IRC (apropos kanalu katedy) a niebezpieczenstwo ? - howto :)

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

IRC (apropos kanalu katedy) a niebezpieczenstwo ? - howto :)

Postautor: '//iedzmin » ndz 02.11.2003 18:40

Drodzy koledzy - spotykam sie coraz czesciej ze zdaniem typu "na IRC nie wchodze bo tam komputery psuja" :).
Wiec jesli nie chcesz miec popsutego komputera :)... to musisz spelniac pare wymogow :)
1. Najbezpieczniej jest laczyc sie przez shell *moj wybor* (ale to inna bajka) - przez shell musza tez sie laczyc panowie co siedza na NEO + ... niestety.

ale bez shell jest rownie bezpiecznie moi drodzy :)
Wystarczy ze zainstalujecie sobie programik zwany FIREWALLEM :)))) i juz macie zapewniona ochrone przy 95% atakow na was (jesli jakies wogle nastopia) - te 5% to ataki profesjonalistow ktorzy na przecietnego uzytkownika nie zwracaja uwagi.

FIREWALL obroni was przed trojanami i probami zdalnego laczenia sie...

Istnieje pewne prawdopodobienstwo ze moze ktos wam sie wlamac.. mianowicie ataki przepelnienia bufora itp ... moze nawet ktos was zwiesic z sieci poprzez ataki DOS... ale moi mili - takie niebezpieczenstwo na polskim IRCNecie jest bardzo bardzo male. Wystarczy Firewall - a jesli do tego zrobicie UPDATE waszych łindołsów (+SP1) to juz wogle nie musicie sie obawiac... tak bardzo nikomu za skore nie zajdziecie :).

Co do VIRUSOW - poprostu - nie odbierajcie ZADNYCH plikow wysylanych do was jesli nie ufacie w 100% osobie wysylajacej i z glowy.

mam nadzieje ze w miare schludnie napisane, ale sie troche spiesze bo musze spadac.
Pozdrawiam i czekam na pytania - a wyjasnie co bedzie w mojej mocy.
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Vampdey » ndz 02.11.2003 18:46

No kurde! Kolejny odstrasza ludzi!
Przyjdzie jasio przeczyta tekst wiedzmołka i on jeszcze będzie instalował sztab programów żeby pogadać?! :P
troche ostrożności mIRC i nic więcej nie trzeba ;). Ja nie miałem żadnych złych doświadczeń do tej pory
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lechu » ndz 02.11.2003 18:48

Oprócz odbierania plików, odradzam również klikanie na wysyłane linki. Jedyny worm jakiego miałem, wziął się właśnie z tego powodu - kliknąłem na link do jakiejś strony :oops:
Poza tym firewall ma standardowo wbudowany win xp, prosty bo prosty, ale po części wystarczy.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: '//iedzmin » ndz 02.11.2003 20:17

noo bez przesady - akurat firewall z WinXP jest zabugowany gorzej niz tyl kuchenki mojej ś.p. babci ;-)
Dla Windy polecam Symantec - Norton Personal Firewall
Dla Linuszka - OpenWalla*

*jak to powiedzial grim Popieramy Open Sources ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Lechu » ndz 02.11.2003 20:30

Wiedzminku, nie niszcz moich pięknych złudzeń.... :wink:
I tak mam tego nieszczęsnego firewalla wyłączonego :P A innych nie chce mi się instalować. Nie trafiła się jeszcze taka potrzeba :D
Koniec gadki, włazić na #katedra-pl, bo pustki i nie ma komu trojanów podsyłać :D :wink:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: '//iedzmin » pn 03.11.2003 0:44

mi sie trafila - od tamtego czasu juz mam zawsze ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości