Magia na codzien

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Magia na codzien

Postautor: Chomski » ndz 13.10.2002 23:03

Ostatnio zastanawialem sie, z iloma rodzajami magii i sztuk czarnoksieskich mamy do czynienia na codzien. wyszlo mi, ze jest tego calkiem sporo - od feng shui, przez magiczne kamienne kregi i ludzi w telewizji napelniajacych MANA wody mineralne trzymane przez telewidzow, az po tarota.
wyszlo mi na to, ze w zyciu mozna spotkac sie z wieksza liczba sztuk magicznych, niz mozna znalezc w coniektorych podrecznikach.
interesujace...
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: RaF » pn 14.10.2002 14:55

Dla dzieci też wszystko jest magiczne ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » śr 16.10.2002 21:34

"Ręce które liczą" - ja w tym nie widzę magii tylko pieniądz niestety. Myśle, że to kiepski trop trzeba szukać gdzie indziej
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Chomski » czw 17.10.2002 18:57

szukac nie zamierzalem. zastanowilo mnie tylko, ze pelno tego wokol ;)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Rallat » wt 22.10.2002 12:23

Ludzi do tego ciągnie, bo jest to niezwykłe, dziwne i newyjaśnione, a jeśli do czegoś ciągnie ludzi, to inni robią na tym kasę. Proste, nie? :P
Niebo świetliste nademną, a prawo moralne we mnie ;)
Awatar użytkownika
Rallat
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: pn 21.10.2002 17:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Chomski » wt 22.10.2002 12:31

mnie raczej zaciekawila sklonnosc ludzi do poszukiwania magii, a nie jej sprzedawania ;)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Klarkash-ton » ndz 10.11.2002 2:18

Magia to nie zawsze czary-mary i zbijanie kasy na zalosnych ludziach...
Polecam zainteresowac sie tym tematem zanim zacznie sie wysmiewac. Na poczatek proponuje odwiedzic bardzo ciekawa strone zajmujaca sie tajemniczymi, niewytlumaczalnymi zjawiskami, magia, roznymi dziwnymi filozofiami, itd... Naprawde warto tam wejsc i poczytac materialy tam zawarte: http://magia.gildia.com/.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Chomski » ndz 10.11.2002 11:20

nikt tego tematu nie wysmiewal! jest jednak pewna roznica miedzy magia z podrecznikow i ksiazek, a magia dnia codziennego, ktora okazuje sie bardzo czesto malo popularnymi zjawiskami fizycznymi. wyjasniono juz przy uzyciu nauki 'biale swiatla', 'duchy', 'znaki na niebie'...
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Klarkash-ton » pn 11.11.2002 17:39

Magia to przedewszystkim sfera duchowa i psychiczna czlowieka. Bo czyz nie polega to wszystko na zdobyciu glownie wiedzy?
Jest to bardzo delikatny i trudny temat. Sam mam do tego duzy dystans, z jednej strony jestem nastawiony sceptycznie z drugiej strony to mnie fascynuje.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: RaF » pn 11.11.2002 22:38

Alez oczywiscie, ze fascynuje! To tak jak Atlantyda - prawie kazdy wie, ze nie istniala, ale nie przeszkadza to wcale interesowac sie nia.
A magia... Coz, czlowiek zawsze tlumaczy sobie rzeczy, ktorych nie rozumie, dzialaniem jakichs tajemniczych sil czy bogow. Zwarcie w swoim mozgu przewaznie rowniez :mrgreen:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Klarkash-ton » pn 11.11.2002 23:13

RaF ty ignorancie! Po pierwsze Atlantyda istniala. Po drugie coz na to poradzic, ze Nasz swiat caly czas nawiedzaja Istoty z Zewnatrz a Wielcy Przedwieczni tylko czychaja na ulozenie gwiazd w porzadku... zobaczysz kto sie wtedy bedzie smial najglosniej, wlasnie Ci, ktorych nazywa sie teraz szalencami!
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: EmpE Lathspell » wt 12.11.2002 13:04

Tak, tak, tyle że ja już prędzej uwierze w magię np. Tolkienowską, czy WFRP niż w te telewizyjne cuda. Zresztą telewizyjne czy nie i tak kończy się to na tym, że "mów mi do kapsy". Nawet uzdrowiciele (a może przede wszystkim oni) ogłaszają się wysłannikami Boga, a karzą podawać swoje numery kont bankowych i póżniej mają pięć samolotów itp., itd.

Ale sama magia w sobie ma coś. Mówie o właśnie takiej magi jak w WFRP. Wszystko opiera się na wiedzy i na tym, że potrafi się kontrolować swoją energię życiową i z niej korzystać. Coś w stylu energi KI, w którą wieżę tylko jakoś w bardziej do mnie przemawiającej postaci. Chodzi o ducha, lecz nie tylko. Bo nawet w Dragon Ballu występuje energia KI, którą od biedy niektórzy nazywają magią. Ale zostawmy słowo magia. Magia jest to coś nadprzyrodzonego, a nie kontrolowanie energii KI i duchowej oraz korzystanie z niej na różne sposoby.

Magia nie istnieje w samym tego słowa znaczeniu. To co istnieje jako magia powinno się inaczej nazywać. No, ale w końcu i mnie to chyba pociąga i ja w to wierze.

Wniosek: Nawet jeżeli czegoś nie ma ludzie mają ku temu skłonność. Jest to po prostu manipulacja ludzkimi umysłami i duszami. Ale kto wie? Może gdzieś istnieje magia taka prawdziwa? Nie można jednak wyczynów Klasztoru "Szał Lin" :) porównywać z wyczynami magicznymi, jeżeli Wiecie co mam na myśli, jak to mawiał Kłapouchy :o
"Dobry elf, to martwy elf."
Marszałek Milan Raupenneck
"Dobry marszałek, to martwy marszałek"
Generał EmpE Lathspell
EmpE Lathspell
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 15.10.2002 15:22
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postautor: Klarkash-ton » wt 12.11.2002 15:19

Na wielkiego Cthulhu... ale tu panuje ingnorancja i nie wiedze... :? Najpierw poczytaj i zainteresuj sie tym tematem na serio EmpE Lathspell bo Twoja wypowiedz jest zenujaca... widac, ze nic nie wiesz na ten temat, a jak sie nie zna na jakimis temacie to sie nie wypowiada. Wiem, ze kazdy ma prawo do wlanych opini, ale czyc mozna je udzielac nie majac podstawowej wiedzy? Jezeli Myslisz, ze magia to rece, ktore lecza i tym podbne rzeczy to naprawde mi Ciebie szkoda.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Chomski » wt 12.11.2002 19:37

Panowie! troche odchodzimy o tematu. zaczynajac ten watek mialem na mysli wlasnie magie pojawiajaca sie w telewizji, sklepach itp. nie twierdze, ze to jest magia w tradycyjnym tego slowa znaczeniu, tylko to, ze ludzie w to wierza! z naszego punktu widzenia moze to byc ignorancja. mnie tylko zaciekawilo, ze bardzo duzo jest 'magii' wokol nas.
na dyskusje o 'czystej' magii zapraszam do oddzielnego watku.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Jakub Cieślak » pt 16.07.2004 15:46

A ja sobie postanowiłem w ramach zbliżania się do dwóch tysięcy odkurzyć najstarszy wyświetlony topic na OT. I co wyszło? Topic o Magii. Z kilkoma postami już nieobecnych członków naszego forum.
Gdzie teraz można znaleźć magię w telewizji w takiej formie? Chyba Coperfield został w zasadzie. Teraz taką magię mamy w szukaniu żył wodnych, tarocie na 0-700 i w rządzie. Bo oni tam tak magikują, żeby tylko być w tym rządzie i pieniądze ciągnąć, że to naprawdę musi być potężna magia...
Klarkash, widzę, wierzył w Atlantydę. Ciekawe, ciekawe.
Za młody z ogromną fascynacją czytałem pismo "Nie z tej ziemi". Ależ to było dla mnie niezwykłe!

Czy magia w dzisiejszych czasach mogłaby istnieć? W jakich postaciach? Czy służyłaby nam, czy przeszkadzała?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » pt 16.07.2004 15:52

JC> na początek zdefiniuj magię, potem można się zająć tym, jaki miałąby wpływ na nasze życie...
:-)
pozdrawiam
ps. każdy realm może mieć magię, a jest ona tylko narzędziem - może być używana w dowolnym celu...
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » sob 17.07.2004 10:53

Magia, jaką znamy z gier RPG, z książek fantasy. Potężna energia czerpana z różnych źródeł planety dająca niezwykłe możliwości jej użytkownikom. Taka definicja odpowiada?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Louen » sob 17.07.2004 11:36

RaF pisze:A magia... Coz, czlowiek zawsze tlumaczy sobie rzeczy, ktorych nie rozumie, dzialaniem jakichs tajemniczych sil czy bogow. Zwarcie w swoim mozgu przewaznie rowniez :mrgreen:


no cóż RaF... Wiccanie nie mają takich wątpliwości w sprawach magii...
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Postautor: RaF » ndz 18.07.2004 13:40

Mało kto, kto wierzy w magię, ma co do niej wątpliwości ;)
Ale to chyba jest inny temat ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » pn 19.07.2004 10:12

JC> każda definicja dobra
:-)
byle znana i wspólna dla wszystkich dyskutantów...
czy pomogłaby?
mam wrażenie, że mogłaby spowolnić rozwój technologiczny, wprowadziłaby pewnego rodzaju kastowość społeczeństwa, ale ogólnie jaki by miała wpływ to trudno powiedzieć: jak dla mnie ona jest tylko narzędziem, ciężko antycypować, czy wykorzystywano by ją przeważnie dobrze, czy źle; ogromne możliwości to ogromne pokusy, możliwe, że człowiek nie dorósł do takiej odpowiedzialności...
...no, na pewno nie każdy
:D
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości