HOBBY

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Postautor: Chaon » pn 19.05.2003 22:39

Moje w miarę nowe hobby to... nauka języka Nahuatl :D Wszystko wzięło się od zainteresowania jaszczuroludźmi w WFRP i pragnienia pisania o nich dodatków. Dla inspiracji zacząłem poznawać kultury mezoameryki, a teraz, gdy mam w planie zrobienie TLAX muszę się nauczyć języka, aby móc tworzyć różne jaszczuroludzkie nazwy. Przy okazji zapoznam się też z piktogramami, glifami...
Już sobie wyobrażam zdziwienie na twarzy pracodawców, gdzie w CV jako znany język wymienię Nahuatl :wink:
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Alganothorn » wt 20.05.2003 13:25

pierwsze pytanie: jak biegle włądasz japońskim?
pytanie serio, bo akurat w tym języku znam kilka pozycji...no, ale zdobycie ich w naszym kraju pewnie byłoby problemem ;-)
z ogólniejszych masz kilka prac o kompletnej hostorii japonii, ze dwie biografie chyba wyszły po polsku (za, nomen omen, chiny nie pamiętam autorów), a poza tym w biografiach innych kolesi z tego okresu, np. biografia hideyoshiego wydana przez piw ma sporo o nobunadze...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jander » wt 20.05.2003 14:18

Z japonskiego to znam: Konichwa, Sayonara, Kokoni icimaino (nawet nie wiem co to znaczy :) ) tak wiec cokolwiek z jap. odpada.
A jakie strony w necie tego dotyczace (bynajmiej nie jezyka jap.)? Tylko jakie lepsze.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Alganothorn » wt 20.05.2003 15:12

polecam
http://www.geocities.com/alchemyst/nihonto.htm
moim zdaniem to najlepsza strona poświęcona militariom z kraju kwitnącej wiśni
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: QuaD » wt 20.05.2003 16:49

Hobby ciekawy temat...
No więc moim hobby jest szeroko pojęte modelarstwo. Tyle że bardzo szeroko pojęte: robienie breloczków z cd-romu, różnego rozdaju modele wg własnego projektu. Ostatnio zaraziłem się Warhammerem 40k bitewnym, niestety w moim pięknym mieście z tego co wiem to nikt nie gra a najbliższy sklep z figurkami to z 100km od miasta.
Mam całe szuflady projektów (a co zabawniejsze ZUPEŁNIE nie umiem rysować), które jakoś nie mogły ujrzeć światła dziennego ale postaram się to zmienić przez wakacje :wink:
I can see, what You cannot.
Visions milky, then eyes rot.
When You turn, i will be gone.
Whispering my hidden song...
Awatar użytkownika
QuaD
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 28
Rejestracja: pt 17.01.2003 21:54

Postautor: Lilly » ndz 08.05.2005 18:39

Poza RPGami... hmm... muzyka... a glownie spiewanie. Kocham spiewac. Niestety, nie mam mozliwosci realizacji w tej dziedzinie. Natomiast zawsze jak mam zly humor, to nic lepiej na mnie nie dziala niz glosna muzyka w glosnikach i "wycie do ksiezyca".
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Biały Orzeł » pn 09.05.2005 23:06

Hej!
Ja interesuję się kulturą rdzennych Amerykanów (Indian), kocham zwierzęta i z przyjemnością uprawiam rózne sporty :wink:
"Ziemia i ja - z jednego jesteśmy ducha"-Joseph - wódz Indian Nez Percé

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - Antonione de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Biały Orzeł
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 02.09.2003 17:42
Lokalizacja: Mrągowo/Des Plaines

Postautor: Wotan » wt 10.05.2005 9:42

poza filmowaniem ktorym zajmuje sie na codzien,
lubie podrózowac po okolicy z aparatem w poszukiwaniu ladnych obrazow.
moim drugim hobby jest rycerstwo, na razie odlozone w kat, zapewne z powodu braku Damy Serca, bez niej stanie na polu walki w zbroi i z mieczem w reku nie ma najmniejszego sensu.
moje trzecie hobby to szalenstwo zwane asg - kontrowersyjna zabawa polegajaca na strzelaniu do kolegow w maskach z roznych replik broni palnej. Czemu tak to lubie bedac 100% pacyfista ktory gardzi przemoca i nigdy nie wzialby do reki prawdziwego karabinu?
- duality of man, sir!
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Tyhagara » wt 10.05.2005 13:56

Wotan pisze:Czemu tak to lubie bedac 100% pacyfista ktory gardzi przemoca i nigdy nie wzialby do reki prawdziwego karabinu?
- duality of man, sir!


A ja się wcale nie dziwię i nie widzę tu żadnej dualności. Bo strzelanie z prawdziwej broni polega na pozbawieniu życia drugiej osoby. Zaś strzelanie w ASG, polega na zabawie i rywalizacji, oraz umacnianiu więzi koleżeńskich i międzyludzkich. Czyli całkowite przeciwieństwo zabijania.
Jeśli ktoś nie widzi różnicy to źle z nim.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: -WasyL- » wt 10.05.2005 15:57

Przedewszystkim muzyka ,glownie alternatywa tego co dzis jest na topie, poza samym sluchaniem w pewnym stopniu interesuje sie srodowiskami zwiazanymi z moimi ulubionymi gatunkami (Punk ,Metal ,Ska). W malym stopniu tez tworze ja - za pomoca gitary - chociaz narazie jest to glownie odtwarzanie choc nie wylacznie...
Sporty exstramalne a konkretnie SNOWBOARD i windsurfing ,co do tego pierwzego to powiem ze jest to dla mnie sporo wiecej niz sport, deska odkad na niej stanolem poraz pierwszy jest czescia mnie (oczywiscie nie caly czas ta sama :P ) ,w drugim uwielbiam cala ta oprawe, klimat obozow surfingowych itp. ale mozliwe ze kiedys stanie u mnie na rowni ze snowboardem. Grafika komputerowa ,w tworzeniu sie dopiero szkole ale moze kiedys bedzie sie czym pochwalic :wink: , RpG - teraz glownie jego oprawa bo odkad ekipa mi sie rozpadla wlasciwie nie grywam.
Kiedys do tego grona nalezalo jecze modelarstwo, systemy bitewne z pod znaku mlotka oraz Couter-strike ale z powiekszania armii figurek zrezygnowalem, przestalem grac, a po odejsciu z klanu w CS (teraz cs:s) gram sporadycznie i typowo rekreacyjnie...

Greteengs
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 351
Rejestracja: sob 20.03.2004 17:02
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Iorweth » wt 10.05.2005 16:16

Militaria, oj tak:) Wszystko, co związane ze sprzętem wojskowym (głównie lekkim) - Od noży, przez saperki i broń, aż po mundury. I survival, który, przynajmniej w moim odczuciu, jest formą powrotu do korzeni i natury, tak przeze mnie uwielbianej. A do tego muzyka - Uwielbiam słuchać muzyki. I literatura. Gdy mam w ręku książkę, a w tle sączy się jakiś delikatny motyw, jestem w siódmym niebie:)
Iorweth
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: czw 29.07.2004 11:17
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » śr 11.05.2005 9:35

Tyhagara -> zgadzam sie z Toba w 100%, choc spotkalem sie z wieloma ludzmi ktorzy nie widza roznicy :shock:
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Browning » śr 25.05.2005 16:37

O tak militaria to jest to. Ja interesuję się po trochu ASG, bronią palną IIWŚ i trochę gram na gitarze.
"Soldiers never die, they just go to hell to regroup"

Obrazek
Awatar użytkownika
Browning
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 76
Rejestracja: pt 12.11.2004 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » śr 25.05.2005 17:01

Wotan pisze:...choc spotkalem sie z wieloma ludzmi ktorzy nie widza roznicy ...

Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? :D

W RPG już dawno nie pogrywam, grafiką komputerową z kolei staram się już zajmować profesjonalnie- łapać pierwsze płatne zlecenia. Z pasją oddaję się wędkarstwu i nurkowaniu. Nie wiem, czy już o tym nie pisałem w tym wątku... :D
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Gvynbleid » sob 04.06.2005 12:42

A ja z przyjemnością oddaje się bardzo prymitywnej rozrywce jaką jest ... boks. Taki nawyk jeszcze z dzieciństwa kiedy się w to bawiłem dosyć regularnie. Jak tylko mam chwilkę wolną od innych zajęć z przyjemnością wpadam do klubu żeby sobie przypomnieć jak się to kiedyś robiło ;), wspaniała rzecz - odstresowuje, rozluźnia i można się trochę wyżyć.
Oprócz tego latem żegluje na tyle dużo na ile możliwości pozwalają - właściwie pływam od czasu kiedy nauczyłem się chodzić i daje mi to dużo frajdy, ostatnio wyjątkowo ciągnie mnie na morze, chociażby po zatoce Gdańskiej albo Zalewie Szczecińskim troche się pochuśtać - nie robiłem tego już z dobre trzy lata.
Reszta moich hobby zostaje w ramach fantastyki i wszystkiego co robie na codzień - zwykłe życie potrafi być bardzo fascynujące :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: bejzkik » śr 08.06.2005 5:57

ja lubie spac
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Lilly » śr 08.06.2005 7:43

bejzkik pisze:ja lubie spac

Napisales magiczne slowa :D Szczegolnie w czasie, kiedy mi snu tak bardzo brakuje. Tak, zdecydowanie tez lubie spac ;-) I wlasnie musialam wstac... barbarzynstwo :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: bejzkik » śr 08.06.2005 12:07

wspolczuje
barbarzynskie powody ktore bezczeszcza sen powinny zostacy wyklete
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Poprzednia

Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron