Muzyka czyli co wam w duszy gra

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Postautor: Alganothorn » śr 12.11.2003 14:21

Hekate, skoro jesteśmy już 'na poważnie', to zło jest złem niezależnie od wielkości, nazywanie czegoś 'mniejszym' nie zmieni jego istoty (nie będę powtarzał po raz kolejny pewnego cytatu z Kapuścińskiego Ryszarda, reszta forumowiczów zna go już chyba aż za dobrze, powtarzałem go już tu kilka razy...;-) );
wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom...
zależy wszystko w rzecz samej od istoty tychże oczekiwań - dla mnie ważne jest to, żeby osoba wychodząca im naprzeciw nie działała wbrew sobie...ważne, jeśli nie najważniejsze;
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

I kto twierdził, że dużo nie piszę?

Postautor: Hekate » śr 12.11.2003 14:33

Odnośnie oczekiwań- to już napisałam.
Fakt faktem, nigdy temu nie zaprzeczyłam zło pozostaje złem jednak rozgraniczam zło na mniejsze i większe tak jak i dobro jest relatywne. Koniec końców oceniając jakieś postępowanie należy wziąć pod uwagę zarówno okoliczności, skutki jak i motywy działania.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: Alganothorn » śr 12.11.2003 14:41

relatywizm w ocenie dobra i zła prowadzi do przekłamań, jestem jego przeciwnikiem;
ocena nigdy nie jest oparta tylko na podstawie efektu końcowego, w grę w chodzi sposób i intencje, co w niczym nie zmienia faktu, że nie gustuję w stopniowaniu zła i dobra
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Relatywizm

Postautor: Hekate » śr 12.11.2003 14:48

Oczywiście, że nie tylko skutek, okoliczności, sposób działania itp. również. Przekłamania- owszem to się zdarza ale sprawa tutaj sprowadza się do tego, że zależy to od człowieka, jego systemu wartości i sposobu postępowania.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: Hifidelic » śr 12.11.2003 14:53

Ja jednak bym mimo wszystko stopniował. Urwanie główki dziecku, a jeżdżenie ze zniżkami ze sfałszowanej legitymacji szkolnej, to jednak jest różnica, choć i to i to jest złe.[/list]
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » śr 12.11.2003 14:57

hifidelicu - ocena jest jednoznaczna i nie stopniowalna, sam ja nawet napisałeś: oba wypadki to przejaw złego postępowania;
różnić się będzie ewentualna kara, ale ja piszą o sytuacji nieco oderwanej od kwestii kary - zajmuję się, że się tak wyrażę, zbrodnią...
zło jest złem, małe czy duże i nie uważam za konieczne wybieranie mniejszego zła - trzeba szukać dobra i tyle
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » śr 12.11.2003 15:03

Zgadzam się, przekonałeś mnie.
Zło jest złem i tyle. Tylko że nie zawsze dobre wyjście istnieje...
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » śr 12.11.2003 15:07

w 97% przypadków (kto zna statystykę, wie dlaczego ;-) ) tzw. 'brak wyjścia', czyli brak takiego rozwiązania, które można uznać za dobre, jest albo wynikiem ograniczonej percepcji szukających rozwiązania, albo konsekwencją minionych złych decyzji...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Nie zgadzam się

Postautor: Hekate » śr 12.11.2003 15:10

Fakt, iż to zło jest jendoznaczny. Ocena już nie.

Pozdrawiam, ja.
Ostatnio zmieniony śr 12.11.2003 15:26 przez Hekate, łącznie zmieniany 1 raz
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: Alganothorn » śr 12.11.2003 15:17

dla mnie pojęcie 'zło' jest już w dużej mierze oceną;
czyny są po prstu złę, to w wypadku osób za nie odpowiedalnych można zagłębiać się w psychologię i ewentualne wartościowanie (w największym skrócie)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Zło

Postautor: Hekate » śr 12.11.2003 15:24

Jest częścią oceny jednak nie jedynym czynnikiem się na nią składającym.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: Alganothorn » śr 12.11.2003 15:50

oceniasz czyniącego, czy sam czyn?
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Ocena

Postautor: Hekate » śr 12.11.2003 16:01

Po ocenie czynu, wedle tej oceny również czyniącego.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Poprzednia

Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości