekretarki, a osoby które nie dorosły do broni nie wydadzą ot tak 6000 zł - bo "bardzo chciałyby mieć klamke".
Chciałbym tylko żeby miało to ręce i nogi bo takie „proformy”, jak wykonywanie naszej ustawy o broni w części dotyczącej wydawania zezwoleń to afront w stronę demokratycznych zasad państwa prawa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

PoprzedniaNastępna

Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości