Zdjęcia z wakacji!

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Zdjęcia z wakacji!

Postautor: RaF » ndz 13.08.2006 16:16

Jako że żyjemy w dobie aparatów cyfrowych, z których żadnym problemem jest zgrywanie zdjęć na komputer i publikowanie ich w sieci, przeto proponuję to miejsce jako taką naszą małą galerię zdjęć z wakacji, urlopów czy okazji wszelakich. Byliście w ciekawym miejscu? Widzieliście coś interesującego? Utrwaliliście te chwile? Podzielcie się nimi :)

Na początek kilka zdjątek ode mnie.

Obrazek
Oto malowniczy zachód słońca nad Zatoką Ryską w Estonii... Cóż, może dosyć monotonny. Byłby bardziej malowniczy, gdyby chciało mi się robić zdjęcia z pół godziny wcześniej.

Obrazek
Wilno. Góra Trzech Krzyży, widok ze Wzgórza Giedymina.


Obrazek
Wejście do Katedry Wileńskiej. Kiedyś, za Ruskich, było tu muzeum (które katedra nadal zresztą przypomina).

Obrazek
Teatr w Wilnie. Nazwy nie pomnę, wiem tylko że jest przy Prospekcie Giedymina (najbardziej reprezentacyjna ulica litwa, polecam odwiedziny, bo naprawdę warto).


Obrazek
Ogromne jezioro Saimaa w Finlandii, w zasadzie małe morze.

Obrazek
A tutaj coś, co w lecie często się nie zdarza: zorza, albo, jak mówią Finowie, revontulet. Nie jest to tak efektowne, jak zorze bliżej bieguna, ale i tak w Polsce takich się nie uświadczy.
Aha, to na zdjęciu to jest noc - robione po północy :)
Ostatnio zmieniony śr 16.08.2006 12:47 przez RaF, łącznie zmieniany 1 raz
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 13.08.2006 20:16

Ładne, ładne. W tym roku wszystko zaliczone? :) Ja swoje w wolnej chwili podrzucę.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » ndz 13.08.2006 20:55

Wszystko z tych wakacji. Jak ktoś oprócz mnie podrzuci tu jeszcze jakieś zdjęcia, to opublikuję kolejne, także z Bieszczad, do których się w przyszłym tygodniu wybieram.

Poniżej dzienna (zachodząco-słońcowa) wersja zdjęcia z drugiego topicu fotograficznego.
Obrazek
Jakby kogoś to interesowało, hotel nazywa się Lepanina i jest położony w Estonii, bardzo blisko granicy z Łotwą. Bardzo zacne i spokojne miejsce (wszędzie wokół lasy), a dodatkowo relatywnie tanie. Jeśliby kogoś zniosło w tamte strony, do przenocowania namawiam.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » śr 16.08.2006 11:25

Obrazek

Rychwałd, okolice Żywca

Obrazek

Jezioro Narje i księżyc zwany także Księżycem

Sami oceńcie czy warte uwagi

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: RaF » śr 16.08.2006 12:16

Rychwałd... Miałem kiedyś taką ulotkę, dworek zdaje się tam jakiś jest. Może tam byłeś? :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » śr 16.08.2006 14:35

Niestety nie byłem tam na tyle długo, by zwiedzać.
Byłem jedynie u Franciszkanów w sanktuarium, o dworku nic nie wiem...
Obrazek

To zdjęcie robiłem mniej więcej z tego samego miejsca co poprzednie z Rychwałdu, tyle że obrócony o 180 stopni :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: RaF » czw 17.08.2006 23:53

Znaczy jakiś hotel niby ma tam być, więc zwiedzać byłoby go raczej trudno (choć jak umiejętnie wparować niczym ważni goście, można się pokręcić po każdym takim noclegowisku - ach ta autopsja ;)).
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » czw 07.09.2006 22:28

Widzę, że jakoś nikogo ten temat specjalnie nie interesuje, ale co mi tam - założyłem go, to teraz mam zamiar władować tu więcej swoich wypocin :P

Tym razem zaliczyłem Bieszczady (jak co roku zresztą, kocham to miejsce). Chciałem się poszwędać po dzikiej przyrodzie, po górach pobiegać i krajobrazy popodziwiać - skończyło się na tym, że większość czasu przesiedziałem w domu, a jedyną rozrywką (oprócz czytania) były wyprawy do stołówki. Pogoda niestety nie dopisała (za to grzyby - jeszcze jak!).

Niemniej z raz czy dwa, kiedy chmury nieco wicher rozwiał, wyjść na szlak się udało, choć wyprawy to dalekie nie były, w strachu przed załamaniem pogody. Zdjęć z radości natrzaskałem tyle, że wybrać ich nie mogłem. Na razie zaprezentuję troszkę krajobrazów.

Obrazek
Muczne. Pięć domów na krzyż, z czego większość na wynajem. Totalne wygwizdowo. Stąd wyruszyłem na Bukowe Berdo (polecam ten szlak, jest przepiękny, a w dodatku umiarkowanie trudny). Poniżej zdjęcia z niego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz Solina:

Obrazek

Połonina, chyba Wetlińska:

Obrazek

I jeszcze kilka takich:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na razie starczy, więcej nie przynudzam :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » czw 07.09.2006 23:07

No to się kolega rozbrykał. Znajdę wolną chwilę na pomniejszenie fotek to dodam swoje. Tylko trza mi wolnego czasu i chwilę luzu... Zatem RaF, nie kwękaj, wątek ciekawy, będą i inne fotki.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » czw 07.09.2006 23:18

Kwę kwę kwę. A zdjęcia to się skaluje automatycznie i hurtowo - są specjalne po temu narzędzia :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » pt 08.09.2006 1:19

A ja nigdzie przez wakacje nie wyjeżdżałem, tak że zdjeć brak. A brak w dwójnasób, bo jedyny aparat jaki mam, to nędzna kamerka w komórce.

Dziękuję, postoję, popatrzę :P
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » sob 09.09.2006 22:14

bieszczady mają klimat :-)
spedziłem tam niezapomniane chwile w dzieciństwie (raz nawet poślizgłem się na kamieniu i wpadłem do strumyka ;-) )

moje wakacje wkrótce się zaczynaja - będe pomagał samotnym hiszpankom na pirenejskich szlakach - fotki jak wróce wrzuce na bloga
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: RaF » sob 09.09.2006 22:22

Strumyk strumykiem, ciekawiej jest jak się wpada po kolana w błoto :P Albo się brodzi po pierś w pokrzywach ;) Albo jak się spieprza przed jakimś wielkim zwierzem ze środka lasu w czarną noc, po omacku :D

I te wszystkie zapomniane przez świat cmentarze, opuszczone wsie, zapach nafty w powietrzu...

Ech, Bieszczady... Jak ich nie kochać ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » śr 13.09.2006 23:16

Bieszczady to...

Obrazek
...sielskie widoki...

Obrazek
...i widoki posępne

Obrazek
...cerkwie opuszczone i odnowione

Obrazek
...pamiątki dawnej przeszłości

Obrazek
...także tej bardzo dawnej

Obrazek
Obrazek
...zapomniane mogiły

Obrazek
Obrazek
...zapomniane cmentarze

Obrazek
...tajemnicze obeliski

























...a nade wszystko...

















Obrazek
...to pies jest miły :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » śr 11.10.2006 20:23

Jeśli jesteście zainteresowani fotkami z mojej wyprawy w Pireneje to zapraszam na blog - Link w moim podpisie pod każdym postem

chętnie też usłysze komentarze :-)
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Jakub Cieślak » śr 11.10.2006 22:03

Pikne zdjęcia, panie Wotanku... Naprawdę- pikne! Ani się przyczepić do techniki, ani do wartości artystycznej. Nie dość, że dobre oko, to jeszcze wprawna ręka w photoshopie (bo kilka fotek bardzo ładnie obrobionych w photoshopie, nieprawdaż?).
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Wotan » czw 12.10.2006 0:45

to prawda, ale że tak powiem photo-szopa moim drugim domem :D
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Alganothorn » pt 03.11.2006 9:23

Dorzucam i coś od siebie
starring: Malta, Gozo, Comino i Cominetto
Obrazek
Malta słynie z leciwych autobusów - dla Polaka, któy pamięta 'ogórki', a i czasami na nie trafia w odleglejszych miejscach kraju to nie szok, ale dla burżuja z Zachodu już tak...

Obrazek
Bardzo sympatyczne są ornamenty malowane białą i niebieską farbą, największą zazdrość może zaś budzić pietyzm z jakim kierowcy pucują swoje pojazdy: dla nich autobuś świadczy o kierowcy, ech, pomarzyć...
;-)

Obrazek
widok na Blue Grotto, jedną z atrakcji turystycznych Malty; widać typowe dla południowego brzegu skaliste wybrzeże

Obrazek
widok z Comino na Cominetto, mniejsze skaliste wysepki, w oddali widać Gozo; błękitna woda to tzw. Błękitna Laguna, miejsce tyleż piękne, co...zatłoczone

Obrazek
Ggantija, świątynia na Gozo, jedna z najstarszych na świecie; aktualnie nieco remontowana, kilka innych świątyń zrobiło na nas większe wrażenie

Obrazek
Ghajn Tuffieha Bay czyli Zatoka Pachnących Jabłek; jabłek nie ma, za to jest piasek - jedna z nielicznych piaszczystych plaż na wyspie, na dodatek nieco na uboczu, mniej popularna, zwłaszcza wśród turystów, nasze ulubione miejsce morskich kąpieli; jakieś dwie godzinki spędziłem skacząc na fale uwiecznione na tym zdjęciu, super zabawa
:D

Obrazek
ponownie to miejsce, tym razem widok z cypla widocznego po lewej w stronę wyspy; widoki, jak to zwykle bywa, znacznie lepsze niż zdjęcia
:D

Obrazek
południowe wybrzeże wyspy, Klify Dingli; sympatyczne miejsce, zero turystów
:-)

Obrazek
wyspa Gozo słynie z kilku miejsc, m.in. z Lazurowego Okna, łuku skalnego wybitego przez fale; łuk jest banalny, jego zdjęcia wklejać nie będę, ale jest tam sporo innych ciekawych form związanych z erozją i ogólnie pojętym wpływem wody na skały - te połączone oczka wodne to tylko przykład

Obrazek
Marsaxlokk (czyt. marsaszlok) to wioska rybacka na Malcie; ponoć najpiękniejsza - jeśli tak, to nie radzę oglądać innych...wyspy słyną z luzzu, kolorowych łodzi z wymalowanymi oczkami, ale toną one w powodzi nijakich 'zwykłych' lodzi, łódek, motorówek i jachcików - to zdjęcie to efekt długiego poszukiwania planu, gdzie mimo wszystko luzzu będzie widać więcej (marzyło mi się uwiecznić zatoczkę pełną luzzu, na marzeniach się skończyło :D)

Obrazek
Mnajdra, świątynia na Malcie - pięknie położona nad klifem, fantastyczne widoki, mało ludzi...piękne miejsce

Obrazek
posąg Matki Boskiej stojący przed kościołem w Ta Pinu na Gozo; Ta Pinu to wyjątkowe miejsce dla bardzo religijnych Maltańczyków, miało tu miejsce objawienie, modlitwy tutaj mają działanie uzdrawiające a w samym kościele jest mnóstwo darów od uleczonych/uratowanych ludzi (niektóre nieco zaskakujące, np. słoik z kamieniami nerkowymi...)

Obrazek
Cabernet Sauvignon i wszystko jasne
:D
trafiliśmy do winnicy w momencie, kiedy trwało winobranie (właśnie CS, wszystkie inne zebrali rzecz jasna wcześniej), obejrzeliśmy beczki z napisem kredą "MERLOT '06", popatrzyliśmy ta proces produkcyjny...
ech, człowiek po czymś takim już wie na pewno, że enoturystyka rocks
:D

Obrazek
a to wschód słońca z jachcikiem w tle...patrzenie, jak wyspa budzi się do życia było bardzo miłe
:-)
mam nadzieję, że nie zanudziłem
:-)
w topicu 'zdjęcie - skomentuj' (czy jak mu tam) wrzucam jeszcze dwa zdjęcia do komentarza, przy czym komentarze do tych też mile widziane...
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » pt 03.11.2006 11:43

Bardzo zacne zdjęcia, aż człowiekowi chce się w jakieś ciepłe kraje pojechać. Ale nie ma rady, na razie marznąć trzeba w Polsze :?

Chociaż najchętniej wywiałoby mnie prawdę mówiąc gdzieś daleko na wschód - do Tajlandii na przykład. Tylko funduszy mało. Ech, pomarzyć...

BTW Algi, miałbyś może po znajomości większą wersję tego ostatniego zdjęcia, z morzem, stateczkiem i wschodem słońca? Bo chętnie bym sobie na tapetę wstawił, akuratnie szukam czegoś w tych klimatach ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » pt 03.11.2006 15:21

Każde zdjęcie jest dostępne w 10 megowej wersji
;-)
jeśli ktoś chętny - służę

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » pt 03.11.2006 16:17

Może być i 10-megowe ;)
Jeśli by ci się chciało owo zdjęcie podesłać na rzadura/małpencja\gazeta.pl, byłbym zobowiązany :)
(Do pewnego stopnia :D)

Jeśli by ci się nie chciało, też możesz podesłać :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » pt 03.11.2006 16:44

Aha - 'dziesięciomegowe' odnosi się do rozdzielczości, nie zajmowanych bajtów...
:D
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » pt 03.11.2006 16:47

Nie ma znaczenia, grunt że brzmi poważnie :D
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » sob 17.03.2007 13:29

Może to nie wakacje były, ale fotki wrzucić można, coby inni zazdrościć mogli takiej zimy ;)

Tunezja to zaiste piękny kraj, warto tam pojechać - wbrew pozorom wcale nie jest drogo (przynajmniej w obecnym okresie - tzn. w zimie [25 stopni ciepła, a miejscowi w kurtkach biegają, czasem podbitych futrem :D]).

Ja wprawdzie byłem w typowo turystycznej miejscowości (Port El Kantaoui), specjalnie z myślą o turystach zresztą zbudowanej, więc dużo do zwiedzania nie miałem. W sumie tydzień czasu w takich warunkach (spacery palmowymi alejami, słuchanie szumu morza, cieszenie się słońcem w zimie) to jak dla mnie akurat. Nie ukrywam, że chciałem zwiedzić Kartaginę, różne rzymskie gruzy, pojechać na Saharę (ostatni raz byłem na niej, kiedy miałem chyba ze 4 lata, więc trochę się zdążyło zapomnieć :P) - cóż, nie udało się. Może następnym razem.

No ale mimo wszystko odpoczynek był - i to wszystko, co się liczy :)

A teraz widoczki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poniżej jedyne, co udało mi się, powiedzmy, zwiedzić: Sousse, a raczej jego stare miasto, czyli Medina. Medina to w zasadzie jedno ogromne targowisko złożone z ciasnych uliczek i radosnego chaosu ludzi, dźwięków, towarów. Zdjęć tam niestety nie bardzo miałem jak robić, bo turysta w takich miejscach zbyt zajęty jest opędzaniem się od handlarzy, żeby mieć czas na cokolwiek innego. To poniżej jest robione z ulicy biegnącej wzdłuż murów, jeszcze u wejścia w paszczę smoka.
Obrazek

Panorama Sousse. Zdjęcie robione z wieży ribatu, rodzaju ufortyfikowanego klasztoru islamskich rycerzy-zakonników.
Obrazek

A tutaj wzmiankowana wieża:
Obrazek
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości