irc

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

irc

Postautor: bejzkik » czw 29.04.2004 16:42

moze mnie ktos lagodnie wprowadzic w ircowy swiat?
mam juz dosc tlenu i gg, na jabbera nie mam ochoty (mialbym ale nie mam)
potrzebuje irca

uzywam mirandy im i chcialbym pogadac sobie np na katedrze ale nie ma jak, nie umiem :(
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: RaF » czw 29.04.2004 20:05

Primo, musisz sobie sprawić jakiś programik do irca, na początek polecam najpopularniejszy mIRC (http://www.mirc.com), później jak się już rozeznasz, to sobie będziesz mógł zamienić na coś z wyższej półki, np. bicixa.

Secundo: konfigurujesz mirca, oprócz xywek i takich tam wybierasz serwer (najpopularniejszy w polsce jest sieć Ircnet, serwery ma takie, jak warszawa.irc.pl, krakow.irc.pl, polska.irc.pl itd., chodza najczesciej na portach 6667), choc katedralni ludzie zwykle korzystają z Efnetu (irc.efnet.pl, też pod 6667). W konfigu/servers klikasz tylko add i wpisujesz co trzeba. I to w zasadzie wszystko. Teraz tylko się połączyć, w okienku które wyskoczy wpisać nazwę kanału (np. #katedra ;)) i rozmawiać (o ile jest z kim ;)).
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: bejzkik » czw 29.04.2004 20:12

kłopot w tym ze ja jestem powiedzmy troche dziwny
jedyne wyjscie w moim przypadku to miranda, nie znajde w sobie dosyc tolerancji dla czegos innego
nazwijmy to lekka niedyspozycja psychiczna
ja to nazywam minimalizmem

ale juz polapalem sie o co chodzi, brakowalo mi tego serwera :)
jest tam jakis dwoch kolesi ale nikt nie chce ze mna gadac, na starosc zrobilem sie odpychajacy
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: RaF » czw 29.04.2004 20:59

hehe, zależy na jakim kanale siedzisz
przez jaki serwer się łączysz? efnet czy ircnet?
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: bejzkik » czw 29.04.2004 21:06

z efnetem nie moge sie juz polaczyc
teraz zaatakowalem ircnet z lublina
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 17 gości