MS Windows Vista Home Premium VS. MS Windows XP Home

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Postautor: Jakub Cieślak » śr 31.01.2007 23:40

Bejzkik, zakładasz, że to Ty tu jesteś światłem w tunelu, podczas gdy tak naprawdę większość użytkowników tego tunelu ma Ciebie za złośliwego gnoma, który biega w lewo i w prawo z jedynym celem gaszenia tego światełka prowadzącego do wyjścia.

Bądź łaskaw wyjść do ludzi z propozycją pomocy w poznawaniu wszechświata, który Ty znasz i rozumiesz. Nie siedź na zydelku swojej wspaniałej mądrości i nie ograniczaj się do wyśmiewania wszystkich, którzy nie myślą tak jak Ty i nie wpadli na te same pomysły, co Ty. To jedyny dyplomatyczny sposób przekonania innych do swojej racji. Sarkazmem i ironią tylko wzbudzasz niezdrowe emocje. Masz rację, ale nie umiesz przekonać ludzi do niej.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: bejzkik » czw 01.02.2007 1:07

wy chyba poszaleliscie albo na prawde jestescie przewrazliwieni
dowcip panie cieslak, dowcip
poczytajcie te posty od poczatku

tresc twojego komentarza pomine milczeniem jesli pozwolisz
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Hifidelic » czw 01.02.2007 9:28

Szok - normalnie szok. Pogięło Was za przeproszeniem?????
No comment, wyjąwszy:

Algi:
znaku pingwina i jabłka, które to osoby wykazują ewangelizacyjny zapał neofitów (bez urazy)...

Zgadzam się w stu procentach :) daleki jestem od wypierania się.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Jakub Cieślak » czw 01.02.2007 9:56

Dowcip zrozumiałem, jednak właśnie zamiast dowcipu przydałoby się parę słów konkretnej wypowiedzi na konkretnie zadany problem. A oprócz tego mogłeś poprowadzić agitkę na rzecz aploskiego, czy inszego systemu. :) Z tym, że agitka powinna nakłaniać do wyboru, a nie wyśmiewać inne wybory i wyborców (ale nie mówmy o polityce, tfu!). Takie na przykład "Wiesz, Sordeniku, taki osx ma rozwiązania pozwalające odpalać wszystkie windowsowe aplikacje, do których jesteś przyzwyczajony, ma pełną emulację windy i można śmigać w windzie, jak ktoś kompletnie nie przekłada się na język niewindowsowy, zatem przestawienie się na ów nie będzie szokiem dla nikogo". :)

I przepraszam za poprzedni post, emocje wzięły górę, ale niestety dyskusja je wywołała. Żarty, żartami, ale oczekiwano od Was dyskusji na inny temat, a nie robienia sobie docinków i pisania o ciemnogrodzie windowsowym i jedynie słusznej koncepcji innych OSów. To, że jest to offtopicownia, nie oznacza, że w każdym temacie należy dawać do wiwatu o byle czym. Zatem uprasza się tu o pisanie o windzie, a dyskusję o problemach wyboru należy kontynuować w osobnym temacie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: bejzkik » czw 01.02.2007 12:40

to ja pasuje

jesli nie umiecie poznac sie na humorze to widac nie miejsce dla mnie
juz nie wspomne ze kazdy z nas udzielil odpowiedzi zwiazanej z tematem...
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Azirafal » czw 01.02.2007 13:10

bejzkik pisze:jesli nie umiecie poznac sie na humorze to widac nie miejsce dla mnie


Umiemy. Raz zażartowac, ok. Dwa, no dobrze. Ale ile można? i ciągle wokół tego samego, skoro sam założyciel topiku prosił o pozostanie w temacie (Vista vs. Xp, nie Windows jest do dupy, czy Apple/Linux/OSX/cokolwiek jest lepsze od Windowsa :? )

bejzkik pisze:juz nie wspomne ze kazdy z nas udzielil odpowiedzi zwiazanej z tematem...


Nie. Jakbyście udzielali odpowiedzi związanej z tematem, to Sordi nie prosiłby, żebyscie się trzymali tematu. Dwa razy. I nie przypominał, że chodzi mu o Windows, a nie o inne systemy. Przecież on specjalnie tak sformułował temat i pierwszy post, żeby takich dyskusji, jakieście zapoczątkowali, nie było.

Jesli on się pyta (niech będzie metafora dla Was...) "Zgniłe jabłka, czy zepsute gruszki?", to się nie odpowiada że "Pyszne, soczyste i zdrowe śliwki". Koniec.
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: bejzkik » czw 01.02.2007 13:32

votan i ja napisalismy - vista
hifi tylko grzecznie zasugerowal wybor

jestescie przewrazliwieni i tyle
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Jakub Cieślak » czw 01.02.2007 14:59

Bejzkik, nie pasuj, bo teraz to mi się wydaje, że lekko przesadzasz. Jeden żart ok, ale nie cała tyrada o zgrzytach zębów, awariach w oświetleniu, płaczu, amputacji i amputofilach. Jeździłeś, jeździłeś i przejechałeś po prostu. Teraz nie odwracaj kota ogonem, że wszyscy na około są przewrażliwieni.
Ja przeprosiłem za swoje, więc nie wiem, po co jeszcze "sceny" nam robisz.

DO TEMATU!

Sorden, komputer będziesz zmieniać, czy instalować na aktualnym? Mocny on?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Sorden » czw 01.02.2007 16:07

Komputer nie jest nowy...
AMD Athlon XP 2600 +
768 RAM
Karta graficzna ATI Readon 9000 PRO ( to idzie do wymiany)
HDD 320 GB
itd...

tak jak pisalem wczesniej... system kupuje troche z musu, ale przyznam ze nie za swoje pieniadze :)
Sprzet nawy nie jest.. to fakt... mi tylko zalezy aby dzialal normalnie niekoniecznie ze wszystkimi bajerami jakie oferuje Vista (np. AERO)... Kompyter raczej bedzie w przyszlosci modernizowany... na nowego mnie poprostu nie stac...

Z tego co wiem komp powinien obsluzyc Viste ! Jedynie karta graficzna idzie do wymiany bo nie jest zgodna z Direct X 9... ale zobaczymy jeszcze jak to bedzie chodzic. Ram jest pomiedzy, ale tez nie jest zle :)

O powodzie zakupu wisty juz pisalem, wiec nie bede powtarzac :)
EDIT Powodzie moze nie, ale to dlaczego sklaniam sie ku zakupie VIsty :) bo jeszcze nie kupilem i pewny do konca nie jestem :)
Pzdr!
Ostatnio zmieniony czw 01.02.2007 16:15 przez Sorden, łącznie zmieniany 1 raz
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Hifidelic » czw 01.02.2007 16:10

Proponuję wybrać ten spośród windowsów, który nie roz$%#rza innych systemów przy instalacji :)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Jakub Cieślak » czw 01.02.2007 16:28

Sam stanąłem przed smutną prawdą. Nie mam co modernizować. Muszę po prostu całe flaki wymienić. Bo procek nie 64bit (Mam athlona XP2000), a jak procek to nowa płyta, jak płyta to pamięci DDR2, jak płyta to nowy twardziel- na SATA. No i karta grafiki na PCIexpress. To jest teraz standardem. Zatem chyba pomyślę o gotowym kompie z windą Vista w cenie. Tak gdzieś do końca roku.
Widzę, że będziesz stał przed podobnym problemem. Chyba, że dokupisz bebechy, które już na wyjściu będą stały nieco niżej obecnego poziomu "Standard".
A jak chcesz ATI, to ja ci mogę odsprzedać ATI9500 :D. Właśnie wymieniłem ją na GeForce'a. Miałem dość ATI.

Zatem pomyśl dobrze, bo Vista po prostu wymusza sporo wydatków związanych z komputerem. A XP? Myślałem też ostatnio, że sobie kupię- bo tanie. Ale tanie, bo zaraz trzeba będzie kupować Vistę. A może pomyśl o XP Proffesional? On w pakiecie ma darmowy upgrade do Visty bussines któraś tam edyszyn. A Proffesional obecnie na allegro widziałem za 495pln. Zatem niewiele drożej od Home Ed.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » czw 01.02.2007 18:00

Sorden: problemem może być RAM. Pójść to Vista pewnie pójdzie, ale za komfort pracy nie ręczę. Znam, z drugiej ręki wprawdzie, relacje o kłopotach z teoretycznie 'zalecanym' 1 GB RAM-u na pokładzie - tyle że tyczyło się to wersji nie-home'owych :)

JC: Nie przesadzaj; jeżeli nie chcesz totalnie przejść na nowe standardy, procek możesz podrasować na gnieździe obecnym, a wymiany RAM-u to to wcale za sobą nie musi pociągnąć (no chyba że chcesz), a tym bardziej - dysku. Zresztą nawet przy zmianie płyty głównej na 'innogniazdową' niekoniecznie wymiana RAM-u czy HDD byłaby potrzebna.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » czw 01.02.2007 19:02

Jeżeli mam tworzyć platformę do kolejnych apgrejdów? To chyba jednak dać płytę z nowinkami, nie?
Sorden- RAM właśnie- potrzeba Ci RAMu!
RaF- a co uważasz na temat właśnie pomysłu na XP professional z darmowym upgradem na Vista? Ja się nad tym zastanawiałem, bo mi to by się przydało na wypadek założenia własnej działalności gospodarczej.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » czw 01.02.2007 21:16

JC: no jeżeli tak daleko zmierzasz, to oczywiście w nowe technologie inwestować należy. Tym niemniej radzę poczekać jeszcze trochę z przerzucaniem się na PCIExpress i nowe gniazda (głównie piję do Intelowych), bo to są jeszcze technologie, khem, eksperymentalne, i co chwila przechodzą jakieś modyfikacje. Tak więc można się później nieprzyjemnie na tym przejechać.

Nie mówiąc już o tym, że ceny pospadają - szczególnie procesorów, kiedy Intel wypuści swoje nowe 8-rdzeniowe monstra na świat (nie wiadomo po co).

Co do XP z możliwością upgrade'u: XP Pro oczywiście polecam (w odróżnieniu od wersji Home, na której wariuje mi połowa profesjonalnego oprogramowania i dzieją się różne inne dziwne rzeczy), szczególnie że MS prowadzi teraz te swoje kampanie marketingowe (wspominałem wcześniej). Z kupowaniem na Allegro takich rzeczy bym uważał, bo można się nadziać na pirackie klucze, co automatycznie podważa całą legalność systemu (nawet pomimo oryginalnego nośnika). Znajomy podobną nieprzyjemną sytuację już miał. Tym niemniej piraty można teraz oficjalnie legalizować za odpowiednią opłatą.

Vista dostępna jest już od ok. nieco ponad 300 zł, oczywiście poczynając od prostego Home Basic - choć jest to wersja OEM, więc ograniczałoby to twoje możliwości wymiany sprzętu w późniejszym okresie, jako że licencje są przypisywane do hardware'u (kiedyś było tak, że w konfiguracji prawie że nic nie można było zmieniać, żeby Windowsów nie zdelegalizować, ale słyszałem dziś w trakcie uczelnianej dyskusji o Viście, że tylko jeden z podstawowych elementów musi pozostać niezmienny (płyta główna, procesor... coś tam jeszcze; nie czytałem obecnych licencji, więc nie wiem)).

Natomiast co do 'darmowych' upgrade'ów, to bym się uważnie temu przyjrzał. Kolega też wspominał o 'darmowym' upgradzie, tyle że wiązał się on z ponoszeniem kosztów ok. 20€ za wysyłkę (da się przeżyć) i w przeliczeniu ~200 zł za transakcje finansowe (potrzebne przelanie kwoty na jakiś zadupiasty bank w Holandii z masą pośredników po drodze). Tak więc przyjrzyj się najpierw szczegółowym warunkom tego darmowego upgrade'u, a w razie wątpliwości łap za słuchawkę i dzwoń do MS.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sorden » czw 01.02.2007 23:26

hmm... tak poczytalem jeszcze troche o tych windowsach + wasze opinie i przyznam ze troche zmienilem zdanie... Przychylam sie ku XP Professional z mozliwoscia upgrade'u do Visty... szkoda tylkoz e taki XP to 500 zl... wprawdzie to nie ja place, ale to 100 wiecej od tego co zapowiadalem :P

Cos mi sie zdaje ze lepiej chyba wziasc takiego XP Profa, a potem ewentalnie sobie zauktualizowac ale to w momencie wymiany np plyty glownej i procka... Mam nadzieje ze to mozliwe !? :shock:

Orientujecie sie moze jak to potem jest z tym upgradem do Visty ? czy to sie sciaga czy wykupuje taniej aktualizacje... i czy taka wista bedzie dzialac na nowym sprzecie ? (bo jak nie to chyba bede nekal tych z MS.) Wiem ze RaF o tym pisal, ale moze ktos jeszcze cos slyszal... ?

hmm... tak wogole zaniepokoil mnie fakt ze na XP HOME moga niedzialac bardziej specjalistyczne programy... nie spotkalem sie z tym... RaFie, mozeszto rozwinac ?

Jakubie, przeslij mi swoja oferte w sprawie grafiki na PM lub maila, bo przyznam ze jesli bedzie rozsadna to czemu nie :)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Sorden » czw 01.02.2007 23:42

i znow poczytalem i sam odpowiedzialem sobie na pewne pytanie
http://www.microsoft.com/poland/oem/aktualizacja/vista.aspx

Gwarancja Technologii OEM
Program uaktualnienia (Express Upgrade) do systemu Microsoft Windows Vista

Realizacja uaktualnienia dozwolona jest TYLKO dla produktów, które zostały sprzedane klientowi i aktywowane od 26 października 2006 r. Klient MUSI dokonać procedury uaktualnienia do 15 marca 2007 roku.
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: RaF » pt 02.02.2007 0:01

Powiem tak: XP może spokojnie posłużyć jeszcze kilka lat (choć wszystko tu zależy od MS - a ten, jak wspominałem, dąży do skłonienia jego użytkowników do jak najszybszego przejścia na Vistę).

Co do XP Home, to ogólnie działa on dosyć... dziwnie. Jest to taka generalnie rzecz biorąc okrojona wersja właściwego XP-ka (czyli Pro), przy czym nie wiadomo dokładnie, co w tym odkrojonym kawałku się znalazło. Mówiąc o profesjonalnym oprogramowaniu mam na myśli różnego rodzaju serwery aplikacji, baz danych, środowiska programistyczne, narzędzia CASE itp.

Nie żeby niektóre rzeczy nie przestały działać na XP Pro po zainstalowaniu SP2... Ale to margines.

Przypuszczam, że taki Photoshop czy inny Corel Draw będą działać na Home poprawnie, choć gwarancji nie dam. Człowiek nie zna po prostu dnia ani godziny - ani programu ;) Ryzyko w każdym razie jest, bo Home z definicji przeznaczony jest do rozrywki (gry, multimedia), zajęć domowych i prostych prac biurowych. Jeśli chce się pracować na poważniej, lepiej nie ryzykować i używać Pro.

A XP kosztuje circa 500 zł, ale wersja OEM - a o zastrzeżeniach z nią związanych pisałem, tak więc doradzam staranne przeczytanie licencji, bo zazwyczaj w takowych oprogramowanie związywane jest z hardwarem, na którym odbywa się pierwsza instalacja. Inna sprawa, że wersja BOX bez takich ograniczeń kosztuje 4x tyle...

Tak mi jeszcze się przypomniało. MS w Viście dokonał poważnych zmian w architekturze systemu, co może wejść w konflikt z niektórym sprzętem. Np. jakiś czas temu Creative się oburzał, że jego karty z serii X-Fi nie chcą działać pod Vistą. Nie wiem, czy i na ile ten problem został rozwiązany, niemniej istnieje ryzyko (choć niewielkie), że będzie zonk.

Inną sprawą jest forsowany usilnie przez MS (w wielkiej burzy obelg), a związany z Vistą standard HDCP, który, po pierwsze, wymaga innego portu do monitora na karcie graficznej (tak więc i ta karta, i monitor muszą być z nim zgodne; wiąże się to z ewentualnymi kosztami wymiany tychże, no chyba że nie zależy nam na obrazie HD), po drugie natomiast sprowadza się w zamyśle do tego, że dla oglądania jakiegokolwiek filmu w standardzie HD trzeba mieć do niego pobrane odpowiednie uprawnienia - inaczej zamiast pięknego HD będziemy mieć okrojoną jakość. Producenci kart i monitorów wprawdzie leją na razie na ten standard, ale jak długo to potrwa - nie wiadomo.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sorden » pt 02.02.2007 0:13

kilka punktow dotyczacych migracji na inny sprzet... ale przyznam ze nie wiele mowia....

Obowiązkowa aktywacja. Prawa licencyjne udzielone na mocy niniejszej Umowy Licencyjnej pozostają w mocy tylko
przez pierwsze trzydzieści (30) dni od dnia pierwszego zainstalowania Produktu przez Licencjobiorcę, o ile
Licencjobiorca nie dostarczy informacji wymaganych do aktywacji posiadanej przez niego licencjonowanej kopii, w
sposób opisany podczas procesu instalacyjnego Produktu. Licencjobiorca może dokonać aktywacji Produktu za
pośrednictwem Internetu lub telefonicznie, przy czym w grę może wchodzić opłata za połączenie. Licencjobiorca winien
także dokonać ponownej aktywacji Produktu, jeśli zmianie uległ sprzęt komputerowy lub Produkt. Wewnątrz Produktu
znajdują się zabezpieczenia technologiczne mające na celu uniemożliwienie nielegalnego używania Produktu lub używania
go bez licencji. Licencjobiorca wyraża zgodę na stosowanie tych zabezpieczeń przez firmę Microsoft.

Oraz

PRZENIESIENIE — Wewnętrzne. Licencjobiorca może przenieść Produkt na inny Komputer. Po przeniesieniu
Licencjobiorca musi całkowicie usunąć Produkt z poprzedniego Komputera. Przekazanie osobie trzeciej. Pierwotny
użytkownik Produktu może jednorazowo przekazać go innemu użytkownikowi. Przekazane muszą zostać wszystkie
składniki, nośniki, materiały drukowane, niniejsza Umowa Licencyjna oraz Certyfikat Autentyczności, jeśli istnieje.
Przekazanie nie może być pośrednie, np. wysyłkowe. Przed przekazaniem osoba przyjmująca Produkt musi wyrazić zgodę na
przestrzeganie wszystkich postanowień Umowy Licencyjnej. Zakaz wynajmu. Licencjobiorca nie może Produktu
wynajmować, wypożyczać, wydzierżawiać ani świadczyć za jego pośrednictwem usług komercyjnego udostępniania na rzecz
osób trzecich.
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Sorden » pt 02.02.2007 0:42

Wiecie co, jestem troche zniesmaczony...
Kupujac wersje OEM Visty czy XP , kupuje system tylko na dany komputer... bez mozliwosci migracji... Tzn migracja jest, ale wiarze sie to z przymusem wykupienia nowej licencji... co pewnie kosztuje tyle co nowy OEMek...

Wiec tak, XP z aktualizacja nie ma co kupowac, gdyz oferta aktualizacji jest wazna do 15 marca br. , ale to i tak nic bo jak zainstaluje xp na swoim sprzecie to po aktualizacji bede mial licencje na ten sprzet...

Kupujac odrazu wiste przyznam i tak ogranicza mnie warunek posiadania starego sprzetu (bez mozliwosci modernizacji podstawowych podzespolow)...

Czyli podsumowujac...
- Viste moze i oplaca sie kupic, ale tylko z nowym komputerem....
- XP przechodzi do historii... mozna go kupic na stary sprzet, ale po co... tylko po to aby za 2 lata kupic Viste z nowym komputerem ?...

Visty tez sie w moim przypadku nie oplaca kupowac bo np za 2 lata przy gruntownej modernizacji kompa bede musial kupic jeszcze raz winde bo bedzie problem z legalnoscia...

No jak narazie jestem w kropce... Musze sie jeszcze dowiedziec o warunkach migracji sprzetowej... czy jest moze jakis specjalny zapisek :)

Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Hifidelic » pt 02.02.2007 8:43

Witamy w świecie Gatesa...
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Jakub Cieślak » pt 02.02.2007 10:26

No niech mi się tu teraz nie rozkręci jakaś kolejna dyskusja o wyższości systemów niezwiązanych z tematem. MS jaki jest, każdy widzi. Argumentów znamy już dość.

Nie wiem, czy aż tak fundamentalne ma znaczenie, jakie będziesz miał później bebechy w swoim komputerze. Ważne, że masz licencjonowany produkt i możliwość aktualizacji bez stresu, że piracisz. Bebechy mogą mieć znaczenie w momencie, kiedy bawisz się w firmę. Jak Ci wtedy zaczną sprawdzać każdą fakturę i każde działania w ramach prowadzonej działalności. Dla szarego użytkownika te problemy są raczej drugorzędne.

A co do Visty- trzeba być cierpliwym i poczekać, aż przez świat przetoczy się pierwsza fala zakupów, pojawią się pierwsze błędy i pierwsze łatki je poprawiające.

Dla wszelkiej maści alterglobalistów i chętnych poznania świata bez MS Windows- powołałem nowy wątek na dyskusje o alternatywach. :)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Lilly » pn 05.02.2007 12:54

Mnie się do Visty nie spieszy.

Po pierwsze chodzą słuchy, że Vista jest zaprojektowana do potężniejszego sprzętu, czyli można powiedzieć, że przyszłościowo, ale moim zdaniem za bardzo. Domyślam się na moim sprzęcie pewnie by poszła, tylko pozostaje jedno ważne pytanie ... po co mi to?

Póki co jestem szczęśliwa z XP, którego używam od kilku lat i nie narzekam. Poza tym Vista na razie ceną nie zachwyca, więc to też kolejny argument, żeby się wstrzymać.

A poza tym znając historię wind ... ja poczekam, aż Vistę w pełni załatają :lol:

P.S. wiem, że była tu jakaś dyskusja z serii wyższość świąt Bożego Narodzenia na świętami Wielkiejnocy, ale pozwoliłam sobie nie czytać ;) Generalnie wyznaję zasadę zdrowego rozsądku. Warto znać zalety i wady różnych rozwiązań, żeby móc wybrać to, co dla nas samych jest rozwiązaniem najlepszym, jednak wszelkie religijne podejście do systemów operacyjnych jest co najmniej śmieszne (nie wiem, czy ktoś tu takie przejawia, bo nie czytałam, więc stwierdzeni iście ogólne, gdyż spotkałam się z takowymi zachowaniami).
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: bejzkik » pt 09.02.2007 16:30

dla rozwagi

polecam TEN artykul

(dubluje posta)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Hifidelic » pt 09.02.2007 18:04

Odpowiedź na post w drugim topiku - świat bez windy.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: bejzkik » wt 13.02.2007 15:37

a moze tak

http://www.youtube.com/watch?v=KVLbP5V6nLU

komputer to acer aspire 3690 ;)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Hifidelic » wt 13.02.2007 18:43

Fajne, tylko quicktime'a nie lubię strasznie. Upierdliwy jest jak cholera.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Sorden » wt 13.02.2007 19:28

takie pytanie...
czy OSX chodzi na sprzedzie klasy PC ?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Wotan » wt 13.02.2007 19:34

niestety nie bo apple postanowil go sprzetowo zabezpieczyc, wprawdzie byli ludzie co zhackowali conieco i niby go zainstalowali, ale tak naprawde driverow nie bylo i niczego nie bylo. Po prostu Apple wychodzi z zalozenia : If you are serious about software you should make your own hardware, dlatego na PC OS X nie ma i raczej nie bedzie
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Sorden » wt 13.02.2007 19:57

no to z calym szacunkiem, po cholere w temacie o Windowsach pisac o OSX w momencie gdy i tak nie ma mozliwosci zainstalowania go na sprzecie klasy PC ?!

Nie potrafie tego zrozumiec ;)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Wotan » wt 13.02.2007 20:50

po prostu czasem warto zmienic sprzet.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: bejzkik » wt 13.02.2007 20:52

czemu piszemy?
hmm
bo obok na biurku stoi pecet z zainstalowanym osXem?

chyba dlatego
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Sorden » wt 13.02.2007 22:24

Hmm... to juz jakas konkretna informacja :) a jak to wyglada z wspomnianymi przez Wotana sterownikami ?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: bejzkik » wt 13.02.2007 22:27

pracuje nad muzyka, reszta poszla po piwerwszym odpaleniu
problem jest do rozwiazania ale juz dzisiaj nie chce mi sie siedziec
na dysku czekaja heroesi, battlestar i rzym
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Sorden » wt 13.02.2007 22:32

a masz jakies namiary na takowa wersje ? tzn gdzie tego suzkac ? Bo przyznam ze chetnie sprobuje ;) chocby z ciekawosci :)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: bejzkik » wt 13.02.2007 23:15

jak krasc to na pw
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

PoprzedniaNastępna

Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości