kolejny genialny pomysł

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

kolejny genialny pomysł

Postautor: Wotan » pn 31.05.2004 6:38

nie wiem czy słyszeliście o tym : http://fakty.interia.pl/news?inf=506626 ale ja właśnie przeczytałem i normalnie mi się scyzoryk w kieszeni otwiera jak po raz kolejny nasi posłowie dowodzą swojego nadmiernego kretyno-debilizmu
ten projekt ustawy jednak bije wszelkie rekordy głupoty...
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Tyhagara » pn 31.05.2004 7:41

Jeśli zlikwidują mi konto pocztowe na Onet i O2 to założe na Yahoo, albo na innym portalu zachodnim. Przecież to oczywiste. Myśle, że za tym pomysłem, kryje się coś więcej, bo nie chce mi się wieżyć, że to tylko zwykła niewiedza i głupota. Muszą mieć w tym jakis interes. Prawdę mówiąc, wolę myśleć, że mają interes niż przyznac, że są takimi debilami. Ale w obu przypadkach, korzyści w tym dla nas nie widzę.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Alganothorn » pn 31.05.2004 9:18

obawiam się, że tu nie chodzi o pazerność, ale o głupotę...
jestem w stanie sobie wyobrazić posłą, który sobie żartuje 'a może żeby założyć konto trzeba będzie pokazać dowód osobisty?', od razu idzie pod głosowanie i przechodzi...
co za debilizm skrajny
:-(
cóż, najwżej yahoo czeka oblężenie
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Otorek » pn 31.05.2004 14:05

Nic jak tylko pogratulować głupoty. Widać, że nasi posłowie używają internetu tylko do jednego, chyba trzeba będzie odłączyć im internet jak w Hiszpani bo oglądanir stron xxx dobrze na nich nie działa ...
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Vampdey » pn 31.05.2004 15:06

LOL
Zamurowało mnie. :shock:
Co napisać? Szczyt,
chociaż nie dojdzie do skutku też napewno.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Tullaris » pn 31.05.2004 15:18

jeśli to wprowadza to zaczne się zastanawiac nad zmiana obywatelstwa ...
nie mówie że jest to sprawa życia lub śmierci - bo można założyć skrzynkęna np yahoo , ale o kolejny idiotyczny , debilny (...) pomysł posłów; Za każdym razem gdy dowiemy się jakimś głupim pomyśle posłów to mówiamy że jest najgłupszy jaki można tylko wymyśleć , puki nie nadejdzie kolejna relacja z posiedzenia sejmu ...
i chyba nie jestem sam w twierdzenia że gorszego rządu nie było ( pomijam PRL, bo ci nie kasowali skrzynek tylko dlatego że skrzynek ne było :P )
Stan : "Oh my God! They killed Kenny"
Kyle : "You bastards!"
Awatar użytkownika
Tullaris
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 70
Rejestracja: czw 10.04.2003 18:25
Lokalizacja: Cynazja

Postautor: Shizm » pn 31.05.2004 15:27

Oni sie qrwa nudzą chyba. No przecież to trzeba byc kompletnym cwokiem, zeby brać się za takie rzeczy, jak bida w pańswie aż piszczy. Kolejny raz okazuje się, że pieniądze które dostają politycy nie wystarczają im nawet na doedukowanie wiec tzrba bedzie podnieść dity i ogólnie pomoc finansowo :P

Tylko jest takie małe ale: "Co im to da?"

Pozdrawiam!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Otorek » pn 31.05.2004 16:13

wiem że Oleksy ma mnie gdzieś ale Wotan mogłeś powiedzieć, że to idzie do jego rzecznka, bo ja np. napisałem "Kolejny genialny pomysł idiotów z Sejmu" :P
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Yetr » pn 31.05.2004 17:23

Napisałi że będzie trzeba iść z dowodem osobistym do operatora który świadczy takie usługi aby założyć konto e-mail, ale zaponmnieli dodać że będzie jescze potrzebna gotówka. Założe się że zrobią coś takiego jak komórki na karte lub abonament :evil: .
" Nie ma zaś prawdy większej nad tę,
że sami z siebie nie mamy nic dobrego,
nasza jest tylko nędza i nicość."


Św. Teresa z Avila
Yetr
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: sob 14.02.2004 20:57
Lokalizacja: Elbląg

Postautor: Wotan » pn 31.05.2004 18:00

ja najchętniej to conajmniej 4/5 klasy politycznej wysłałbym na przymusowe 10 letnie szkolenia = za ladą w mcdonaldsie - może wtedy wyciągneli by wnioski, że powinni traktować poważnie swój zawód
teraz to mogę powiedzieć że moim marzeniem (poza kupnem motocykla;-)) jest wyjechanie stąd gdzie pieprz rośnie, bo nie będę żył pod rządami debili i tak po prostu się temu obojetnie przyglądał - albo ja, albo oni!
Normalnie mieszkać w tym kraju z takimi młotami przy sterze to jak mieszkać z rodziną rumuńską jako sublokatorzy w kawalerce!

Powiecie, że to nie jest rozwiązanie, że trzeba coś zmienić -> zgoda - ale jako że do polityki się nie nadaję to zmienić mogę oddając głos na kogoś kto jest okej - i super nawet oddałbym ten głos z chęcią ale jak przeglądam listy wyborcze w każdych kolejnych wyborach i widzę te same nazwiska jedynie w innych ugrupowaniach - to stwierdzam jedno - w naszym kraju od paru lat grupa tych samych złodzieji pasożytuje na nas jak się da i nikt nie może nic na to poradzić. Demokracja w formie obecnej w tym kraju to klęska
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: RaF » pn 31.05.2004 19:15

Hehe, tiaa... Jak to wczoraj w telewizji usłyszałem, miałem niezły ubaw. Wbrew pozorom nie był to śmiech przez łzy ;)

Tak czy owak, mnie jako konsumentowi, elegancko mówiąc, zwisa, czy będę miał konto mailowe na polskim, czy na zagranicznym serwerze. Obecnie też mam konto na Yahoo, fakt że przeznaczone na zapisywanie się na różne podejrzane stronki i listy (wtedy na owo konto spam przychodzi i tylko co jakiś czas kasuję generalnie całego inboxa ;)), niemniej działa nawet dosyć szybko - tak że mnie przy polskich portalach trzyma jedynie to, że jestem Polakiem i fakt, że jeśli mam do wyboru porównywalnej jakości produkty rodzime i zagraniczne, wybieram te pierwsze.

Niemniej jestem przekonany, że to posłowie odpowiedzialni za zgłoszenie takiego projektu mają gęby szybsze od pomyślunku i całe zamieszanie wynikło z ich zwyczajnej ignorancji. Przywykłem.
Poza tym liczę na to, że jest jeszcze grupa posłów nieco bardziej w sprawach IT uświadomionych, a wystarczająco licznych, by zablokować ten bzdurny pomysł.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » pn 31.05.2004 19:42

"Intencją autorów projektu ustawy Prawo telekomunikacyjne nie było objęcie użytkowników kont poczty elektronicznej obowiązkiem rejestracji - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Infrastruktury

Jego zdaniem art. 55 krytykowany przez portale, które wystąpiły z listem otwartym do marszałków Sejmu, Senatu i przewodniczącego komisji infrastruktury, został zamieszczony na wniosek MON i MSWiA ze względu na wymogi bezpieczeństwa publicznego i bezpieczeństwa państwa. Chodzi o ograniczenie anonimowości użytkowników telefonów komórkowych na kartę (pre paid). Jednak - według opinii prawników - również osoba zakładająca konto poczty elektronicznej musiałaby się zgłaszać do firmy świadczącej usługi internetowe z dokumentem tożsamości. Polskie portale obawiają się, że zapisy projektu ustawy mogą zmusić ich klientów do przeniesienia kont za granicę.

"Niewykluczone jest, że po potwierdzeniu słuszności zgłaszanych zarzutów zostanie przedstawiona propozycja zmiany przedmiotowego zapisu" - czytamy w komunikacie resortu infrastruktury, który przygotował projekt ustawy Prawo telekomunikacyjne (w piątek odbyło się w Sejmie jego drugie czytanie)."
Informacja z portalu gazeta.pl - http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 04046.html
:)
pozdro
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: bejzkik » pn 31.05.2004 20:53

nie ma sie co podniecac
to nie przejdzie
poprawia

a skutkiem jest to faktu ze za konkretne rzeczy biora sie ludzie kompletnie od nich oderwani
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » wt 01.06.2004 8:07

w to, że poprawią, nie mam wątpliwości;
problem w tym, że takich ustaw i projektów do poprawy jest cała masa...
szkoda gadać
:-(
a jeśli nie masz Wotanie na kogo głosować, to głosuj na lokalnych działaczy w ramach jakichś akcji samorządowych typu 'Czyste Osiedle' albo coś w ten deseń - na samorządowe wybory wystarczy, a nawet na Europarlamentarnych są i społeczne listy...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Wotan » wt 01.06.2004 9:05

Lokalni działacze ...
niestety na moim osiedlu takowych brak. Bo u mnie same snoby mieszkają i każdy ma sąsiadza w głębokim poważaniu
Na Ciebie mogę zagłosować Algi, jeśli będziesz gdzieś kandydować:-)
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Alganothorn » wt 01.06.2004 9:29

nie mów hop, bo jeszcze się okaże, że zacznę się w tym...w tych rzeczach babrać
;-)
czasami człowiekowi ręce opadają jak czyta jakie to nowe super pomysły się rodzą w głowach ludzi, którzy za długo żyją w oderwaniu od społeczeństwa; jeśli zaś chodzi o tę konkretną ustawę, to jestem ciekaw co na to prezydent i jego akcja 'Internet dla szkół' - z każdej szkoły w Polsce mają jechać wycieczki i rejestrować konta?
paranoja...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Otorek » wt 01.06.2004 17:20

Algi nie pojadą bo po wprowadzeniu ustawy teraz każda wycieczka musi mieć jasno określony cel edukacyjny :P
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Alganothorn » śr 02.06.2004 7:45

owszem, celem edukacyjnym jest poznanie mechanizmów rządzących rządzonymi...
;-)
a do tego piękne miasta jak Kraków, czy Warszawa (o tak, zwłąszcza stolica jest piękna ;-) )...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Otorek » śr 02.06.2004 12:47

No tak mój błąd.
Najgorsze jest tylko to że ministerstwo oświaty ma jeszcze dużo lepsze pomysły niż cel edukacyjny :|
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości