Jakiej przeglądarki używasz najczęściej?

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Jakiej przeglądarki używasz najczęściej?

Firefox
1
5%
Mozilla
3
15%
MSIE 6.0
6
30%
MSIE 5.0
2
10%
MSIE 4.0
0
Brak głosów
Netscape 7.1
1
5%
Netscape 7.0
1
5%
Opera 7.5
1
5%
Opera 7.2
3
15%
inna [napisz jaka]
2
10%
 
Liczba głosów : 20

Postautor: Lilly » sob 30.10.2004 15:56

Tak mi sie wydaje, ze w zasadzie nie ma co rozgraniczac miedzy Mozilla a Firefoxem. Chwilowo siedze wlasnie na tym drugim i w zasadzie poki co wiekszych roznic nie ma. Owszem, kilka drobiazgow juz znalazlam, ale sa to kwestie bardziej kosmetyczne. Wiekszosc z nich nawet mi sie podoba, chociaz menu opcji wydaje mi sie troszke ubozsze niz w samej mozilli. Znalazlam sobie jednak taki jeden fajny motyw i tak bardzo przypadl mi do gustu, ze poki co chyba nie bede wracac do mozilli... chyba, zeby cos mi sie bardzo w firefoxie nie spodobalo...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Alganothorn » ndz 31.10.2004 20:57

mam win2k pl i najnowsze gg ze strony gg
;-)
nie wiem jaka to wersja kolejna, ale stamtąd ściągnąłem kilka dni temu - po dodaniu wszelkich możliwych uaktualniej samej windozy działa bez zarzutu wszystko...
i nieustannie z poziomu gg otwiera się Firefox
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lilly » ndz 31.10.2004 21:07

Wiec sprobowalam jeszcze jednej sztuczki. Odinstalowalam gg, sciagnelam ze strony nowe (w zasadzie niby mam to samo, ale na wszelki wypadek...). Zainstalowalam ponownie i wszystko mi sie ladnie otwiera gdzie trzeba :)

Tosmy chyba Ameryke odkryli, bo gdzie nie szukalam z necie, to wszyscy twierdzili, ze sie nie da tego ustawic... a tu prosze :) No coz... czasami najprostsze rozwiazania sa najlepsze ;-)

P.S. Firefox nadal mi sie podoba i chyba przy nim zostane :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Alganothorn » ndz 31.10.2004 21:27

Lilly pisze:Tosmy chyba Ameryke odkryli, bo gdzie nie szukalam z necie, to wszyscy twierdzili, ze sie nie da tego ustawic... a tu prosze :) No coz... czasami najprostsze rozwiazania sa najlepsze ;-)

zawsze wychodziłem z założenia, że jeśli nie przyjmę do wiadomości, że coś jest 'nie do ustawienia/zrobienia' to się uda
;-)
taki zdrowy rozsądek nie działa tylko przy produktach Billa...
:D
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » wt 02.11.2004 21:08

Fakt, sam zainstalowałem Firefoxa parę tygodni temu i mozilla poszła w odstawkę. Zwracam honor, grim, przeglądarka pełną gębą ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: bejzkik » wt 02.11.2004 23:47

jakze jestem szczesliwy :)

to takie moje male hobby
nawracanie
jest masa takich programow mozilla opera openoffice gimp itp z ktorymi mozna wspaniale zyc pozostajac z czystym sumieniem
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Lilly » śr 03.11.2004 0:24

No a ja nawet znalazlam kilka fajnych motywow w firefoxie, ktore mi sie podobaja. Na przyklad, to co sie dzieje po wcisnieciu F3 (szukaj na stronie) - wydaje mi sie, ze jest przyjemniejszy w uzyciu niz w czystej mozilli. Poza tym obsliga popupow, a dokladniej, ze pojawia sie u gory komunikat... taki maloinwazyjny, ale jednak... gdy jakis popup zostal zablokowany. W mozilli czasami zdarzalo sie, ze potrzebny popup nie wyskakiwal, a ja sie przez kilka dobrych minut zastanawialam, czemu jakas tam opcja logowania czy inna uzytkowa funkcja nie dziala. No i latwosc doinstalowywania pluginow... tez wydaje mi sie to bardziej user friendly :)

Bejzkik... ja rowniez przyznaje racje :) Czysta mozilla raczej szybko do mnie nie wroci (chociaz potrzymam ja sobie troszke jeszcze na dysku... po czesci z sentymentu, ale glownie na wszelki wypadek ;-) )
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Tyhagara » śr 03.11.2004 1:16

Firefox 1.0 RC 1 w polskiej wersji już jest

Ukazała się wersja Firefox 1.0 Release Candidate, która
zawiera 250 poprawek od wersji Firefox 1.0 PR. Fundacja
Mozilla zachęca do pobierania przeglądarki i testowania
jej możliwości przed wielką premierą "jedynki",
zaplanowaną na 9 listopada.

więcej............... http://www.webinside.pl/news/658

A tak w ogóle to fajna ta stronka z linku, mi przysyłają wieści co tydzień na skrzynkę pocztową. Od nich dowiedziałem się między innymi o dziurze firefoxa dotyczącej bezpieczeństwa (zalecano zainstalować łatkę lub na nowo plik przeglądarki)
Powyżej jedna z takich wieści ( jeszcze gorąca).

PS: jeszcze jedno, pewnie was ucieszy.

Wielka ofensywa Firefoxa?
Słowa, które w ubiegły piątek wypowiedział Bart Decrem,
rzecznik prasowy Mozilli, narobiły już niezłego szumu w
mediach. Decrem stwierdził, że do końca 2005 roku Firefox
przejmie 10% udziału w światowym rynku przeglądarek.

więcej............... http://www.webinside.pl/news/649
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Poprzednia

Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości