Skąd to wszystko ???

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Skąd to wszystko ???

Postautor: Codringer » śr 15.10.2003 11:31

Jesli mam być szczery to ja czytam jedynie książki związane z fantastyką, co stało się moją pasją. Bakcyla tego zaszczepił mi mój ojciec, który też jest starym wyjadaczem tolkiena i tym podobnych. A wy :?: Od czego zaczeła się wasza przygoda z magią, elfami, smokami i przygodą :?:
Ostatnio zmieniony czw 16.10.2003 19:01 przez Codringer, łącznie zmieniany 1 raz
Nie ma jutra bez komputra !!!
Codringer
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: ndz 28.09.2003 19:13

Postautor: Angbandrider » śr 15.10.2003 11:39

Ha ha ha, no teraz to sie pośmiejecie - Harry Potter - zachęcił mnie do czytania; a pierwsza prawdziwa książka - Hobbit i tak się zaczęło i do tej pory nie chce skończyć.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Chaon » śr 15.10.2003 11:45

Tak szczerze?

Od Gumisiów.
Jak byłem dzieckiem to dzięki tej bajce spodobały mi się rózne fantastyczne stwory itd. Potem oglądałem coraz więcej fantastycznych seriali, grałem w gry komputerowe, później WFB, WFRP no i here I am :D
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Hifidelic » śr 15.10.2003 12:00

Co do topiku - proszę o korektę ortograficzną.
Bakcyla fantastyki złapałem w 87r. przez Limes Inferior, które pochłonąłem za jednym zamachem. I tak już zostało... do tej pory jestem fascynatem.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Lord Turkey » śr 15.10.2003 15:50

Początek... ? Koledzy z klasy cały czas mówili o Wiedźminie, później był Władca Pierścieni, a potem to już z górki... :D

Do dziś pochłaniam wszystko...
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » śr 15.10.2003 17:22

moim początkiem była pewna przesyłka którą znalazłem w skrzynce któregoś dnia.
Było sobie kiedyś takie kultowe pismo o grach Top Secret ( i naprawdę kultowe bo to jedyne pismo było, w którego przypadku liczyłem dni do następnego wydania:D) w każdym bądź razie redakcja co miesiąc rozlosowywała nagrody książkowe wśród osób, które do niej napisały, no i tak się przypadkowo złożyło, że przysłali mi "Karabiny Avalonu" Rogera Zelaznego - książkę, która była moim pierwszym spotkaniem z tego typu literaturą no i ech..
tak się zaczęło.. aż się łezka kręci w oku kiedy pomyśle jak dawno temu to się wydarzyło wszystko.
ale dziesięcioksiąg Zelaznego nadal pozostaje moją ulubioną serią fantasy
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Sztickin » śr 15.10.2003 19:09

Ma to parę powodów. Po pierwsze, Królestwo Chaosu w CDA. Po drugie kolega - wyjadacz. Po trzecie: rysunki (dziwne? bardzo lubie rysować, a w wielu podręcznikach i dodatkach są wsaniałe dzieła ;) ) I chyba moje zamiłowanie do mitologii i mistycymu... A jeśli chodzi o książki z tego gatunku, to przyszły one później, nie od nich zacząłem.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Torgarn » śr 15.10.2003 19:22

Władca Pierścieni - it says all :-]
Obrazek
Awatar użytkownika
Torgarn
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 34
Rejestracja: czw 31.07.2003 9:08

Postautor: Codringer » śr 15.10.2003 19:26

Rysowanie :?: A dobrze rysujesz :?: Bo ja znam też jednego takiego znajomego zapaleńca który miłuje się w rysowaniu mangi "fantastycznej" i powiem że całkiem dobrze mu wychodzi 8) .
Nie ma jutra bez komputra !!!
Codringer
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: ndz 28.09.2003 19:13

Postautor: Alganothorn » śr 15.10.2003 20:26

jakieś 12 lat temu zaczął się Tolkien, po kilku latach doszła Le Guin i wtedy ruszyło z kopyta...
pozdrawiam
ps. korekta artograficzna tytułu wskazana :-)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Vampdey » śr 15.10.2003 20:54

Mnie do klimatu fantasy ciągneło od małego, i elfickie historie wymyślalem zanim przeczytalem cokolwiek. Dorwalem Wp i sie stało :)
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Sorden » czw 16.10.2003 0:10

Hehe... Wiecie co... Ja interesuje sie S-F... no fakt to tez fantastyka... ale to nie jest moja pasja... raczej lubie, ale nie poglebiam tego tematu... Wole inn rzeczy ! Czuje sie jakos "inny" :D
Moja pasja jest muzyka i Anime (to od 6 miesiecy :P)
pozdrawiam !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Einar » czw 16.10.2003 8:36

A ja zacząłem od WFRP. Pierwszą książką fantasy był Wiedźmin. Ale to niedawno. Teraz czytam Pratcheta. Ale ze wstydem się przyznam, że taki klimat fantasy mnie nie bierze. Wolę fantasy w stylu Bułhakow :twisted:
Szczególnie niektóre jago opowiadania. Sa wicked
Einar
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 83
Rejestracja: pn 07.04.2003 9:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Hifidelic » czw 16.10.2003 8:54

OT do Votan:
He, he... też czekałem na każdy novy numer Top Secret...
Ulubionym fragmentem z całej historii pisma jest cytat z pierwszych kwiatków: "czy ktoś może mi przetłumaczyć grę z atari na commodore? [...] bo chciałbym dźwięk, muzyka, tak jak w kinie".
Do tej pory śmiejemy się z kolesia, że to był prawdziwy wizjoner, nie zrozumiany przez sobie współczesnych...
Co do 10 ksiąg o Amberze... pierwsze dwa tomy zrywały kask, ale potem już było tylko gorzej. W każdym następnym trzeba było opuszczać dłuższe streszczenie. Ja dobrnąłem do 6 - i to tylko przez sentyment do pierwszych dwóch.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Christof » czw 16.10.2003 9:00

Mnie w fantastyke 'wciagneli' moj dziadek, mial sporo numerow fantasyki i starych ksiazek i ojciec - chyba wszystko co napisal Verne ma.
Awatar użytkownika
Christof
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 12
Rejestracja: pn 28.04.2003 7:11
Lokalizacja: Bridgetown & Wawa

Postautor: Vallarr » czw 16.10.2003 9:33

zdecydowanie Narnia C.S. Lewisa - zaje...fajna ksiazeczka :D potem standard - Tolkien , wiedzmak ,Pratchett , Eddings i jakos poszło :/ :D
"I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi "Flame on "
Awatar użytkownika
Vallarr
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: śr 13.08.2003 18:23
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Jakub Cieślak » czw 16.10.2003 10:53

Ojojoj, kiedy to było? Nie wiem, ale na pewno przed dziewięćdziesiątym. Kolega pokazał mi książki od AD&D. Stare dobre "sekond edyszyny" po angielsku, tak starannie przez niego pokserowane (bo przecież nikt nie miał wtedy pieniędzy na oryginały z zachodu) i przycięte, zbindowane. Pierwsze sesje mnie pochłonęły bez reszty. Dość łatwy miałem dostęp do Fantastyki, którą kolekcjonował mój wujek. Sam dość szybko zacząłem kupować MiMa, kilka razy podchodziłem do Tolkiena. I tak to już ruszyło.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » czw 16.10.2003 13:54

Ja też jeszcze jakoś w '80. Chyba pierwsze były powieści z serii "Narnia". A może najpierw Tolkien...? Hmmm... Na pewno zainteresowanie fantastyką wzięło mi się z bajek, a stamtąd do fantasy już mały kroczek... :D
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości