Toasty i ich znaczenie

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Toasty i ich znaczenie

Postautor: Durendal Waldergrave » śr 29.06.2005 23:53

"Władziu no to za bezpieczny weekend".....

Piszcie swoje toasty jakie najczesciej sie pojawiaja. Licze na kunszt i pomyslowosc :wink:

Notabene, czemu ludzie w ogole wznosza toasty ? Moze zeby sie nie nudzic... :twisted:
Fear is a part of the Dark Side,
fear is an angry,
angry is a hate,
hate is a suffering
- Yoda
Awatar użytkownika
Durendal Waldergrave
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 123
Rejestracja: pt 02.01.2004 20:30
Lokalizacja: Krotoszyn ( Wlkp. )

Postautor: -WasyL- » czw 30.06.2005 9:24

"Zeby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow" - kiedys ulubiony toast mojego kumpla, jakos sie przyjal

"Cheers" - jedynie przy piwku

"Za spokojna wode i silne wiatry" - tylko na obozach windurfingowych :P

Dlaczego ludzie wznosza toasty ?
jak jest jakas konkretna okazja(urodziny, imieniny) to wiadomo a bez okazji to czasem z nudow, zeby zaalarmowac wszystkich pijacych ze 'jedzie kolejka' a moze dlatego ze jak sie pije w towarzystwie to jakos glupio nic nie gadac kiedy sie podnosi napoj do ust...
:wink:
Greteengs
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 351
Rejestracja: sob 20.03.2004 17:02
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gvynbleid » czw 30.06.2005 12:28

"Zdrowie wasze w gardła nasze"

"No to cyk powiedział budzik do zegarka"

"Slaine"

A czemu toasty? Żeby uszlachetnić i nadać cechy rytuału czynności która do najwyższej kultury raczej się nie zalicza - czyli chlaniu wysokoprocentowego alkoholu. Ponadto większość formalnych toastów życzy nam zdrowia, mimo utraty zdrowia która następuje w czynności po toaście. Paradoks - może celowe 'okłamywanie się', a może żarcik o nieco sarkastycznym zabarwieniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Shizm » czw 30.06.2005 15:11

"Co by chuj stajal i dzięgi byli" - pasuje na kazda okazje :mrgreen:
"No to chlup, w ten głupi dziób" - taki zagrzewajacy do boju

Jednak najpopularniejszym toastem, bo wymagającym najmniej inteligencji od wznoszącego jest "Za ..." (w miejscu kropek podmiot toastu)

Po co toasty? Żeby sie na pusto nie piło, bo przecież wiadomo, że picie szkodzi zdrowiu, a tak w słusznej sprawie mozna wypic :P

Pozdrawiam!!!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Zuhar » pt 01.07.2005 8:03

Czemu? - Picie na komendę ;) Wyznacza tempo. Tworzy rytuał.

"Za niepijących, dzięki temu więcej dla nas."
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » sob 02.07.2005 10:29

Taka dobra stara polska tradycja. W Polsce picie alkoholu to sport towarzyski. Jak to powiedział jeden z bohaterów "Wesela" (tego najnowszego, co to w kinach było i nie miało wiele wspólnego z Weselem Wyspiańskiego, ale było genialne) "ma sponiewierać, nie smakować"- u nas nie pije się dla smaku, ale dla sponiewierania.
Moje ulubione toasty to "Lechajim" (po hebrajsku, jakby kto nie wiedział) i "Do widzenia"- to w sensie, że do widzenia do rana, gdyby już ktoś z pijących miał właśnie odpaść po tej kolejce, albo po prostu do widzenia po odchyleniu głów.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Wotan » ndz 03.07.2005 8:57

ja pije do lustra bez toastow
kto pierwszy wbije gwozdzia

zawsze przegrywam - z tego drugiego cholerny twardziel ;-)
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Alganothorn » czw 14.07.2005 8:22

jak mawia moja babcia cytując ZMP: picie bez toastów to alkoholizm, picie z toastami to polityka
;-)
dlaczego toasty? bo w czasach powstawania 'kultury picia', piło się 'z okazji', a nie 'dla okazji' - picie było dodatkiem, a nie podstawą...
nie ebz znaczenia jest też fakt, że alkohol jako taki, był w większości kultur dość 'zsakralizowany' i stanowił element kultu religijnego (przetrwało i do naszych czasów)
ulubione toasty?
kilka irlandzkich, kilka żeglarskich (z 'za tych, co na morzu' na czele), kilka krótkich (w typie 'powiem krótko: witaj wódko') i kilka opisowych (takich opowiastek z pointami, np.: pewien człowiek lubiłsiadywać w parku; wieczorami widywał tam innego mężczyznę z kobietą; po pewnym czasie ten sam mężczyzna pojawiłsię z inną kobietą, potem jeszcze inną...wypijmy za stałość mężczyzn i niestałość kobiet ;-) )
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Gvynbleid » czw 14.07.2005 15:02

Ostatnio kuzyn mi powiedział o australijskich toastach - anglików tam nie lubią takrze za czirsy i tym podobne można dostać po buzi. Mają natomiast orginalny toast 'up your bam' co wolnym tłumaczeniu znaczy 'w dupe' - nie wiem jaki związek ma picie z wyżej wymienionym ale toast fajny :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Tyhagara » czw 14.07.2005 21:46

Gvynbleid pisze:'w dupe' - nie wiem jaki związek ma picie z wyżej wymienionym ale toast fajny :D

Aztekowie wkładali sobie falszkę w tyłek, kiedy już nie mogli przyjmować alkoholu dosutnie.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

cron