Piękno piór wiecznych

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Piękno piór wiecznych

Postautor: Hifidelic » śr 24.01.2007 14:17

Planuję zakup Graf von Faber Castell w okleinie z drewna pernambuco, albo hebanu (nie zdecydowałem się jeszcze).
Prawdę powiedziawszy, jedyne co mnie powstrzymuje, to cena.

Zresztą, gdyby nie bariera finansowa, to kupiłbym jedno z piór tej firmy z serii rocznych - szalenie podobają mi się modele z roku 2005 (skóra płaszczki) i 2006 (heban inkrustowany kością mamuta). No, ale te dwa pióra to wydatek astronomiczny - każde kosztuje powyżej 5000 zł, więc póki co, to mogę je co najwyżej pooglądać w sklepie.
Ależ są piękne...

Czy wśród katedralnej braci są wielbiciele piór wiecznych?
Jakich modeli używacie? Wady? Zalety? Piszcie :D

ps. link do strony graf von faber castell:
http://www.graf-von-faber-castell.com/
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Azirafal » śr 24.01.2007 14:37

Kość mamuta... Skóra płaszczki... Ty się dobrze czujesz, Hajfi? :)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » śr 24.01.2007 15:24

Naprawdę lubię pióra wieczne :). Nie znam się na modelach, seriach itp - a to, którym pisałem do pewnego czasu było zwykłym Parkerem, którego dostałem pod choinkę dwa lata temu - niestety już go nie mam. Na urodziny planuje zamówić nowe - ale nic drogiego, specjalnie eleganckiego czy wyrafinowanego. Ważny jest klimat pisania dobrym piórem ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Alganothorn » śr 24.01.2007 23:48

Bardzo lubię pióra wieczne - jako w dużej mierze konserwatysta (przynajmniej w kwestiach formalnych ;-) ) jestem przywiązany do piór z ich całą 'otoczką' (staranniejsze pismo, atrament, inny nacisk przy pisaniu itp, itd)
na chwilę obecną używam wymiennie dwóch piór:
- Parkera z czarną stalówką; wymarzyłem sobie całe czarne pióro i tylko Parker takie robił (w rozsądnym przedziale cenowym rzecz jasna)...rzecz jasna załadowany czarny atrament :-)
- Watermana całego srerbnego z atramentem w kolorze 'starzony niebieski' (ma jakąśtam nazwę, dla mnie to taki leciwy niebieski i tyle :D)

nie lubię złoceń, więc i piór o takich elementach nie lubię (a już zwłaszcza nie uznaję złotych stalówek - srebro ma w sobie więcej elegancji), jeśli chodzi o firmy, to najbardziej lubię Watermana - Faber-Castell nigdy mnie nie złapał za serce, kojarzył mi się z piórami, których używałem w liceum i nie miałem o nich najlepszego zdania
:D
wady? nie jest najbazpieczniej nosić je w wewnętrznej kieszeni marynarki, a i w torbie/plecaku potrafi wylać (noszę praktycznie wyłącznie w teczce, bo tą nie miotam jak to ma miejsce np. z torbą laptopową :D), nie napiszesz po niektórych powierzchniach (ale zawsze mam odpowiedni cienkopis), zapis potrafi się rozlać pod wpływem wilgosi/wody...
zalety? 'to coś, co czujesz, kiedy piszesz piórem'...i nie trzeba nic więcej dodawać :-) to, jak inaczej piszę piórem, to, jak inaczej stalówka sunie po papierze, kolor ulubionego atramentu...cała masa zalet, nie mówiąc już o wyglądzie piór
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » pt 26.01.2007 9:50

Algi, możesz rzucić jakiś link? Nie widziałem piór z czarnymi stalówkami.

A z ciekawostek: wczoraj wieczorem zostało po raz pierwszy zaprezentowane pióro roku 2007 Graf von Faber Castell.
Tym razem jako materiału do inkrustowania tego instrumentu użyto skamieniałego drewna.
Pióro jest przepiękne... Ten sam link, co powyżej.

Ps. Zdecydowałem się jednak na Pernambuco, stalówka "M". Będzie w poniedziałek albo wtorek... :D

Ps II. Planowany kolor tuszu - sepia.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » pt 26.01.2007 23:28

hifi> linka żadnego nie znam, ale jak się kiedyś spotkamy, to mogę wziąć ze sobą
:D
z innej beczki: wczoraj podczas sesji z klientami jedna z pań miała bardzo fajne pióro, tym razem Louis Vuitton - srebrne, ornamentowane, zakręcane ze złotą stalówką; generalnie zupełnie nie mój styl, ale wygoda zakręcanego pióra zainspirowała mnie do poszukiwań takowego dla mnie...
i co?
i nie znalazłem nic fajnego za ludzkie pieniądze
:D
gratuluję wyboru pióra, oby było godne oczekiwań
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości