inicjatywa WIKI.BASNIE.PL, chciałbym byście pomogli

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

W jakim stopniu pomysł sie podoba?

ciekawy temat, będę zerkać
0
Brak głosów
O! Nawet pomogę
1
50%
ee, nic ciekawego (to juz było)
1
50%
gdyby trochę zmienić, to może...
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 2

inicjatywa WIKI.BASNIE.PL, chciałbym byście pomogli

Postautor: ubique » pn 28.05.2007 15:48

Witam Was.

To informacja, prośba i nowy temat zarazem

Kilka dni temu narodziła się inicjatywa zbioru stworzeń fantazyjnych w ogólnodostępnej Otwartej encyklopedii Stworopedia (http://wiki.basnie.pl lub kliknij link WWW u dołu wiadomości). Powstała z wyobraźni i już żyje!
Zapoznajcie się proszę z tym tworem i pomóżcie nam zbudować opisy pomagające zrozumieć ludzką wyobraźnie oraz jej motywacje.
I Archont Stworopedii

Do trzech pierwszych punków ankiety nie potrzebne jest wyjaśnienie
jednak wybór czwartego pozostawiony bez rozwinięcia w poście jest całkowicie bezwartościowy (uwzględnijcie to proszę jeśli zechcecie zaznaczyć ten punkt)
Awatar użytkownika
ubique
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: pn 28.05.2007 15:43
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: ubique » pn 04.06.2007 1:42

Nie jestem pewien jak odczytywać brak reakcji w postach na forum Nasze Strony, jednak pragnę poinformować, iż projekt się rozwija i zadano już chyba najbardziej oczywiste pytania dotyczące tematu - odpowiedzi zostały zebrane TUTAJ

Istotna wiadomością jest też, że dziś, dla ułatwienia edycji haseł, został podłączony do naszej Stworopedii edytor tekstu a'la MS WORD co ma ułatwić i zachęcić tych którzy obawiali się dotąd edycji w naszej Otwartej Stworopedii.

Gdyby dyskusja na temat Stworopedii jakimś sposobem by tu zachodzić nie mogła, chętnych zapraszam na predestynowane forum Stworopedii.
Awatar użytkownika
ubique
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: pn 28.05.2007 15:43
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Wotan » pn 04.06.2007 6:36

to ja zadam glupie pytanie -> czy to jest reklama ? ;-)

Patrz -> regulamin forum
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: RaF » pn 04.06.2007 9:39

Spoko Wotanie, admiństwo nie wyprowadziło czołgów z garażu, więc nie ma powodów do wojny ;) Postrzegam to raczej w formie inicjatywy, więc nie widzę problemu. Inna sprawa, że Philo to może nieszczególne miejsce na ten temat; wieczorem przeniosę go do OT.

Co do braku reakcji ze strony forumowiczów, to jest jedna, wręcz narzucająca się interpretacja: brak zainteresowania. Tudzież fakt, że na Philo zaglądają jedynie nieliczni ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » wt 05.06.2007 9:26

Brak reakcji to w dużej mierze, tak przynajmniej podejrzewam, efekt ulokowania topicu w nie do końca pasującym subforum...
Nie widzę w nim za bardzo nic, co lokowało by go w Philo, raczej w stronę Offtopów lub nawet literatury - wedle uznania
:-)
jeśli chodzi o reakcje typu dziesiątki postów, to tutaj takich reakcji raczej nie ma, część userów osiągnęła poziom Statlera i Waldorfa jeśli chodzi o żywiołowość reakcji, to i postów za wiele nie przybywa
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » wt 05.06.2007 9:50

(Nie)Zgodnie z zapowiedzią temat przesunięty do OT (że nie wczoraj wieczorem, a dzisiaj rano - nikt się nie dowie ;)).
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » wt 05.06.2007 11:09

czolgi w garazu zostaly...

a ja juz polerowalem granaty :D

no spoko.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: ubique » ndz 17.06.2007 17:32

Wotan pisze:czolgi w garazu zostaly...
a ja juz polerowalem granaty Very Happy


Aaa, wiec rozmawia się najlepiej poza szufladkami, najlepiej z polemiką ciężkozbrojną na kołach gąsienicowych - Rozumiem - wtedy toczy się DYSkusJA. :)

Wotan pisze:to ja zadam glupie pytanie -> czy to jest reklama ?


Głupio odpowiem żeby to nie zostało jako retoryczna kwestia bo wtedy to to tak leży, gnije...
To informacja o inicjatywie pewnej grupy działaczy pod wezwaniem konkretnej idei (notabene filozoficznej), a takie ogłoszenie można nazwać reklamą jak najbardziej (tym bardziej, iż inicjatywa jest nieodłącznym wsparciem dla komercyjnych działań serwisu BASNIE.PL - aktualnie w trakcie diametralnych przeróbek, nie warto na razie tam zaglądać). Z tego czy administrator temat z tego powodu usunie z publicznego forum czy nie, można odczytać stopień otwartości grupy rozmówców na nowe lub zwyczajnie stopień tolerancyjności (dla nas to już ważna odpowiedz).

Człowiek musi czasem łamać lub naginać do krańca wytrzymałości reguły które zostały ustanowione nim nowy pomysł powstał i go nie uwzględniał, czyż nie? ...Szanowny Panie czołgisto-polergranatniku? Czy wszystko już było?

Wiele pozytywnych głosów podniosło się odnośnie inicjatywy Stworopedia odkąd pierwszy raz cos tu napisałem. Pojawili się pierwsi edytorzy. Liczba haseł zaczyna rosnąc. Jednak to musi potrwać nim tak wielki zamysł zacznie być naprawdę wartościowy. Potrzebna jest pomoc wielu znawców i wielu miłośników tematu, a wszystko to dla nas wszystkich.

Jeśli ktoś oznajmiając "To Już było" zamknął ten temat w swojej głowie jego sprawa - widać wcale go nie interesował, boć nawet nie napisał gdzie było i kiedy. A może miał na myśli Wikipedię, co by znaczyło że nie przeczytał o co chodzi w Stworopedii. Nie wiem.

...W każdym bądź razie dyskusja publiczna to dobra reklama, szczególnie publicznych inicjatyw, to też poświęcamy na nią wiele czasu, na różnych forach, z ludźmi różnych poglądów, zamiłowań, kultur i wyznań, bowiem naszym pierwszym celem jest zrozumieć siłę wyobraźni człowieka. A Stworopedia jest do tego kolejnym stopniem.

(teraz mam nadziej stało się jasne dlaczego temat zamieściłem w dziale filozofia, jednak jeśli mało kto tam zagląda, niechaj lepiej tu sie toczy nasz temat)
Awatar użytkownika
ubique
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: pn 28.05.2007 15:43
Lokalizacja: Gdynia


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości