Noble i te sprawy..

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Noble i te sprawy..

Postautor: Sztickin » pt 10.10.2003 10:34

Ciekawi mnie, jakie motywy miała Akademia, przyznając tę nagrodę komu innemu niż Papieżowi. Ciekawe...
A co wy sądzicie o tegorocznech Noblach? Szczególnie pokojowych?
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Wotan » pt 10.10.2003 10:42

Też uważam, że jeżeli ktoś w tym roku powinien dostać pokojowego nobla to tylko Jan Paweł II, ale cóż komisja przyznająca tę nagrodę w swojej historii popełniła wiele jeszcze gorszych decyzji, np
gdy nagrode przyznano byłemu oficerowi SS - Henry'emu Kissingerowi.
Tegoroczna decyzja oczywiście tak kontrowersyjna nie była, jednak sam jestem ciekaw, co w ogóle nimi kierowało. Papież jest według mnie osobą która zrobiła najwięcej w tym roku dla pokoju na świecie.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Hifidelic » pt 10.10.2003 10:43

Papież jest troszkę zbyt mało lewicowy i zbyt mało wyzwolony na Nobla...
A jeśli już, to tak naprawdę Papież jest troszkę ponad to wszystko - i On co najwyżej mógłby skarcić bądź pochwalić komisję rozdającą te nagrody.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Sorden » pt 10.10.2003 12:20

Moim zdaniem nagroda Nobla nie jest Papiezowi potrzebna... Nawet uwazam ze nie powinien jej dostac... i watpie zeby on ja przyjal... On to robi dla ludzi... dla Boga... Mysle ze on juz taka nagrode dostal dawno temu ! Od nas ! Szarych ludzi zyjacych na tym oblakanym swiecie... Mysle ze to jest wazne !!!!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: bejzkik » pt 10.10.2003 13:05

papież nie nadaje się na noblistę, ponieważ liczy się głównie zachodnio kulturowa liberalność, a może brak sprzeciwu :)

i dobrze niech tam kobieta też dostanie nobla od czasu do czasu :)




wotan no nie przesadzajmy z tym ss
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Avathar » pt 10.10.2003 13:16

Ja tak sobie myśle ,że Jan Paweł II nie mógł dostac tej nagrody z powodu sytuacji panującej na świecie.
Noble teoretycznie powinny być bezstronne , a jakiś PWT (Pan W Turbanie) może pomyśleć ,że Nobel dla Papieża , przywódcy duchowego Chrześcijan , jest poparciem tej religii , a zarazem potępieniem ich ... wiecie , ludzie często interpretują jedną rzecz na kilka sposobów.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Vampdey » pt 10.10.2003 18:24

Nie wiem co myśleć o nagrodzie pokojowej nagrody przez papieża... Chyba jestem za...
Jednak nadanie tytułu 'honorowego obywatela łodzi' czy jak to sie zwało (taki był zamiar) to już czysta głupota :evil:
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: bejzkik » pt 10.10.2003 21:42

masz racje to miejsce zarezerwowane jest dla leszka :)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Lechu » pt 10.10.2003 22:12

Dla mnie? :wink:




Co do tematu - Papieżowi zaden nobel nie potrzebny. Sorden ma w 100% rację :D
A ludzie, zamiast dawać mu głupie nagrody, powinni wziąść czasem sobie do serca jego słowa.
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: bejzkik » pt 10.10.2003 23:04

prawda jest taka że wszyscy jesteśmy trochę zawiedzeni
gdyby dostał chwlilibyśmy komisję noblowską
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Chaon » ndz 12.10.2003 0:29

Jest mi obojętne kto dostał tą nagrodę, zgadzam się z Lechem i Sordenem, że papieżowi nie jest ona potrzebna, ale nie rozumiem czemu większość ludzi mówi teraz o tym kto jej nie dostał, a nie o tym kto ją dostał :? Chyba żaden z pokojowych noblistów nie robił tego co zrobił dla nagrody, więc myślę że nie ma co się przejmować.
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Alganothorn » ndz 12.10.2003 1:04

decyzja Akademii, jaka by nie była, wywołałaby liczne komentarze;
w tym roku tak naprawdę były dwie opcje: papież, albo...nie papież
;-)
wygrała druga i już;
twierdzenie, że papież niepotrzebuje tej nagrody brzmi nieco w stylu pocieszania się po jakiejś przegranej...pamiętam, jak znajomi po przegranym finale mówili 'nie potrzebujemy tego pucharu' - tu brzmi to nieco podobnie - wybaczcie;
tak naprawdę przekonałą mnie wypowiedź bodajże sekretarza papieża, który powiedział, w największym (moim) skrócie, że papież ma bardzo wiele obowiązków w związku z ćwierćwieczem pontyfikatu, a ponadto zdrowie ciągle nie pozwala na wypełnianie wszystkich obowiązków, że dodatkowe stanowiłyby zbyt duże obciążenie...
poniekąd można mówić tak, jak to ujął nasz prezydent, że papież jest ponad wszystkimi nagrodami tego świata...mam wrażenie, że właśnie tak powinno zostać;
a pozostałe Noble?
literacki ujdzie, da się koleś czytać o niebo lepiej niż pan Fo, naukowe - wydają się rozsądne;
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sorden » ndz 12.10.2003 11:07

Alganothorn pisze:twierdzenie, że papież niepotrzebuje tej nagrody brzmi nieco w stylu pocieszania się po jakiejś przegranej...pamiętam, jak znajomi po przegranym finale mówili 'nie potrzebujemy tego pucharu' - tu brzmi to nieco podobnie - wybaczcie

Moge cie zapewnic, ze z mojej strony to nie jest rzadne pocieszenie... Bardziej chodzi mi o to ze z mojego punktuwidzenia, Papiez nie powinien tej nagrody dostac... jest to niemoralne... Wkoncu kosciol jest niby bezinteresowny !:P
p.s. O tym ze Papiez mial dostac Nobla dowiedzialem sie z tego forum... i wcale mnie to nie zdziwilo ze jej nie dostal !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Sztickin » ndz 12.10.2003 14:09

Algan ma recję z tym pocieszaniem... troszke zachowujemy się jak 6 latka, która udaje że nie chciała lizaka, a od godziny kombinuje, jak go dostać.
Hifidelic też dobrze prawi, Papież jest zbyt konserwatywny na Nobla, a po przyjrzeniu się bliżej tegorocznej laureatce, to uważam: decyzja nie była taka zła.
Ale i tak powinien dostać Papież :)
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Louen » pn 13.10.2003 14:53

a szczerze? to jaką wartość ma pokojowy Nobel? może kiedyś... ale w jego histori było tak wielu politycznych i kontrowersyjnych (bardzo delikatnie mówiąc) laureatów, że teraz to zwykły cyrk i kadzenie...
co do papieża to nie wiem czemu głowa kościoła katolickiego miałaby być honorowana jakąkolwiek nagrodą tego typu...
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Postautor: bejzkik » pn 13.10.2003 15:09

no przestańcie juz marudzić
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Jakub Cieślak » czw 16.10.2003 13:12

Nagradzać Papieża za jego dokonania nie trzeba. Nie tego on szuka. Nie szuka poklasku, nie szuka popularności. On swoją wartością przewyższa całą nagrodę wraz z jej akademią. Dlatego akademia dobrze zrobiła przyznając ją osobię, która dzięki niej może coś zyskać: potrzebne fundusze na dalszą działalność i zainteresowanie ludzi problemem.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Einar » pt 17.10.2003 8:39

Co by dał Nobel przyznany papieżowi. Wszyscy go doskonale znają i wiedzą, jak olbrzymią rolę miał w procesie obalania komunizmu, czy dialogu różnych kultur. Zgadzam się też z tym, że mu na tej nagrodzie pewnie aż tak bardzo nie zależało.

Nikt natomiast nie zastanawiał się nad sytuacją kobiet w Iranie. Komisja przyznając Nobla uznała, że uhonorowanie Iranki walczącej o prawa kobiet w państwach Islamu, zwróci uwagę świata na ten niezwyke ważny problem. Niestety sądząc po powszechnych opiniach, a nawet po postach na tym topicu, Szwedom nie udało się osiągnąć celu.
Einar
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 83
Rejestracja: pn 07.04.2003 9:49
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości