Samochód marzeń (fotki)

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Postautor: Gvynbleid » pn 07.02.2005 17:57

Jeśli o WRC chodzi to Lancia od zawsze święciłą sukcesy kolejnymi genialnymi modelami przez Deltę po Strattos niestety nie wiem czemu ale parenaście lat temu wycofała się z mistrzostw świata.
Z moich WRCowych propozycji - pierwszy samochód ze stałym napędem na cztery koła i genialna Michelle Mouton - i niech mi ktoś powie że kobiety nie potrafią jeździć, kurczowo trzymam się fotela patrząc na to co ta babka swego czasu wyczyniała.

http://www.audiclub.co.uk/articles/quat ... ro_009.jpg
http://www.rally.f-1.ru/rally/s2000/xx/ ... i_q/05.jpg
http://rds.yahoo.com/S=96062883/K=audi+ ... i_q/11.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Alganothorn » wt 08.02.2005 8:50

wycofali się z powodów finansowych, a sukcesy nie zaczęły się od tandemu Stratos - Delta
:-)
ja cenię włoskie firmy niefiatowe za niezwykle dopracowane zawieszenie - pod tym względem alfa i lancia są niesamowite...a i silniki, w których fiatowcy nie maczali paluszków są bardzo zacne, nawet te obecnie produkowane
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Gvynbleid » pn 14.03.2005 20:54

To wszystko niestety daleka przyszłość i zawieszenia Alfy i Lanci jeszcze z lat 80' może i budziły podziw bo na prawdę były dobre (gorzej z układami elektronicznymi kontrolujący trakcję - bo przez konserwatyzm było z tym kiepsko), ale dziś Lancia w większości swoich modeli ma zwykłe kolumny McPersona, Zawieszenie wielowachaczowe, np. u niemców będące standardem, tu jest żadkością. Amortyzatory gazowe dopiero co udoskonalane - również w Lanciach nie są dostępne. Silniki fakt faktem nadal dobre, chociaż Fiat robi swoje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Alganothorn » wt 15.03.2005 12:16

dobry kierowca nie potrzebuje elektroniki, tylko umiejętności - dlatego samochody, które mi się podobają albo nie powinny mieć systemów elektronicznych, albo możliwość ich odłączania (a to nie zawsze jest możliwe w nowszych konstrukcjach);
co do estetyki nadwozia, to ostatnie dokonania są dla mnie mało ciekawe - kilka rodzynków wiosny nie czyni, wolę lata minione (np. 70);
silniki teraz trzeba znać, żeby trafić dobry, na ogół idzie masówka z fiata, zawieszenie też nie na tyle wyrafinowane...dobre czasy się skończyły, przynajmniej dla tych dwóch marek - przynajmniej w moim odczuciu
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Poprzednia

Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości