Magisterskie na UŚ czyli lekki OT na temat studiów...

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Magisterskie na UŚ czyli lekki OT na temat studiów...

Postautor: kaminka21 » ndz 20.08.2006 9:54

Hejka. Wie ktoś, jakie są przedmioty na magisterskich uzupełniających na Uniwerku Śląskim na politologii? Jeśli tak to pleass, dajcie znać.

OD ADMINA: Lekka zmiana tytułu topika, coby tutaj jakaś jasność była, bo koledzy już OT ostro rozkręcają... ;)
Kaminka
kaminka21
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: sob 19.08.2006 10:36
Lokalizacja: Chrzanów

Postautor: Wotan » ndz 20.08.2006 14:30

chyba nie jesteś zbyt rozgarniety skoro swoim pierwszym postem wrzucasz pytanie totalnie od czapy :D wprawdzie to offtopicownia, ale po prostu robrajasz - wejdź na ich stronę, albo zadzwoń do sekretariatu.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: RaF » ndz 20.08.2006 16:59

Heh, Wotan, nie zniechęcaj nowego forumowicza (forumowiczki?) :P

Nie wiem wprawdzie jak jest na UŚ, ale jako szkoła musi trzymać się pewnych minimalnych standardów, które można znaleźć tutaj: http://www.menis.gov.pl/prawo/rozp_170/zal_49.php

Daje to mniej więcej ogląd tego, czego można się spodziewać. Ale i tak najlepiej do nich zadzwonić. Z drugiej strony nie trzeba chyba mówić, jak wspaniałe i uczynne są te uczelniane Panie Od Papierów. No ale może się poszczęści ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gvynbleid » ndz 20.08.2006 21:01

WOS v Historia, Polski, Język obcy - bankowa 11 katowice wydział nauk społecznych 2 albo 3 piętro. I niech ktoś skasuje ten temat :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Wotan » ndz 20.08.2006 23:47

co do zniechęcania ktoś musi -> robie to dla jej dobra :D
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: kaminka21 » pn 21.08.2006 10:07

nie tak łatwo mnie zniechęcić. Na uczelnie dzwoniłam ,poza tym jeśli jesteś taaaaki rozgarnięty to wejdź na ich strone, może tobie uda się coś na niej znaleźć na ten temat drogi 15-latku. (Po twojej wypowiedzi wnioskuję, że właśnie tyle masz latek).
Kaminka
kaminka21
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: sob 19.08.2006 10:36
Lokalizacja: Chrzanów

Postautor: Wotan » pn 21.08.2006 19:39

czasami myślę że chciałbym mieć znowu 15 lat ;-)

ale niestety
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Azirafal » pn 21.08.2006 19:44

Wociu! Ty obszczymurku jeden! Widzisz jak to jest - ściąłeś hery (od eng. 'hair', nie jakieś slangowe dziwactwa związane z 'herą', panowie i panie) o pd razu Ci tyle lat dają, co mnie jeszcze niecałe 3 lata temu :D

Wstydź się, tak koleżankęw błąd wprowadzac. Natychmiast masz zacząć pisać, jak na Twój wiek przystało! O! :)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » pn 21.08.2006 22:35

oj tam Azi - spotkamy się po szkole na boisku :P
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Alganothorn » pt 25.08.2006 21:06

jak was mama puści
:D
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » pt 25.08.2006 22:00

No prosz, od razu taki offtop uprawiać.
Po pierwsze primo- wydaję certyfikat starości Wotanowi- jest co najmniej pełnoletni. Wolno mu spożywać alkohol- choć on wcale tego nie lubi.
Po dwa- UŚ?? A skąd my mamy wiedzieć? Czy ktoś z nas wygląda na studenta UŚ? To juz raczej dobre pytanie na jakieś fora studenckie, czy coś. Tu sami dziwni gamonie, co to głowy mają w chmurach, a nie tam studia jakieś... :)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » sob 26.08.2006 1:14

Który z nas jeszcze tak pełnoprawnie studiuje, wogóle? :roll: Ja na wieczorowych sięobijam strasznie (Wrzesieńza pasem, a ja zgubiłe m indeks :D ). Wociu swoje skończył i kolejnych nie chce. Algi po prostu skońćzył :P A Ty JC? Jesteś jeszcze na tej grafice, czy gdzie tam byłeś? RaF to stary już jest, kończyć stuia powinien, a pewnie się obija jak ten buc :D

Kto tu ma cokolwiek wiedzieć o studiach, a do tego jeszcze na UŚ? Nie ja... :roll:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » sob 26.08.2006 10:01

Jestem już dyplomowanym grafikiem. Jak na razie urlop od kolejnych szkół. Pieniądze muszą iść teraz na inne cele- mieszkanie, ślub, itp. Potem pomyślę o jakimś tytule przed nazwiskiem. Choć nie czuję obywatelskiego obowiązku by mieć takie coś przed nazwiskiem. Wiem, że ogranicza mi to możliwości pracowe, ale po prostu nigdy nie marzyłem o karierze w firmach- chcę ustawić się w swoim segmencie, albo prowadzić własny biznesik i jakoś żyć od pierwszego do drugiego, nie muszę być ani menegierem, ani dyrektorem, ani politykiem.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » sob 26.08.2006 10:18

Jakub Cieślak pisze:Potem pomyślę o jakimś tytule przed nazwiskiem. Choć nie czuję obywatelskiego obowiązku by mieć takie coś przed nazwiskiem. nWiem, że ogranicza mi to możliwości pracowe, (...) nie muszę być ani menegierem, ani dyrektorem, ani politykiem.

no bez przesady, akurat politykiem możesz zostać bez problemu, tytuły co najwyżej przeszkadzają...
:D
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Azirafal » sob 26.08.2006 10:26

Ba. Ja też jakoś specjalnie nie szaleję za tytułem naukowym, co odbija się całkowicie w moim stosunku do wszelkich studiów - prawie zerowa motywacja, a jestem an nich tylko ze względu na starych i papierek. Ale to też żadna motywacja :? Zobaczymy - jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku licencjat napiszę i już kotwica jakaś będzie. Ale z warunkiem z turka (który mnie teraz we wrześniu pewnie czeka :/ ), to może być różnie...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gvynbleid » sob 26.08.2006 14:23

Jakub Cieślak pisze:Po dwa- UŚ?? A skąd my mamy wiedzieć? Czy ktoś z nas wygląda na studenta UŚ?


Ech, na Warszawie polska się nie kończy :wink: . Ja studiuje na USiu, wczoraj zmarł mi profesor Prawa Rzymskiego który mnie usadził i na wrzesień będe miał cesje profesorów. Zakówam ostro od miesiąca (na tyle na ile praca pozwala - na czesne w końcu musi być) i nie wiem czy zdąże. Po roku zastanawiam się co zrobić z własnym życiem, bo już nie jestem pewien czy chce wogóle studiować - zarówno praca jak i studia pokazują mi skur********o w najczystszej postaci i nie jestem przekonany czy chce w tym uczestniczyć. Naginanie się do prawideł cywilizacji nie sprawia mi już takich trudności, nawet wychodzi mi to całkiem nieźle. Ale to nie jest to. Zaczynam szukać dróg alternatywnych, bo zaspokoiłem już swoje ambicje i wreszcie do mnie dotarło że nie trzeba mieć wyższego wykształcenia żeby być mądrym i roztropnym człowiekiem. Póki co, dalej drugi rok, może mi przejdzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: RaF » czw 07.09.2006 20:51

Azi: coś nie teges? Niedługo kończę, poczekaj trochę :P Nie ma lekko, na te 6 literek dumnie stojących przed nazwiskiem trzeba swoje odsłużyć ;) 9 pełnych semestrów, jak Unia przykazała (znaczy chyba 9, bo już nie pamiętam nawet).

Algi: nie marudź, wszak obecnie rządzą nami dwaj doktorzy (jeden nawet [re]habilitowany) ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » czw 07.09.2006 21:13

Gvyn, nie wpadnij tylko w taką spiralę jak ja. Jedne studia rzuciłem, bo były bez sensu i tym łatwiej było mi rzucić kolejne. Czasem trzeba wykazać determinację ponad rozsądek. Szkoda po prostu lat i własnego wkładu (nie tylko finansowego).
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » czw 07.09.2006 21:37

Co Ty nie powiesz? :) Ja za swoje płacę teraz 2045 za semestr. Kończę (nadal) drugi rok. Czyli 8200 zł ide mnie już wyszło na studia. Niezła kasa, co? Jakoś zawsze o wiele lepiej mi się pracowało niż uczyło, i to niestety, prawda... :?
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » czw 07.09.2006 21:43

I niby ta kasa idzie na ten tytuł przed nazwiskiem, prawda? Stąd pojawiają się wątpliwości- po jaką chole-w-ę wywalam taką kasę na jakiś tytuł, skoro już całkiem nieźle sobie radzę i zarabiam?
Wtedy należy sprawdzić, ile pieniędzy już władowaliśmy i zdać sobie sprawę z faktu, że rezygnacja w danym momencie spowoduje, że te pieniądze pójdą sobie tak naprawdę psu w du...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: bejzkik » sob 09.09.2006 19:43

kto to mi wepchnal ta politologie na trzecie pietro co? jak sie rozstawalem z usiem to byla na pierwszym
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Gvynbleid » ndz 10.09.2006 10:06

Jak studiować to na tym kierunku na którym jestem, nie mam na tyle odwagi żeby zmieniać studia, poza tym podobają mi się(zresztą kto dzisiaj pracuje w swoim wyuczonym fachu). Zastanawiam się właśnie nad sensem studiowania. To nawet nie chodzi o pieniądze ale o schemat. Pół życia przesiedzimy w pracy - tyłek zrobi nam się od tego kwadratowy, dom, rodzina, kapcie, telewizor, urlop raz w roku. Jeżeli kogoś urażę przepraszam - ale wydaje mi się to symulowaniem życia a nie życiem na prawdę.

Faktycznie Bejzkik - historia jest chyba na trzecim :P, dawno nie byłem na wydziale nauk społecznych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: bejzkik » ndz 10.09.2006 11:51

filozofia, historia jest na drugim



i fakt jesli chcesbyc humanistycznym darmoziadem to lepiej odrazu walnac sie do kopalni na dniowke ;)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Jander » ndz 10.09.2006 11:58

Zgadzam się, tak jest zbudowane całe społeczeństwo (pozwolę sobie je nazwać "amerykańsko-europejskie"). Mnie takie życie wogóle nie pociąga, a większość obecnych studentów świat widzi tylko do najbliższego kieliszka, pieniędzy i kariery. Zero idei, zero chęci przemiany, życie nakierowane tylko na "Ja chcę".
Wybieram się na raczej nieżyciowy kierunek, ale wolę to niż pięcioletnie studiowanie-męczenie się na kierunku, tylko dlatego, że po nim będę mógł łatwiej znaleźć pracę. Mam to w nosie.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: bejzkik » ndz 10.09.2006 12:01

co to znaczy niezyciowy?
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Gvynbleid » ndz 10.09.2006 19:35

nie dający profitów, nieefektywny, niewydajny.

Jestem ślązakiem więc nie uważam żeby praca w kopalni była czymś haniebnym - wręcz przeciwnie. Rodowici śląscy (polscy, niemieccy i czescy) górnicy zawsze byli porządnymi ludźmi. Zawsze będe miał do nich wielki szacunek.

Jeżeli chodzi o mój kierunek to go lubie, chce pracować w zawodzie i być dobrym prawnikiem - jak mawiał Cycero mądre stosowanie, a zwłaszcza nauczanie prawa jest zaszczytem. Natomiast w tej chwili mam awersję do cywilizacji, aglomeracji i innych ludzkich wymysłów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: bejzkik » ndz 10.09.2006 20:06

nie obrazam gornikow, pokazuje kontrast

to prawo to jest ten nieefektywny i nie dajacy profitow zawod?
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Azirafal » ndz 10.09.2006 22:22

bejzkik pisze:to prawo to jest ten nieefektywny i nie dajacy profitow zawod?


Mylisz Gvynbleida i Jandera, bejzkik ;)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: bejzkik » pn 11.09.2006 11:47

a fakt
odpowiedz gvynbleida mnie zaskoczyla wiec :)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron