Jakiej przeglądarki używasz najczęściej?

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Jakiej przeglądarki używasz najczęściej?

Firefox
1
5%
Mozilla
3
15%
MSIE 6.0
6
30%
MSIE 5.0
2
10%
MSIE 4.0
0
Brak głosów
Netscape 7.1
1
5%
Netscape 7.0
1
5%
Opera 7.5
1
5%
Opera 7.2
3
15%
inna [napisz jaka]
2
10%
 
Liczba głosów : 20

Jakiej przeglądarki używasz najczęściej?

Postautor: Tyhagara » pt 03.09.2004 23:14

Jakiej przeglądarki używasz najczęściej. Tutaj także możecie zachwalać (swoją ulubioną) , lub rugać (znienawidzoną) przeglądarkę.
Po wypełnieniu ankiety, zapraszam do oglądnięcia Rankingu
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Vampdey » pt 03.09.2004 23:23

Coż. IE 6.0
Zaraz zaczą patrzeć ze lama, ale...
Ta przeglądarka jest dla mnie prosta i nie spomplikowana i jako użytkownik nie ciągnący zbytnio w stronę głębszej informatyki więcej nie wymagam.
Błędów nigdy raczej nie wyłapuje.
Mam zainstalowaną Operę, może jest to rzecz solidna, ale... nie mogłem się do niej przekonać. Z IE jest prościej :P

To jak z Windowsem. Wszyscy narzekają i coraz częściej się siedzi na Lunixach, ale jest mi przystępnie i prosto, wygodnie. I dla mnie marudzenie na system jest bezsensu, bo nie wymagam więcej jako średnio zaawansowany user. Ten przykład odnieście do IE ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: RaF » sob 04.09.2004 0:26

Mozilla - ładna, szybka i estetyczna. Też prosta w obsłudze, na dodatek bezpieczniejsza, nie wyskakują denerwujące pop-upy, ułatwione korzystanie z wyszukiwarek, porządny klient poczty, który niestety od jakiegoś czasu mi się pieprzy... Ale i tak polecam ;)

Opery nie lubię za bannery :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lechu » sob 04.09.2004 3:43

Łopera siedem i dwa. Nie mogę żyć bez niej :D
Wbudowany klient pocztowy, gesty myszy, możliwośc dostosowania wyglądu, zakładki, brak popupów, szybkość i tak dalej, praktycznie same zalety. Z wad zauważyłem tylko dwie - jest dosłownie kilka stron które nie działają jak powinny (ale to jest dosłownie promil całości) i to, że niektóre nie są odświeżane odpowiednio - po wejściu widać stan strony z poprzedniej wizyty, i tylko Ctrl+F5 załatwia problem. Ale jak to się mówi - do wszystkiego da się przyzwyczaić, pierwszy problem rozwiązuję włączając (towarzyszy temu zazwyczaj ostre klnięcie) stare IE, a drugie, jak pisałem, Ctrl+F5.
Nie uzywam 7.5, jakoś nie spodobał mi się zmieniony wygląd.
Cóż, jak już się człowiek przyzwyczai, to się cięzko odzwyczaić :]
A gadanie że z IE jest prościej to brednie :P To tylko kwestia przełamania się i poświęcenia chwili na opanowanie nowego programu. Chwila bólu, potem lata przyjemności :D

RaFu - na bannery są krakery ;)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Wotan » sob 04.09.2004 7:00

ja używam IE z lenistwa. nie chce mi się sciągać i instalować innych przeglądarek

ale mam wyłączone wszelkie activeXy, javy i cookiesy no i używam programu norton internet security który blokuje popupy, adware i wszystko co złe:-)

dlatego jest w miare spoko
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Breja » sob 04.09.2004 9:09

A ja uzywam opery 7.2(Tyhu z rozpędu kliknąłem na opere 7.5 , wex to pod uwage w końcowej klasyfikacji)
Mimo że jestem komputerowa lamą i jak do czegoś sie przyzwyczaje i jak to coś jako tako działa to już zupełnie nia mam ochoty na zmiane , mimo to uzywam opery.Kumpel niemalże kazał mi ją zainstalować no i momentalnie przyznałem mu racje.W porównaniu z operą explorer po prostu smierdzi.Wszystkie jej zalety bardzo zgrabnie wyłożył Lechu więc nie będe sie powtarzał.


pzdr
Mamo !! Dzieci w szkole się ze mnie śmieją, że śmierdzę trupem - płacze Jasiu - mamo!!, mmaaamo, mamoooooo.....
Awatar użytkownika
Breja
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: czw 20.03.2003 0:34
Lokalizacja: z dupy

Postautor: Otorek » pn 06.09.2004 6:24

Opera 7.2 :> Jak Lechu juzwymienił genialna przeglądarka szczególnie podoba mi się pomysl z gestami myszy :D Jeśli chodzi o 7.5 to beznadziejny jest wygląd nowego interfejsu dlatego wole 7.2
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Tyhagara » pn 06.09.2004 12:55

Ja używam IE 6.0, chociaż od jakiegoś czasu mam zainstalowane na kompie 4 przeglądarki wspomniany IE 6.0, Opera 7.2, Opera 7.5, Netscape 7.2. Po co mi aż tyle? "Projektuje" własną stronę i testuje jej poprawne działanie.

Co do samego użytkowania. Przyznam, że IE używam wyłącznie z przyzwyczajenia, znam większość opcji i nie musze zawracać sobie głowy, jak co poustawiać. Powoli zaczynam się przekonywać do innych przeglądarek, przekonywać w sensie przestawiać na nie. Opera jest bardzo szybka, ładna, Netscape wizualnie podoba mi się jeszcze bardziej, obie te przeglądarki mają zakładki, co jest świetnym rozwiązaniem. Mają też wiele innych zalet (mało zajmują na dysku) i przydatnych funkcji, niczym nie ustępują IE a w wielu kwestiach są od niego lepsze. Problem tylko w tym, że większość ludzi na świecie używa IE, i w chcą by to właśnie na tej przeglądarce wszystko działało poprawnie. Jednak liczące się witryny dbają o to, by działać pod Opera, Netscape oraz IE, bo jak wiadomo te trzy cieszą się największa popularnością wśród internautów.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Jander » pn 06.09.2004 13:19

Avant Browser (nakładka na I.E.).
Prostota IE i jeszcze większa wygoda. Killer popupów itp.
pozdro
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Zuhar » pn 06.09.2004 13:27

W domciu Netscape 7.0 (bo kiluje pop-upy i ją lubię), a w pracy niestety IE we wszelkich możliwych wersjach.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Tullaris » pn 06.09.2004 16:34

obecnie -IE - nigdy niechciało mi się ściągać innych :P , poza tym proste w obsłudze
chociaż zastanawiałem się Netscape'em , wielu znajomych to ma i dobrze im służy , a z tego co widziałem i przez krótki czas miałem okazje u nich przetestować to też wielkich kombinacji nie ma...
Stan : "Oh my God! They killed Kenny"
Kyle : "You bastards!"
Awatar użytkownika
Tullaris
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 70
Rejestracja: czw 10.04.2003 18:25
Lokalizacja: Cynazja

Postautor: RaF » pn 06.09.2004 18:53

Każdą przeglądarkę obsługuje się przecież praktycznie dokładnie tak samo :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sorden » pn 06.09.2004 18:57

mm... juz o tym gdzies pisalem, no ale coz... zawsze moge powtorzyc :Puzywam IE6... bo jest wygodny i uniwersalny.. Probowalem opery, jednak bardzo mnie denerwowalo ze niektore stronki zle wyswietlalo (chocby katedre) Jesli chodzi o klijenta poczty w operze to ja jokos wole MO 2003... to raczej chyba z przyzwyczajenia, ale jakos on mi najbardziej odpowiada... (a mialem juz ich wiele)

w operze denerwowaly tez mnie certyfikaty... ciagla zabawa z nimi... wiem ze to niby bezpieczniej, ale jakos mnie to denerwowalo... denerwowalo mnie tez ze w operze nie dalo sie kozystaz z enteru po wpisaniu hasla... niby nic, ale razi... nie wiem, moze to kwestia konfiguracji, ale mnie to zniechecilo...powrocilem wiec do IE6

Pzdr!

Aha, zdenerwowalo mnie tez, ze "Ulubione" mi nie dzialaly tak jak trzeba... juz nie pamietam co bylo nie tak, ale wiem ze byl z tym problem... pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Alganothorn » wt 07.09.2004 8:44

Mozilla i IE 6;
Mozilla, bo wygodna, szybka, estetyczna i okienko googli w rogu...
;-)
poza tym nie jest z firmy 'małemiękkie'
:-)
explorer, bo jest standardem i czasami jakaś strona się pluje na mozillę, to trzymam explorera jako backup
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » wt 07.09.2004 9:36

W domu Netszkapa najnowsza. Ale tylko przeglądara, klient poczty to Outlook Express. Netszkapę za wszystkie już wymienione zalety. Czasem niestety błędnie wyświetla strony, ale to już wina twórców tych witryn. Zaczęło się oczywiście od niechęci do megalomańskich zapędów Billa i jego załogi.
W pracy oczywiście IE. Bo to praca i ja nie mam wyboru- możliwości instalowania softu na służbowym sprzęcie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: bejzkik » ndz 12.09.2004 18:53

ie? no nie przesadzajmy
opera? fajniutka ale jakos mnie nie pociaga
netscape? a po cholere skoro to mozilla
mozilla? super ale przeciez jest firefox

no i uzywam firefoxa :)
wersja pl, chlopaki odwalaja kawal dobrej roboty
od wesji 0.3 chyba

a poczta? thunderbird!
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: RaF » ndz 12.09.2004 20:18

A jaka właściwie jest różnica między Mozillą a Firefoxem? W zasadzie to jedno i to samo ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » pn 13.09.2004 12:53

moja mozilla nazywa się 'mozilla firefox' - może mozilla to panieńskie...
:D
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » wt 14.09.2004 11:05

mozilla to pakiet internetowy w sklad ktorego wchodzi przeladarka, klient poczty kompozytor html oraz klient irc
wszystko pracuje na silniku gecko
firefox zas jest przegladarka rowniez pracujaca na silniku gecko ale jak by to powiedziec hmm lepsza, szybsza i sprytniejszya
generalnie zalozenia sa takie ze aktualne komponenty mozilli seamonkey itp sa wersjami dla programistow ktorzy "ucza" sie mozliwosci silnika. jak dla mnie to bylo troche inaczej bo programista nie jestem :)
firefox i thunderbird maja zastapic docelowo wlasnie seamonkeya i klienta poczty w pakiecie mozilla
o ile dobrze rozuiem zamierzenia tworcow
sam firefox jest naprawde udanym narzedziem i polecam go wszystkim zainteresowanym (thunderbirda mojego ulubionego rowniez)

reklama

www.firefox.pl
www.thunderbird.pl
www.mozillapl.org
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: RaF » wt 14.09.2004 13:32

Tak, ale generalnie to są te same programy, co najwyżej różniące się w szczegółach.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: bejzkik » wt 14.09.2004 17:28

no sa one o tyle takie same jak dwa rozne samochody ale na tej samej plycie podlogowej
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: RaF » wt 14.09.2004 17:47

Nie studiowałem źródeł, więc nie potwierdzę ani nie zaprzeczę.
Chociaż ja relację między Firefoxem a Mozillą postrzegam tak samo jak między Mozillą a Netszkapą. Niby inne programy, ale jednak to samo.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: bejzkik » wt 14.09.2004 17:50

bo netscape to mozilla tylko z dodatkami netscape :)
to ten sam program co mozilla 1.4 chyba czyli galaz stabilna

firefox to inny program
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » czw 28.10.2004 9:34

niniejszym ostatecznie rozstałem się z rodziną programów sieciowych firmy małymiętki i wybrałem Mozillę z Firefoxem i Thunderbirdem;
różnica kolosalna na korzyść Mozilli, IE pozostawiłem na dysku, bo czasami przy pobieraniu plików lepiej się dogaduje
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Zuhar » czw 28.10.2004 10:30

Od pewnego czasu gdzie tylko mogę Firefox. Do Thunderbirda jeszcze się do końca nie przkonałem, choć jego zalety doceniam.

Firefox zdecydowanie polecam. Ma zalety Netscape (np. kill-popup) i jest zdecydowanie szybszy od tego kombajnu.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Alganothorn » czw 28.10.2004 10:33

właśnie z powodu udogodnień firefoxa mam...explorera: są strony, np. skanery antyvirowe online, gdzie potrzebuję skorzystać z wyskakujących okienek, a nie chce mi się ciągle zmieniać ustawienia firefoxa;
na codzień więc mozilla, a do konkretnych stron IE;
Thunderbird zaskoczył mnie dużo większą łatwością obsługi i intuicyjnością niż się po nim tego spodziewałem...
...a oczekiwania były i tak spore
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Tyhagara » czw 28.10.2004 11:06

Ja ostatnio testowałem różne przeglądarki jest kilka opcji których IE może im pozazdrościć.

Przede wszystkim swobodne skalowanie obrazu. Ma to Opera oraz przeglądarki z rodziny Mozilli, nie pamiętam ale Netscape chyba też. Świetna sprawa bo wiele stron dobija mnie rozmiarem tekstu. Literki są malutkie, wydaje się, że im mniejsze tym lepiej, no bo po co duże jeśli i tak nikt tego czytać nie będzie. Kiedy chce przeczytać dłuższy tekst, powiększam go wraz z obrazkami i dosłownie wszystkim co jest na ekranie i bez problemów wygodnie czytam.

Kolejna fajna sprawa to zakładki, o których wcześniej juz pisałem. Zakładki to porządek, po co wiele otwartych okien, z których każde zajmuje miejsce w pamięci komputera. Zakładki są wydajniejsze i przyjazne (reklamy otwierane w zakładkach, a nie wyskakujące nagle na środku obrazu)

Szybkość to oczywista zaleta. Opera jest szybka. Firefox zdaje się być jeszcze szybszy i tajemniczy. Taki prosty interface, że w pierwszej chwili myślałem o nim jak o jakimś nieudanym eksperymencie. Ale nie trzeba było długo czekać i miło mnie zaskoczył.

Wszystkie wyżej wymienione oprócz IE, mają opcję pozwalającą zmienić styl strony (pod CSS). Tworze stronę, i specjalnie dla IE musiałem umieścić skrypt Javy, bo w jej menu nie ma opcji zmiany stylów. Wszystkie Mozille, Netscapy i Opery mają tą opcje.

Wiele skryptów Javy blokuje jakieś tam rzeczy. Przykładowo nie można podglądnąć kodu strony, nie można zapisać obrazka na dysku i inne dziwne utrudniające życie bajery. Wystarczy zmienić przeglądarkę, by wszystko działało jak należy, bez blokad, ograniczeń. Podejrzewam, też że wirusy mają utrudnione życie. Oczywiście mowa tu o wirusach, które wykorzystują sama przeglądarkę by się rozprzestrzeniać.

Jedyny atut IE, jest taki o którym wspomniał Alganothorn, pewne strony działają poprawnie tylko pod IE i nic na to nie poradzimy, ale do czasu panowie, do czasu.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Zuhar » czw 28.10.2004 11:54

Algi:

Narzędzia/Opcje/Przeglądanie i możesz dodać w Firefox adres strony, gdzie pop-upy są dozwolone.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Alganothorn » czw 28.10.2004 12:01

wielkie dzięki Zuharze, jak będę miał chwilek więcej, to pewnikiem podefiniuję i pożegnam się z IE...
...piękna to wizja, rozmarzyłem się...
:D
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lilly » czw 28.10.2004 14:44

Zaczne od tego, ze o ile sie orientuje, to Netskape jest pochodna Mozilli, ale to tak na marginesie.

A moj typ. Mozilla 1.7 - jedna z najszybciej rozwijajcych sie przegladarek. Nie bede sie tutaj rozdrabniac, bo ogolnie chodzi o to, ze IE jest dziurawy jak ser szwajcarski i tyle. Innych przegladarek nie mialam okazji testowac, a do tej poki co przywyklam...

Oczywiscie z IE zrezygnowac do konca nie moglam, a to wszystko, ze html i okolice niestety nie maja jednego standardu i jest wiele opcji, ktore chodza na przyklad tylko pod IE albo tylko pod Mozilla. Ale z 99% tego co przegladam Mozilla radzi sobie znakomieci, wiec IE jest tylko formalnie... na wszelki wypadek.

BTW, moze ktos wie jak zmusic gg, zeby otwieralo linki w mozilli :?: Ja kiedys probowalam, ale skonczylo sie na tym, ze w ogole ich nie otwieralo :?

A skoro juz wspominamy o kliencie pocztowym, to pomimo, ze mam caly pakiet mozilli (chociaz chyba nie caly zainstalowany), to korzystam z TheBat! Bardzo dobrze sie sprawuje, chociaz na samym poczatku troche nie wiadomo za co sie zlapac. Ale jak sie troszke posiedzi, to wsio jest jasne :) No i nie ma pod niego tyle wirusow, co pod OE (na razie spotkalam sie z jednym, ale tak to jest, jak jakis klient pocztowy robi sie popularny)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Alganothorn » pt 29.10.2004 8:13

Lilly pisze:BTW, moze ktos wie jak zmusic gg, zeby otwieralo linki w mozilli :?: Ja kiedys probowalam, ale skonczylo sie na tym, ze w ogole ich nie otwieralo :?

po ustawieniu firefoxa jako domyślną wyszkuiwarkę zawsze otwiera mi się jej okno - z poziomu gg też; nie ma z tym żadnych problemów
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lilly » pt 29.10.2004 14:09

Alganothorn pisze:
Lilly pisze:BTW, moze ktos wie jak zmusic gg, zeby otwieralo linki w mozilli :?: Ja kiedys probowalam, ale skonczylo sie na tym, ze w ogole ich nie otwieralo :?

po ustawieniu firefoxa jako domyślną wyszkuiwarkę zawsze otwiera mi się jej okno - z poziomu gg też; nie ma z tym żadnych problemów
pozdrawiam


Hmm... no jakos w przyadku mozilli+gg taki zabieg nie wystarcza. Wszystkie inne programy uznaja mozille, jako domyslna, natomiast gg zawsze otwiera mi linki przez IE.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Alganothorn » pt 29.10.2004 15:18

jaką masz wersję Mozilli?
mój Firefox to 1.0, po ustawieniu go jako domyślną przeglądarkę wszystkie programy to respektują
:-)
właściwie mam cały pakiet Mozilli, więc nie wiem skąd takowe problemy u Ciebie
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lilly » pt 29.10.2004 17:13

Alganothorn pisze:jaką masz wersję Mozilli?
mój Firefox to 1.0, po ustawieniu go jako domyślną przeglądarkę wszystkie programy to respektują
:-)
właściwie mam cały pakiet Mozilli, więc nie wiem skąd takowe problemy u Ciebie


Wlasnie zainstalowalam firefoxa... tak na probe. I nadal to samo. Sciagam jeszcze wersje PL, ale nie wiem, czy to cos zmieni. A jakie masz gg :?:

Poczytalam troche po roznych forach i tam wiekszosc ludzi twierdzi, ze poniewaz to wina gg, to nic nie da sie z tym zrobic, bo gg korzysta z bibliotek IE. Jednak skoro u Ciebie dziala, to chyba da sie cos zrobic.

I jeszcze jaki masz system :?: ;-)

[EDIT] Tak jak myslalam... wersja PL nic nie zmienila.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: bejzkik » sob 30.10.2004 13:16

Zuhar pisze:Narzędzia/Opcje/Przeglądanie i możesz dodać w Firefox adres strony, gdzie pop-upy są dozwolone.


albo kliknac ikonke na pasku :)

Lilly pisze:A moj typ. Mozilla 1.7 - jedna z najszybciej rozwijajcych sie przegladarek


no niekoniecznie. mozilla jest ciagnieta tylko w ramach stabilnych rozwiazan i jest to produkt glownie deweloperski i jak to mowia prawdziwi informatycy do testowania mozliwosci gecko :)

glownym produktem ma byc firefox/thunderbird (i inne sunbirdy)

a tak przy okazji
pamietam jak sie przesiadalem z mozilli na firefoxa (a nazywal sie on wtedy phoenix) a bylo to przy wersji 1.2 chyba
straszne mialem opory
bo to byla jakas wczesnorozwojowa wersja 03 czy 04 i te okienka jakos tak poprzestawiane i te motywy i te dodatki i te inne
ale potem to pokochalem

i gdy czlowiek doceni takie np dodatki ktore z jego przegladarki robia prawdziewe cudo to juz jest szczeslliwy
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Następna

Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości