Czy popierasz Amerykańską interwencję w Iraku?

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Czy popierasz Amerykańską interwencję w Iraku?

Czas głosowania minął sob 19.04.2003 12:55

TAK
2
10%
NIE
13
65%
TAK, ale bez naszego udziału
5
25%
 
Liczba głosów : 20

Postautor: Lilly » sob 20.09.2003 23:20

Alganothorn pisze:
Lilly pisze:W koncu skads te pieniadze musza sie brac.


tak, np. od Saudyjczyków, ale jakos nikt ich nie rozwali...


Wiec ktos w koncu powinien to zrobic. Zreszta USA zaszlo juz tak daleko, ze cofnac sie nie moga, bo teraz nielaznie, co by zrobili, islamscy terrorysci i tak sie juz na nich szykuja. Dlatego uwazam (a przynajmniej mam nadzieje), ze i na tycy konkretnych Saudyjczykow tez kiedys przyjdzie czas.

Alganothorn pisze:to jest kwestia polityki, wybór kogo możemy, a kogo nie, zaatakować nie jest prostą kalkulacją 'kto nam najbardziej bruździ'...


Polityka jest be i tyle :twisted: - no ale coz mozna to poradzic.

Alganothorn pisze:usprawiedliwianie polegające na stwierdzeniu 'przynajmniej coś robią' jest, pisząc oględnie, dość naiwne i cyniczne zważywszy ofiary tego konfliktu


Jak juz pisalam, bardzo mi zal tych ludzi. Wojna jest zla - tego nie neguje. Ale Ci ludzie i tak cierpieli, ale zalozenie bylo takie, zeby im pomoc. Nie jestem slepo zapatrzona w USA (uzasadnilam to juz w poprzednim poscie), ale wierze, ze jakies dobre intencje tez byly - i to sie dla mnie liczy.

Mozna tez dywagowac, co by sie stalo, gdyby na przyklad Amerykanie postapili podobnie powiedzmy w latach 60 w stosunku do Polski i innych krajow pod "wladaniem" ZSRR. Na pewno byloby wiecej ofiar niz w ywniku naszej wlasnej walki o wolnosc, ale czy te kilkanascie lat nie zmiejszyloby naszego obecnego zacofania gospodarczego? Oczywsicie, rozwaznie takiego faktu pozostawiam historykom, bo to sa tylko takie zalozenia. Zreszta, mysmy tak nie cierpieli, jak ludzie w Iraku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Azirafal » ndz 21.09.2003 1:27

Nie wiem, czy było to wspominane przed moim wpadnięciem na ten topic (nie chce mi się sprawdzać :P ), ale jest jedna rzecz, która mnie najbardziej wkurza w postawie państw zachodnioeuropejskich (Francja, Niemcy). Gdy Amerykanie gotowali się do ataku i atakowali, F i N krzyczały, że "nie!", "tak nie można!", "wycofać się natychmiast!". Stany tego nie zrobiły. Zajęli Irak i rozpoczęli jego odbudowę (i własne rządy, ale nie o tym chcę mówić). I w tym momencie F i N, niczym sępy zwabione do pysznego kawałka padlinki, przyłażą i krzyczą, że "Nie możecie tam siedzieć sami!", "Powinny się tam znaleźć siły międzynarodowe!", "Jak wogóle śmiecie się tam sami panoszyć!", itp.

Jak zaatakować, to nie. Ale jak korzystać z wojny, jak dzielić spoils of war, to pierwsi w szeregu! :evil: Nie ma to jak dwulicowość (czy raczej konieczność nachapania się cudzym kosztem!). I nie wyjeżdżajcie mi tu teraz, że mają rację i pownni tak zrobić, i że nie mogą Amerykańce same zarabiać na Iraku, itp.

P.S. Od razu zaznaczam (kto czytał moje dotychczasowe posty, ten wie), że wojny tej nie popieram i nigdy nie popierałem, ale nie znaczy to, że pochwalam każde działania wymierzone przeciwko "stacjonowaniu wojsk amerykańskich w Iraku"!
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » ndz 21.09.2003 8:51

Wiec ktos w koncu powinien to zrobic. Zreszta USA zaszlo juz tak daleko, ze cofnac sie nie moga, bo teraz nielaznie, co by zrobili, islamscy terrorysci i tak sie juz na nich szykuja. Dlatego uwazam (a przynajmniej mam nadzieje), ze i na tycy konkretnych Saudyjczykow tez kiedys przyjdzie czas.


Rozwalić Saudyjczyków? Jasne, wszystkich rozwalić
A tak poważnie to chyba nie do końca zdajesz sobie sprawe z tego co piszesz. Bush Saudyjczyków nie rozwali, bo cały rząd Arabi Saudyjskiej jest jak najbardziej proamerykański.
I na ropie saudyjskiej to właśnie USA zbija majątek a nie przeciętny obywatel AS. Jest to niby jeden z najbogatszych krajów na świecie ale - 34% bezrobocie i około 50% - analfabetyzm. I głównie z tego powodu w tym kraju rodzi się terroryzm, ludzie nie mają żadnej przyszłości więc zaczynają podkładac bomby (nie zrozumcie mnie źle, takie działania są nie do przyjęcia i nie zamierzam nikogo usprawiedliwiać)
I takie gadanie - rozwalić tych rozwalić tamtych, w końcu skądś pieniądze muszą brać - trochę śmieszne mi się wydaje. Ja nie wychodze na ulice i nie bije ludzi, bo przecież pieniądze muszę skądś brać.
Zastanów się o czym Ty w ogóle mówisz
Twoje beztroskie wypowiedzi świadczą o tym, że nie wiesz jak wygląda wojna i tym bardziej zupełnie nie masz pojęcia o obecnej sytuacji krajów arabskich.
Prawo do własnego zdania oczywiście masz i nie nikt ci go nie odbierze.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Sztickin » ndz 21.09.2003 9:39

Lilly dobrze mowi...
Zal mi jedynie porzadnych Arabow, majacych w pogardzie terroryzm, biedbych ludzi, ktorzy urodzili sie w zlym miejscu o zlym czasie.
A reszte unieszkodliwic. Trzeba pokazac nasza sile, inaczej terroryzm bedzie sie panoszyl dalej..
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Azirafal » ndz 21.09.2003 11:01

I to Ty sztickin podejmiesz się oddzielić zairno od plewy, tak? (czyt. wskazać terrorystów, a uratować "biednych, niewinnych") Pokażesz "naszą siłę" i wybijesz wszystkich terrorystów tak, by nie ruszyć niewinnych cywilów? Jesteś gotów podjąć się takich działań? To tak jakby ktoś polując na jakiegoś "Masę" w Polsce wybił przy okazji całe miasteczko, w którym ten się ukrywał - żeby się upewnić, że nie żyje...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lilly » ndz 21.09.2003 11:44

Wotan pisze:Rozwalić Saudyjczyków? Jasne, wszystkich rozwalić


Tak wiem, duze uogolnienie. Zreszta, czy pisalam o zabijaniu? Zakladam, ze moga byc inne srodki - nie znam sie na tym, wiec nie pytajcie mnie jakie.

Wotan pisze:A tak poważnie to chyba nie do końca zdajesz sobie sprawe z tego co piszesz. Bush Saudyjczyków nie rozwali, bo cały rząd Arabi Saudyjskiej jest jak najbardziej proamerykański.
I na ropie saudyjskiej to właśnie USA zbija majątek a nie przeciętny obywatel AS.


No coz polityka - nie lubie jej i wiem, ze z jej powodow cierpia niewinni. Zdaje sobie sprawe, ze Arabi Saudyjskiej USA nie ruszy - z waidomych powodow. Co nadal nie zmienia faku, ze mam nadzieje, ze ktos sie wreszcie "sponsorom terroryzmu" dobierze do tylka. Ja nie mowie o zabijaniu calych narodow. Wiem, ze USA mialo swoj interes w ataku na Irak, co nie zmienia faktu, ze raczej sklaniam sie ku jego poparciu (zwazcie, ze na poczatku wojny mialam zupelnie inne zdanie) - chociaz jak juz pisalam wczesniej, nie mnie oceniac slusznosc tych wydarzen. Zreszta uwazam, ze Amerykanie na pewno nie robia Irakijczykom nic gorszego niz robil to ich "kochany" przywodca.

Wotan pisze: Jest to niby jeden z najbogatszych krajów na świecie ale - 34% bezrobocie i około 50% - analfabetyzm. I głównie z tego powodu w tym kraju rodzi się terroryzm, ludzie nie mają żadnej przyszłości więc zaczynają podkładac bomby (nie zrozumcie mnie źle, takie działania są nie do przyjęcia i nie zamierzam nikogo usprawiedliwiać)


Zapewniam Ci, ze wiekszosc tych terrorystow, to nie sa biedni analfabeci - wielu nawet studiowalo w Europie (ale to juz zypelnie inny temat). Niewiedza, to tylko maly procent w tym calym bagnie.

Wotan pisze:I takie gadanie - rozwalić tych rozwalić tamtych, w końcu skądś pieniądze muszą brać - trochę śmieszne mi się wydaje.


Uogolniasz moje wypowiedzi (czy tez moze za slabo uzasadnilam). Nie jestem zwolenniczka bezmyslnej wyzynki, ale dzialania, ktore ma doprowadzic do zmiany.

Wotan pisze:Zastanów się o czym Ty w ogóle mówisz
Twoje beztroskie wypowiedzi świadczą o tym, że nie wiesz jak wygląda wojna i tym bardziej zupełnie nie masz pojęcia o obecnej sytuacji krajów arabskich.


Zastanawiam sie, ktora ich czesc byla bestroska - bardzo powanie podchodze do tematu. Masz racje - nie mam pojecia jak wyglada wojna i mam nadzieje, ze nigdy tego "pojecia" nie doswiadczy. Co nie znaczy, ze nie mam wyobrazni, jak ona moze wygladac (i nie wyglada to zbyt przyjemnie). Ja nie popieram wojny samej w sobie.

Wotan pisze:Prawo do własnego zdania oczywiście masz i nie nikt ci go nie odbierze.


Niech by tylko sprobowal :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Sztickin » ndz 21.09.2003 13:42

Absolutnie nie Azirifal...
Mozliwosc postronnych ofiar powinna byc zawsze likwidowana. Tylko czasem nie jest to proste, a zwykle niemozliwe. Wobec zagrozenia trzeba sie jakos bronic, nistety gina niewinni ludzie, pewnie ze sprawa nic nie majacy.
Ale jak juz wiele razy mowilem, te niewinne ofiary to skutek rezimu, w ktorym one zyly.

Czy mamy sie wystrzegac wszelkiej wojny?
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » pn 22.09.2003 13:47

Lilly pisze:Zapewniam Ci, ze wiekszosc tych terrorystow, to nie sa biedni analfabeci - wielu nawet studiowalo w Europie (ale to juz zypelnie inny temat). Niewiedza, to tylko maly procent w tym calym bagnie.

Zapewniam Cię Lilly, że Wotan ma rację: istotą terroryzmu jest bieda i zacofanie, ograniczenie wiadomości to minimum serwowanego przez nawiedzonych 'przywódców dochowych'...
to oni są 'podstawą' terroryzmu, to oni biegają z kałachami i wysadzają w powietrze pół kwartału ze sobą jako żywą bombą; owszem, jest grupa ideologicznych terrorystów (urposzczenie), po studiach, rozmaitych kursach, ale oni są absolutnym marginesem problemu - pisałem o tym wcześniej: odcięcie terroryzmu od poparcia miejscowych zapewnia szansę na jego likwidację, a poparcie takie zniszczyć można poprzez zwalczanie biedy i zacofania;
nie da sie ukryć, że pozostają szaleńcy, którzy mają na tyle dużo fundoszów, żeby uzbroić tysiące fanatyków, jednak gra idzie o to, żeby nikt takiego karabinu nie chciał od nich wziąć, bo będzie wolał żyć dla siebie i rodziny, niż ginąć za cudze ideały
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » pn 22.09.2003 14:50

terroryzm to broń biednych
a że racja jest zawsze po stronie bogatych więc i pejoratywne zabarwienie tego słowa
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » czw 06.11.2003 16:10

zginął pierwszy Polak pełniący służbę w Iraku...
major, dowódca batalionu, raniony a ataku na konwój, umarłna stole operacyjnym...
przewidywalne, ale bardzo smutne...
<chwila ciszy>
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » czw 06.11.2003 16:17

<chwila ciszy>
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Zuhar » czw 06.11.2003 16:22

Powinniśmy się stamtąd wycofać. Jak na razie wygląda na to, że bronimy obcych interesów w obcym kraju. Nasz rząd zdaje się liczył na udział polskich firm w odbudowie Iraku i się przeliczył. My liczyliśmy, że nasi żołnierze nie będą ginąć... Na co właściwie czekamy? Aż terroryzm przeniesie się do nas?
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Jander » czw 06.11.2003 16:29

Informacje z różnych źródeł:
"Major Hieronim Kupczyk służący w jednostce w Szczecinie został śmiertelnie raniony gdy Polacy wracali z Camp Dogwood (niedaleko Bagdadu)gdzie szkolone są oddziały przyszłego irackiego wojska i gdzie odbyła się uroczystość promocji irackiej oborny cywilnej. Konwój został ostrzelany przez nieznanych sprawców. Został postrzelony w szyję. Zmarł po ponad półtoragodzinnej reanimacji. Zmarł około godziny 12:20. Miał 44 lata."

...
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: bejzkik » czw 06.11.2003 16:30

wojna
wojna
wojna
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Hifidelic » czw 06.11.2003 18:36

Our boys keep peace in Iraq...
War, war never changes.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Chaon » czw 06.11.2003 20:25

Chwila ciszy...? Jakby to była pierwsza ofiara tej wojny. Co za różnica czy zginął Polak czy Irakijczyk? Zgadzam się, że nasze wojska powinny się wycofać (i nie tylko nasze).
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Hifidelic » pt 07.11.2003 9:19

Może to nie będzie political correct, ale powiem: dla mnie różnica jest zasadnicza.
Wynika z faktu, że z Polską i Polakami czuję o wiele większą więź, niż z Irakiem i Irakijczykami.
Łączy nas wspólna historia, kultura, terytorium... Dlatego właśnie tworzymy naród. Wyobraź sobie to zdanie w 1942: "Co za różnica, zginął Polak, czy Niemiec". Jest to przerysowane do granic absurdu, ale chyba oddaje istotę zagadnienia.
Niepoprawny politycznie
Hajfi
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » pt 07.11.2003 9:48

jest jeszcze jedna różnica dość istotna: to Polacy tam przyjechali, a Irakijczycy są na miejscu...my tam jesteśmy decyzją polityków, a oni decyzją jakiegoś wodza, który przed tysiącleciami stwierdził, że dalej nie idzie i osiedlają się tutaj...
my giniemy w ich ojczyźnie, nie na odwrót
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Louen » pn 10.11.2003 9:54

na wojnie giną ludzie... a śmierć żołnierza nie jest czymś niezwykłym i absolutnie z tego powodu nikt nie powinien opuszczać Iraku...
ale powód do opuszczenia mógłby być inny...
mogliby się Amerykanie i ich sojusznicy wycofać po to aby przeprowadzić naloty dywanowe i zrównać wszystko z ziemią... to bez sensu próbować na siłę zrobić tamtejszym ludziom dobrze, skoro tego nie chcą i w większości na to nie zasługują...

takie jest moje nieludzkie zdanie...
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Lilly » pn 10.11.2003 10:11

Louen pisze:mogliby się Amerykanie i ich sojusznicy wycofać po to aby przeprowadzić naloty dywanowe i zrównać wszystko z ziemią... to bez sensu próbować na siłę zrobić tamtejszym ludziom dobrze, skoro tego nie chcą i w większości na to nie zasługują...

takie jest moje nieludzkie zdanie...


Hmm, no coz, w pewnym sesnsie moze i ludzkie - ludzka jest w koncu sklonnosc do pojscia na latwizne.
Ja rozumiem, ze w Iraku jest duzo zla, ale jest tez duzo ludzi, ktorzy chca normalnie zyc i nie maja ochoty prowadzic zadnego Jyhadu.
Poza tym, pamietacie Sodome i Gomore i jak Bog obiecal, ze jesli bedzie w tym miscie choc jeden sprawiedliwy, to nie dokona zaglady. Czy jestesmy w stanie powiedziec, ze w tym kraju nie ma zadnych sprawiedliwych :!: :?:
Uwazam ponadto, ze trzeba konczyc to, co sie zaczelo. Co by z tego przyszlo, ze sie wycofamy?? Ci ludzie - zwykli ludzie, nie fanatycy - potrzebuja pomocy. Przeciez terrorysci zabijaja nie tylko naszych - swoich rowniez...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Wotan » pn 10.11.2003 10:26

powtarzając pewien post Hajfiego:
Louen boje się ciebie

a moje zdanie na temat pobytu tam jakichkolwiek wojsk chyba znacie, więc nie będę się powtarzał.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Louen » pn 10.11.2003 10:30

ci "sprawiedliwi" z Iraku są zmienni jak chorągiewki na wietrze...
żeby nie było wątpliwości: ja nie jestem za wycofaniem się wojsk koalicji z Iraku, a jedyny powód jaki mógłby to spowodować podałem...
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Alganothorn » pn 10.11.2003 15:25

Louen pisze: to bez sensu próbować na siłę zrobić tamtejszym ludziom dobrze, skoro tego nie chcą i w większości na to nie zasługują...

jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy mają łatwość oceniania bliźnich, ile i co są warci, na co zasługują, bądź nie;
podziwiam, bo nigdy nie potrafiłem sie zdobyć na coś takiego - jakoś zawsze na przeszkodzie stawało mi pytanie 'kim jestem, żeby oceniać innych?' i nie potrafiłem...
najwyraźniej nie zasłużyłem na taka umiejętność
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lilly » pn 10.11.2003 20:00

Louen pisze:ci "sprawiedliwi" z Iraku są zmienni jak chorągiewki na wietrze...


A niby skad mozesz to wiedziec? Znasz ktoregos? Tak samo ja nie moge powiedziec, ze tak nie jest, bo tego nie wiem.
Poza tym nigdy nie uwierze, ze w tak duzej spolecznosci sa same wyrzutki. Chociazby ze statystycznego punktu widzenia jest to niemozliwe, bo ludzie nie sa tacy sami...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Hifidelic » pn 10.11.2003 20:12

Wszyscy oceniamy bliźnich podług siebie... Nasza miarka, to jedyna miarka, jaką mamy.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Marc_us » pn 10.11.2003 20:35

Lilly pisze:Poza tym, pamietacie Sodome i Gomore i jak Bog obiecal, ze jesli bedzie w tym miscie choc jeden sprawiedliwy, to nie dokona zaglady. Czy jestesmy w stanie powiedziec, ze w tym kraju nie ma zadnych sprawiedliwych :!: :?:


Podobno był taki jeden. Jakiś przywódca religijny. Irakijczycy podarowali mu 'samochód niespodziankę'.


Co do terrorystów to będzie cienko do czasu aż Irakijczycy nie wypowiedzą im własnej wojny. Coś mi się wydaję że na razie pozwalają im buszować po kraju (może to zasługa niewielkiego procenta Irakijczyków, ale to i tak za dużo). Jak terroryści nie będą mieli absolutnie zadnego poparcia w tym kraju to nie bedzie problemu z ich wytępieniem. Na razie to walka z wiatrakami.

A o tych co sponsorują terrorystów to nie będę się wypowiadał. Irak był właśnie kimś takim. I jak widać nic nie jest takie proste jak się na pierwszy rzut oka wydaje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Postautor: Alganothorn » pn 10.11.2003 20:41

chciałem tylko zauważyć, że absolutnie w każdym kraju znajdzie się pewien procent obywateli popierający dowolnych terrorystów;
liczenie na stuprocentowy brak poparcia jest utopią, większą nawet niż komunizm
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Marc_us » pn 10.11.2003 20:46

Alganothorn pisze:chciałem tylko zauważyć, że absolutnie w każdym kraju znajdzie się pewien procent obywateli popierający dowolnych terrorystów;
liczenie na stuprocentowy brak poparcia jest utopią, większą nawet niż komunizm


Nie liczyłbym na 100% ale na coś powyżej 99% (czyli nie ma już procentu poparcia a promil ;-) ).
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Postautor: Louen » pn 10.11.2003 20:50

Alganothorn pisze:...podziwiam, bo nigdy nie potrafiłem sie zdobyć na coś takiego - jakoś zawsze na przeszkodzie stawało mi pytanie 'kim jestem, żeby oceniać innych?' i nie potrafiłem...
najwyraźniej nie zasłużyłem na taka umiejętność
pozdrawiam

i pewnie nigdy Ci się nie zdarzyło nikogo ocenić... troszkę się rozpędziłeś...
ja do Arabów mam negatywny stosunek, nie ukrywam tego, poza tym uważam, że jeżeli chce komuś podać rękę, a ten ktoś odtrąca ją, a potem chce ją odgryźć, mało tego kąsa kogo się da to myślę, że nie zasługuje na moją pomoc...
Irakijczycy to inna kultura, inna mentalność inne obyczaje... myślisz, że nie zdaje sobie z tego sprawy? uważasz, że jestem niesprawiedliwy? być może... świat jest niesprawiedliwy... a ja jestem częścią tego świata, egoistyczną częścią... i jako egoista uważam, że narod, który sprzyja terroryzmowi (nie ważne czy biernie czy czynnie), naród, który z dzieci czyni żywe bomby, który traktuje kobiety jak niewolników, naród fałszywy i zmienny jak pogoda nie zasługuje na współczucie i pomoc
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Louen » pn 10.11.2003 21:01

Lilly pisze:A niby skad mozesz to wiedziec? Znasz ktoregos? Tak samo ja nie moge powiedziec, ze tak nie jest, bo tego nie wiem.
Poza tym nigdy nie uwierze, ze w tak duzej spolecznosci sa same wyrzutki. Chociazby ze statystycznego punktu widzenia jest to niemozliwe, bo ludzie nie sa tacy sami...

a ja akurat znam troszkę Arabów...
właśnie i tu jest problem, że ludzie nie są tacy sami...
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Marc_us » pn 10.11.2003 21:07

Louen pisze:Irakijczycy to inna kultura, inna mentalność inne obyczaje... myślisz, że nie zdaje sobie z tego sprawy? uważasz, że jestem niesprawiedliwy? być może... świat jest niesprawiedliwy... a ja jestem częścią tego świata, egoistyczną częścią... i jako egoista uważam, że narod, który sprzyja terroryzmowi (nie ważne czy biernie czy czynnie), naród, który z dzieci czyni żywe bomby, który traktuje kobiety jak niewolników, naród fałszywy i zmienny jak pogoda nie zasługuje na współczucie i pomoc

Faktycznie. Nigdy nie zrobili niczego co by pozytywnie wpłynęło na opinię 'ludzi pólnocy' - naród który skakał z radości gdy w ruinę obracał się WTC, który zezwala na atki terrorystyczne...

...nawet teraz i nawet gdy giną irakijczycy.

Teraz rządają od 'okupantów' zaprowadzenia spokoju w kraju... ale jakoś nie sprawiają wrażenia jakby chcieli w tym pomóc.

I jak tu im współczuć?
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Postautor: Alganothorn » pn 10.11.2003 21:08

tak Louen, zdarzyło mi się oceniać innych;
kiedyś
potem się co nieco zmieniłem i tego nie robię, zwłaszcza nie oceniam kultur tak odmiennych od mojej, że operującej innymi wartościami...
chcesz oceniać - oceniaj, nic mi do tego, czasami żałuję wręcz, że nie przychodzi mi to tak łatwo, czasami może bym i chciał móc rzucać takie sądy o innych;
uwaga osobista: moi znajomi od wielu lat prowadzą badania na Bliskim Wschodzie (Liban, Syria, Irak), mają wśród mieszkańców tych krajów nie tylko znajomych, ale i przyjaciół; jeśli ludzie, któzy znają ludność miejscową mi mówią, że nie są 'fałszywi i zmienni' to wybacz, ale im wierzę;
jeszcze jedno: twierdzenie, że świat jest niesprawiedliwy i uznawanie tego za usprawiedliwienie jest dość ryzykowne, legitymizujesz w ten sposób bardzo wiele nieporządanych ruchów i działań
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Alganothorn » pn 10.11.2003 21:12

Marc_us pisze:naród który skakał z radości gdy w ruinę obracał się WTC, który zezwala na atki terrorystyczne...

primo: cieszyła się niewielka część Irakijczyków
secundo: cieszył się np. Angbandrider, nasz współużytkownik tego forum - czy gdyby CNN zaczęło pokazywać posty tego typu z komentarzem, że Polacy są za bin Ladenem Twoja reakcja byłaby taka sama?
swoją drogą niedługo 'Popiół i diament' w telewizji - przestawcie sobie Polaków na Irakijczyków i obejrzyjcie w takiej konwencji...tak dla próby, da ciekawy efekt, gwarantuję
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Louen » pn 10.11.2003 21:43

Alganothorn pisze:uwaga osobista: moi znajomi od wielu lat prowadzą badania na Bliskim Wschodzie (Liban, Syria, Irak), mają wśród mieszkańców tych krajów nie tylko znajomych, ale i przyjaciół; jeśli ludzie, któzy znają ludność miejscową mi mówią, że nie są 'fałszywi i zmienni' to wybacz, ale im wierzę;

oczywiście potrafią być przyjaźni, życzliwi, uczynni... jeden z terrorystów samobójców miał w USA żonę, dzieci i sąsiedzi byli bardzo zdziwieni, że taki miły człowiek zrobił coś takiego...
oczywiście nie każdy od razu nosi bombę w majtkach zdaję sobie z tego sprawę... ale mnie nie chodzi o jednostki tylko o naród, który nie wywiera niestety u mnie pozytywnego wraźenia...
Alganothorn pisze:jeszcze jedno: twierdzenie, że świat jest niesprawiedliwy i uznawanie tego za usprawiedliwienie jest dość ryzykowne, legitymizujesz w ten sposób bardzo wiele nieporządanych ruchów i działań

nie usprawiedliwiam się niesprawiedliwością, nie czuję się przede wszystkim winny, a po drugie kierują mną inne motywy... pisząc o niesprawiedliwości chodziło mi o to, że nie jestem wyjątkowy i nie obce są mi pewne słabości, które determinują mnie do słów jakich wcześniej użyłem...

Alganothorn ja bardzo rzadko wydaje radykalne sądy, zawsze staram sie dostrzegać dobre i złe strony, poczuć sytuacje tej drugiej osoby, nie jest łatwo zachować obiektywizm i często obrywało mi się za to, że nie stanąłem po czyjejś stronie i starałem się wytłumaczyć racje "przeciwników", ale w tym przypadku nie widzę szans na zachowawczość z mojej strony... chociaż wiem, że tylko część Arabów zapracowała sobie na taką niechęć
i ta część stworzyła tak nieprzychylny obraz całości...
Ostatnio zmieniony pn 10.11.2003 21:59 przez Louen, łącznie zmieniany 1 raz
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Marc_us » pn 10.11.2003 21:47

Alganothorn pisze:primo: cieszyła się niewielka część Irakijczyków

Algi... przeież wiesz że to nie ma znaczenia. Liczy się to co pokazała telewizja.


Alganothorn pisze:secundo: cieszył się np. Angbandrider, nasz współużytkownik tego forum - czy gdyby CNN zaczęło pokazywać posty tego typu z komentarzem, że Polacy są za bin Ladenem Twoja reakcja byłaby taka sama?

Hmm... tak. Bo o tym nie dowiedziałem się od CNN ale od kolegi ('hej słyszałeś? samoloty walnęły w WTC i pentagon') i wcale się nie cieszyłem z tego powodu. A co do opinii... Olałbym je. Tak jak fakt że tylu polaków popiera Samoobronę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

cron