Państwa wirtualne i ich społeczności

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Państwa wirtualne i ich społeczności

Postautor: Lord Turkey » wt 16.01.2007 23:28

Jak w temacie - jakie jest Wasze zdanie, refleksje odnośnie tworzonych w internecie pseudo-państw z obieralnymi władzami, legislacją, obywatelami, życiem codziennym. Ktoś należy, bierze udział w tego typu rozrywce? Dreamland, inne królestwa?

Z czego wynika potrzeba angażowania się w coś takiego? Czy nie jest to kolejny argument dla zwolenników teorii o szkodliwości gier, internetu?

Zapraszam do dyskusji.
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » wt 16.01.2007 23:51

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę... Może dlatego, że nie siedzę za bardzo w grach online. Możesz powiedzieć coś więcej?
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Sorden » wt 16.01.2007 23:54

Hmm... Panstwa i spolecznosc wirtualna... hmm...
Powiem szczeże ze pierwszy raz słysze o państewkach wirtualnych... ale jesli chodzi o społeczność wirtualna, tak jak np w grach MMORPG, to miałem z tym styczność i niestety doszedłem do strasznych wniosków...

Z tego co zaobserwowalem (po sobie i po znajomych) to osoba ktorym zycie sie w miare uklada, szkoda czasu na tego typu zabawy wirtualne.
Jednak, jesli ludzie nie odczuwają satysfakcji życia codziennego, są bardziej podatni na tego typu zabawy. Wydaje mi sie ze czasem łatwiej uciec w wirtualna rzeczywistość (online) niż walczyc w normalnej rzeczywistości. Taki swiat jest dla mnie swoistą ucieczką od problemów.

Druga sprawa, to to, że taka zabawa daje wolność ! Możliwość poznania interesujących ludzi ! Zupelnie inny swiat :) Niestety kosztem prawdziwych (tu na miejscu) znajomych. Potem takiemu wylaczaja internet i on nie wie co ma z soba zrobic.

Podsumowujac:
1. nie jestem przeciwnikiem tego typu zabaw, ale uwazam ze lepiej isc z kumplem na piwo niz siedziec przed kompem.
2. jesli juz to z umiarem ! nie zapominajac o otaczajacej nas rzeczywistosci.
3. jestem spiacy i moge troszke bredzic :twisted: wiec wyrozumialosci :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lord Turkey » śr 17.01.2007 0:04

Cesarstwo Leblandii

Królestwo Dreamlandu

Jest tego znacznie więcej, ale jako przykład powinno wystarczyc. Jeżeli ktoś cierpi na bezsennośc - polecam lekturę, niesamowita (jako zjawisko) sprawa - i niewiele ma wspólnego ze społecznością z gier MMORPG :wink:

Wypowiem się pewnie jutro, teraz mam trochę na głowie, a zegar nieubłaganie tyka :wink:
Pozdrawiam!
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sorden » śr 17.01.2007 0:16

cholera :) znow nie na temat ;)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Gvynbleid » pt 02.03.2007 11:18

Ech, że nie żal ludziom czasu. Piękne, humorystyczne i ciekawe. Ale IMO jest to kolejny "czasomarnowacz" pokroju M jak Miłość, GG czy TVN Turbo w twoim telefonie staczający ludzi w otchłań eskapizmu i konsumenctwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Jander » pt 02.03.2007 13:33

Jeśli pod nazwą GG rozumiemy program służący do komunikacji w internecie to, oprócz bezsensownego gadania - a takie w świecie jest i bez GG, daje możliwość rozmowy w czasach, gdy o rozmowę, tudzież dyskusję, dosyć trudno. To, jakby to powiedzieć, bardziej szlachetna forma marnowania czasu, szlachetniejszy nałóg :wink:
A w ładowaniu czasu(i kasy - bo czas to pieniądz) w coś zupełnie sztucznego nie widzę nic fajnego. Bo kolejny level w WoWie nie daje levela w prawdziwym życiu. Statystyki nam nie rosną, a nawet nie dostajemy zniżek na korzystanie z komunikacji miejskiej :)
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości