Będę Ojcem :D

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Będę Ojcem :D

Postautor: Hifidelic » pt 25.08.2006 10:41

To już pewne, będę Ojcem. Rozwiązanie w kwietniu.
Czy ktoś z Was ma już pociechę?
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Jander » pt 25.08.2006 14:43

Z całego serca gratuluję :)
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Jakub Cieślak » pt 25.08.2006 14:51

Znaczy co? Mamy Cię pocieszyć? :)
Ja jestem tylko wujkiem. Jeszcze nie ten czas, żebym sam stał się tatusiem, jednak liczę na dorodną potomkinię, tudzież potomka.
Gratulacje, Tato!
Imię wybrane? :)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » pt 25.08.2006 16:04

No no no... To gratulacje i cieszmy się, iż nasza katedralna rodzinka się powiększa. Rozumiem, że pierwsze słowa jakie dzieciak wypowie będzie "katedra", a pierwsze kroki stawiać będzie po Naszych Stronach? ;)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » pt 25.08.2006 16:51

i ja również gratuluje! :-)
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: RaF » pt 25.08.2006 17:19

Oho, widzę że wziąłeś się do roboty, sąsiedzie :D
Więc już wkrótce będzie koniec z chlaniem przez całą noc, jak mniemam? ;) Biedaku...

Tak czy owak, gratulacje i pracuj dalej nad powiększaniem katedralnej ferajny i przy okazji Polski ;)

(Coś mi się widzi, że teraz będzie nam upier... znaczy nieugięcie postował w duchu 'co mój synek/moja córeczka robił/a dzisiaj', okraszając to masą zdjęć... Trzeba się będzie jakoś trzymać ;))

A pociechę, zdaje się, Louen ma.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » pt 25.08.2006 21:04

Gratuluję potomstwa, współczuję znaku zodiaku...
...bowiem, jak każdy wie barany są uparte, mają zakute łby i zero cierpliwości...
...zupełnie jak ja
:D
pozdrawiam
PS. wrzucaj informacje odnośnie płci (to za jakiś czas) i imion (możesz od razu) ;-)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » pt 25.08.2006 21:17

Tak, jeszcze do tego wagę, rozmiary i wyniki badań :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » pt 25.08.2006 21:31

Gratuluję ;).
Puszczaj mu (jej) zarówno teraz, jak i po rozwiązaniu, dużo "Warriors of the world". To ponoć gwarantuje prawidłowy rozwój :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: RaF » pt 25.08.2006 22:07

Co widać na przykładzie Vampa... Hajfi, ja wiem, że ty ManOwarA [koniecznie taka pisownia] lubisz, ale zmiłuj się nad swą latoroślą i oszczędź jej tego :D
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » pt 25.08.2006 22:52

PHI!
Jeśli nie "Warriors of the world" to może być i "Kings of metal"...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Hifidelic » pt 25.08.2006 23:25

Wszystkim bardzo dziękuję :D
JC & Algi: tak, imię dla syna jest już wybrane - Marek. To po moim Tacie.
Jeśli będą bliźniaki - Lech i Jarosław (albo Jacek i Placek, jeszcze nie jesteśmy pewni)
Co do dziewczynki, ciągle się wahamy. Może jakieś propozycje?
Vamp: hehe, jasna sprawa ;) da się zrobić... Choć i te dwa z nowej płytki są też Man'O'warowe :D
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Jander » pt 25.08.2006 23:59

Jeśli dziewczynka to Agnieszka...
Podpisuję się pod wypowiedzią RaFa :wink:
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Hifidelic » sob 26.08.2006 0:02

To najpiękniejsze imię, Agnieszka... Twarde AG i szepczące - Nieszka....
Ale tak się już nazywa moja Żonka :)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Azirafal » sob 26.08.2006 1:17

Jeśli dziewczynka, to Monika :) Lubięto imię czemuś. Ewentualnie Małgosia :P

I nie, Hajfi, nie puszczaj żadnego Manowara. Wyrośnie nam kolejny kindermetal, a dwóch takich Katedra nie zdzierży :P (Dragon zniknął gdzieś, więc się nei liczy - albo potwierdza właśnie regułe ;) ).
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gvynbleid » sob 26.08.2006 9:16

Gratuluję, osobiście najbardziej z kobiecych imion podoba mi się Julia i Wiktoria. A w trakcie ciąży wycieczki nad morze i w góry, najczęściej jak się da, no i Mozart - podobno dla dziecka najlepszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Jander » sob 26.08.2006 10:50

Ale tak się już nazywa moja Żonka

No to lepiej wybrać nie mogłeś :wink:
Gratuluję po raz drugi :)
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Bloody » pt 01.09.2006 2:37

Z mojej strony także gratulacje :)
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: śr 10.03.2004 4:38
Lokalizacja: Wieszowa

Postautor: Zuhar » pt 01.09.2006 16:38

Przyłączam się do gratulacji.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: wanax » wt 05.09.2006 15:17

Hifidelic pisze:Co do dziewczynki, ciągle się wahamy. Może jakieś propozycje?


Jennifer.
Bo moja córka ma kolezankę o takim imieniu. I raczej przyklad wiernej przyjaciółki.

Czy Twoje dziecko (lub dzieci) muszą miec od razu takie imiona, na których cudzoziemcy beda sobie łamali języki? Albo Twoje dzieci bedą się wstydziły swoich imion w przyszłosci - jak to się zdarza sporej ilosci Polaków obecnie na zachodzie.
Ostatecznie jestemy juz w UE to proponuje przemyslec sprawę imion dla dziatek.
wanax
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: sob 24.06.2006 11:26
Lokalizacja: ze swiata

Postautor: Jakub Cieślak » wt 05.09.2006 16:06

To w takim układzie proponuję:
Anna, Jan, Tomasz, Ewa, Maria, etc, etc. Przecież nikt z Europy i ze Świata se na nich języka nie połamie... :)
A używanie imion zagranicznych kończy się tragicznie dla dziecka polskiego. Przykład z życia: kiedyś miałem przyjemność przeczytać na jakimś formularzu - Dolores Puszka. Niby sympatyczne polskie nazwisko i tyle dobrych polskich imion by ładnie uzupełniło się z nim, a jednak kuriozalny wybór rodziców chyba nieźle namieszał dziewczynie w życiu.
Dość w Polsce dobrych imion, żeby trzeba było się posiłkować zagramanicznymi.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: wanax » wt 05.09.2006 16:44

Jakub Cieślak pisze:To w takim układzie proponuję:
Anna, Jan, Tomasz, Ewa, Maria, etc, etc. Przecież nikt z Europy i ze Świata se na nich języka nie połamie... :)

Jednak Polacy z takimi imionami (Anna, Jan, Tomasz, Ewa, Maria, etc)mysleli inaczej niż Jakub Cieslak. I pózniej w jakims cudzoziemskim odpowiedniku polskiego dziennika urzędowego czytałem takie informacje.
Np. pewna polska kobieta nie chce byc już Marysią czy Ewą. Od tego momentu urzędowego ogłoszenia jest juz Mary/Marie lub Eve/Eva.
wanax
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: sob 24.06.2006 11:26
Lokalizacja: ze swiata

Postautor: Jakub Cieślak » wt 05.09.2006 17:23

A Ciebie co ugryzło z tymi zagranicznymi imionami, co? ;) Jest jakiś powód, dla którego polskie imiona są gorsze od zagranicznych?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: banner » wt 05.09.2006 19:37

Jeśli chłopiec to może Bogusz ? ... dobre polskie słowiańskie imie ;)
Aerials in the sky when you loose small mind affraid your life. SOAD rządzi !:D
Awatar użytkownika
banner
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 28
Rejestracja: śr 09.08.2006 21:03
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Azirafal » wt 05.09.2006 20:00

Może Mieszko? Avi się ucieszy, że nie sam jest :P
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » wt 05.09.2006 21:03

ja proponowałbym więc prawdzie słowiańskie imiona jak Wojsław, Borzymir, Gniewomir, Gościwuj, Domażyr, Racimir, Mirogniew - to są imiona prawdziwych Polaków, ale jak pisze Pesto,:
prawdziwych polaków już nie ma,
prawdziwi polacy zginęli w katyniu
lub wyjechali do izraela
ew. na kresy wschodnie, ziemie odzyskane
do chicago i zagłębia ruhry

prawdziwych polaków wymordowali tatarzy w XII wieku

być może wikingowie


w każdym razie nawiązując do dyskusji - jeżeli mieszka się w PL i nazywa się swoją córkę Jennifer - jest to poniekąd głupie :-)
choć każdy ma prawo nazywać swoje dzieci jak chce (warto zwrócić uwagę, że można bogu winnemu bobasowi zrujnować dzieciństwo na starcie, jeżeli jest się nazbyt kreatywnym)

aha i jeszcze:
Jennifer - bo moja córka ma koleżankę i jest to przykład wiernej przyjaciółki


sugerujesz tym zdaniem, że ktoś kto nazywa się Jennifer będzie wierną przyjaciółką - co ma się nijak do tego jak się nazywa.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Sorden » śr 06.09.2006 7:51

Gratuluje Hifi ;)

Ja jestem ojcem ;)
Na imie ma Władysław (ma 2 lata i 8 miesiecy) :)
Rozrabiaka straszny ! :) ale i kochany :)

Jeszcze raz gratuluje ! i zycze wielu nieprzespanych nocek :twisted:
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Jakub Cieślak » śr 06.09.2006 9:32

Uh, Sorden, toż to stary koń już! A Władzio to właśnie imię już bardzo rzadko spotykane wśród młodszych ludzi, tym fajniej, że zdecydowaliście się na nie. Być może teraz wydaje się staroświeckie, ale jeszcze nabierze swojej mocy i "modności". Fajnie.

A idąc tropem wanaxa to może swojego syna nazwę Harrison? :) W końcu sławny posiadacz tego "imienia" to postać arcywzorowa. Harrison Cieślak! Tak to jest to!
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » śr 06.09.2006 9:40

Syna? Ty to Kuba też już takie plany masz? Chcesz się czymś pochwalić, czy póki co to tylko sfera planów i prawdopodobnej przyszłości? :)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » śr 06.09.2006 10:14

Przyszłość to jeszcze daleka. Nie bój się, jeszcze poudaję młokosa.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: wanax » śr 06.09.2006 19:57

Jakub Cieślak pisze:A Ciebie co ugryzło z tymi zagranicznymi imionami, co? ;) Jest jakiś powód, dla którego polskie imiona są gorsze od zagranicznych?

Nic mnie nie ugryzło z tymi zagranicznymi imionami. Tylko jak przebywam na zachodzie to widzę jak te polskie imiona Maria, Ewa, Małgorzata, Jadwiga, Maciej są uważane za gorsze przez samych włascicieli. I w rozmowie z cudzoziemcami przedstawiają się jako Mary, Eva, Margaret, Aga, Matthew. I ci Polacy nawet występuja z wnioskami do obcych władz, że od tego momentu pragną sie nazywac np. Mary Kowalska, Matthew Malinowski, itp.
Jeszcze co do porad do Hifidelica. Ja radzę kupic jakas wielką ksiegę bajek polskich. I gdy Panstwo juz bedziecie razem - każdego dnia starac sie czytac na głos 1 czy 2 strony takiej bajki. Przyda się takie odswieżenie bajek. Ja wspominam o bajkach bo czy są komiksy dla niemowlaków? :)
wanax
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: sob 24.06.2006 11:26
Lokalizacja: ze swiata

Postautor: Jander » śr 06.09.2006 20:50

Bajki to podstawa - można nawet z pamięci :wink: Mi czytano Opowieści z Tysiąca i Jednej Nocy :)
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Jakub Cieślak » śr 06.09.2006 22:13

Nie, to akurat nie jest argument na to, że należy myśleć o zagranicznych imionach. To jest argument na to, że Polacy są zakompleksieni pod każdym względem. Żeby zmieniać imię, bo brzmi obco i jest trudne w wymowie? To nie jest normalne. W zwyczajny sposób obcojęzycznym bliskim i znajomym, którzy mają kłopot z danym imieniem można powiedzieć, żeby mówili do nas jakimś ichniejszym odpowiednikiem, czy skrótowcem, co za kłopot? Ale żeby od razu zmieniać w majestacie prawa swoje imię? Ktoś tu raczej ma poważne problemy z poczuciem przynależności do danego narodu. To są kompleksy. Polacy mają rzeczywiście wmontowany taki mechanizm, że za granicą na siłę próbują udawać, że nie są Polakami, uciekają przed własnym wizerunkiem, zamiast starać się go poprawiać (niestety, nie jest naród polski dobrze postrzegany za granicą, ale nie jest tak tragicznie. Chyba jednak najgorsze zdanie o Polakach mają sami Polacy...). Sami sobie zapracowaliśmy na takie opinie i sami musimy zapracować na poprawę, a nie uciekać przed odpowiedzialnością. I nie trujcie mi tu o problemach z wymową naszych imion, już gorzej jest z nazwiskami. I co? Mało to trudnych nazwisk i imion można znaleźć choćby w takiej ameryce? Taki Arnold Schwarzenegger przecież przez chwilę nazywał się Arnold Strong. Przykładów mogę podać całe mnóstwo na to, że trudne imiona i nazwiska jakoś jednak dają sobie radę w takich międzynarodowych tyglach. Nie ma co tu się zasłaniać trudno brzmiącym imieniem. Bzdura po prostu!
A teraz, powiedzmy, zbliża się dzień narodzin potomka Twojego, ale też planujesz z małżonką wyjazd za granicę. I z tego powodu masz zamiar nadać mu obce imię? Od kiedy to imiona się nadaje ze względu na docelowe miejsce pobytu? Takim tokiem myślenia można dojść tylko do jednego, zmienić nazwisko! Przecież to jest dopiero zgryzota dla obcokrajowców! Taki Wajda, Sosabowski, Sikorski, Wałęsa- nieraz przecież wyliśmy ze śmiechu słysząc, jak amerykanie próbują wymówić te nazwiska! A co z nazwiskami mniej znanymi, ale jakże polskimi? Trzciński, Przybylski, Krzynówek, Szczepański na przykład. Nie, oni nie mają tak łatwo jak "Andrju" Gołota, czy "Andrju" Lepper, czy "Max" Kolonko.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » śr 06.09.2006 22:46

Standard. Jak zagraniczni znajomi nie wiedzą jak mi mówić,to zawsze podpowadam odpowiednik (Michael, czy Misza... czy do wszystkich władz o zmianę imienia mam występoać?). Moi starzy stwierdzili, że dadzą mnei i bratu takie imiona, cobyśmy nie mieli kłopotów z ich wymową przez cudzoziemców - stąd ja - Michał (Misza, Michael, Michel, Miguel, itp., aż do hebrajskiego "Któż jak Bóg" :P ), a mój braciak - Piotr. Nie wstydzę się przedstawiać imieniem i nazwiskiem, a jak mają kłopoty, to podaję najbliższe prawdy tłumaczenie (typu "Michael Miller" czy "Misza Mielnikow" i wszyscy zaczynają się uśmiechać, i są heppi :P ), albo po prostu ucze wymawiać swoje imię. Koniec.

A bajki to swoją drogą - ja przeszedłem prostą drogą od bajek do fantastyki (Narnia, Tolkien, Sapkowski, no i dalej ;) ). Nie wiem czy są komiksy dla niemowalków, natomiast wiem, że czytać nauczyłem się wpierw na Tytusach, a potem na Thorgalach - i to też ostro zaakcentowało mój dalszy rozwój zainteresowań literackich.
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » sob 09.09.2006 7:24

imię ma się podobać i tyle;
ok, są rodziny, gdzie istnieją jakieś zasady (u mnie, nie wiedzieć czemu, od pokoleń pierworodny ma imię na literę 'w', co ogranicza wybór ;-) ), ale znakomita większość decyduje się na takie imię, które im się dobrze kojarzy i nieźle brzmi...
dla jednego będzie to Teofil lub Bożydar, dla innego Bruce albo Maddox, problemu w tym chyba nie widzicie, prawda?
owszem, mogą się z potomka nieco nabijać, ale jak rodzice mają cierpieć, bo nie dali superfajnego imienia ze strachu, to może warto się zastanowić przynajmniej z daniem go jako drugie...
:-)
pozdrawiam
ps. a zmiany imion na analogiczne w innych językach to akurat dla mnie el detal: jeśli miałbym komuś pomóc zmieniając brzmienie imienia z Jan na John to nie widziałbym problemu; przeróbka Wojciecha na Adalberta to idiotyzm i na to się nie zdecyduję
:D
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Następna

Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości