Choinka

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Jaką masz choinkę?

Żywą
6
38%
Sztuczną
10
63%
Nie mam choinki w ogóle, nie obchodzę tego święta
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 16

Choinka

Postautor: Chaon » śr 10.12.2003 16:21

Święta Bożego Narodzenia się zbliżają, a choinka jest ich nieodłącznym elementem. Pochwalcie się jakie choinki macie, jak duże, jak je ozdabiacie itd.
Ja mam sztuczną, niektórzy mówią, że nie ma to jak prawdziwa, bo pachnie, ale IMO szkoda ścinać drzewko na kilka dni, a poza tym strasznie się sypią igły i potem jest brudno. Moja choinka ma 180 cm wysokości i zawsze w święta jest ozdobiona kolorowymi bombkami, łańcuchami, światełkami, piernikami i cukierkami (które zawsze bardzo szybko znikają z niej w niewyjaśniony sposób :wink: ) i jeszcze innymi ozdobami :)
Ho ho ho... tzn Pozdrawiam :wink:
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Re: Choinka

Postautor: Hekate » śr 10.12.2003 18:03

Sztuczną. Chociaż nie lubię świąt. Większości świąt. Boże Narodzenie ma dla mnie znaczenie jedynie tradycyjne/symboliczne z racji tego, że katoliczką nie jestem.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: RaF » śr 10.12.2003 18:44

Tylko naturalne preferuję, polecam świerk syberyjski albo jodłę, są zazwyczaj kształtne, gęste, zapaszyste i potrafią postać w przeciętnym stojaku (bez wody czy ziemi) nawet i ze 2 tygodnie. Fakt, że droższe (choć niekoniecznie dużo), no ale... Ja bym jednak nie zamienił żywej na sztuczną, jakkolwiek narzeka się na to całe sprzątanie, przycinanie do stojaka itd. No ale raz w roku można się poświęcić ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: '//iedzmin » śr 10.12.2003 20:04

goshe nie przypominajcie mi ze swieta ida bo znowu bede musial isc do lasu szukac czegos co i tak sie nikomu nie spodoba a tyle strachu zeby cie lesniszy nie dorwal... :P
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Jakub Cieślak » śr 10.12.2003 20:50

Na internet Cię stać, a do lasu na szaber chodzisz? :-)
Ja oczywiście tradycjonalistą jestem i tylko "żywą" preferuję. W preferencjach za RaFem podążam. Bo święta to tradycyjne do bólu muszą być, żeby były piękne. Rodzina w komplecie, okrutne obżarstwo, najmłodsze nie mogące doczekać się odpakowania prezentów. Zapach bigosu, kompotu ze śliwek, kulebiaka. Ciasta pyszne i leniwy wieczór. Oj do końca życia ideałem będzie dla mnie obraz świąt z mojego dzieciństwa.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Otorek » śr 10.12.2003 21:10

Na internet Cię stać, a do lasu na szaber chodzisz?

On ma 2 kroki do pięknego lasu JC :D
Ja mam sztuczną choinkę strojoną w jednokolorowe bąbki, światełka łancuchy koraliki itd.
P.S. Kocham pierogi mojej babci juznie moge się doczekać :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Jakub Cieślak » śr 10.12.2003 22:24

Tym bardziej szkoda pięknego lasu... Tym bardziej potępiam ten proceder.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Sorden » śr 10.12.2003 22:35

A myslisz, ze zywe choinki ktore kupujesz skad pochodza ?
Wiekrzosc tego typu choinek jest wlasnie z nielegalnego wyrebu w miejscach niedozwolonych :) To tak jak bys robil to samo co Wiedzmin :D
Nawet jesli sa legalnie sciete, to tamtego lasu ci nie szkoda ? :wink:
Ja tam mam sztuczna chinke... chc szczeze to tez wole zywa :D
Niestety to nie odemnie zalezy...
Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Jakub Cieślak » czw 11.12.2003 1:14

Starannie przemyślałem swoją poprzednią wypowiedź spodziewając się podobnych pytań. Wszystko zależy od tego, gdzie i od kogo kupuję. Możesz kupić drzewko bez pytania od pana zenka stojącego na rogu, który na 99% wybrał się na szaber w te same okolice, co Chosen. Możesz też kupić drzewko u pana, który nie zagubi się przy pytaniu "A skąd pan ma drzewka?" Zwykle tacy legalni panowie sprzedają przy supermarketach, albo w bardziej oficjalnych miejscach (W W-wie przy Placu Zamkowym dla przykładu). A legalne wycinki dotyczą szkółek leśnych. A nie dzikiego, "odhodowanego" lasu, albo prywatnych działek (na szczęście nasza działka już straciła- mam nadzieję- atrakcyjność w oczach szabrowników, bo już dobrze drzewka wyrosły).
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: '//iedzmin » czw 11.12.2003 10:55

hehe po pierwsze zartowalem :)
po drugie Sorden ma racje - malo choinek pochodz z legalnych zrodel.. naprawde malo, a jak sa legalnymi zrodlami to roznia sie tym ze ktos mial papier na wyciecie tych samych drzewek
Po trzecie piekny las ktory kolo mnie rosnie w ktorym zbalamucilem niejedna niewiaste powoli staje sie coraz zadszy :)
po ostatnie moja matka nigdy niepozwolila by mi samemu wybrac drzewka bo u nas tradycja jest ze ona wybiera najladniejsze jakie sie jej podoba!
Pozdrawiam serdecznie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Jakub Cieślak » czw 11.12.2003 11:59

Co też ten las się musiał naoglądać!
Wycinka w ramach zezwoleń odbywa się w sposób zaplanowany w przeznaczonym do tego regionie. Zwykle na terenie specjalnie po to powołanych szkółek, bądź hodowli prywatnych. Legalnie wycinający nie muszą się ładować dzięki temu w środek lasu i szukać ładnych i nadających się do tego drzewek. Zwykły i prosty wynik logicznego myślenia. No, ale robimy z tego osobny temat. Nie wiem, czy znowu ktoś mnie za to opierniczy...
Ucinam się więc,
Wasz ulubiony offtopicowiec
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: bejzkik » czw 11.12.2003 14:11

ja wogóle nie mam choinki
wigilie spędzam z rodzicami oni mają swoją



wogóle co to za topic?
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Otorek » czw 11.12.2003 15:51

Moim zdaniem JC wyrab choinek na święta nie zrunuje lasu, wydaje mi się że w naszym świcie co raz więcej ludzi ma sztuczne choinky bo ludzie są coraz bardziej leniwi. Co za różnica czy kupimy jedną choinkę z jakiejs szkółki czy wytniemy sobie jedną w lesie to akurat nie jest szkodliwe, bardziej szkodliwe jest jak ktoś pójdzie zekipą do lasu narąbią kilkadziesiąt takich drzewe i zaczną sprzedawać hurtowo :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Avathar » pt 12.12.2003 0:41

Oczywiście żywa.
Nie wiem czemu ale nie lubie rzeczy sztucznych. Teraz prawie wszystko jest sztuczne - czasem nawet ludzie - wiec staram sie miec w domu żywą choinkę.
Moim zdaniem żywa choinka ma w sobie TO COS - nie kurzy sie i ten zapach .. ach ! Jeśli mi ktoś wyskoczy ,że nie chce mu sie po żywej sprzątać - uważam ,że to cudo jest warte tego poświęcenia.

Co do wyrąbu lasów - z tego co wiem to w okolicach Gdyni są "magiczne" ( ;) ) hodowle choinek :) Wiec o wyrąb lasu ja sie nie martwie :)

Pozdrawiam Obrazek
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: corvus » wt 23.12.2003 19:47

moja choinka jest oczywiscie zywa (jak co roku). nie lubie sztucznych choinek, chociaz i te potrafia byc ladne.

co do nielegalnych zrodel choinek:
moje sa co roku z legalnego zrodla. poprostu ojciec wybiera sie do szkolki lesnej i kupuje drzewko, zanim te trafia na gielde (czy costam). dzieki temu co roku mamy piekna choinke za 20pln.


Grimfang pisze:wogóle co to za topic?


przeciez to jest offtopic. ten temat nie jest mniej sensowny niz "Czy popierasz amerykanska inwazje w iraku?" i inne.


pozdrawiam i zycze weslych swiat :D
Pewnego dnia, kiedy pan Królik był niegrzeczny, spojrzał przez płot na pole Farmera Freda. Pole pełne było świeżej zielonej sałaty. A pan Królik nie był pełen sałaty. Czuł, że to nie jest w porządku.
Awatar użytkownika
corvus
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: pt 08.08.2003 17:48
Lokalizacja: Pionki

Postautor: Xaos » śr 24.12.2003 11:32

Zywa, zywa, tylko i wylacznie zywa - przez cale tzw. 'wczesne' dziecinstwo mialem w domu sztuczny syf, i nigdy wiecej - teraz co roku kupujemy zywa choinke : )
Awatar użytkownika
Xaos
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 81
Rejestracja: pt 14.02.2003 17:14
Lokalizacja: Bruxelles

Postautor: hops » śr 24.12.2003 14:51

Sztuczna, ale gdyby to ode mnie zależało, byłaby prawdziwa. Sprzedają takie zaraz za moim oknem, koło wspomnianego w innym wątku transformatora :)

[A pamiętam jak kiedyś z ojcem, w środku nocy żeśmy chodzili to lasu wycinać świerki :) Totalna partyzantka, ucieczki przed dzikami i leśniczym :) Coś niesamowitego :)]
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Manwe » czw 25.12.2003 14:26

Moja choineczka ma z jakieś 80 cm :)))) Czemu taka mała? Święta nie u siebie a na większą czasu nie było :D

Osobiście wole sztuczne choinki, z prawdziwych tylko niepotrzebny bałagan sie robi.
Awatar użytkownika
Manwe
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 113
Rejestracja: pt 25.07.2003 13:29
Lokalizacja: t-Quetil


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości