odeszli

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Postautor: Jander » śr 29.11.2006 20:09

Leon Niemczyk
Naprawdę dobry aktor
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Jakub Cieślak » śr 29.11.2006 20:27

No to to już przegięcie... Ten rok odebrał mi tyle cennych postaci.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Sorden » śr 29.11.2006 21:44

Przyznam ze to jeden z najlepiej postrzeganych przezemnie POLSKICH aktorow...

szkoda...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Jander » wt 23.01.2007 22:12

Ryszard Kapuściński
A rok dopiero się zaczął
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Azirafal » wt 23.01.2007 23:27

Olbrzymia i niepowetowana strata dla światowego dziennikarstwa i publicystyki. Świetny dziennikarz, genialny pisarz i reporter. RObił co trzeba, przedstawiał, by człowiek rozumiał.

No co za początek roku... :(
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » śr 24.01.2007 21:15

Krystyna Feldman - znakomita aktorka. Dwa lata temu wystepowala tutaj w Edynburgu w ramach festiwalu Fringe. Takich rol jak "Moj Nikifor" nie musze przypominac. Wielka szkoda, ale coz - na kazdego przychodzi czas
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: charlie_cherry » śr 24.01.2007 22:13

Kapuściński - odszedł człowiek, który na pewno nie zmarnował danego mu czasu. Wiadomość o jego śmierci to dla mnie szok. Umarł, a wraz z nim moje marzenie, iż dostąpię zaszczytu zamienienia z nim choć kilku słów.

Na półce mojej i narzeczonej spoczywa "Imperium", "Lapidarium" III i IV, "Cesarz" jest u kolegi, a stale w moim plecaku jest "Heban", który wypożyczyłem z biblioteki ledwie tydzień temu. Również i na resztę jego książek znajdzie się u nas miejsce, czas i pieniądz na ich zakup.

Jedyne co mogę zrobić to sprawić by świat nie zapomniał o Kapuścińskim, tak jak on nie zapomniał o świecie.
charlie_cherry
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 531
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Postautor: Alganothorn » śr 24.01.2007 23:31

Ryszard Kapuściński
jeden z dwóch, może trzech autorytetów mojego życia, których miałem okazję poznać, porozmawiać...
człowiek wielki swoją pokorą, człowiek niezwykły wrażliwością na zwykłe życie, człowiek będący kwintesencją reportażu jako sztuki;
miał więcej, niż kocie siedem żyć, ale i tak trudno pogodzić się, że nie przeczytam nic nowego jego autorstwa, nie zamienię kilku słów...

Krystyna Feldman
jedna z najlepszych polskich aktorek, nie widzę żadnej, która potrafiłaby tak zaznaczać swoją obecność na scenie/ekranie maleńkim epizodem...
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Wotan » wt 17.04.2007 12:05

ja chcialem tylko wspomniec o studentach ktorzy zgineli we wczorajszej strzelaninie na universytecie Virginia Tech...

w smutnych czasach przyszlo nam zyc.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: bejzkik » śr 18.04.2007 22:57

robie sie cyniczny po takich wpisach
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » sob 28.04.2007 21:37

Mścisław Rostropowicz, wirtuoz wiolonczeli, znakomity dyrygent...
kolejne nazwisko z playlisty
:-(
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Wotan » pn 30.07.2007 14:28

Zmarl Ingmar Bergman - kawal historii i olbrzymi wklad w kinematografie...

poza tym z innych filmowcow, ktorych zawsze cenilem - odszedl Laszlo Kovac - operator w filmach takich jak niezapomniany Easy Rider.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Fermina Daza » czw 09.08.2007 20:59

Michelangelo Antonioni

Mowili o nim: poeta alienacji.
Podobno bardzo nie lubili się z Bergmanem, a los chciał, że zmarł kilka godzin po nim...
Lepiej milczeć i uchodzić za głupca niż otworzyć usta i rozwiać wszelkie wątpliwości...
Fermina Daza
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 09.08.2007 19:28
Lokalizacja: z czeluści piekielnych

Postautor: Jander » czw 06.09.2007 9:38

Luciano Pavarotti
Pamiętam jego twarz od moich najmłodszych lat
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Alganothorn » wt 05.02.2008 10:25

Stefan Meller;
Nie chodzi tylko o niego - odszedł człowiek reprezentujący sobą to, czego mi w polityce, nie tylko naszej, brakuje: takt, profesjonalizm, wiedzę i wyczucie;
jak bardzo jest to potrzebne na arenie międzynarodowej dobitnie pokazała Pani Fotyga...
oby miał godnych następców

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » wt 05.02.2008 14:31

Tak, też odczuwam niepokój, że kurczy nam się zapas prawdziwych osobistości sceny politycznej. A śmierć Mellera zaskoczyła mnie, dość niedawno przecież był aktywny na scenie.
A przypomnę, że niedawno pożegnał się z tym światem Heath Ledger. Kompletnie bezsensowna śmierć bardzo obiecującego młodego aktora. Po prostu poczułem irytację, bo facet zapowiadał się na naprawdę solidnego aktora. Wciąż czekam na premierę nowego Batmana, gdzie ów Pan wcielił się w Jokera. Podobno co najmniej dorównał poziomem do roli Jacka Nicholsona.

-> Usagi, wątek o nowym Batmanie wrzuciłem do działu Filmu, tam o tym pogadamy.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » pn 14.07.2008 7:36

Bronisław Geremek;
Trudno napisać coś więcej, niż dwa posty wyżej, ale Profesor Geremek kojarzył mi się zawsze z jednym: on pokazywał, że szacunek nie wynika z zajmowanej funkcji, ale z cech człowieka, który tę funkcje piastuje;
To był człowiek, dla którego styl uprawiania polityki i, szerzej, działalności publicznej był równie ważny, jak jej cel, istota i zawartość;
Pokolenie ludzi, którzy ocierali się o pojęcie 'męża stanu' odchodzi z polityki (co gorsza, często odchodzi z tego świata), na horyzoncie nie widać nikogo, kto działałby z równym wyczuciem, taktem i kulturą;
równamy w dół, to jest najgorsze...

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » pn 14.07.2008 7:48

Nasza scena polityczna już od dawna świeci pustkami jeżeli chodzi o osoby o wiarygodności i formacie jako takim rozumianym. To był jeden z ostatnich ludzi polityki, których można było słuchać nie zastanawiając się, komu się chce przypodobać i co ukrywa za słowami.
Szkoda też, że spotkała go taka gwałtowna śmierć w takich okolicznościach.
Cześć Jego Pamięci.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » pn 04.08.2008 8:25

Aleksander Sołżenicyn

Wszędzie będzie pełno informacji o tym kim był, co napisał i jakie to miało znaczenie; dla mnie to jedna z wielu osób, która potrafiła bardzo pięknie i ciekawie mówić, a, niestety, mniej tej magii w jego pisarstwie...
Jakby na to nie patrzeć szkoda, że nie usłyszymy jego komentarza do rosyjskiej rzeczywistości (choć nie wypowiadał się publicznie już od jakiegoś czasu), był jednym z ludzi, których się słuchało, niezależnie od kraju pochodzenia słuchacza;

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » czw 20.11.2008 13:11

Ale że Jan Machulski? No to się w głowie nie mieści. Przecież ja sobie nie wyobrażam inteligentnych filmów bez tego Aktora. To przecież się nie da.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » czw 20.11.2008 20:31

Rozmawiałem z nim kilka miesięcy temu, klasa w każdym calu, taki ciut starszy Kwinto...
nie da się ukryć, filmów bez niego sobie nie wyobrażam...ale chyba będę musiał
:-(
pozdrawiam

EDIT: moja Piękniejsza Połowa po lekturze tego posta stwierdziła, że wychodzę dzięki niemu jak bufon i chwalipięta, co to zna wszystkich i na dodatek musi się tym popisywać; jakby na to nie patrzeć, nie o to mi chodziło... jeśli ktokolwiek tak odebrał mój post, to uwierzcie, jeśli jestem bufonem, to nie aż takim;
a Pana Jana od czasu spotkania traktuję inaczej, niż tylko jako postać z ekranu...
Ostatnio zmieniony pn 24.11.2008 8:33 przez Alganothorn, łącznie zmieniany 1 raz
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Azirafal » czw 20.11.2008 22:13

Jezu, właśnie dopiero teraz sie dowiedziałem (cały dzień byłem firmowo w Łodzi) :( No po prostu... Kto teraz będzie grał w u jedynego polskiego reżysera inteligentnych komedii sensacyjnych?

Odszedł jeden z ludzi niezastąpionych...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shizm » sob 27.06.2009 14:36

Michael Jackson, król popa.

Pomijając kim był, to szkoda, że ostatnia trasa koncertowa nie dojdzie do skutku.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 28.06.2009 14:59

MJ nie dość, że ikoną był, to jeszcze trudno było mu odmówić talentu. Pop, jaki by nie był, w jego wykonaniu brzmiał naprawdę ciekawie. No i ilu ludzi wychowało się na jego muzyce, ilu się nim inspirowało? Tony, miliardy, rzesze. Smutne, że nie miał okazji choć trochę odbić się od dna w ostatnich dniach swojego życia. Życie dało mu w kość.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » ndz 28.06.2009 20:43

Człowiek ograbiony z dzieciństwa, geniusz muzyki, który ukształtował jedną epokę i nie umiał dopasować się do kolejnej;
Człowiek, który pokazał, że teledysk to coś więcej, niż gibający się wykonawca;
Człowiek, który potrafił sprzedać ponad 100 mln egzemplarzy jednego albumu;
geniusz, po prostu geniusz...
...cholera bierze, jak się spojrzy na dzisiejszą scenę muzyczną
:-(

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Alganothorn » pn 20.07.2009 8:14

Leszek Kołakowski, przyjaciel wiedzy, najcieplejszy uśmiech wśród filozofów

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Galvar » pn 20.07.2009 13:18

I Zbigniew Zapasiewicz... Jeden z ostatnich WIELKICH polskich aktorów... [`]...
Galvar, mag z charakterem. ;)
Galvar
Książę
Książę
 
Posty: 2718
Rejestracja: wt 07.06.2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Jakub Cieślak » wt 15.09.2009 6:33

Patrick Swayze. Niby nikt wielki, żaden ogromny talent. Ale jednak ta wiadomość naprawdę mnie zaskoczyła nieprzyjemnie. Facet miał w sobie ogromnie pozytywną moc, którą emanował. No i z dzieciństwa po prostu mi został sentyment do tego Pana. Szkoda.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » śr 01.02.2012 21:49

[*] "Wiśka". Kurde no. Zaskoczyło mnie i zmroziło. Rozsądnych i ciekawych ludzi jak na lekarstwo a tu taka strata. Jedyna poezja współczesna, którą dałem radę przeczytać i to ze zrozumieniem.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » śr 01.02.2012 22:32

I osoba fajna i twórczość czytalna...
szkoda

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Poprzednia

Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości