Neostrada - news :D

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Neostrada - news :D

Postautor: Sorden » śr 14.02.2007 18:27

Nowa oferta neostrady tp. Teraz w cenie - zdwojona szybkość.

Telekomunikacja Polska w lutym 2007 roku rozpoczęła bezpłatne podwyższanie prędkości transmisji danych do 256kb/s, Klientom, którzy korzystają z neostrady tp w opcji 128 kb/s. Dodatkowo TP zlikwidowała limity transferu danych dla wszystkich opcji neostrady.

Kto może skorzystać z promocji:
Promocyjna oferta zwiększenia prędkości skierowana jest do Klientów, którzy korzystają z neostrady tp w opcji 128 kb/s.

Kiedy dokładnie przyśpieszy neostrada tp?
Ze względu na skalę przedsięwzięcia, zmiana prędkości potrwa około miesiąca. Pierwsi na prędkość 256 kb/s zostaną przełączeni Klienci, którym do końca umów terminowych pozostało najmniej czasu. W dalszej kolejności Klienci, którzy podpisali numowy na świadczenie usługi neostrada tp w opcji 128 kb/s na czas określony, lub nieokreślony najwcześniej.

Spełniamy normy Unii Europejskiej:
Przyspieszenie najniższej prędkości neostrady spowoduje, że wszystkie opcje tej usługi spełniają kryteria wymogów Unii Europejskiej, oraz OECD. Poprawi to znacznie pozycję Polski w rankingach krajów rozwijających nowoczesne technologie komunikacyjne. Nowa oferta, to także kolejny krok TP zwiększający komfort korzystania z znternetu i wsparcie rozwoju społeczeństwa informacyjnego.
Zwiększenie prędkości transmisji jest świadczone w ramach możliwości technicznych.

Korzyści
Teraz 360 000 Klientów będzie mogło bez ograniczeń surfować w sieci dwukrotnie szybciej niż do tej pory. Zmiany nie są związane z żadnymi dodatkowymi formalnościami czy opłatami.

Czas trwania promocji
Zwiększona prędkość będzie dostępna do końca wcześniej podpisanej umowy lojalnościowej, lub w przypadku Klientów posiadających umowy na czas nieokreślony do czasu zmiany warunków umowy.


ale mi zrobili niespodzianke :D

a tu jeszcze jacys uzytkownicy tepsy ?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Zuhar » śr 14.02.2007 19:41

Brak limitów? To akurat miło. Ale i tak jak tylko będe mógł zmienić na innego operatora, to TPSA podziękujemy.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » śr 14.02.2007 22:07

Mnie TePsa prędkościami odpowiadała. Wolałbym, aby zwrócili uwagę na inne aspekty. Jestem już szczęśliwym człowiekiem wolnym od TPsa- nawet telefon stacjonarny mam w Sferii.
A podobną politykę ostatnio chyba prowadził Aster, któremu UPS podkradał klientów niskimi cenami. Aster wolał nie obniżać cen, tylko podwyższać parametry. Więc to żadna nowość.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » śr 14.02.2007 23:49

Mnie jakiś czas temu w oko wpadła Netia (~55 zł/mc. za 1 mbit bez limitów), a biorąc pod uwagę, że TePSA zmienia regulamin mógłbym kazać im wsadzić sobie w de obecną umowę i pójść do konkurencji... Tyle że tylko do jutra można rozwiązanie zrobić, a czasu, jakby na złość, brak :(
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » czw 15.02.2007 21:36

Ja czekam na kolejne ruchy operatorów i...koniec bieżącej umowy
:-)
z uwagą zerkam zwłaszcza na bezprzewodowe oferty, jak spadnie niżej, może taka opcja zwycięży (bądź co bądź dostrzegam zalety blue connectów i innych takich)
Jakub Cieślak pisze:A podobną politykę ostatnio chyba prowadził Aster, któremu UPS podkradał klientów niskimi cenami.

jak sądzę chodzi o UPC, chyba, że UPS poszerzył ofertę...
...to tak, jakbyś zapomniał, że jestem wrednym czepiakiem
:D
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » pt 16.02.2007 8:17

UPC = Limity
Czasem czuję się w Polsce jak w Bantustanie
Kumpel w ciągu niecałego dnia zarabia w fabryce na wyspach na łącze bez limitów o przepustowości 24 Megabity...
Ja szarpię się dłużej na łącze 1,5 z limitami... Naprawdę, czasem ciężko chwalić swoje.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Gvynbleid » pt 02.03.2007 8:05

Osobiście pracuje w TPsie i powiem Wam że owszem - brak limitów i 256 dla najniższych prędkości. Ale te 'ustępstwa' są prawie wyciosywane kilofem - brak limitów z racji konkurencji w netii (Net 24 po przeliczeniu wychodzi praktycznie tak samo jak Megainternet) a 256 wymusiła Unia (standard w europie zachodniej to 180 kbpm czy jakoś tak). Obsługa i serwis jest koszmarny, niestety wg ustawodawcy internet dalej jest usuga niepowrzechna, wiec abonenci nas moga...
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Sorden » pt 02.03.2007 22:59

Ja przyznam , ze na tepse nie moge narzekac ! mam to cos juz rok i nie zdarzylo mi sie jeszcze nie miec internetu ! Moze to zasluga miejsca w jakim mieszkam... nie wiem... w kazdym razie jestem zadowolony... a ze mam opcje 128 to z niecierpliwoscia czekam na podwyzszenie transferu...
Przyznam tez ze tepsa juz daje D... bo miala to zalatwic w przeciagu miesiaca... a miesiac juz minal a ja dalej nie widze zmian...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Gvynbleid » ndz 04.03.2007 0:51

Do 15.3 - tak stoi w regulaminie promocji - cierpliwości ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: RaF » sob 10.03.2007 11:00

Sorden: to gratuluję szczęścia z tepsą. Mi niestety zdarzają się co jakiś czas okresy, kiedy połączenie zrywa mi po kilka razy w tygodniu, a nawet w ciągu dnia. A jak zdarzyło mi się tak, że padł na całego, to przez 2 tygodnie odsyłali mnie od jednego biura do drugiego ('to nie nasza działka, musi pan zadzwonić do...') i skończyło się dopiero po tym, jak ojciec zrobił im rozpierdziuchę na linii... :roll:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gvynbleid » pn 12.03.2007 7:04

W polsce nie ma dobrego operatora internetowego z dobrym zapleczem technicznym: TPsa odcina kupony od swojej pozycji na rynku, NETIA nie ma prawie wogóle zaplecza technicznego - centrali jest nie za wiele, połączenia GPRS są drogie (a jak ktoś potrzebuje do domu, to za mobilność i tak płaci) i limity transferu; sieci lokalne to loteria.

Moim zdaniem ustawowo trzebaby podkręcić śrube - nic nie działa tak mobilizująco jak obcięcie pensji z powodu potrzeby wypłacenia klientom odszkodowania.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Sorden » śr 14.03.2007 15:11

cholera, juz jest 14.3 i dalej nic :D
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Gvynbleid » śr 14.03.2007 16:59

Chwyć za telefon i wykręć 0800102102 (techniczn infolinia neostrady) - wyjaśnij sprawe - powinni ją bez problemu załatwić, możesz potem zadzwonić i na 9393 żeby złożyć reklamacje - niestety z tpsą trzeba troche z buta w razie czego... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Sorden » sob 17.03.2007 9:36

dzwonilem na ten numer pomocy technicznej neostrady i powiedzieli mi tak:
1. Faktycznie juz powinien pan zostac przełączony ale:
a) moga byc opoznienia
b) mozliwe ze panska centrala nie umozliwia przelaczenia na inna opcej... (Jak to jest mozliwe ? mieszkam w centrum glownego miasta przy glownej centrali...no ale dobra)
2. prosze dalej czekac....

I znow jestem w kropce :D

mozesz mi jeszcz podac jakiegos lina do regulaminu promocji !?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Sorden » śr 21.03.2007 8:36

zwiekszyli :)
a juz sie balem :roll:

Gvynbleid, dzieki za info :) Pewnie gdybym nie zadzwonil to czekalbym i czekal :)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Gvynbleid » śr 21.03.2007 14:57

Nie ma sprawy - czasem trzeba troche pogonić - wszystko zaczyna lepiej działać, takie życie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości