Matura

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Postautor: RaF » wt 05.12.2006 21:21

Jander: jeśli o literaturę chodzi, to mógłbym polecić chyba książkę Marka Kochana, "Pojedynek na słowa. Techniki erystyczne w publicznych sporach" (Znak 2005). Poza tym coś o retoryce by się pewnie przydało; nakładem Znaku wyszła też "Retoryka podręczna, czyli jak wnikliwie słuchać i przekonująco mówić" Michała Rusinka i Anety Załazińskiej. Łatwo napisane, choć raczej mało wnikliwe. Obowiązkowo pewnie polecę "Erystykę" Schopenhauera (cieniutka książeczka, więc się pewnie ucieszysz ;)). Co jeszcze? Może Jerzego Bralczyka "Język na sprzedaż" (GWP 2004), chociaż to bardziej o reklamie traktuje. No ale może coś jednak stamtąd da się wykorzystać. Może Michała Głowińskiego "Skrzydła i pięta" (Wyd. Literackie 2004)? Jak mi coś przyjdzie do głowy, to mogę wrzucić.

LT: Tu o opracowaniach dot. twojego tematu nic nie wiem, więc niestety bibliografią nie pomogę.

Ale ogólnie się nie przejmujcie. Jak nie zdacie, wujek Romek wybaczy ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gvynbleid » wt 05.12.2006 22:37

Jander: W sumie jakaś 'logika' by się przydała żeby porozszyfrowywać tych naszych telewizyjnych demagogów. Na dobrą sprawę jednak, to co Ci RaF polecił powinno w zupełności wystarczyć.

LT: Dukaj, po wtóre Dukaj a po trzecie Lem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Lord Turkey » wt 05.12.2006 23:54

Mój temat obejmuje tylko fantasy, więc sf (a razem z nią Dukaj i Lem) odpada... :wink:

Jander: jeżeli stosunki międzynarodowe, to na większości uczelni preferują historię rozszerzoną. Sam się na nią zdecydowałem i kierunek ten również biorę pod uwagę.
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » śr 06.12.2006 0:08

LT: No to chyba nie ma rady, będziesz musiał po prostu po klasyce lecieć :)

Posiłkować się możesz felietonami Sapkowskiego i jego 'Rękopisem...' (ja się posiłkowałem na swojej maturze ;)).
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lord Turkey » śr 06.12.2006 18:03

Dobrze się składa, że felietony dostępne są na stronie autora, a Rękopis spoczywa sobie na mojej półeczce :wink:

Jeżeli chodzi o bibliografię podmiotu - poza klasykami (Tolkien, Le Guin) mam zamiar wziąc na warsztat Sapkowskiego, Pratchetta, może Gaimana?

A o czym była Twoja matura? Ten sam temat?
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » śr 06.12.2006 18:08

Na UJ historia i wos, niekoniecznie rozszerzone. Aż się dziwię, że gdzieś wolą rozszerzoną historię - to wos zajmuje się aktualnymi sprawami, historia dawnymi. No ale pewnie szykują się na wyrzucenie wosu z matury i ze szkół w ogóle. A potem uczeń będzie mylił czynne prawo wyborcze z biernym.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: RaF » śr 06.12.2006 18:27

Moja matura? Myślisz, że ja pamiętam? :D Coś o przyczynach popularności chyba...? Głowy nie dam ;)

Jander: stosunki między narodoami mają jak najbardziej uwarunkowania historyczne. Znajomość pewnych obszarów historii jest więc niezbędna. WOS zajmuje się raczej jednym państwem: Polską - i przez to trudno tu mówić o stosunkach międzynarodowych ;) A co do pomysłu na jego zniesienie, to cóż... Prawdę powiedziawszy nie jestem pewien, czy nawet z wosem abiturienci mają jakieś większe pojęcie o różnicy między czynnym a biernym prawem wyborczym ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » śr 06.12.2006 21:19

Wos zajmuje się Polską dokładnie tyle, co historia. Sprawami międzynarodowymi tak samo. A przynajmniej tak jest w programie, którym idziemy.
"Znajomość pewnych obszarów historii jest niezbędna" - jak najbardziej, ale głównie ta niedawna historia, a tą też wos się nieco zajmuje.
No to niech chociaż wiedzą na czym polega pośrednie prawo wyborcze -_-
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: RaF » śr 06.12.2006 21:57

Jander pisze:Wos zajmuje się Polską dokładnie tyle, co historia. Sprawami międzynarodowymi tak samo. A przynajmniej tak jest w programie, którym idziemy.

To może coś się zmieniło. Za moich czasów (:D) 96,8813(5472)% WOS-u było o Polsce, co najwyżej w kontekście członkowstwa w co poniektórych instytucjach międzynarodowych. A historia to jednak są pewne procesy, te zaś w próżni zawieszone nie są.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gvynbleid » czw 07.12.2006 9:49

Jander pisze:No to niech chociaż wiedzą na czym polega pośrednie prawo wyborcze -_-
pozdrawiam


Tego już się dowiesz na studiach - bo to nie takie proste jak się wydaje - wbrew pozorom to nie czysta matematyka tylko ruchomy niezwykle złożony mechanizm. W niektórych państwach prawo wyborcze jest nawet odrębnie skodyfikowane. Nie mniej faktycznie przydałoby się dla poprawienia kultury politycznej narodu.

Historia była mi potrzebna z paru powodów - rozwija zdolności w rozumowaniu indukcyjnym; daje dobry podkład (w sumie niezbędny) pod to czym cię będą faszerować przez jakiś czas na studiach - bo np. istota i konstrukcja Księgi Elbląskiej to jedno - warto jednak wiedzieć co uwarunkowało jej powstanie; uczenie się historii pomaga opanować duże, czasem dosyć szczegółowe partie materiału - niestety jak się było cieńkim z matematyki to teraz trzeba cierpieć :D.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Lord Turkey » ndz 07.01.2007 15:13

Poszukuję wszelkich opracowań/artykułów/felietonów dot. trylogii Ziemiomorze Le Guin oraz trylogii husyckiej Sapkowskiego. Interesują mnie także Wasze refleksje i spostrzeżenia - wszystko przyda mi się na wspomnianą już maturę. Proszę o linki, bibliografie, opinie. Interesują mnie także strony poświęcone wymienionym zagadnieniom. Mam nadzieję, że tym razem ktoś będzie w stanie coś na dany temat powiedziec oraz dopomóc :wink:

Forum fantasy, człowiek o fantasy pyta - a odpowiedzi ani widu ani słychu... :? :wink:

A teraz kontekst w jakim zajmowac się będę literaturą:

stopień odmienności światów fantasy od realnej rzeczywistości; intertekstualnośc w kreacjach alternatywnych światów. Różnice i podobieństwa między real world a wyobraźnią fantastów. To, co występuje tylko w światach twórców fantasy.

Może jakaś dyskusja chociaż na podany wyżej temat?
Zapraszam!
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » ndz 07.01.2007 17:12

Turkey: o Ziemiomorzu pisał Sapkowski w 'Pirogu...', link tutaj (podrozdział 'Le Guin kontra Tolkien'). Chyba coś jeszcze kiedyś czytałem, ale tyle pamiętam :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lord Turkey » pn 08.01.2007 20:20

Wielkie dzięki za trafne wskazanie! Na stronie Sapkowskiego jest bardzo wiele artykułów, a przekopanie się przez wszystkie zajmuje sporo czasu. Za każde "zawężenie" obszaru poszukiwań jestem bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam!
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » czw 11.01.2007 15:01

Lordzie,
załóż topic - wymyśl mu chwytliwą nazwę, wrzuć na którąś literaturę albo offtopy tudzież nawet do philo
ludzie nie spodziewają się dyskusji, przynajmniej takich (może o amnestii Romana to jeszcze, jeszcze...;-) ), w topicu 'matura'
wtedy coś się ruszy
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lord Turkey » wt 16.01.2007 23:19

Tak przy okazji, ale wcale nie OT :wink:

Czy ktoś z forumowiczów zdaje maturę w 2007 r.? Połączmy siły, wymieńmy pozytywne poglądy na temat naszego ministra, wieści o przynoszących szczęście gadżetach... generalnie, wspierajmy się emocjonalnie i nie dajmy się zjeśc maturalnej gorączce (chociaż na tym forum, dopadnie ona kogoś chyba dopiero na drugi dzień po egzaminie :P )!

Ha, Trybunał Konstytucyjny wysłał amnestię Giertycha na stos! Płoń, płoń... :twisted: Powazniej - ciekawe czy unieważnią matury wydane w ramach owej amnestii... teoretycznie prawo nie działa wstecz, lecz wzmiankowana reforma jest najlepszym przykładem precedensu :roll: I czy powinni odebrac to, co dali? Czy to komu pomoże, poza tym że ludziska się nacieszyli, a teraz... z drugiej strony trzeba dbac o poziom i znaczenie egzaminu dojrzałości.

Zapraszam do dyskusji (gdyby nie on, nie mielibyśmy o czym mówic! Sława Ci, o mężny reformatorze naszego szkolnictwa!) :wink:
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » wt 16.01.2007 23:39

Matur nie odbiorą, bo nie mogą - nie ma takiej opcji. A na precedensach polskie prawo się nie opiera, to nie common law ;)

Jedynie uczelnie mogą kręcić nosem na takich abiturientów z odzysku, ale raczej wątpię, żeby specjalnie wybrzydzały przy zapisywaniu takich na płatne studia.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » wt 16.01.2007 23:43

Zdaje maturę ja i Avathar.
TK nie unieważni matur, bo byłoby to działaniem szkodliwym, ze względu na to, że jest to matura, a nie działanie administracyjne, to rozporządzenie ministra, nielegalne, będzie ważne jeszcze przez rok albo do czasu zmiany rozporządzenia. Czyli nasz rocznik będzie jedynym, którego będzie obowiązywała nieuczciwa tabelka/przelicznik punktów z rozszerzenia na podstawie, czyli z miejsca mamy mniejsze szanse na studia względem osób, wobec których tabelka nie obowiązywała. Amnestia dotyczy osób, które nie do końca zdały maturę w latach 2006/2007. Minister mówił, że chodziło tylko o chęć wprowadzenia matmy, więc możliwe, że matmy na maturze w ogóle nie będzie. Nie zmienią w styczniu matury, która odbędzie się w maju. Zdajemy wg. zasad ogłoszonych we wrześniu. Co sprytniejsze uczelnie nie dopuszczają ludzi z amnestią i mają własny przelicznik pkt z rozszerzenia na pkt z podstawy.
Tak że wyrok Trybunału jest sprawą ważną, ale w tym roku nic nie zmienia, co by nie było już więcej zawirowań, przesuwania terminów matur itp.
Swoją drogą dziwi mnie, że premier się dziwi, że amnestia ma coś wspólnego z konstytucją. Podstawowe prawo do równych szans kształcenia znajduje się właśnie akcie najwyższym.
I nie jest tak, że absolutnie każde działanie ministra edukacji jest złe. Opinia publiczna zwróciła uwagę na problemy szkolnictwa. Ale cóż, każdy pomysł ministra i jego partii zostaje przemanipulowany, następnie zmieszany z błotem, obojętnie jaki on nie jest. Ot, tolerancja i sprawiedliwość...
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lord Turkey » wt 16.01.2007 23:49

Na płatne pewnie nie, natomiast jeżeli chodzi o dzienne, to już dały się słyszec głosy o odrzucaniu kandydatów z wynikiem poniżej 30%. Poza tym - ktoś, kto nie przeskoczył nawet tak nisko postawionej poprzeczki, na studia się chyba nie nadaje :wink:

To, że amnestia została unieważniona, pokazuje jak kolejne nieudane pomysły ministerstwa robią tylko wiele szumu o nic. Co jeszcze nas czeka? Mnie osobiście boli sposób przeliczania wyników z matur rozszerzonych na podstawowe. Solidnie zaniża rzeczywisty potencjał zdajacego (uzyskałby wynik przynajmniej o kilka procent wyższy). Czym zresztą mogą byc "domniemane wyniki" w kwestii tak istotnej, jak rekrutacja na studia?

PS - nie wiedziałem, że ktoś mnie wyprzedził :wink: Dobrze wiedziec, że jest kilku maturzystów na forum. Co do pomysłów ministerstwa - to prawda, że nie wszystkie są złe (choc powyzej użyłem generalizacji) - osobiście w sprawie mundurków dostrzegam więcej zalet niż wad, także wspomniany przez Ciebie problem przemocy - lecz nazbyt rozdmuchany i nie związany z konkretnymi działaniami. Czy amnestia, tabelka itd. to elementy powiązane? Wszystkie zostały odrzucone?
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » czw 03.05.2007 20:41

Wszystkim maturzystom(w tym sobie) życzę jutro i przez cały maj powodzenia :)
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Avathar » czw 03.05.2007 20:45

jutro sie okaże czy zostanę poliglotą.

powodzenia wszystkim.

nadchodzi dies irae :P
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Alganothorn » pt 04.05.2007 9:43

Szczerze życzę 76% (lub więcej), bądźcie w górnej ćwiartce wyników
:-)
ale nie stresujcie się i gorszymi wynikami, mój dla przykładu był umiarkowanie udany
:D
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jander » pt 04.05.2007 12:35

Poszło nieźle, jako że byłem jedyną osobą piszącą w sali mogłem pozwolić sobie z komisją na trochę luzu, więc atmosfera była niezła :)
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Avathar » pt 04.05.2007 23:53

ech, ja podchodzę sceptycznie.

po próbnej też byłem zadowolony, a wyszło jak wyszło.

Pani Bovary i Republika Marzeń shoncom!
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lord Turkey » sob 23.06.2007 21:13

Mam pytanie do maturzystów - czy w Waszych szkołach też przesunięto termin oddawania matur? Bo w mojej stwierdzono, iż księgowanie naszych wyników potrwa trzy dni i możemy się zgłaszac 2 lipca... a termin rejestracji na uczelniach mija 3.07, nie mówiąc już o zapłacie opłaty rekrutacyjnej :?
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » sob 23.06.2007 21:39

Nie mam bladego pojęcia, skoczę do szkoły w najbliższym czasie to zobaczę, może coś jest wywieszone. Ja muszę znać wyniki 28ego, 27ego wyniki ogłasza CKE, więc liczę, że tego samego dnia ja dostanę je w swoje ręce. Na mojej uczelni i tak wszystko przez internet, więc może poznam wyniki w taki sposób.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lord Turkey » pn 25.06.2007 18:33

Wzmożona aktywnośc maturzystów w okolicach sekretariatu szkoły wywarła wystarczający wpływ na dyrekcję i spowodowała szybką korektę planów. Matury dostaniemy na czas, tyle że kilka godzin później :roll:

Podejrzewam, że był to wybryk tylko mojego LO, skoro tak łatwo zrezygnowało z pierwotnego stanowiska.
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » pt 29.06.2007 11:04

Polski podstawa 63% (w porównaniu OKE - wysoko)
Angielski rozszerzenie 77% (powyżej średniej)
Wos rozszerzenie 68% (wysoko)
Jestem zadowolony :)
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lord Turkey » pt 29.06.2007 18:39

Polski podstawowy 77%
Angielski rozszerzony 79%
Wos rozszerzony 80%
Historia rozszerzona 90%

Czy jestem zadowolony? Jak najbardziej! :D
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lord Turkey » ndz 01.07.2007 12:34

No i gdzie składacie panowie? Wyniki już znane, pozostaje wypełnić odpowiednie formularze, zapłacić opłatę (o zgrozo...) i czekać na listy przyjętych :roll:

Aż dwa tygodnie...

Jakie kierunki i gdzie Was interesują?
Wybaczcie post pod postem...
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » ndz 01.07.2007 14:16

Politologia, filozofia oraz Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne. Na te ostatnie mam egzamin ustny jutro, ale ponieważ jestem po nieprzespanej nocy to raczej słabo się przygotuję.
Miejsce - wyłącznie Uniwersytet Śląski. Nie mam zamiaru póki co przeprowadzać się nigdzie, a Politechnika ani Akademia Ekonomiczna nie są dla mnie... Formularze wypełniłem już dwa tygodnie temu, wszystko w internecie, przedwczoraj płaciłem opłaty.
pozdro
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lord Turkey » ndz 01.07.2007 16:48

Ciekawy zestawik masz Jander, życzę powodzenia na egzaminie, zwłaszcza że to bardzo oblegany kierunek.

Ja wybieram się na prawo/europeistykę i może jakaś politologia - jeszcze nie jestem na 100% pewny. Podobnie jak Ty - nigdzie się nie przeprowadzam, więc wybrałem Uniwersytet Warszawski. Mogłem jeszcze złożyć na UKSW (Stefana Wyszyńskiego), ale dojazd jest przerażający, poza tym to już nie to samo co UW :wink:
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lord Turkey » wt 10.07.2007 10:57

I jak poszedł Ci egzamin na Mish?

Już niedługo wyniki rekrutacji. Nie mogę wytrzymać tego oczekiwania, zwłaszcza gdy słyszę o tym, że progi mogą być większe w tym roku, że prawo jest najpopularniejszym kierunkiem na uczelni itp. Wszędzie sporo zamieszania z rekrutacją, które do niczego poza stresem nie prowadzi :?

A co z Avatharem? Chyba od dawna nie zaglądał na forum.
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » wt 10.07.2007 22:13

Oblałem kompletnie. Co ciekawe - na wszystkie zagadnienia typowo na wiedzę odpowiedziałem dobrze. Wybrałem kiepski temat, gość mi zarzucił, że nie dotarłem do fachowych badań (miałem tydzień). Spodziewałem się 15pkt co najmniej, dostałem 5/30, więc nie mam szans.
Na politologię 7,2 osób na miejsce, filozofia 3,47(to już ogłoszone). Obgryzam powoli paznokcie...
Avek pracuje, można go dorwać na gg czasem :wink:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lord Turkey » pt 13.07.2007 23:30

IRK na UW oczywiście padł... :roll:
Wyniki miały być pół godziny temu...
Ech - czeka mnie długa noc :D
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » wt 04.12.2007 16:06

Jutro próbna matura z polskiego, pojutrze angielski, piątek historia.
Massakra :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

PoprzedniaNastępna

Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości