Twoja xywka...

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Postautor: Manwe » pt 03.10.2003 13:19

Crawler - hmmm, nik używany na polskiej scenie gry TO:AoT, od 'frightcrawler' - z karty Magic the Gathering. Ewoluowało do skrutu Crawler - pełzak ;)
Awatar użytkownika
Manwe
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 113
Rejestracja: pt 25.07.2003 13:29
Lokalizacja: t-Quetil

Postautor: Hifidelic » pt 03.10.2003 15:33

High Fidelity Psychodelic
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Angbandrider » wt 14.10.2003 16:28

Angband - dawna twierdza Morgotha w Beleriandzie, a rider - jeździec. Nic dodać nic ująć.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Czarownica » czw 30.10.2003 22:44

Najnormalniej w świecie. Moja ksywa wzięła się z tego że wszyscy na mnie tak mówia. Już się przyzwyczaiłam... :-)
"I'm so happy cause today I found my friends... they're in my head"
Awatar użytkownika
Czarownica
Lady
Lady
 
Posty: 65
Rejestracja: śr 25.06.2003 19:05
Lokalizacja: Będzin (siedziba diabła)

Postautor: Jakub Cieślak » pt 31.10.2003 0:46

W sensie pozytywnym mam nadzieję, że używają tego określenia wobec Ciebie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » pt 31.10.2003 9:08

moja znajoma ma ksywkę Wiedźma i jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, że może być tak nazywana w sensie niepozytywnym...
:-)
ale to przemiła osoba i świetny MG, więc jakoś mogę mieć nieobiektywne spojrzenie na sprawę
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Louen » pt 31.10.2003 16:55

Louen Leoncoeur to bretoński król z WFB, a ja właśnie grałem swego czasu Bretonią w bitewniaka, do tego jestem spod znaku lwa i jakoś ta postać przypadła mi do gustu, skróciłem do samego Louen i me voila!
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Czarownica » sob 01.11.2003 17:28

No ja też mam nadzieję, żew sensie pozytywnye. Ale teraz zmieniono mi ksywe na "Żmija" ciekawe...
"I'm so happy cause today I found my friends... they're in my head"
Awatar użytkownika
Czarownica
Lady
Lady
 
Posty: 65
Rejestracja: śr 25.06.2003 19:05
Lokalizacja: Będzin (siedziba diabła)

Postautor: mothgirl » pn 03.11.2003 23:00

moja xywka jest odzwierciedleniem mojej natury...
kocham ciemnosc, ale mimo wszystko ciagnie mnie do swiatla :D
"...poczekamy, zobaczymy, czy krasnolud umrze..."
Awatar użytkownika
mothgirl
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pn 03.11.2003 22:31

Postautor: Sorden » wt 04.11.2003 0:08

hehe... to lubie :wink:
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: RaF » wt 04.11.2003 20:15

znaczy jesteś zamotana? ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: mothgirl » śr 05.11.2003 16:24

zamotana moze troche jestem, ale to sie nijak ma do mojej xywki :P
"...poczekamy, zobaczymy, czy krasnolud umrze..."
Awatar użytkownika
mothgirl
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pn 03.11.2003 22:31

Postautor: Alganothorn » śr 05.11.2003 16:42

o ile ktoś nie pomyśli, że jesteś zaMOTHana...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » śr 05.11.2003 19:39

właśnie o to mi chodziło ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Urialish » ndz 16.11.2003 12:45

Wszyscy mówią o swoich nickach, ja też coś powiem o swoim. Pochodzi on od mojej pierwszej postaci z Warhammera, którą grałem 3 lata: elfki Uriel Lorien, od niej też narodził się mój necromanta do Diablo: Leiru_Neirol, później powstał krasnolud Gaurin Gorin, którym gram w Warhamca. Urialish to mój autorski system, który kiedyś naskrobałem. A tak naprawdę ludzie mówią do mnie "Pikuś", to od nazwiska, a piszę się to tak: 3.14qs. Skomplikowana historyjka nie?
To, że jestem paranoikiem - nie oznacza, że Tamci nie chcą mnie dorwać.
Urialish
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: sob 15.11.2003 19:41

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 16.11.2003 14:05

Jakoś nie mogę podążyć tym samym tokiem rozumowania i generalnie nic z tego nie rozumiem, ale urzekła mnie Twoja historia, Urialish. A co za ciekawy system naskrobałeś, że się tak Off Topic'owo zapytam.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: bejzkik » ndz 16.11.2003 14:20

Urialish pisze:Wszyscy mówią o swoich nickach, ja też coś powiem o swoim. Pochodzi on od mojej pierwszej postaci z Warhammera, którą grałem 3 lata: elfki Uriel Lorien, od niej też narodził się mój necromanta do Diablo: Leiru_Neirol, później powstał krasnolud Gaurin Gorin, którym gram w Warhamca. Urialish to mój autorski system, który kiedyś naskrobałem. A tak naprawdę ludzie mówią do mnie "Pikuś", to od nazwiska, a piszę się to tak: 3.14qs. Skomplikowana historyjka nie?


grałeś elfką?
co na to koledzy?
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 16.11.2003 15:01

Oj, nie rób z tego jakiejś sensacji, grim, nie on pierwszy zagrał odmienną "płecią". Pytanie, czy jak ją odtwarzał to czy nie miał obsesji na punkcie swojego biustu i czy grał lesbijkę?
Jak bym grał kobietą to nie mógłbym przestać bawić się swoimi piersiami, dlatego dotąd nie odważyłem się zagrać kobiety w RPG.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: bejzkik » ndz 16.11.2003 15:10

ależ nie robię sensacji
to pytanie czysto techniczne
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Urialish » ndz 16.11.2003 19:13

Po paru latach grania stwierdziłem, że chcem spróbować czegoś nowego. Zagranie kobietą było dla mnie wyzwaniem, a jak najlepsze odgrywanie jej naprawdę niezłą zabawą, tym bardziej, że w drużynie mięliśmy dziewczynę, która oceniała moje postępy w odgrywaniu kobiety. Nie bierzcie mnie za jakiegoś zboczeńca, ale to niesamowite wyzwanie grać kimś kto w 100% jest nie zgodny z twoją naturą. Pod koniec kampani moja postać miała nawet męża i dziecko. Tak dla wyjaśnienia nigdy nie utorzsamiam się ze swoimi postaciami. Zdaję sobię sprawę z tego, że to tylko wytwór mojej wyobraźni, który ożywa tylko wtedy, gdy powinien. I moja postać nigdy nie bawiła się swoim ciałem. Tak dla uzupełnienia.
To, że jestem paranoikiem - nie oznacza, że Tamci nie chcą mnie dorwać.
Urialish
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: sob 15.11.2003 19:41

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 16.11.2003 20:29

A ładna z Ciebie kobieta była? A pamiętałeś o opuszczaniu deski? Goliłeś nogi? Bynajmniej nie nabijam się! Ja sam po prostu nie lubię grać pięknymi i mądrymi istotami. Nie odnajduję się w czymś, co jest dla mnie nieosiągalne.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Urialish » ndz 16.11.2003 20:47

Szanowny Jakubie (mam nadzieję, że nie masz mi za złe tego jak się do Ciebie zwracam, pomimo iż cię nie znam) jeśli ocenimy atrakcyjność mojej postaci w skali 1-10 (panie wybaczą tak szowinistyczne podejście skalowania urody kobiecej) to łącznie z drużyną przyznaliśmy Uriel, 7 punktów. I czemu nieosiągalne? Wszakrze nigdy nie zamienie się w moją postać (całe szczęście), ale mogę znaleźć kobietę, która będzie mi ją przypominała. Wychodzę z założenia, iż nie ma rzeczy nieosiągalnych.
To, że jestem paranoikiem - nie oznacza, że Tamci nie chcą mnie dorwać.
Urialish
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: sob 15.11.2003 19:41

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 16.11.2003 21:38

Dziękuję za Szanowne określenie, zupełnie bezpodstawne. Myślimy o innych kategoriach nieosiągalności. Przecież gram w RPG fantasy- tu wszystko jest dla mnie nieosiągalne, prawda? Nie będę przecież nigdy niskim typem zakutym w tonę żelastwa biegającym za różnymi potworami zionącymi ogniem. Chodzi o to, że moje postacie- zwykle krasnoludy są jakimś odzwierciedleniem, manifestacją mojej duszy i cech. A ja ani piękny ani super inteligentny nie jestem. I nie umiałbym zagrać kogoś takiego. Dla uściślenia- nie uważam też że jestem szczególnie brzydki i głupi: kobiety nie mdleją i nie uciekają na mój widok i umiem włączyć komputer i korzystać z klawiatury, co z resztą widać.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Urialish » ndz 16.11.2003 21:56

Mam podstawy by nazywać Cię szanownym, ponieważ miomo to, iż nie podzielasz mego zdania:
1. Nie skrytykowałeś go.
2. Nie próbujesz mi wmówic tego co sam sądzisz.
3. Uszanowałeś to co miałem do powiedzenia.
Fakt faktem, że nigdy nie będziemy krasnoludami, czy też elfami, ale możemy być po części naszymi BG. W jaki sposób? Pomagając innym. Wszakrze nasze postaci są bohaterami, którzy pomagają potrzebującym. Czy i my niemożemy tego czynić? Czy w ten sposób nie pokonasz potwora ziejącego ogniem? A co do grania "dziwnymi" postaciami, uwielbiam próbować swych sił, uwielbiam poszerzać chryzonty. W przciwieństwie do Ciebie gram kimś zupełnie odmiennym od mej osoby. Nie stylizuję swoich postaci na moje podobieństwo. Czasami staram się zagrać swym przeciwieństwem. Gram po to by się pobawic, po to by uciec od realnego świata, po to by na chwilę nie być sobą. Póki co jeszcze wiem gdzie leży granica pomiędzy światem realnym, a wyimaginowanym.
To, że jestem paranoikiem - nie oznacza, że Tamci nie chcą mnie dorwać.
Urialish
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: sob 15.11.2003 19:41

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 16.11.2003 22:52

Z tym altruizmem to już lekko przesadzasz, hehe. Przecież tu zawsze chodzi o porządne sklepanie pysków bedgajom, nachapanie się artefaktów i złota, i cudownych wspomnień z córką zleceniodawcy na stogu siana za stodołą.
Cieszę się, że doceniasz reguły, których zawsze staram się trzymać. Wierzę, że Ty też je stosujesz i że będzie z Ciebie kolejny zacny kompan do zacnej dyskusji na forum Katedry.
Podkreślasz często, że rozróżniasz światy- RPG i ten realny. Czyżbyś spotkał się kiedyś z atakiem jakiejś persony na nasze środowisko w tej właśnie kwestii?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » pn 17.11.2003 9:09

jakie to fajne dyskusje człowiek znajduje w topicu 'Twoja xywka...'...
nie uważacie, że to już jest całkiem OT?
;-)
może by się ktoś dołączył do tej jakże kulturalnej i kurtuazyjnej wymiany zdań między Szanownymi Panami (z definicji Urialisha wynika, że obaj sie kwalifikujecie) gdyby to byłoddzielny topic...
:-)
innymi słowy: tak, sugestia do założenia nowego topicu
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Urialish » pn 17.11.2003 10:54

Tak jak sugerował Alganothorn założyłem topica o nazwie: Jak gramy? Znajduje się on w Okiem wewnętrznym. Zatem do dalszej dyskusji zapraszam właśnie tam. Do napisania.
To, że jestem paranoikiem - nie oznacza, że Tamci nie chcą mnie dorwać.
Urialish
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: sob 15.11.2003 19:41

Postautor: Jakub Cieślak » pn 17.11.2003 20:50

Oj, przynajmniej dyskusja była ciekawa. Przepraszam za ten cały OT.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » pt 19.03.2004 1:37

Odgrzebuję stary temat, żeby zadać pewne nurtujące mnie pytanie - otóż małgoś zwróciła mi uwagę na Litrze, że jest małgoś, a nie małgosia... Tylko jak to się kurde odmienia? :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: małgoś » pt 19.03.2004 1:53

Odmienia się następująco:
M. małgoś
D. małgoś
C. małgoś
D. małgoś
N. małgoś
M. małgoś
W. małgoś!
:twisted:

Niestety, w ciągu tych wszystkich przeżytych już lat nie przylgnęła do mnie na stałe żadna xywka, natomiast z używania wszelkiego rodzaju nicków netowych zrezygnowłam dość szybko z prostego powodu - kiedy ktoś mówił używając mojego nicka, dobrą chwilę zajmowało mi zawsze zajarzenie, że to do/o mnie :) Ot, kwestia przyzwyczajenia :) Tak więc jestem małgoś i już chyba pozostanę tak do końca życia. :)
Awatar użytkownika
małgoś
Lady
Lady
 
Posty: 76
Rejestracja: pn 15.03.2004 12:19

Postautor: Tyhagara » pt 19.03.2004 14:49

Ok, kolej na mnie, jestem na forum już jakiś czas więc wypadało by coś o sobie. Tyhagara to imię z jakiejś książki, mam taki zeszyt w którym zapisuje wszystkie 'fajne' imiona, głównie z książek. Niestety nie pamietam źródła Tyhagary, ale z pewnościa była to ksiązka fantasy lub ogólnie pojęta fantastyka, to głównie czytam. Jeśli ktoś kojarzy ksywkę z ksiązki i pamięta tytuł, to niech da mi znać.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Chiii » pt 19.03.2004 17:35

Chiii - chobits [ta wiem za dużo o jedno i :P] a dla znajomych poprostu Ryża :)
I get lost in the nothingness inside of me
Awatar użytkownika
Chiii
Lady
Lady
 
Posty: 35
Rejestracja: ndz 15.02.2004 0:43
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Pampi-rampi » pn 05.04.2004 17:04

Pampi- Rampi - tia, ta xywa jest najgłupsza jaką udało mi sie wymyslic ;)
Ostatnio zmieniony sob 12.06.2004 15:16 przez Pampi-rampi, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Pampi-rampi
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: pn 05.04.2004 16:32
Lokalizacja: Navarro (:))

Postautor: Raven » pn 05.04.2004 22:29

Jak już ktoś wygrzebał ten stary topic to ja też coś naskrobie :).
A więc wszystko zaczeło się od filmu The Crow - któremu oczywiscie tłumacze przypisali tytuł Kruk zamiast Wrona (wkońcu to pierwsze brzmi lepiej nie ?:) ). Film mnie tak zauroczył że zostało to Raven od Kruka własnie. A co do innych nicków to zajomi mówią często na mnie Tomo a jak byłem młodszy to wołali na mnie PepsiMax(bo byłem duży i lubiłem Pepsi Max :P ).
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Lilly » śr 07.04.2004 6:55

Czemu ja tego topiku nie znalazlam wczesniej :?: Pewnie byl gdzie gleboko zagrzebany :wink:

Wiec po kolei:
Geneza mojego nicka siega wczesnego dziecinstwa, kiedy to wymyslilam sobie wlasna bohaterke i nazwalam ja Lidka (lubilam Czterech Pancernych :D). Nawet kilka razy probowalam spisac jej perypetie, ktore sobie wymyslalam, ale jakos z marnym skutkiem. Rzecz jednak w tym, ze bylam z nia zawsze bardzo zzyta - w koncu to moje alter ego :wink:

No i przyszlo mi zagrac po raz pierwszy w RPG bedac dopiero co wyciagnieta z nieswiadomosci istnienia czegos takiego. I staly punkt programu - trzeba sobie wymyslic imie. A ze Lidka mi nie pasowalo za bardzo do elfki, wiec jakos wyewoluowalo w Lilly. Pozniej jakas kolejna moja postac tez miala tak na imie (hermetyczka z Maga). I jakos tak mi zostalo. Pozniej zaczelam sie tak podpisywac na irc'u i na listach dyskusyjnych. Przez to juz na roku zaczeli tak na mnie mowic...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości