Karczemka

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Jaką chciał(a)byś dać nazwę karczemce?

Piwowarka
0
Brak głosów
Warzone
0
Brak głosów
Pod Katedrą
6
43%
Zakrystia
3
21%
Pod pijaną świnią
0
Brak głosów
Zachlany katedralnik
3
21%
Pod pijanym moderatorem ;)
2
14%
 
Liczba głosów : 14

Karczemka

Postautor: rabbi » pn 17.02.2003 15:16

Wędrując po wielu forach, natknąłem się na różne karczmy, tawerny, a nawet puby. Może i by tutaj cosik zrobić :?
Ostatnio zmieniony wt 18.02.2003 20:10 przez rabbi, łącznie zmieniany 6 razy
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Lechu » pn 17.02.2003 15:20

Chodzi o taką karczmę żeby sobie pogadać o byle czym czy taką poświęconą czemuś konkretnemu? Masz jakąś wizję rabbi?

Trzeba przygotować ikonki z browcem w razie czego :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: rabbi » pn 17.02.2003 15:28

Trzeba przygotować ikonki z browcem w razie czego


Ano, wypadałoby :D

A wygląda to mniej więcej tak (widziałem tylko w trybie fantasy):

Piwosz nr1 *: Do karczmy wchodzi potężny krasnolud z maczugą na ramieniu i siada przy stole. Piwa karczmarzu, piwa- ryczy do karczmarza, po czym rozgląda się po towarzystwie.

Piwosz nr2 *: Drzwi się otwierają, a na ich progu stoi młody elf. Wchodzi i kłania się nisko. Patrzy na krasnoluda- Czy mógłbym się przysiąść

No i dalej się rozwija akcja i fabuła. Oczywiście wszystko można opisywać bardziej zawile. To jest taki... PBF w sumie.

*- użytkownik forum :wink:
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Jander » pn 17.02.2003 16:15

Jestem na Tak :D
Najlepiej zeby takowa Tawerna znajdowala sie w dziale PBM bo tam jest bardzo maly "ruch" :D
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Shizm » pn 17.02.2003 16:32

A ja uwazam ze offtopicki to najlepsiejsze miejsce, tylko kto to bedzie prwadzil, kto bedzie karczmazem i tymi wszyskimi kuchareczkaki, kelnereczkami, paniami do towazystwa, no wiecie o co mi chodzi...

KTO TO BEDZIE PROWADZIL :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: rabbi » pn 17.02.2003 16:37

NIKT!!! To się samo prowadzi. Z tego co zauważyłem, gracze mają trochę większe możliwości niż w RPG tzn. mogą bardziej opisywać świat. Każdy z graczy może zostać także oprócz swojej postaci BN, więc ludzi nie powinno brakować. Zwykle gracze nie potrzebują MG, bo sami prowadzą rozmowy między sobą. :)
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Lechu » pn 17.02.2003 16:41

Można spróbować, ale ja mam sprawę: rabbi, puść mi na PMa linka do takiego topica gdzies na innym forum, bo chcialem zobaczyć jak to wygląda zanim sie za to wezmę :) Aha, i już szykuję ikonki :)

_____________________________________
Obrazek Aktualnie słucham: Unreal Tournament OST - Underworld II
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: rabbi » pn 17.02.2003 16:59

Pokaże lepiej wszystkim: http://www.isa.pl/forum/viewtopic.php?t=730 - 1 strona z 83! tawerny ISY, ale ja tam długo nie grałem :(
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Shizm » pn 17.02.2003 17:01

No ale bez Karczmarza to nie to samo. Karczmaz musi byc, bez niego to ja jestem PRZECIW i tyle.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: rabbi » pn 17.02.2003 17:11

No ale bez Karczmarza to nie to samo. Karczmaz musi byc, bez niego to ja jestem PRZECIW i tyle.


To wszystko jedno. Jeśli ktoś chce być karczmarzem to niech napiszę tutaj, ot co. Tylko niech to będzie na poważnie, bo będzie pospolite ruszenie. :twisted:
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Jander » pn 17.02.2003 17:58

Najlepiej zeby Karczmarzem zostal jakis moderator bo taki ma doswiadczenie w zapobieganiu roznym klotniom.
A jak nie w PBM to chociaz w Okiem Wewnetrznym bo jak latwo przeczytac: "Czyli wszystko, co jest związane z RPG, a nie da się przyporządkować do innych for." A, ze Tawerna z RPG zwiazana jest to tam powinno pojsc.
Zreszta roznicy wiekszej nie ma i mozemy rzucac kostka na jakim forum bedzie :D .
Ja Karczmarzem nie bede bo doswiadczenia w prowadzeniu to ja nie mam :) .
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lechu » pn 17.02.2003 18:17

Jak chcesz Jander żeby moderator był karczmarzem to Offtopicownia odpada - nie ma moderatora przecierz, chyba ze któryś z Adminów by się zgodził. Czy robić gdzie indziej? Hmmm bez różnicy, za offtopikami przemawia tylko to że najwiecej ludzi tu siedzi.

Ja też sie na to nie nadaję - 0 EXP :)

_____________________________________
Obrazek Aktualnie słucham: Saishuu Heiki Kanojo OST - Hoshi no Hate
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: rabbi » pn 17.02.2003 19:55

Łojezu...karczmarz nie jest żadną super kluczową postacią i wszystko jedno kto nim będzie. :)
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Chomski » wt 18.02.2003 0:17

Mi pomysł bardzo się podoba i na próbę można zrobić dodatkowe forum na coś takiego. Od razu zastrzegam, że ktoś MUSI tam być karczmarzem (moderatorem), bo inaczej zabawa potrwa góra 2 dni..

Spodziewam się tam wielu postów, więc można ustawić czyszczenie starych wątków np. po 5 dniach. Co Wy na to?
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: EmpE Lathspell » wt 18.02.2003 13:44

Ja jestem za, za, za, co daje zazaza :)

Fajna zabawa.
"Dobry elf, to martwy elf."
Marszałek Milan Raupenneck
"Dobry marszałek, to martwy marszałek"
Generał EmpE Lathspell
EmpE Lathspell
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 15.10.2002 15:22
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postautor: Chomski » wt 18.02.2003 17:21

No to siup!

A jak goście Karczmy będą 'be', to przyjadą katapulty i zrównają ją z ziemią ;)
Kto chce być 1 karczmarzem? Potem można będzie zmienić (po tygodniu?)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: rabbi » wt 18.02.2003 18:15

Jak widzę, że nikt to ja się zgłaszam. Jeśli ktoś ma coś przeciwko temu, niech zgłosi mi na pw. A ze zmianą karczmarza to lepiej by było zrobić trochę dalej, np. co miesiąc, nie chodzi mi o to by dłużej sobie porządzić :twisted: , ale o to, że szybko zrobiłby się bałagan i tak lepiej by został karczmarzem ktoś kogo trochę znamy z forum, bo będzie to wyglądać mniej więcej tak, że wszystkie kolejki nasze miną, a tu wejdzie ktoś kto ma 0 postów, a potem się okarze, że se jaja robił czy co. I tym poprawnie gramatycznym zdaniem kończę mój post. :lol:
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Jander » wt 18.02.2003 18:30

Jesli bedziemy zmieniac karczmarza to ja zglaszam sie na drugiego w kolejce :wink:
Tylko dajcie emota browca :D
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lechu » wt 18.02.2003 18:35

Ja czasem wpadne, muszę tylko najpierw przyzwyczaić się. A jeszcze czy każdy z nas będzie odgrywał jedną wybraną postać czy np mozna różne, np raz wchodze do karczmy jako krasnolud, wychodze i po jakims czasie odgrywam np elfa? Jak każdy ma jedną postać to trzeba by też jakoś ustalić kto jest kto, chyba że wolicie na żywca się przedstawiać :D
_____________________________________
Obrazek Aktualnie słucham: Xenogears Original Soundtrack - Bonds of Sea and Fire
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Jander » wt 18.02.2003 19:12

Lechu:----> Jak komus sie znudzi dana postac to niech nia wyjdzie z karczmy i wejdzie inna postac.
Zeby byl wiekszy klimat (jesli taki w ogole bedzie) bedziemy sie w karczmie przedstawiac. Historie danych postaci bedziemy w karczmie opowiadac. Jak ktos bedzie chcial z kims walczyc w karczmie to niech sie z takowa osoba najpierw "skonsultuje". Karczmarz bedzie robil za wykidałę?
Jakas nazwe karczmie bedziemy nadawac?
"Piwowarka"
"Warzone" (niekoniecznie jako ważone ale moze byc jako WarZone)
"Pod Katedrą"
:lol:
Ostatnio zmieniony wt 18.02.2003 19:44 przez Jander, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: rabbi » wt 18.02.2003 19:44

Lechu pisze:Ja czasem wpadne, muszę tylko najpierw przyzwyczaić się. A jeszcze czy każdy z nas będzie odgrywał jedną wybraną postać czy np mozna różne, np raz wchodze do karczmy jako krasnolud, wychodze i po jakims czasie odgrywam np elfa? Jak każdy ma jedną postać to trzeba by też jakoś ustalić kto jest kto, chyba że wolicie na żywca się przedstawiać :D



Baaa... można grać nawet dwoma postaciami na raz. Po prostu oddzielasz jedną od drugiej spacjami i piszesz przykładowo Stefan powiedział:baldalsf, spacjaspacjaspacja Zdzichu powiedział:dsgfdsgsd
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Lechu » wt 18.02.2003 19:46

Hehe jak mamy Katedre to niech będzie "Zakrystia" :wink:
Jander ->Tak też pomyślałem. W karczmie na początku nie będziemy się znać, dopiero jak się poznamy i sobie przedstawimy to będzie wiadomo kto jest kto. Czyli luzik :)
_____________________________________
Obrazek Aktualnie słucham: Final Fantasy X OST Disc 4 - Ending Theme
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: rabbi » wt 18.02.2003 19:50

Ja wrzucam nazwę
"Pod pijaną świnią"
"Zachlany katedralnik" :lol:

Dałem ankietę, więc głosujcie. Jeśli ktoś ma coś nowego, niech mówi to wrzucę do ankiety.
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Lechu » wt 18.02.2003 20:03

Hmm pozostaje jeszcze jedna sprawa a mianowicie rozwiązanie techniczne - gdzie zakładamy taką tawernę, czy w istniejącym dziale czy robimy oddzielne forum... Ja myślę ze oddzielne forum bylo by najlepsze, wtedy by bramana ustawaiło by się moderatorem tego forum, potem mozna by go zmieniać, w środku zrobiło by się jeden topic o nazwie tawerny.

To może.. "Pod pijanym Moderatorem"? Napisałbym Adminem, ale wiadomo czym to grozi :) Chyba że nikt nie ma nic przeciwko...
_____________________________________
Obrazek Aktualnie słucham: Xenogears: Creid - Merkava
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: rabbi » wt 18.02.2003 20:05

Mr. Site Admin napisał już o tym powyżej. :) Już dodałem ;)
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Chomski » śr 19.02.2003 20:23

a może "U Dzwonnika"? :)
zajrzyjcie na stronę główną (chyba, że już ktoś znalazł)...
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Vampdey » czw 20.02.2003 16:30

EH, głowa mnie boli...
Czy mogłby mi kots troszeczkę tylko wytłumaczyć to, a wtedy z chęcią się przyłącze? Pliz, bądzcie wyrozumiali ;)... Rabbi napisał tam kilka zasad, ale to tylko, zasady pisania. Naprawde będe za coś więcej wdzięczny
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jander » czw 20.02.2003 18:58

Jestes wymyslona przez ciebie postacia fantasy ktora wchodzi do tawerny (masz to w opisie forum "pod katedra"), wczuwasz sie w ta postac i gadasz z roznymi innymi postaciami fantasy pamietajac, ze to jest jakbys byl naprawde ta postacia fantasy.
Proste?
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Vampdey » pn 03.03.2003 16:09

Karczma... Mam pewne wątpliwości.. Głównie co do zasad...
Nie określono dokladnie realiów. Czy to ma być forgotten realm, i do karczmy moze wpaść mroczny elf, czy coś na wzór tolkienowskiego śródziemia. Może jeszcze świat wykreowany przez sapkowskiego?
Zapytacie po co dokładne odniesienie do jakiegoś uniwersum...
Otóż dla zachowania pewnych zasad.. Żeby rodzajów elfów nie było dziesięć, jesten nieśmiertelny, prawy ala tolkien, drugi to typ forgotten realms (czyli praktycznie nie elf;) ) długowieczny, czy może jeszcze elfy piętnowane przez ludzi ala sapek... Jeśli każdy zaczerpie z jakiegoś uniwersum będziemy mieli w karczmie trolle, orki, ludzi, czarodziejów, magów, koty i sępy (feliks kres, księga całości), elfy, półelfy, krasnale, półkrasnale, mroczne elfy, gnomy, wampiry, niziołki, wiedźmini i wiele wiele innych... A wszystko to, nie będzie sie różniło niczym, prócz nazwą.
Druga wątpliwość. Pokaże na zmyslonym przykłądzie. Postać "A" przysiada sie do stolika pana "B".... "A" pisze post (post wymyślony):
-Jak ci na imię?- zapytał pan "A" pana "B". Opowiedziała mu cisza... -Czemu nie chcesz powiedzieć?

Użytkownik "A" zdecydował za "B" czy "B" mu odpowie ciszą czy nie. "B" chyba sam powinienen zdecydować czy nie, bo to on gra tą postać, "A" niech nie decyduje o jego poczynaniach. On sam decyduje czy odpowie panu "A" ciszą czy nie. Obseruje karczmę i takich przypadków jest tam pełno. Są gorsze przykłady. Przykładowy pan "A" nieraz nawet mówi za pana "B" w jego imieniu!... Czy w takim razie to ma sens, nie wiem. Przepraszam, może się dostatecznie nie znam. Myślę jednak, że regulamin powinienen obejmować więcej punktów niż jaką czcionką pisać i o kulturarnym zachowaniu.
Ponadto nie wiem po co na forum "pod katedrą" jest zablokowony topic "zasady"... Tam powinny być umieszczane uwagi co do zasad i regulaminu. A jaki jest powód jego zablokowania to ja nie mam pojęcia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Avathar » pn 03.03.2003 22:31

Cóż Vamp , czasami życie idzie inaczej niżeli byśmy chcieli.
A jeżeli komuś się nie podoba post który saugeruje zachowanie (odmienne niż przez daną osobę preferowane) to pisze sie PM z prośbą o modyfikacje...przynajmniej ja bym tak zrobił :)

A tak szczerze , to ja nie znam ŻADNEGO systemu wiec ja pisze tak a nie inaczej...czy ja (przykładowo) jako ktoś kto nie zna żadnego systemu mam być wykluczony z zabawy w "Pod Katedrą".
Ostatnio zmieniony pn 03.03.2003 22:35 przez Avathar, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » pn 03.03.2003 22:31

Mam dziwne wrażenie Vampdey że po prostu się czepiasz...
Według mnie karczma z różnorodnymi postaciami jest ciekawsza, masz więcej możliwości zabawy, poza tym nie każdy zna dany system i z tego powodu mniej ludzi będzie w karczmie pisać. A tak mamy zabawę w crossovery :) Mi odpowiada tak jak jest, chociarz swoje w karczmie narazie zrobiłem, może jeszcze tam wróce. A jeśli inni postanowią że gramy np postacie z Warhammera, to też dobrze.

Co do pisania za innych. Czasem jest tak że już po twoim jednym zdaniu potrzebna jest reakcja drugiej postaci, i cięzko by było czekać aż ta druga postać napisze również jedno zdanie. Dlatego myślę że w miare krótkie i oczywiste czynności można wykonać za kogoś.
Poczekajmy, z czasem jeśli karczma będzie się rozwijac to zasady same się ustalą. To przecierz tylko zabawa i tworzenie coraz większej liczby zasad tylko ją psuje.

To by było na tyle z mojej strony.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości