Paradox Cafe w opałach

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Paradox Cafe w opałach

Postautor: nosiwoda » śr 04.03.2009 14:32

Jakubie, wybacz przeklejanie cudzych postów, ale nie ma sensu parafrazowanie :)
JeRzy pisze:Paradox Cafe, popularny, zaprzyjaźniony z NF lokal dla miłośników fantastyki we wszelkich jej przejawach, dostał niedawno wymówienie najmu lokalu przy Al. Ujazdowskich 6a. Obecnie organizowana jest akcja zbierania podpisów pod petycją o przedłużenie okresu wypowiedzenia i pod rekomendacją dla właścicieli przyszłego lokalu. Formularze do wydrukowania można znaleźć na stronie Paradoxu: http://www.paradox-cafe.pl/index.php ; trwają też prace nad wersją online obu dokumentów.

W Paradox Cafe odbywały się m.in. ogłoszenia nominacji do Nagród Zajdla, spotkania z polskimi i zagranicznymi pisarzami, koncerty, LARP-y i turnieje gier karcianych i figurkowych. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że od paru lat jest to najważniejszy punkt na fantastycznej mapie Polski. Warto go uratować wspólnymi siłami.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: Shadowmage » śr 04.03.2009 14:36

Pisaliśmy już o problemach PX w innym wątku, ale dobrze wiedzieć, że jakaś akcja ruszyła. Dziś akurat najprawdopodobniej się tam znajdziemy wieczorem, to może można będzie się podpisać na miejscu.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: nosiwoda » śr 04.03.2009 14:46

Wklepałem "Paradox" w wyszukiwarkę, ale wyskoczył mi tylko temat ze Spotkaniami Katedralnymi i jakiś o Czasie.
Stąd oddzielny.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: Shadowmage » śr 04.03.2009 14:49

Ale ja nie robię zarzutu, tylko informuję :)
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: nosiwoda » śr 04.03.2009 14:51

Ale ja się tylko ubezpieczam :) PZU!
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: Shadowmage » śr 04.03.2009 15:27

Jest i petycja on-line:

http://www.petycje.pl/3851

Podpisy do 14 marca.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Galvar » śr 04.03.2009 22:35

Shadowmage pisze:Jest i petycja on-line:

http://www.petycje.pl/3851

Podpisy do 14 marca.
Byłem tam tylko parę razy ale oczywiście podpisałem. :)
Galvar, mag z charakterem. ;)
Galvar
Książę
Książę
 
Posty: 2718
Rejestracja: wt 07.06.2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Shadowmage » czw 05.03.2009 8:39

Jest jeszcze druga, z referencjami dla potencjalnego najmodawcy:
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3852
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Beata » czw 05.03.2009 8:59

Wiecie co? Zeźliłam się i chyba podpiszę tę petycję. Wprawdzie nigdy nie byłam w PX, ale oceniam, że to zwykła złośliwość, żeby zamykać OMC kultową knajpę zanim zdążyłam ją obejrzeć... ;)
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem. Karl Popper
Awatar użytkownika
Beata
Lord
Lord
 
Posty: 1725
Rejestracja: wt 09.09.2008 6:51

Postautor: Shadowmage » czw 05.03.2009 11:34

To przyjeżdżaj w try miga do Wawy :D
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: nosiwoda » czw 05.03.2009 11:51

Przyjeżdżaj na 26 marca, w sam raz na Stolyk Literacki.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: Beata » czw 05.03.2009 12:14

Ach, jakże smakowita propozycja... :mniam: Dzięki. A wracałabym przez Pyrkon...

No dobra - koniec marzeń. :( Już dziś wiem, że nie dam rady się wyrwać... pozostaję zatem nieutulona w żalu, a ślozy - jako ten groch - skapują mi na kolana...
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem. Karl Popper
Awatar użytkownika
Beata
Lord
Lord
 
Posty: 1725
Rejestracja: wt 09.09.2008 6:51

Postautor: Maeg » śr 06.05.2009 22:19

Nowe wieści z frontu:


Na naszej pierwszej stronie przez dłuższy czas wisiał apel o podpisanie petycji i niezbyt miła informacja o tym, że właściciele pałacyku w Alejach Ujazdowskich postanowili się Nas pozbyć z końcem kwietnia ze swego przybytku. Jak łatwo zauważyć właśnie apel ten zniknął, a są po temu przyczyny.

Po pierwsze nie wyprowadzamy się z końcem kwietnia, albowiem podpisaliśmy dziś porozumienie z Wynajmującym i Nowym Najemcą, które pozwala Nam zostać na miejscu do 15 lipca - radujcie się! Wszystko zatem co zaplanowaliśmy do tej daty odbędzie się w "starym" Paradoxie.

Po drugie znaleźliśmy nową "miejscówkę" na Paradox i... postanowiliśmy, że będzie to lokal jeszcze fajniejszy niż dotychczas - mocne postanowienie jak na knajpę, która właśnie musi się wyprowadzić. A jednak. Nowy Paradox będzie większy i fajniejszy, będzie pojemniejszy i jeszcze bardziej otwarty na fantastów z Wawy i całej Polski, będzie po prostu lepszy. Będzie się mieścił na ulicy Jezierskiego 3/5 (poprzeczna do Rozbrat), będzie miał 200 m2 powierzchni i będzie huczał i buczał. Takie jest założenie. Udało wygrać się ten lokal w konkursie ofert, co potwierdził burmistrz gminy Śródmieście i nikt już nam chyba (tfu, tfu) go nie odbierze - radujcie się!

W tym miejscu wypada więc podziękować wszystkim Wam, o Wy, którzy odpowiedzieliście na apel i podpisaliście petycje wspierające Paradox, bo wierzę, że wytworzyło to wir pozytywnej energii, który wciągnął wszystko co złe w siebie, zassał i odrzucił i stworzył możliwość. Dziękuję Wam po stokroć za chęci, za pomoc, za każdy podpis. Petycje podpisało ponad tysiąc osób!!! Tak, tak jest Nas trochę, pozytywnie i fantastycznie zakręconych.

Chciałbym Was wszystkich z góry zaprosić do Nowego, Fajniejszego Paradoxu. O wszystkim co się zdarzy poinformuję Was na jedynce i na forum Px. Miejmy nadzieję, że w dniu dzisiejszym limit złych wiadomości się wyczerpał i kolejne będą coraz to lepsze.

Tradycyjnie (bo to nie pierwsza przeprowadzka Paradoxu) zapraszamy wszystkich chętnych do czynnego udziału w przenosinach. Ci, którzy nie mogą wspomóc nas fizycznie niech myślą o Nas ciepło. Jeśli wszystko się ułoży przeniesiemy się na nowe miejsce płynnie, bez przerywania działalności..., jeśli remonty, adaptacje i załatwianie dokumentów potrwa dłużej niż się spodziewamy, będziemy musieli zrobić przerwę, ale nie będzie ona długa. Zawsze możecie przyjść do remontowanego lokalu i zobaczyć w jakim kierunku zmierza adaptacja pomieszczeń.

Tak czy inaczej, Tu czy Tam, Dziś czy Jutro Paradox jest z Wami a Wy z Paradoxem. I tak być musi.

Pozdrawiam.
"Gdyby to koty miały definiować świat, ważne miejsce zajmowałyby w nim pożerane dla zabawy muchy"
— M. John Harrison

Bistro Californium 
Awatar użytkownika
Maeg
Lord
Lord
 
Posty: 1523
Rejestracja: wt 16.10.2007 13:02
Lokalizacja: Łomianki/Wawa


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości